Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Alba după lichiditate ridicată în 2022
269 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,1×, iar liderul atinge 47,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MATTER ARTHUR SRL▲ 3 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 47,7×▲ 134,6 % | ▲ 134,6 % | 230,7 K RON | |
| 2 | 2.NUCU FOREST SRLnou | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 36,7×— | — | 392,7 K RON | |
| 3 | 3.A & BM STAR COMP 2005 SRL▲ 18 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 35×▲ 399,7 % | ▲ 399,7 % | 455 K RON | |
| 4 | 4.POMICOLA BOZ SRL▲ 3 | Sat Boz, Comuna Doştat, Alba | 29,8×▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 10,1 K RON | |
| 5 | 5.HORTILAND SRL= | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 22,3×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 223,5 K RON | |
| 6 | 6.AGRO LOTUS SRL▼ 3 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 20,1×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 233,3 K RON | |
| 7 | 7.GABRIEL GREEN PREST S.R.L.▲ 12 | Municipiul Aiud, Alba | 18,3×▲ 146,4 % | ▲ 146,4 % | 148 K RON | |
| 8 | 8.SAZ UTILAJE LANCRĂM S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 17,5×▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 113,6 K RON | |
| 9 | 9.ZOO FERMA SRL▲ 3 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 16,8×▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 605,7 K RON | |
| 10 | 10.CONCEPT ALEX & GABI S.R.L.▼ 8 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 16,6×▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 415,8 K RON | |
| 11 | 11.ALIN SILVA SRLnou | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 15,5×— | — | 833,4 K RON | |
| 12 | 12.GRADINA FLOAREI S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 15×— | — | — | 191,8 K RON |
| 13 | 13.SOFY-AGRO-PLANT S.R.L.nou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 14,4×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 223,4 K RON | |
| 14 | 14.SUISS-RO SRL▲ 8 | Sat Vingard, Comuna Şpring, Alba | 14,1×▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 242,2 K RON | |
| 15 | 15.POMIFLORA GARDEN SRL▲ 1 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 11,3×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 82,4 K RON | |
| 16 | 16.MAGNOLIA SUPER SRL▲ 18 | Sat Vama Seacă, Comuna Hopârta, Alba | 11×▲ 129,8 % | ▲ 129,8 % | 33,9 K RON | |
| 17 | 17.ROBIN WOOD GREEN S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 10×— | — | 78,1 K RON | |
| 18 | 18.SZILAGYI GARDEN EXPERT S.R.L.▲ 51 | Sat Beţa, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 8,8×▲ 226,4 % | ▲ 226,4 % | 111,4 K RON | |
| 19 | 19.POPESCU ANDREI FOREST SRL▲ 6 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 8,7×▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 251,9 K RON | |
| 20 | 20.ȘTEFĂNUȚ VASILE MIRCEA SRLnou | Sat Gârbova de Jos, Municipiul Aiud, Alba | 8,1×— | — | 121,7 K RON | |
| 21 | 21.CIUMBRUD PLANT SRL▼ 15 | Municipiul Aiud, Alba | 7,7×▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 2 mil. RON | |
| 22 | 22.PEPINIERA BALAZS SRLnou | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 7,4×▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 25,2 K RON | |
| 23 | 23.SILVAMONT IOANEȘ S.R.L.▲ 95 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 7,1×▲ 369,5 % | ▲ 369,5 % | 365,7 K RON | |
| 24 | 24.FLOREŞTI GREEN FOREST SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 7×— | — | 142,4 K RON | |
| 25 | 25.MULTIPREST FOREST SRL▲ 15 | Sat Bogdăneşti, Comuna Vidra, Alba | 7×▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 18,4 K RON | |
| 26 | 26.CORAL FISH DRAȘOV S.R.L.nou | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 7×▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 21,5 K RON | |
| 27 | 27.ROSAFRUCT SRL▼ 14 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 6,8×▼ 30 % | ▼ 30 % | 74,3 K RON | |
| 28 | 28.COM DORIN SRL▼ 8 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 6,1×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 434,3 K RON | |
| 29 | 29.KADAR PLANT SRL▲ 31 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 6×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 107 K RON | |
| 30 | 30.BIANICO SILV SRL▲ 23 | Sat Morăreşti, Comuna Ciuruleasa, Alba | 6×▲ 67 % | ▲ 67 % | 790,8 K RON | |
| 31 | 31.FIN & LEVI FOREST S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 5,9×— | — | — | 99,9 K RON |
| 32 | 32.AGRO MARGIN SRL▼ 15 | Sat Sâncrai, Municipiul Aiud, Alba | 5,7×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 205,3 K RON | |
| 33 | 33.BRICKS SOCIETY S.R.L.nou | Municipiul Blaj, Alba | 5,6×— | — | 68 K RON | |
| 34 | 34.OCOLUL SILVIC SEBEŞ RA▲ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 5×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 35 | 35.BUCIUŢA FOREST SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,9×— | — | 81,7 K RON | |
| 36 | 36.CLUB ŢACHE JUNIOR SRL= | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 4,8×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 54,6 K RON | |
| 37 | 37.WOODEXIM PRESTFOREST S.R.L.nou | Sat Bogleşti, Comuna Ciuruleasa, Alba | 4,7×— | — | — | 226 K RON |
| 38 | 38.VIRGIL FOREST SRLnou | Sat Valea Goblii, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 4,7×— | — | 64,1 K RON | |
| 39 | 39.DARI COSTI SILVA SRL▲ 15 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 4,6×▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 187,7 K RON | |
| 40 | 40.SAPCEA SRL▼ 3 | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 4,6×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 788,8 K RON | |
| 41 | 41.NOVIA BIIA SRL▼ 10 | Sat Şona, Comuna Şona, Alba | 4,5×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 679,4 K RON | |
| 42 | 42.ORIS DAV SRL▲ 51 | Sat Valea Şesii, Comuna Bucium, Alba | 4,4×▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 112,8 K RON | |
| 43 | 43.ROWAIN AGRO SERVICES S.R.L.▲ 15 | Sat Ciugud, Comuna Ciugud, Alba | 4,4×▲ 32 % | ▲ 32 % | 113,5 K RON | |
| 44 | 44.KOLBERT JOZSEF SRL▼ 14 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 4,4×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 319 K RON | |
| 45 | 45.OCOLUL SILVIC SAPCEA CUGIR RA▲ 33 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 4,3×▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 870,8 K RON | |
| 46 | 46.INTREPRINDEREA LEGUME SI FRUCTE S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,3×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 335,8 K RON | |
| 47 | 47.PREST FOREST TURCIN S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 4,3×— | — | — | 104,8 K RON |
| 48 | 48.POMIFLORA IANKO SRL▲ 47 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 4,2×▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 49 | 49.VALEA BULZULUI SRL▼ 7 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 4,1×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 460 RON | |
| 50 | 50.ŞOICA NIC & VAS SRL SRL▼ 11 | Sat Avram Iancu, Comuna Avram Iancu, Alba | 4×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 369,9 K RON | |
| 51 | 51.GRĂDINA CU FLORI SRL▲ 54 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,7×▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 250,9 K RON | |
| 52 | 52.LEVY PLANT CIUMBRUD S.R.L.▼ 6 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Alba | 3,7×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 606,6 K RON | |
| 53 | 53.AGROȘUF NICOLAE S.R.L.▼ 44 | Sat Ungurei, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 3,7×▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 118,9 K RON | |
| 54 | 54.COZA FOREST PREST S.R.L.▼ 19 | Sat Bucerdea Grânoasă, Comuna Bucerdea Grânoasă, Alba | 3,5×▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 19,7 K RON | |
| 55 | 55.STOICA MONA S.R.L.nou | Sat Căpâlna, Comuna Săsciori, Alba | 3,5×— | — | — | 956 K RON |
| 56 | 56.DYS FOREST SRLnou | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 3,5×▲ 169 % | ▲ 169 % | 132,6 K RON | |
| 57 | 57.DN AGRAR CÂLNIC SRL▼ 6 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 3,5×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 22 K RON | |
| 58 | 58.LAUREAN SRL▼ 10 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 3,4×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 1 mil. RON | |
| 59 | 59.AGROMEC SEBES SA▼ 51 | Municipiul Sebeş, Alba | 3,3×▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | 2 mil. RON | |
| 60 | 60.ASSEN EURO GRUP SRL▲ 85 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 3,3×▲ 195,5 % | ▲ 195,5 % | 177,2 K RON | |
| 61 | 61.AGRO-LACT SRL▲ 6 | Municipiul Aiud, Alba | 3,3×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 288,8 K RON | |
| 62 | 62.AGRO-MONTANA SRL▼ 35 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 3,3×▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 63 | 63.PEPINIERA POMICOLĂ AIUD S.R.L.▲ 20 | Loc. Gâmbaş, Municipiul Aiud, Alba | 3,3×▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 263 K RON | |
| 64 | 64.MECSOL GALDA SRL▼ 38 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 3,2×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 4,9 mil. RON | |
| 65 | 65.BANIŢĂ FORSERV SRL▼ 15 | Sat Săsciori, Comuna Săsciori, Alba | 3×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 6,1 K RON | |
| 66 | 66.LA RASCRUCEA LUI ROMAN SRL▲ 30 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 3×▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 21,3 K RON | |
| 67 | 67.OCOLUL SILVIC IEZĂRUL TRASCĂU SRL▼ 3 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 3×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 184 K RON | |
| 68 | 68.HAMEI FIELD S.R.L.▲ 24 | Sat Rădeşti, Comuna Rădeşti, Alba | 3×▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 288,2 K RON | |
| 69 | 69.CORI PLANT SRL▲ 18 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 3×▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 134,1 K RON | |
| 70 | 70.MYS TOPO FOREST SRL▲ 101 | Sat Arţi, Comuna Şugag, Alba | 2,9×▲ 273,1 % | ▲ 273,1 % | 140,6 K RON | |
| 71 | 71.NICU BUTA SRL▲ 11 | Sat Buninginea, Comuna Ciuruleasa, Alba | 2,9×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 72 | 72.DEEA' VERO SRL▼ 4 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 2,9×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -15,8 K RON | |
| 73 | 73.CRAMA TELNA SRL▼ 3 | Sat Ţelna, Comuna Ighiu, Alba | 2,8×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 68,9 K RON | |
| 74 | 74.JEANBUCUR FOREST S.R.L.nou | Sat Strungari, Comuna Pianu, Alba | 2,8×▼ 86 % | ▼ 86 % | -50,5 K RON | |
| 75 | 75.MARIO & MARA GGE FOREST S.R.L.nou | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 2,8×— | — | — | 247,6 K RON |
| 76 | 76.SORA DUMITRU FOREST SRL▼ 44 | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 2,7×▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 103,8 K RON | |
| 77 | 77.NICAMOND SRL▼ 49 | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 2,7×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 61,1 K RON | |
| 78 | 78.IACOBCIUC PREST S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 2,7×— | — | — | 128,7 K RON |
| 79 | 79.PEPINIERA SZEKELY SRL▼ 3 | Municipiul Aiud, Alba | 2,6×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 682,8 K RON | |
| 80 | 80.ALCSAN FOR SRL▼ 23 | Sat Săgagea, Comuna Poşaga, Alba | 2,6×▼ 21 % | ▼ 21 % | 262,8 K RON | |
| 81 | 81.FORMONT SRL▼ 36 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 2,5×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 197,7 K RON | |
| 82 | 82.ANY & RAM FOREST S.R.L.▲ 32 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 2,4×▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | -1,6 K RON | |
| 83 | 83.SEBASTIAN SILVA S.R.L.▼ 31 | Sat Popeştii de Sus, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 2,4×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 28,6 K RON | |
| 84 | 84.ŞTEFAN FOREST SRL▲ 28 | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 2,4×▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 85 | 85.DELTA PLUS SRL▼ 84 | Municipiul Sebeş, Alba | 2,4×▼ 94,8 % | ▼ 94,8 % | 552,1 K RON | |
| 86 | 86.TA-ROD-ALEX SRL▲ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 2,4×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 847,1 K RON | |
| 87 | 87.EMAVIC FOREST SRLnou | Sat Livezile, Comuna Livezile, Alba | 2,3×— | — | 28,4 K RON | |
| 88 | 88.RMG AGRO SRL▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,2×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 14,1 K RON | |
| 89 | 89.REMDIA FOREST S.R.L.▲ 21 | Sat Ciuldeşti, Comuna Bistra, Alba | 2,2×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 546,1 K RON | |
| 90 | 90.TRIFOIUL SRL▲ 7 | Loc. Uioara de Sus, Oraş Ocna Mureş, Alba | 2,2×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 100,1 K RON | |
| 91 | 91.ANA & ME INDUSTRIE S.R.L.nou | Sat Sălciua de Jos, Comuna Sălciua, Alba | 2,2×▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 120,2 K RON | |
| 92 | 92.MARANATHA SRL▼ 3 | Municipiul Aiud, Alba | 2,2×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 57,4 K RON | |
| 93 | 93.BEE PRY S.R.L.▼ 32 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,2×▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -74,7 K RON | |
| 94 | 94.IOANIS FOREST SRL▼ 10 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 2,2×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 594,1 K RON | |
| 95 | 95.COSTEL FOREST SRL▼ 18 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 2,2×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 833,7 K RON | |
| 96 | 96.RĂDEȘTI COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Mescreac, Comuna Rădeşti, Alba | 2,1×▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 17,5 K RON | |
| 97 | 97.AGRO AVIS SRL▼ 25 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 2,1×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 23,7 K RON | |
| 98 | 98.CONLEMN FOREST SRL▼ 19 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 2,1×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 106,1 K RON | |
| 99 | 99.CIOCLEA POMFRUCT S.R.L.▼ 81 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 2,1×▼ 74 % | ▼ 74 % | 101,4 K RON | |
| 100 | 100.NĂMĂȘOAIA FOREST S.R.L.▲ 3 | Sat Dealu Lămăşoii, Comuna Albac, Alba | 2,1×▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 399,3 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Alba
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
10 firme · 368,8 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
114 firme · 222,8 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
10 firme · 198,9 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
93 firme · 135,5 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
27 firme · 75,9 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
35 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
26 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
3 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
17 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
27 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
8 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
6 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
9 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
5 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
7 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0116
Cultivarea plantelor pentru fibre textile
1 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 284,3 K RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
2 firme · 267,4 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
1 firme · 236,2 K RON
CAEN 0127
Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
1 firme · 118,4 K RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
5 firme · 27,8 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
2 firme · 0 RON