Top 100 firme — Construcții, Arad după lichiditate ridicată în 2010
432 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 28,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONSRUT SRL▲ 34 | Sat Buteni, Comuna Buteni, Arad | 28,9×▲ 695,3 % | ▲ 695,3 % | 1,2 K RON | |
| 2 | 2.CONTIP SRL= | Sat Cuvin, Comuna Ghioroc, Arad | 23,1×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 1 K RON | |
| 3 | 3.FINIS-CON SRL▲ 3 | Municipiul Arad, Arad | 23×▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 54,7 K RON | |
| 4 | 4.DIAZO CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Arad, Arad | 15,3×▼ 40 % | ▼ 40 % | 13,4 K RON | |
| 5 | 5.BODROG REAL ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 13,1×▲ 1.092,7 % | ▲ 1.092,7 % | 41,8 K RON | |
| 6 | 6.EMANUEL ONE SRL▲ 6 | Comuna Gurahonţ, Arad | 12,2×▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 567 RON | |
| 7 | 7.TEP SRL▲ 201 | Municipiul Arad, Arad | 12,2×▲ 1.166,7 % | ▲ 1.166,7 % | 149,6 K RON | |
| 8 | 8.AMSTAR DESIGN SRL▲ 70 | Sat Hălmăgel, Comuna Hălmăgel, Arad | 10,4×▲ 414,3 % | ▲ 414,3 % | 446,8 K RON | |
| 9 | 9.CONTACT-PLUS SRL▲ 4 | Municipiul Arad, Arad | 9,5×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 76,7 K RON | |
| 10 | 10.PAOLIM COMPANY SRLnou | Sat Vinga, Comuna Vinga, Arad | 9,1×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 46,5 K RON | |
| 11 | 11.IMOPLAZZA WEST SAnou | Municipiul Arad, Arad | 7,9×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | -2 mil. RON | |
| 12 | 12.ŢIGHERTU CONSTRUCT SRL▲ 51 | Municipiul Arad, Arad | 7,9×▲ 234,3 % | ▲ 234,3 % | 75,5 K RON | |
| 13 | 13.TIGATUB SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 7,5×▼ 79 % | ▼ 79 % | 62,1 K RON | |
| 14 | 14.AQUA SERVINSTAL SRL▲ 7 | Municipiul Arad, Arad | 7,4×▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 64,4 K RON | |
| 15 | 15.SICON TRANS-CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Arad, Arad | 7,1×▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 117,8 K RON | |
| 16 | 16.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ "VIITORUL" SCM▲ 7 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 6,9×▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 12,8 K RON | |
| 17 | 17.INSTAL-ADUCT H.B. SRL▲ 1 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 6,9×▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 7 K RON | |
| 18 | 18.IOAMAGO SRLnou | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 6,6×▲ 452,9 % | ▲ 452,9 % | 172,3 K RON | |
| 19 | 19.CONSELECTRO SRL= | Municipiul Arad, Arad | 6×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 47,8 K RON | |
| 20 | 20.ELVA-SITROM 2002 SRL▼ 16 | Municipiul Arad, Arad | 5,9×▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 75,5 K RON | |
| 21 | 21.B & B INVESTIŢII ŞI SERVICII SRL▲ 1 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 5,7×▲ 15 % | ▲ 15 % | 150,9 K RON | |
| 22 | 22.APA PLUS '97 SRL▲ 25 | Municipiul Arad, Arad | 5,6×▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.OLI FLORI MANU SRL▼ 18 | Municipiul Arad, Arad | 5,6×▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 13,5 K RON | |
| 24 | 24.OVIDAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 5,5×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 39,6 K RON | |
| 25 | 25.KAPITAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 5,2×▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 181,7 K RON | |
| 26 | 26.G.E.C.O. SRL▲ 46 | Municipiul Arad, Arad | 4,9×▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 3,7 K RON | |
| 27 | 27.VIGADEN IMPEX SRL▲ 47 | Municipiul Arad, Arad | 4,8×▲ 128,9 % | ▲ 128,9 % | 39,2 K RON | |
| 28 | 28.ISIDOR CONSTRUCTOR SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 4,2×▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 15 K RON | |
| 29 | 29.MR.FAB HOLDING SRL▼ 20 | Municipiul Arad, Arad | 4,1×▼ 59 % | ▼ 59 % | 36,7 K RON | |
| 30 | 30.GIVAMALIN GRUP SRL▲ 258 | Sat Mănăştur, Comuna Vinga, Arad | 4×▲ 507,6 % | ▲ 507,6 % | 163,5 K RON | |
| 31 | 31.EDIL MANAGEMENT SRL▲ 5 | Municipiul Arad, Arad | 3,8×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 340,8 K RON | |
| 32 | 32.PRESTOVIT SRL▼ 6 | Municipiul Arad, Arad | 3,7×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 49,1 K RON | |
| 33 | 33.CALIBEN CONSTRUCT SRL▲ 47 | Municipiul Arad, Arad | 3,6×▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 58,8 K RON | |
| 34 | 34.BATI CONSTRUCT SRL▼ 19 | Municipiul Arad, Arad | 3,4×▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -35,7 K RON | |
| 35 | 35.PAV & RED CHEIA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 3,3×▲ 16.350 % | ▲ 16.350 % | 102 K RON | |
| 36 | 36.PREST-COM-CON-LUX SRL▲ 53 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 3,2×▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 3,8 K RON | |
| 37 | 37.FOLSTERA FAG SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 3,2×— | — | — | 15,8 K RON |
| 38 | 38.WEU CONSTRUCT IMPEX SRL▲ 10 | Sat Livada, Comuna Livada, Arad | 3,2×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -47,4 K RON | |
| 39 | 39.HIGHLIGHTS ELECTRICAL SRL▲ 11 | Municipiul Arad, Arad | 3,1×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 4,7 K RON | |
| 40 | 40.CONIMEX SRL▲ 45 | Municipiul Arad, Arad | 3,1×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 2,3 K RON | |
| 41 | 41.SIMCOR CAR WASH SRLnou | Sat Păuliş, Comuna Păuliş, Arad | 3,1×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 46 K RON | |
| 42 | 42.FC 2I ISOLATION SRL▲ 277 | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 3×▲ 449,1 % | ▲ 449,1 % | 431,2 K RON | |
| 43 | 43.SOLPREST CONS SRL▲ 18 | Municipiul Arad, Arad | 2,9×▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 44 | 44.COMPANIA TOMA SRL▼ 7 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 2,9×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 17,2 K RON | |
| 45 | 45.VITAL SRL▲ 43 | Municipiul Arad, Arad | 2,9×▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 110,6 K RON | |
| 46 | 46.OLEBO CONST SRL▼ 35 | Municipiul Arad, Arad | 2,8×▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 34,1 K RON | |
| 47 | 47.ELSYS IMPEX SRL▲ 56 | Sat Iratoşu, Comuna Iratoşu, Arad | 2,8×▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | -1,6 K RON | |
| 48 | 48.MAGURA IMPEX SRL▼ 21 | Municipiul Arad, Arad | 2,8×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | -6,4 K RON | |
| 49 | 49.EUROPOINT MONTAGE SRL▲ 78 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | 2,7×▲ 103 % | ▲ 103 % | 60,7 K RON | |
| 50 | 50.ALEX ASC 2008 SRL▲ 59 | Municipiul Arad, Arad | 2,7×▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | -26,7 K RON | |
| 51 | 51.IASP ROZ SRLnou | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 2,6×— | — | — | 275,6 K RON |
| 52 | 52.GENERAL CONTACT SRL▲ 30 | Municipiul Arad, Arad | 2,6×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 115,8 K RON | |
| 53 | 53.RESEL CENTER SRLnou | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 2,5×— | — | — | 453,1 K RON |
| 54 | 54.BARON EUROVIA SRL▼ 8 | Municipiul Arad, Arad | 2,5×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 47,5 K RON | |
| 55 | 55.MCI GRICONST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 2,4×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 6,2 K RON | |
| 56 | 56.TRANSILVANIA CONSTRUCT SRL▲ 182 | Sat Beliu, Comuna Beliu, Arad | 2,4×▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 428,4 K RON | |
| 57 | 57.PRO TERM SRL▲ 19 | Municipiul Arad, Arad | 2,4×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 44,1 K RON | |
| 58 | 58.ALEX EDILITARE SRL▼ 15 | Municipiul Arad, Arad | 2,4×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -5,6 K RON | |
| 59 | 59.TELESAT MEDIA SRL▲ 9 | Loc. Chişineu-Criş, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 2,4×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 27,8 K RON | |
| 60 | 60.PRO OPTIM SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 2,3×▲ 251,5 % | ▲ 251,5 % | 44,5 K RON | |
| 61 | 61.DRUM-POD-CONSTRUCT SRLnou | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 2,2×▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 40,6 K RON | |
| 62 | 62.PROEX-INSTAL SRL▼ 13 | Municipiul Arad, Arad | 2,1×▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 32 K RON | |
| 63 | 63.CHARLY CONSTR SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 2,1×— | — | 146,4 K RON | |
| 64 | 64.TEHNO-RUT SRL▲ 40 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 2,1×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 8,5 K RON | |
| 65 | 65.ELECTRICA SRL▼ 23 | Municipiul Arad, Arad | 2,1×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 333,5 K RON | |
| 66 | 66.EUROCONSTRUCT CONSULTING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 2,1×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 94 K RON | |
| 67 | 67.CLARA SRL▼ 33 | Municipiul Arad, Arad | 2×▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -38,8 K RON | |
| 68 | 68.RODNAS CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 2×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 7,6 K RON | |
| 69 | 69.ROGELIS COMPANY SRL▲ 4 | Sat Bonţeşti, Comuna Gurahonţ, Arad | 1,9×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 6,2 K RON | |
| 70 | 70.INFAUR SRL▼ 19 | Municipiul Arad, Arad | 1,9×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 15,1 K RON | |
| 71 | 71.DACODRIN SRL▲ 58 | Municipiul Arad, Arad | 1,9×▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 9,4 K RON | |
| 72 | 72.ROYAL CONDOR GEOWEST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 1,9×— | — | — | 279,9 K RON |
| 73 | 73.VULCAN VEST SA▲ 48 | Municipiul Arad, Arad | 1,9×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | -34,8 K RON | |
| 74 | 74.TANSSAM SRL▲ 10 | Municipiul Arad, Arad | 1,8×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 10,9 K RON | |
| 75 | 75.A.C.IMPIANTI SRL▼ 34 | Municipiul Arad, Arad | 1,8×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 60,6 K RON | |
| 76 | 76.MARMOSERVICE SRL▼ 60 | Municipiul Arad, Arad | 1,8×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | -208,5 K RON | |
| 77 | 77.PLACO-VEST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 1,8×— | — | — | 198,6 K RON |
| 78 | 78.ROPAVISTAMP SRLnou | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 1,8×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 17,8 K RON | |
| 79 | 79.TOMAIFICIO VENEZIANO IMPEX SRL▼ 26 | Municipiul Arad, Arad | 1,7×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 665,5 K RON | |
| 80 | 80.TEHNOEDILITARE SRL▼ 18 | Municipiul Arad, Arad | 1,7×▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 517,2 K RON | |
| 81 | 81.RECONS SA▲ 13 | Municipiul Arad, Arad | 1,7×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -431,7 K RON | |
| 82 | 82.IGNISERV SRL▲ 104 | Municipiul Arad, Arad | 1,7×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 59,5 K RON | |
| 83 | 83.ELECTROCONSTRUCTII ARMAND & MATEI SRL▼ 54 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 1,7×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | -2,4 K RON | |
| 84 | 84.C.T. ARHITECT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 1,7×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 4,8 K RON | |
| 85 | 85.CFS IZOREX SYSTEME SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 1,7×— | — | — | 26,8 K RON |
| 86 | 86.HADECA GRUP SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 1,7×▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 108,3 K RON | |
| 87 | 87.ESTUAR INSTAL SRL▼ 31 | Municipiul Arad, Arad | 1,7×▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | -85,5 K RON | |
| 88 | 88.ACQUA EXPERT INSTALL SRL▲ 9 | Municipiul Arad, Arad | 1,6×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 134 RON | |
| 89 | 89.ETA COMPANY SRLnou | Sat Peregu Mare, Comuna Peregu Mare, Arad | 1,6×▲ 2.228,6 % | ▲ 2.228,6 % | 37,7 K RON | |
| 90 | 90.COMINVEST SRL▲ 32 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 1,6×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 50,2 K RON | |
| 91 | 91.TUDOR COM SRL▼ 12 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 1,6×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 378 RON | |
| 92 | 92.MONTEL SRL▲ 18 | Municipiul Arad, Arad | 1,6×▲ 6 % | ▲ 6 % | 18,1 K RON | |
| 93 | 93.COSTAN TECHNO GROUP SRL▼ 39 | Municipiul Arad, Arad | 1,6×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | -214,9 K RON | |
| 94 | 94.IMRE CONSTRUCT SRL▲ 90 | Sat Zimandcuz, Comuna Zimandu Nou, Arad | 1,6×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 16,4 K RON | |
| 95 | 95.CONCEPTLINE ARH SRL▲ 99 | Sat Iratoşu, Comuna Iratoşu, Arad | 1,6×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 20,4 K RON | |
| 96 | 96.FRAŢII MADAR SRL▲ 158 | Sat Peregu Mic, Comuna Peregu Mare, Arad | 1,5×▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 21,6 K RON | |
| 97 | 97.KONIG P. SRL▲ 3 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 1,5×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -123,2 K RON | |
| 98 | 98.AQUA THERM SRL▲ 112 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 1,5×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 30,2 K RON | |
| 99 | 99.DĂRĂBUŢ ELECTRO INSTAL SRL▲ 123 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 1,5×▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 27,8 K RON | |
| 100 | 100.CAVAEDIUM S.R.L.nou | Sat Macea, Comuna Macea, Arad | 1,5×▲ 733,3 % | ▲ 733,3 % | 142 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Arad
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
645 firme · 921,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 305,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
227 firme · 280,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
157 firme · 265,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
52 firme · 234,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 112,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
15 firme · 82 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
64 firme · 66 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 63,8 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
56 firme · 54,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
78 firme · 43 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 25,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
9 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
58 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
39 firme · 7 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
24 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
6 firme · 911 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
1 firme · 699,2 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 248,4 K RON