Top 100 firme — Alte activități de servicii n.c.a. după lichiditate ridicată în 2018
237 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6×, iar liderul atinge 34,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BOEMA DIN CAPATUL COPOULUI SRLnou | Sat Potangeni, Comuna Movileni, Iaşi | 34,1×— | — | — | 212,5 K RON |
| 2 | 2.EUROPEAN BODY ART SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,5×▲ 207,3 % | ▲ 207,3 % | 60,8 K RON | |
| 3 | 3.SMART PLUS CLEAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 25,3×▲ 595,1 % | ▲ 595,1 % | 238,5 K RON | |
| 4 | 4.NORTHSTAR VISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22,5×▲ 56.225 % | ▲ 56.225 % | 269,2 K RON | |
| 5 | 5.VIP PARKING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,9×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 265,3 K RON | |
| 6 | 6.ANDINA POP SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 20,5×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 36,7 K RON | |
| 7 | 7.ELTASE SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,9×▲ 276,3 % | ▲ 276,3 % | 82,5 K RON | |
| 8 | 8.PROMOTION CAMPAIGN IMAGES IN ADVERTISING SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17,5×▲ 4 % | ▲ 4 % | 516,6 K RON | |
| 9 | 9.AXYS - TANATOPRAXIE SRLnou | Sat Rusova Veche, Comuna Berlişte, Caraş-Severin | 17,3×▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 83,5 K RON | |
| 10 | 10.ART PLUS HOLDING SRL▲ 7 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 16,6×▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 44,8 K RON | |
| 11 | 11.GLOBAL FRIENDS S.R.L.▲ 41 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,6×▲ 316,5 % | ▲ 316,5 % | 232,7 K RON | |
| 12 | 12.S-TRONIC CONCEPT SRLnou | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 13,4×▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 618,4 K RON | |
| 13 | 13.FLAVY MAR CONFORT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 13,1×— | — | — | 144,8 K RON |
| 14 | 14.ETELE SRL▲ 86 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,9×▲ 791,7 % | ▲ 791,7 % | 292,1 K RON | |
| 15 | 15.BON DESIGN SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,3×▲ 168,3 % | ▲ 168,3 % | 54,9 K RON | |
| 16 | 16.SAN HE IMPORT EXPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12,3×▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 49 K RON | |
| 17 | 17.ROYAL REZIDENTIAL CONSULT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,4×▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 184,7 K RON | |
| 18 | 18.INVESTMOND S.R.L.▼ 14 | Municipiul Oradea, Bihor | 11,4×▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 30,2 K RON | |
| 19 | 19.VIBO INSTAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,5×▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 276,5 K RON | |
| 20 | 20.VIVERA IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,5×▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | -160,1 K RON | |
| 21 | 21.POPALIFLOR SRL▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,2×▲ 237,1 % | ▲ 237,1 % | 78,5 K RON | |
| 22 | 22.EXTREM TOP SERVICE SRL▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 9,7×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 157,3 K RON | |
| 23 | 23.ODETT AUTO INTERMED SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,7×▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 70,7 K RON | |
| 24 | 24.CLIVS MOTORS SRLnou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 9×▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 89,3 K RON | |
| 25 | 25.PRO AS TRADING SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 9×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 69,1 K RON | |
| 26 | 26.ENVIROMAR PROTECT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,9×▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 192,8 K RON | |
| 27 | 27.TEGADO INVESTMENT SRL▼ 20 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 8,7×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.GRB&RO EUROPEAN TRADE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,7×▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 189,6 K RON | |
| 29 | 29.CAPAMONDO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,4×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 50,2 K RON | |
| 30 | 30.UMBRELLA FOR TWO SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 8,2×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 65,5 K RON | |
| 31 | 31.SAFIRUL PRODCOMIMPEX SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,1×▲ 275 % | ▲ 275 % | 206 K RON | |
| 32 | 32.CONSART SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,9×▲ 249,8 % | ▲ 249,8 % | 222,5 K RON | |
| 33 | 33.DOG ELITE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,9×▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 39,5 K RON | |
| 34 | 34.PHOTOMAT SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,6×▲ 24 % | ▲ 24 % | -54,6 K RON | |
| 35 | 35.PFM DUO CONSULTING SRLnou | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 6,7×▲ 238,2 % | ▲ 238,2 % | 138,7 K RON | |
| 36 | 36.PROIECT ALEXANDRA COMAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6×— | — | — | 232,8 K RON |
| 37 | 37.AGENTIA BANNER SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,4×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 157,9 K RON | |
| 38 | 38.NEXT CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,3×▲ 142,5 % | ▲ 142,5 % | 63,1 K RON | |
| 39 | 39.CUPCAKE TATTOO SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,1×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 21,2 K RON | |
| 40 | 40.LAYMORE BETSLOT SRL▲ 62 | Comuna Moisei, Maramureş | 6×▲ 318,1 % | ▲ 318,1 % | 22,3 K RON | |
| 41 | 41.BOG & DANY ART DESIGN SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,8×▲ 49 % | ▲ 49 % | 115,7 K RON | |
| 42 | 42.SERVICE COMPRESOARE SRL▼ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 5,5×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 43 | 43.COMERŢ INDUSTRIAL SRL▼ 15 | Municipiul Slatina, Olt | 5,3×▼ 9 % | ▼ 9 % | 513,3 K RON | |
| 44 | 44.STYLE BY PETRESCU ANDREEA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,2×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 194,4 K RON | |
| 45 | 45.PRODUCTIE SI COMERT CODITEX SRL▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,8×▲ 3 % | ▲ 3 % | 516,8 K RON | |
| 46 | 46.RIANA UNITED SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,8×▲ 165,8 % | ▲ 165,8 % | 48,5 K RON | |
| 47 | 47.K9 SPORT & TRAINING COMPANY SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 181,1 K RON | |
| 48 | 48.AB RADIAL PRODIMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 59,5 K RON | |
| 49 | 49.VASTEL SERVCOM SRL▲ 36 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 4,7×▲ 170,9 % | ▲ 170,9 % | 46,1 K RON | |
| 50 | 50.DAVERO PROSPER SRL▲ 42 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 4,5×▲ 186 % | ▲ 186 % | 204,1 K RON | |
| 51 | 51.CSB CONSULTING SRL▼ 40 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 4,4×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 120,7 K RON | |
| 52 | 52.GOGA A.S. S.R.L.▼ 20 | Municipiul Craiova, Dolj | 4,2×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -14,5 K RON | |
| 53 | 53.CREATIVE INK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2×▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 38,1 K RON | |
| 54 | 54.GLOBAL BROADCASTING PRODUCER SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4×▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 4,6 mil. RON | |
| 55 | 55.GTDREAMS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7×— | — | — | 54,2 K RON |
| 56 | 56.PROTECT ECO PREST SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,7×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 42,8 K RON | |
| 57 | 57.PUBLIC RESEARCH SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,5×▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 696,3 K RON | |
| 58 | 58.MICROPIGMENTIST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3×▲ 765,8 % | ▲ 765,8 % | 65,4 K RON | |
| 59 | 59.ADVERTOUR EXPERT SRL▼ 49 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 3,1×▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 104,9 K RON | |
| 60 | 60.FAMILY TREE SRL▼ 17 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 3×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 66,7 K RON | |
| 61 | 61.ALIEN FISH S.R.L.▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 54,3 K RON | |
| 62 | 62.OLAX DISTRIB TV SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8×▲ 13.950 % | ▲ 13.950 % | 70,8 K RON | |
| 63 | 63.EXPLORE CONCEPT SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8×▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 31,1 K RON | |
| 64 | 64.R2R WORK SRLnou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 2,8×▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 65 | 65.ASCELLA SPICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7×▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 31,7 K RON | |
| 66 | 66.MILENIUM SRL▲ 55 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2,7×▲ 128,5 % | ▲ 128,5 % | 58,7 K RON | |
| 67 | 67.MISPET BRADUL SRL-D▼ 10 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 2,6×▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 9,9 K RON | |
| 68 | 68.CORIONUS COM SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,6×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 15,3 K RON | |
| 69 | 69.AT LAST AGENCY SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6×▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 8,7 K RON | |
| 70 | 70.VIOLLENT TATTOO S.R.L.▲ 58 | Sat Gherceşti, Comuna Gherceşti, Dolj | 2,6×▲ 146,2 % | ▲ 146,2 % | 45,1 K RON | |
| 71 | 71.AMERO GLASS SRL▼ 27 | Loc. Pădurea Neagră, Oraş Aleşd, Bihor | 2,6×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | -47 K RON | |
| 72 | 72.SELLEX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 2,5×▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 92,3 K RON | |
| 73 | 73.SERV METROLOG SRL▲ 18 | Sat Nisipurile, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 2,4×▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 13,7 K RON | |
| 74 | 74.AXA SUPPORT SRL▲ 23 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 2,4×▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 53,6 K RON | |
| 75 | 75.PIANO SERVICE SRL▲ 29 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 2,4×▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 124,5 K RON | |
| 76 | 76.DOLCE XEMA S.R.L.▲ 58 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 2,3×▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 223,6 K RON | |
| 77 | 77.AMBASADOR SERV SRL▲ 10 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 2,3×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 61,8 K RON | |
| 78 | 78.MED TECH DISTRIBUTIONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 122,8 K RON | |
| 79 | 79.STINGTOR SRL▼ 52 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,1×▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | -26,9 K RON | |
| 80 | 80.MUST-PREST SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,1×▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | 173,3 K RON | |
| 81 | 81.INSERF SRL▲ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1×▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 175,8 K RON | |
| 82 | 82.MLD GUNS SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,1×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -50,7 K RON | |
| 83 | 83.ALBO VENDING SRL▲ 10 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2,1×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 116,9 K RON | |
| 84 | 84.BART LASZ SRL▼ 51 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 2×▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 33,3 K RON | |
| 85 | 85.BW PHOTO&CO SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 288,2 K RON | |
| 86 | 86.CADRISIL SRL▲ 20 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 2×▲ 46 % | ▲ 46 % | 13,5 K RON | |
| 87 | 87.EZEROVIA LOGISTIC SRLnou | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 2×▲ 55 % | ▲ 55 % | 38,6 K RON | |
| 88 | 88.ECO BEST ACTIVE SRL▲ 7 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 1,9×▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 60 K RON | |
| 89 | 89.UNI-FIT 2000 SRL▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 230,2 K RON | |
| 90 | 90.JOKER EVENT CLUB SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 1,9×▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 55,1 K RON | |
| 91 | 91.DOGGROOMING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8×▲ 247,2 % | ▲ 247,2 % | 66,8 K RON | |
| 92 | 92.NEW IDEA CONCEPT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,8×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 120,9 K RON | |
| 93 | 93.AMIR SIGN SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 62,3 K RON | |
| 94 | 94.CDC ENTERTAINMENT ZONE SRL▼ 53 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 302,2 K RON | |
| 95 | 95.BEST TOOLS SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 403,6 K RON | |
| 96 | 96.MALINOIS BRAVEHEART ORADINUM SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 1,7×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 38,1 K RON | |
| 97 | 97.DACRIS IMPEX SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 104,1 K RON | |
| 98 | 98.ALPINPREST S.R.L.▼ 33 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,6×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 8,4 K RON | |
| 99 | 99.DARE TO DREAM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 30,1 K RON | |
| 100 | 100.EVENT STUFF CENTRAL EUROPE SRLnou | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 1,6×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 426,3 K RON |