Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după lichiditate ridicată în 2023
1.220 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,5×, iar liderul atinge 49,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ISANA IMPEX SRL▲ 17 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 49,9×▲ 135 % | ▲ 135 % | 62,4 K RON | |
| 2 | 2.CIP & AL ENGINEERING SRL▲ 5 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 48,3×▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 194,8 K RON | |
| 3 | 3.VIOLET LIFE TEAM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,2×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 343 K RON | |
| 4 | 4.EMY & DEN TRANS INTERNATIONAL S.R.L.nou | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 42,1×▲ 1.146,8 % | ▲ 1.146,8 % | 70,7 K RON | |
| 5 | 5.LEMON CLIFF SRL▲ 29 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 35,1×▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 401,3 K RON | |
| 6 | 6.VENDART SYS S.R.L.▲ 394 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 33,7×▲ 1.683,6 % | ▲ 1.683,6 % | 609,2 K RON | |
| 7 | 7.NEOKLASS GROUP SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 2 mil. RON | |
| 8 | 8.RALSTAR DISTRIBUTION S.R.L.▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,9×▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.OPTI ARGUS SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 26,4×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 398,2 K RON | |
| 10 | 10.LIDIA BEST VISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 26,4×▼ 88,3 % | ▼ 88,3 % | 247,4 K RON | |
| 11 | 11.ELF MED PROJECTS S.R.L.▲ 272 | Municipiul Braşov, Braşov | 23,4×▲ 793,9 % | ▲ 793,9 % | 445,5 K RON | |
| 12 | 12.K.A.F.A. UNIVERS SRL▲ 79 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 22,2×▲ 187,6 % | ▲ 187,6 % | 192,6 K RON | |
| 13 | 13.TRANSPARENT SOLUTIONS GLOBAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,5×— | — | — | 209,9 K RON |
| 14 | 14.AIRAM PRO SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 21,2×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 46,4 K RON | |
| 15 | 15.CRAFTPEDIA INNOVATION DESIGN S.R.L.▲ 168 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 21,1×▲ 453,3 % | ▲ 453,3 % | 186 K RON | |
| 16 | 16.TAMAR PRINT SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,7×▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 330,5 K RON | |
| 17 | 17.MEDCLAS TRADING SRL▲ 98 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,7×▲ 233,5 % | ▲ 233,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 18 | 18.TMV CABLE SALES SRL▲ 152 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,5×▲ 390 % | ▲ 390 % | 544,9 K RON | |
| 19 | 19.LEVS IDEAL S.R.L.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18,8×▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 100,3 K RON | |
| 20 | 20.VERITY SOLUTIONS S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,8×▼ 80 % | ▼ 80 % | 19,1 mil. RON | |
| 21 | 21.UNIC EXPERT HOUSE S.R.L.▲ 63 | Municipiul Buzău, Buzău | 18,7×▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 64,7 K RON | |
| 22 | 22.STRATEGIC FOREST S.R.L.nou | Sat Charlotenburg, Comuna Bogda, Timiş | 17,9×▲ 912,4 % | ▲ 912,4 % | 222,2 K RON | |
| 23 | 23.NVS CAPITAL MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,6×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 24 | 24.SPORT TRADE PRODUCTS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 17,5×— | — | — | 892,3 K RON |
| 25 | 25.APA MUNTENIA RETAIL S.R.L.▲ 153 | Oraş Voluntari, Ilfov | 17×▲ 334,9 % | ▲ 334,9 % | 68,6 K RON | |
| 26 | 26.GMD UNTARU PROJECT SRL▲ 73 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 16,6×▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | 373,2 K RON | |
| 27 | 27.TIM CAFE SERVICES SRL▲ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,5×▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 89,7 K RON | |
| 28 | 28.SAM DISTRIBUTION SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,4×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 79,6 K RON | |
| 29 | 29.OPTICĂ REACȚIONARĂ SE SRL▲ 739 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,3×▲ 1.772,4 % | ▲ 1.772,4 % | 490,7 K RON | |
| 30 | 30.NEMESO FREYA SRL▲ 333 | Sat Sâmbata de Jos, Comuna Voila, Braşov | 15,5×▲ 640 % | ▲ 640 % | 556,2 K RON | |
| 31 | 31.AL MA ST ROMENO SRL▼ 9 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 15,5×▼ 18 % | ▼ 18 % | 93 K RON | |
| 32 | 32.SAMO FRESH S.R.L.▲ 27 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15,4×▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 462,2 K RON | |
| 33 | 33.NEPHTA KANGEN S.R.L.nou | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 15,4×▲ 217,8 % | ▲ 217,8 % | 182,3 K RON | |
| 34 | 34.G.D.G PROMOTION GROUP SRL▼ 17 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,1×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 83,7 K RON | |
| 35 | 35.MG FUTURE INSTAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,8×▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 199,7 K RON | |
| 36 | 36.ZAGROSS GLOBAL 2011 SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 14,8×▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 186,5 K RON | |
| 37 | 37.BANGORA SRL▲ 202 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 14,6×▲ 385,3 % | ▲ 385,3 % | 22,7 K RON | |
| 38 | 38.PAAS MAGIC SRL▲ 127 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 14×▲ 242,3 % | ▲ 242,3 % | 202 K RON | |
| 39 | 39.DAC REVOLUTION SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,8×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 121,5 K RON | |
| 40 | 40.MAGNUM IMPERIAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,7×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 71,6 K RON | |
| 41 | 41.FREEDOM FACTORY S.R.L.▲ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 13,3×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 283,6 K RON | |
| 42 | 42.BUILD CO. TECHNICS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 13,3×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 126,1 K RON | |
| 43 | 43.BNM INTERN SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 12,9×— | — | — | 190,7 K RON |
| 44 | 44.NEXTEAM SPHERE S.R.L.nou | Sat Slobozia, Comuna Urecheşti, Bacău | 12,2×— | — | — | 198,8 K RON |
| 45 | 45.ELIEL SMART DC SRL▼ 6 | Sat Crivina, Comuna Nădrag, Timiş | 11,8×▼ 12 % | ▼ 12 % | 186,7 K RON | |
| 46 | 46.ALEMIO LIGHT SRL▲ 376 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,8×▲ 546,7 % | ▲ 546,7 % | 251 K RON | |
| 47 | 47.VIOLET LIFE TIME SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,8×▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 279,9 K RON | |
| 48 | 48.SELF HEALTH PRO S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,7×▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 139,4 K RON | |
| 49 | 49.RADAMA ROOF S.R.L.nou | Sat Cârjari, Comuna Vâlcăneşti, Prahova | 10,5×▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 64,6 K RON | |
| 50 | 50.JARAFILTER S.R.L.▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,5×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 131,8 K RON | |
| 51 | 51.TOTAL PISCINE & SPA S.R.L.▲ 437 | Sat Olteni, Comuna Olteni, Teleorman | 10,1×▲ 544,9 % | ▲ 544,9 % | 112,6 K RON | |
| 52 | 52.OPTICLAR LENS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 10×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 70,2 K RON | |
| 53 | 53.INOVA STEEL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10×▼ 10 % | ▼ 10 % | 231,6 K RON | |
| 54 | 54.ANV SERCO INVEST SRL▲ 141 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,9×▲ 179 % | ▲ 179 % | -10 K RON | |
| 55 | 55.ZIDUS GROUP S.R.L.▲ 99 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,8×▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 555 K RON | |
| 56 | 56.ROVIROM COMPANY SRL▲ 172 | Loc. Mamaia-Sat, Oraş Năvodari, Constanţa | 9,8×▲ 215,5 % | ▲ 215,5 % | 50,6 K RON | |
| 57 | 57.NAT GAS SALES SRL▼ 53 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,7×▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 183,4 K RON | |
| 58 | 58.OGMA SOFT S.R.L.nou | Comuna Jilava, Ilfov | 9,7×▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 48,6 K RON | |
| 59 | 59.GRAN DESIGN HOME S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 9,5×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 106 K RON | |
| 60 | 60.GOEURO SOLUTIONS S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,5×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 344,3 K RON | |
| 61 | 61.SUNEBLAG AXF SRL▲ 75 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 9,4×▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 119,1 K RON | |
| 62 | 62.MAGROT STYLE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,3×▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 11,1 K RON | |
| 63 | 63.OPTILIFE PROMED SRL▼ 61 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 9,1×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 500,1 K RON | |
| 64 | 64.MYORIDREAM SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 9×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 211,3 K RON | |
| 65 | 65.SIMPLU SERVICE TERM SRL▲ 439 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,8×▲ 486,7 % | ▲ 486,7 % | 119,4 K RON | |
| 66 | 66."ALISCA VENDING" SRL▲ 75 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,8×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 254,5 K RON | |
| 67 | 67.CROIX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 8,6×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 75,2 K RON | |
| 68 | 68.ILDI&CO 55 SRL▲ 365 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5×▲ 386,3 % | ▲ 386,3 % | 30 K RON | |
| 69 | 69.SALON CRYBELLE DISTRIBUTION S.R.L.▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,5×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 70 | 70.MAGAZINUL PARCHETARILOR SRL▲ 191 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,4×▲ 199,3 % | ▲ 199,3 % | 134,9 K RON | |
| 71 | 71.GAGA-ICE 2012 S.R.L.▲ 270 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 8,4×▲ 278,7 % | ▲ 278,7 % | -41,1 K RON | |
| 72 | 72.ZENA CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,3×— | — | — | 310,8 K RON |
| 73 | 73.LOGOS DEVELOPMENT SRL▲ 544 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,2×▲ 592,4 % | ▲ 592,4 % | 191,7 K RON | |
| 74 | 74.DUMY SMB CONCEPT SRL▲ 64 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,2×▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 1,7 K RON | |
| 75 | 75.DELTA UNION S.R.L.▲ 345 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 8,1×▲ 343,2 % | ▲ 343,2 % | 71 K RON | |
| 76 | 76.SUNEBLAG VENDING S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 7,8×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 149,8 K RON | |
| 77 | 77.C.C DENTISTRY - OFFICE SRL▲ 185 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,7×▲ 175,4 % | ▲ 175,4 % | 277,3 K RON | |
| 78 | 78.DUKE PRO HIGH S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 7,7×— | — | — | 99,4 K RON |
| 79 | 79.ALPHA MED IDEAL S.R.L.▲ 50 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,7×▲ 40 % | ▲ 40 % | 180,8 K RON | |
| 80 | 80.BEST ROOFS CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,7×— | — | — | 112,2 K RON |
| 81 | 81.FLAME POWER SRL▲ 131 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,6×▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | 180,5 K RON | |
| 82 | 82.PROVET INTER DISTRIBUTION SRL▲ 103 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 7,5×▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 362,3 K RON | |
| 83 | 83.I.T. CONT SERVICES SRL▲ 188 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 7,5×▲ 174,7 % | ▲ 174,7 % | 926,9 K RON | |
| 84 | 84.ABAC FEEDS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,5×▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 72,2 K RON | |
| 85 | 85.BERAR VENDING SRL▼ 64 | Municipiul Arad, Arad | 7,4×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 85,6 K RON | |
| 86 | 86.11 BZV SRL▲ 114 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,3×▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 185,6 K RON | |
| 87 | 87.MIRAWATER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,3×▲ 230,8 % | ▲ 230,8 % | 89,1 K RON | |
| 88 | 88.BUTILCOM ELECTRIC SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 7,3×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 28,9 K RON | |
| 89 | 89.DALIFLO MAKEUP STUDIO S.R.L.nou | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 7×▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 80,5 K RON | |
| 90 | 90.BIOSTEC CLINILAB SRL▲ 140 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 7×▲ 127,9 % | ▲ 127,9 % | 1 mil. RON | |
| 91 | 91.SYLVA IRRIGATION S.R.L.▼ 85 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7×▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 697,7 K RON | |
| 92 | 92.CJ SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 6,9×▲ 193,6 % | ▲ 193,6 % | 115,2 K RON | |
| 93 | 93.PARTYBOX RO SRL▲ 316 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,9×▲ 271,5 % | ▲ 271,5 % | 116,8 K RON | |
| 94 | 94.VICTORIA IMPERIAL CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,9×▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | 47 K RON | |
| 95 | 95.ROYAL CEZAR CONCEPT SRL▲ 53 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 6,9×▲ 48 % | ▲ 48 % | 6,1 mil. RON | |
| 96 | 96.CSI STRUCTURAL SOFTWARE SRL▲ 102 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8×▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 596,5 K RON | |
| 97 | 97.LIVE FLOWERPOWER LOAD S.R.L.▲ 278 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,6×▲ 225,7 % | ▲ 225,7 % | 420 K RON | |
| 98 | 98.TETRA TEAM CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,5×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 224,3 K RON | |
| 99 | 99.ELIDOR INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,5×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 86,3 K RON | |
| 100 | 100.GRANDA PRO S.R.L.nou | Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti, Prahova | 6,5×— | — | — | 80,3 K RON |