Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după lichiditate ridicată în 2014
585 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,5×, iar liderul atinge 39,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KITCO GOLD SRLnou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 39,2×▼ 36 % | ▼ 36 % | 17,3 K RON | |
| 2 | 2.FREEDOM FACTORY S.R.L.▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 33,4×▲ 230,1 % | ▲ 230,1 % | 147,4 K RON | |
| 3 | 3.KDA FINANS EXPERT SRL▲ 1 | Comuna Dărăşti-Ilfov, Ilfov | 27,1×▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 179,6 K RON | |
| 4 | 4.GREEN FUTURE IN EAST SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21,4×▲ 74 % | ▲ 74 % | -83,7 K RON | |
| 5 | 5.PITLOBRA SRL▲ 12 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 19,3×▲ 162,3 % | ▲ 162,3 % | 107,6 K RON | |
| 6 | 6.TAMAR PRINT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19,2×▲ 58 % | ▲ 58 % | 234 K RON | |
| 7 | 7.LULUSH STIL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 18×▲ 17.860 % | ▲ 17.860 % | 186,5 K RON | |
| 8 | 8.GOLDEN YEARS SRLnou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 15,9×▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | 32,5 K RON | |
| 9 | 9.XANTIA COM SRL▼ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 15,4×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 315 K RON | |
| 10 | 10.LIFECLEANER SRL▲ 44 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 15,2×▲ 290 % | ▲ 290 % | 17,3 K RON | |
| 11 | 11.EXPERT COMPUTERS SERVICES SRLnou | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 13,1×▲ 501,8 % | ▲ 501,8 % | 71,4 K RON | |
| 12 | 12.OMICRON SRL▼ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 12,6×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 11,6 K RON | |
| 13 | 13.CICCIO AUTOMATE CAFEA & SNACK SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12×▼ 36 % | ▼ 36 % | 112,9 K RON | |
| 14 | 14.SIM - CRIS SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,2×▲ 105,1 % | ▲ 105,1 % | 54,1 K RON | |
| 15 | 15.MEDCLAS TRADING SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,9×▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 803,8 K RON | |
| 16 | 16.POOL TRADING COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 10,6×▲ 34 % | ▲ 34 % | 44,3 K RON | |
| 17 | 17.MARUMEDIA COMP SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 10,6×▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 40,6 K RON | |
| 18 | 18.ATLANTIC AQUA SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,5×▲ 120,2 % | ▲ 120,2 % | 29,1 K RON | |
| 19 | 19.LIFETECH SHOP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,3×— | — | — | 145,7 K RON |
| 20 | 20.MAIO SISTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,3×▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 38,1 K RON | |
| 21 | 21.ROMALARM EAS SRLnou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 10×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -43,2 K RON | |
| 22 | 22.HYDRA SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9×▲ 267,4 % | ▲ 267,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.TRAVEL CONNECT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,7×— | — | — | 78 K RON |
| 24 | 24.NACRIMAR TEX FASHION SRLnou | Sat Potigrafu, Comuna Gorgota, Prahova | 8,1×▼ 34 % | ▼ 34 % | 104,2 K RON | |
| 25 | 25.ARWEN CONSAGRI SRL▲ 62 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 8×▲ 254,4 % | ▲ 254,4 % | 138,2 K RON | |
| 26 | 26.ETHNO WORLD SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 7,9×▲ 13.066,7 % | ▲ 13.066,7 % | 184,8 K RON | |
| 27 | 27.LUCIA - FRANCI COM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,5×▲ 379,5 % | ▲ 379,5 % | 87,8 K RON | |
| 28 | 28.MINIMED SOLUTIONS SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,4×▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.VENDING LINE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,3×▲ 14.480 % | ▲ 14.480 % | 144,1 K RON | |
| 30 | 30.IMBESOFT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,3×▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 55 K RON | |
| 31 | 31.NEOGEN PHARMA SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,9×▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | -98,1 K RON | |
| 32 | 32.WORLD DIAMOND PLUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,8×▲ 769,2 % | ▲ 769,2 % | 74 K RON | |
| 33 | 33.PULSEDMOL SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,5×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 73,4 K RON | |
| 34 | 34.LIDAMAR SRL▲ 12 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 6,4×▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 12,8 K RON | |
| 35 | 35.PLATINO ROBERTO SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 6,3×— | — | — | 88,4 K RON |
| 36 | 36.MOTION&TECHNIK SRL▲ 66 | Sat Zilişteanca, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 6,1×▲ 217,6 % | ▲ 217,6 % | 49,3 K RON | |
| 37 | 37.ELOR ROM SRL▼ 10 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 6,1×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 298,3 K RON | |
| 38 | 38.TEHNOING SRL▼ 22 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 6×▼ 19 % | ▼ 19 % | 56,3 K RON | |
| 39 | 39.DIGITAL MEDIA ENGINEERING SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6×▲ 20 % | ▲ 20 % | -133,6 K RON | |
| 40 | 40.OVIDAR EXPRES SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 5,9×▲ 203,1 % | ▲ 203,1 % | 54,4 K RON | |
| 41 | 41.BEFICIENT FINANCIAL CONSULTING SRL▲ 275 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 5,8×▲ 711,1 % | ▲ 711,1 % | 79,5 K RON | |
| 42 | 42.UG SMART SERVICES S.R.L.▼ 18 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 5,8×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 43 | 43.PLASE SPORTIVE SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,6×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 205,3 K RON | |
| 44 | 44.WUNDER BUCH SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -12,6 K RON | |
| 45 | 45."ALISCA VENDING" SRL▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,4×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 217,9 K RON | |
| 46 | 46.SPENCER FOR SCHOOL SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,4×— | — | — | 67,8 K RON |
| 47 | 47.IKTA COMFORT INTEGRATORS S.R.L.▲ 45 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4×▲ 149,8 % | ▲ 149,8 % | 302,7 K RON | |
| 48 | 48.GANO COFFE EXCELENT SRL▲ 4 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 5,3×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | -13,4 K RON | |
| 49 | 49.ELEGANCE DECOR SRL▲ 74 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,3×▲ 223,3 % | ▲ 223,3 % | 176,8 K RON | |
| 50 | 50.PIASSONI TELECOM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,2×▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 80,7 K RON | |
| 51 | 51.CONNECTO RETAIL SRLnou | Sat Şeica Mare, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 5,2×▲ 493,2 % | ▲ 493,2 % | 50,3 K RON | |
| 52 | 52.ADA BALEXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,2×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 6,4 K RON | |
| 53 | 53.VIMIAILI SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 5,2×▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 31,9 K RON | |
| 54 | 54.VENDING MANAGEMENT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,9×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 163,1 K RON | |
| 55 | 55.INCOMSUD SRL▼ 6 | Municipiul Aiud, Alba | 4,9×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -11,1 K RON | |
| 56 | 56.MIRALIFLAM IMPEX SRLnou | Loc. Ursaţi, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 4,9×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 46 K RON | |
| 57 | 57.STIGINA SRL▲ 22 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 4,8×▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 51,7 K RON | |
| 58 | 58.N.B.N. SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,8×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 49,4 K RON | |
| 59 | 59.DIGIMED SRL▼ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,8×▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 20,9 K RON | |
| 60 | 60.CREA SPAŢII S.R.L.▲ 56 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,6×▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 52,9 K RON | |
| 61 | 61.DAKOMA INVEST SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,5×▲ 61,4 % | ▲ 61,4 % | 72,9 K RON | |
| 62 | 62.SPECTRO SERVICE ROMANIA SRL▼ 49 | Municipiul Câmpina, Prahova | 4,4×▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 681,3 K RON | |
| 63 | 63.TOP DIF SRL▲ 33 | Municipiul Craiova, Dolj | 4,4×▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 472 K RON | |
| 64 | 64.BAWA EVOLUTION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 73 K RON | |
| 65 | 65.GLOBAL WATER TECHNOLOGIES SRL▲ 358 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 4,4×▲ 992,5 % | ▲ 992,5 % | 63,5 K RON | |
| 66 | 66.RAWLEYS GOLD SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 4,3×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 157,2 K RON | |
| 67 | 67.T.P.H. COMERCIAL SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,2×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 61,2 K RON | |
| 68 | 68.OPTI ARGUS SRL▼ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,2×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 190,7 K RON | |
| 69 | 69.MB 3 MODINCOM SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,1×▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 466,2 K RON | |
| 70 | 70.TERRA BUILDINGS SRL▼ 62 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 4×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 51,8 K RON | |
| 71 | 71.ECO AVANGARD SRL▼ 62 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4×▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 72 | 72.ACTIVE MARKETING & ADVERTISING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,9×▲ 325 % | ▲ 325 % | 104,2 K RON | |
| 73 | 73.BELLTON SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,9×▲ 45 % | ▲ 45 % | -76,6 K RON | |
| 74 | 74.MUZEU GALERIE SRL▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 3,8×▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | -20,4 K RON | |
| 75 | 75.OFFICE MAX SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,8×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 121,8 K RON | |
| 76 | 76.TEHNODIAM TOOLS SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,8×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 510,2 K RON | |
| 77 | 77.BEST VENDING SRL▲ 89 | Municipiul Craiova, Dolj | 3,8×▲ 204 % | ▲ 204 % | 109,2 K RON | |
| 78 | 78.NELY CAFE SRL▼ 72 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,7×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 20,5 K RON | |
| 79 | 79.ORINRO SRL▼ 61 | Municipiul Oradea, Bihor | 3,7×▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 64,7 K RON | |
| 80 | 80.HELIOSTAR SRL▼ 10 | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 3,7×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 123 K RON | |
| 81 | 81.PAPANGEL TECHNOLOGY SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,7×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 7,7 K RON | |
| 82 | 82.ALIMPET ATEG COM IMPEX SRLnou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 3,6×▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 736 RON | |
| 83 | 83.CAMITI COFE SRL▲ 23 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,6×▲ 90 % | ▲ 90 % | 265 RON | |
| 84 | 84.MERSING EXCLUSIVE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5×▲ 365,3 % | ▲ 365,3 % | 42 K RON | |
| 85 | 85.PRO MAR COMPUTER SOFT SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 3,5×— | — | — | 36,3 K RON |
| 86 | 86.2016 MANAGEMENT FIRME SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,4×— | — | — | 158,9 K RON |
| 87 | 87.DIGITAL VISION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3×▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | 75,2 K RON | |
| 88 | 88.HILTI ROMANIA S.R.L.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,2×▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 958,7 K RON | |
| 89 | 89.T&I DARTZ TRADING SRL▼ 22 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,2×▲ 13 % | ▲ 13 % | 9,9 K RON | |
| 90 | 90.DEZAUTOSTOC SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 3,2×▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 13,4 K RON | |
| 91 | 91.FRIGONIC SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 3,1×▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 168,4 K RON | |
| 92 | 92.SUPER TOOLS PLUS SRL▲ 54 | Sat Şotânga, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 3×▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | 114,1 K RON | |
| 93 | 93.NETWORK CLOS 21 SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3×▲ 3.600 % | ▲ 3.600 % | 40,6 K RON | |
| 94 | 94.PEPINIERELE HIDA SRL▲ 70 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 2,9×▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | 212,1 K RON | |
| 95 | 95.BLACK NORDEST CAFE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9×▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 87,6 K RON | |
| 96 | 96.ALL COSMETICS MARKETING S.R.L.▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,8×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 914,6 K RON | |
| 97 | 97.ELCO TRADE SRL▲ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,8×▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 81,9 K RON | |
| 98 | 98.ŞURUB VEST SRLnou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 2,7×▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 12,8 K RON | |
| 99 | 99.ONEST SERVICE IMPEX SRL▲ 75 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 2,7×▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 80,9 K RON | |
| 100 | 100.FLIPPER D&G FAMILY SRL▲ 50 | Sat Manolache, Comuna Glina, Ilfov | 2,5×▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 76 K RON |