Top 100 firme — Activități ale unităților mobile de alimentație, Alba după lichiditate ridicată în 2024
166 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5×, iar liderul atinge 27,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KROMSA TOTAL CONSTRUCT SRL▲ 40 | Municipiul Sebeş, Alba | 27,5×▲ 1.068,5 % | ▲ 1.068,5 % | 881,1 K RON | |
| 2 | 2.ONLY NIKY SRL▲ 1 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 15,2×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 76,8 K RON | |
| 3 | 3.GYCLASSIC SRL▲ 1 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 11,6×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 181,7 K RON | |
| 4 | 4.TOPSIN INNOVATION SRL▲ 50 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7×▲ 287,3 % | ▲ 287,3 % | 230,1 K RON | |
| 5 | 5.PETANI FUN SRL▲ 2 | Loc. Pâclişa, Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,1×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 490,4 K RON | |
| 6 | 6.TIBI SRL▲ 5 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 4,9×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 24,7 K RON | |
| 7 | 7.PÂRÂUL CETĂȚII S.R.L.▲ 8 | Sat Valea Vinţului, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 4,9×▼ 7 % | ▼ 7 % | 11,7 K RON | |
| 8 | 8.MERCUR SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,2×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.LA CITADELLE GROUPE S.R.L.▲ 35 | Municipiul Aiud, Alba | 4,2×▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 124,6 K RON | |
| 10 | 10.NEDE & FAT BOY SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 494,1 K RON | |
| 11 | 11.EISENFOOD & DRINK S.R.L.-D.nou | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 3,8×▲ 498,4 % | ▲ 498,4 % | 61,3 K RON | |
| 12 | 12.MONO TEAM S.R.L.▲ 41 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,7×▲ 98,9 % | ▲ 98,9 % | 130,8 K RON | |
| 13 | 13.NATY FOOD S.R.L.nou | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 3,6×— | — | — | 31,4 K RON |
| 14 | 14.PAGUS BECOFERM S.R.L.▼ 12 | Municipiul Aiud, Alba | 3,4×▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | 980,7 K RON | |
| 15 | 15.SC GRUIAN ARIANA SRL▲ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,4×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 930,8 K RON | |
| 16 | 16.M&G CASONI S.R.L.nou | Sat Sălciua de Jos, Comuna Sălciua, Alba | 3,2×▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 63,9 K RON | |
| 17 | 17.LUK DE LUX LORINCZ SRL▲ 15 | Municipiul Aiud, Alba | 3,2×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 427,5 K RON | |
| 18 | 18.NISTOR FAMILY S.R.L.▲ 19 | Sat Ciugud, Comuna Ciugud, Alba | 3,1×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 6,9 K RON | |
| 19 | 19.CUIDRES 2013 SRL▲ 9 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 3×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 10,6 K RON | |
| 20 | 20.SERGIO NEW SRL▲ 29 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,9×▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | -20,6 K RON | |
| 21 | 21.FAST-FOOD "LUCAS" S.R.L.nou | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 2,8×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 44,8 K RON | |
| 22 | 22.NELMAR SRL▼ 21 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 2,7×▼ 91,3 % | ▼ 91,3 % | 438,8 K RON | |
| 23 | 23.PIZZERIA GEOALEX S.R.L.▲ 17 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 2,7×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 7,9 K RON | |
| 24 | 24.CLEAR TIME S.R.L.▼ 5 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,7×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -14,8 K RON | |
| 25 | 25.STEAUA APUSENILOR S.R.L.▼ 4 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 2,6×▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 678,1 K RON | |
| 26 | 26.RAY APUSENI S.R.L.▼ 20 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 2,4×▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 33,8 K RON | |
| 27 | 27.DEVIS FAMILY S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,4×▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 1,9 K RON | |
| 28 | 28.BOCŞA OIL SRL▲ 7 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 2,3×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 182,2 K RON | |
| 29 | 29.RPD FOOD S.R.L.▲ 32 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,3×▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 48,5 K RON | |
| 30 | 30.CASA VECHE PROVIDER SRL▼ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 2,3×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 89,7 K RON | |
| 31 | 31.BUNĂTĂȚI ARDELENEȘTI S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 14,6 K RON | |
| 32 | 32.CASA DAMIAN SRL▲ 7 | Municipiul Sebeş, Alba | 2,1×▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 87,2 K RON | |
| 33 | 33.PAPABOX S.R.L.= | Municipiul Aiud, Alba | 2×▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 130,9 K RON | |
| 34 | 34.VALGER SRL▲ 40 | Municipiul Blaj, Alba | 2×▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 443,2 K RON | |
| 35 | 35.ROYAL SERGIO SRL▲ 95 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,9×▲ 546,7 % | ▲ 546,7 % | 327,2 K RON | |
| 36 | 36.SCUBA ALEX DOI S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 1,8×▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | 18,5 K RON | |
| 37 | 37.HANU BÎDEANU SRL▲ 33 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 1,8×▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 13,6 K RON | |
| 38 | 38.SANDER HERMANOS SRL▲ 29 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,8×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -281 RON | |
| 39 | 39.IACOB FOOD S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 1,7×▲ 134,3 % | ▲ 134,3 % | 23,7 K RON | |
| 40 | 40.WISENTERPRISE SRL▲ 32 | Municipiul Blaj, Alba | 1,7×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 329,1 K RON | |
| 41 | 41.ROCCOFOOD S.R.L.▲ 83 | Municipiul Blaj, Alba | 1,7×▲ 377,1 % | ▲ 377,1 % | 91,2 K RON | |
| 42 | 42.ONASIS INVEST SRL▼ 22 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,7×▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 19,7 K RON | |
| 43 | 43.LUK DE LUX SRL▲ 12 | Municipiul Aiud, Alba | 1,6×▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,6 K RON | |
| 44 | 44.KOSERMO SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,6×▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -45,6 K RON | |
| 45 | 45.JASMIN & LAUR MOB SRL▲ 26 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 1,6×▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,8 K RON | |
| 46 | 46.PIZZERIA "LA CUZA" S.R.L.nou | Sat Crăciunelu de Jos, Comuna Crăciunelu de Jos, Alba | 1,6×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 5 K RON | |
| 47 | 47.CEL TRADING OIL S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 1,6×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 67,6 K RON | |
| 48 | 48.MACUL IMPEX SRL▼ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,5×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | -4,8 K RON | |
| 49 | 49.LUKFOOD TEAM S.R.L.▼ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,4×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 50 | 50.RAPADA LINE SRL= | Sat Arieşeni, Comuna Arieşeni, Alba | 1,3×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -243,8 K RON | |
| 51 | 51.TANIA ORIGINAL S.R.L.▲ 14 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1,3×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 23,4 K RON | |
| 52 | 52.CRAMA IUBIRII S.R.L.nou | Sat Dăroaia, Comuna Roşia Montană, Alba | 1,3×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 14,3 K RON | |
| 53 | 53.VERRY SIMPLE FMH S.R.L.▲ 11 | Loc. Tiur, Municipiul Blaj, Alba | 1,3×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 88,5 K RON | |
| 54 | 54.GOURMET S.R.L.nou | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 1,3×— | — | — | 37,5 K RON |
| 55 | 55.RESTAURANT CAPITOL AIUD SRL▲ 11 | Municipiul Aiud, Alba | 1,2×▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 118,8 K RON | |
| 56 | 56.LA BEST BUNICI S.R.L.nou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 1,2×▲ 1.950 % | ▲ 1.950 % | 15,1 K RON | |
| 57 | 57.DGA ROUTE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2×▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 179,9 K RON | |
| 58 | 58.GOOD FOOD & BED S.R.L.▼ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,2×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 102 K RON | |
| 59 | 59.BILAWAL MUGHAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,1×▼ 28 % | ▼ 28 % | 6,6 K RON | |
| 60 | 60.ARTEMIS EVENTS TRANSILVANIA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,1×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 443,8 K RON | |
| 61 | 61.TERASA MALIBU S.R.L.▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,1×▼ 23 % | ▼ 23 % | -8,2 K RON | |
| 62 | 62.ȘURIANU BISTRO SRL▲ 18 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1,1×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -6,5 K RON | |
| 63 | 63.NOBIL FOR YOU S.R.L.▼ 32 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,1×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | -107,1 K RON | |
| 64 | 64.PARADISUL TRANSILVANIEI RESORT SRL▼ 41 | Municipiul Blaj, Alba | 1×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | -306,8 K RON | |
| 65 | 65.MARISS FOOD S.R.L.▲ 36 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1×▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 258,5 K RON | |
| 66 | 66.OPRIȚA BUSINESS FOOD S.R.L.▼ 42 | Municipiul Sebeş, Alba | 1×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 111,9 K RON | |
| 67 | 67.CĂTĂLIN TRANS SRL▲ 27 | Municipiul Aiud, Alba | 1×▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 21,6 K RON | |
| 68 | 68.DIANA COM SRL▼ 17 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 1×▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 57,2 K RON | |
| 69 | 69.BOSFOR KEBAB SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 360,3 K RON | |
| 70 | 70.STAR GYT SRL▲ 21 | Municipiul Sebeş, Alba | 1×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 107 K RON | |
| 71 | 71.SMART START BENIC S.R.L.nou | Sat Benic, Comuna Galda de Jos, Alba | 0,9×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 25,9 K RON | |
| 72 | 72.BOSFOR CENTRU S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,9×▲ 114 % | ▲ 114 % | 8,8 K RON | |
| 73 | 73.RESTAURANT MIRADOR S.R.L.nou | Sat Sartăş, Oraş Baia de Arieş, Alba | 0,9×— | — | — | -10,5 K RON |
| 74 | 74.LOISBERG SRL▲ 49 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 0,9×▲ 148,6 % | ▲ 148,6 % | 240,7 K RON | |
| 75 | 75.COMPIL MOTUL SRL▲ 12 | Sat Necşeşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 0,9×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -121,4 K RON | |
| 76 | 76.MRCHIC S.R.L.▲ 17 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 0,9×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 36,1 K RON | |
| 77 | 77.CAPA LINE SRL▲ 7 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 0,8×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -76,2 K RON | |
| 78 | 78.CATA PESCARUL S.R.L.= | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 0,8×▼ 29 % | ▼ 29 % | -32 K RON | |
| 79 | 79.MOLDO FAST FOOD S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,8×— | — | — | -12,4 K RON |
| 80 | 80.AȘK PRETZEL SRL▼ 55 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,8×▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | 23,1 K RON | |
| 81 | 81.FLORINA PLUS SRL▲ 8 | Municipiul Sebeş, Alba | 0,8×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -83,1 K RON | |
| 82 | 82.HAPPY SISTERS EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Blaj, Alba | 0,7×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | -14,6 K RON | |
| 83 | 83.RESTAURANT VICTORIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Aiud, Alba | 0,7×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | -176 K RON | |
| 84 | 84.LIVIANA SELECT S.R.L.▲ 30 | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 0,7×▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 53,6 K RON | |
| 85 | 85.FALCO PEREGRINUS SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 0,7×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 28,8 K RON | |
| 86 | 86.ESTIC GRILL SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,7×▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 1,2 K RON | |
| 87 | 87.DOINA & HOREA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,7×▼ 98,9 % | ▼ 98,9 % | 98,4 K RON | |
| 88 | 88.RAMS BISTRO SRL▼ 12 | Municipiul Aiud, Alba | 0,6×▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | -216,2 K RON | |
| 89 | 89.BOSFOR DONER S.R.L.▼ 33 | Municipiul Sebeş, Alba | 0,6×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | -153,7 K RON | |
| 90 | 90.GOOD FOOD & HOSTING SRL▲ 7 | Municipiul Sebeş, Alba | 0,6×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 44,4 K RON | |
| 91 | 91.LUCA BLUE SRL▼ 1 | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 0,6×▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -66,8 K RON | |
| 92 | 92.TAKE TWO S.R.L.▲ 20 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 0,6×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 16,5 K RON | |
| 93 | 93.UMAI GASTRONOMIC S.R.L.nou | Sat Şeuşa, Comuna Ciugud, Alba | 0,6×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | -105,8 K RON | |
| 94 | 94.PANTEFAM S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,6×— | — | — | -22 K RON |
| 95 | 95.ONIX TREND S.R.L.▲ 30 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,6×▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 8,3 K RON | |
| 96 | 96.DENY LOOK SRL▲ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,5×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 4,2 K RON | |
| 97 | 97.GEA EVENT SRL▲ 22 | Municipiul Aiud, Alba | 0,5×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 577,8 K RON | |
| 98 | 98.PENSIUNEA ANTONIA S.R.L.▲ 36 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,5×▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 6,2 K RON | |
| 99 | 99.ALMA PAN S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 0,5×▲ 525 % | ▲ 525 % | 4 K RON | |
| 100 | 100.POC ROTOTOL S.R.L.nou | Oraş Baia de Arieş, Alba | 0,5×— | — | — | -15,7 K RON |