Top 100 firme — Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a după lichiditate ridicată în 2019
332 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,9×, iar liderul atinge 70,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BATIMAN INDUSTRIAL CONSTRUCT SRL▲ 158 | Municipiul Craiova, Dolj | 70,4×▲ 4.689,8 % | ▲ 4.689,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.BALDO SERVICES EXPERT SRLnou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 61,5×▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 221,1 K RON | |
| 3 | 3.CARUM LORAFARM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 46,1×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 666,8 K RON | |
| 4 | 4.KOSAN CRISPLANT LPG ROMANIA SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,8×▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 425,5 K RON | |
| 5 | 5.RUCK DESIGN & SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 33,1×▼ 13 % | ▼ 13 % | -163,3 K RON | |
| 6 | 6.GOKCE PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 9 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 28,1×▲ 123,1 % | ▲ 123,1 % | 299,3 K RON | |
| 7 | 7.EDIL COSTEL SRL▼ 2 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 26,4×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 254,2 K RON | |
| 8 | 8.SIV CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,8×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.NEW ERA CONSTRUCT AIM TEAM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 25,6×▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 147,6 K RON | |
| 10 | 10.LAZĂR LUCCIANO DESIGN SRLnou | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 24,6×— | — | 192,6 K RON | |
| 11 | 11.FLOSUD-MONTAJ SRL▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,3×▲ 178,3 % | ▲ 178,3 % | 493,3 K RON | |
| 12 | 12.CRISENI SRL= | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 21,2×▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 30,1 K RON | |
| 13 | 13.WOLFBAU GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,4×— | — | 103,3 K RON | |
| 14 | 14.DUMI EUROPROIECT SRLnou | Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Teleorman | 18×— | — | 26,3 K RON | |
| 15 | 15.RC DEINRA SRL▼ 12 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 17,4×▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 3,9 K RON | |
| 16 | 16.BROS-BAU SRL▲ 35 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 16×▲ 231,1 % | ▲ 231,1 % | 134 K RON | |
| 17 | 17.BT SOLAR POWER S.R.L.▲ 155 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,1×▲ 1.077,3 % | ▲ 1.077,3 % | 433,3 K RON | |
| 18 | 18.VIMERBY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,3×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 394,7 K RON | |
| 19 | 19.COREF SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,2×▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 8,1 K RON | |
| 20 | 20.VLADELIN ZAL S.R.L.nou | Sat Şoimuş, Comuna Someş-Odorhei, Sălaj | 12,8×— | — | — | 584,4 K RON |
| 21 | 21.CIS GAZ SERVICII SRL▲ 92 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 12,5×▲ 456,7 % | ▲ 456,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 22 | 22.IOMAR SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,8×▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | 146,2 K RON | |
| 23 | 23.PAROCONSDIV SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,1×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | -60,6 K RON | |
| 24 | 24.VELCON GRUP CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,9×▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 93,3 K RON | |
| 25 | 25.CONSTRUCŢII SPECIALE RAVAC SRL▼ 21 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 10,9×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 209,7 K RON | |
| 26 | 26.SPORT DOME GERMANY SRL▼ 3 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 9,9×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 39,3 K RON | |
| 27 | 27.DARK BLUE LOGISTICA SI CONSTRUCTII SRL▼ 3 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 9,7×▲ 2 % | ▲ 2 % | 529 K RON | |
| 28 | 28.D&D PARTNERS PREST SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,5×▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 266,8 K RON | |
| 29 | 29.MINOX TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 9,2×— | — | 1,7 mil. RON | |
| 30 | 30.B.R.K. HOUSE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9×— | — | — | 3,8 mil. RON |
| 31 | 31.CHIPER CONSTRUCT SRL▲ 39 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 9×▲ 150 % | ▲ 150 % | 164 K RON | |
| 32 | 32.NIVEL CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 8,6×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 27,8 K RON | |
| 33 | 33.STYH A & A SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,4×▲ 650,9 % | ▲ 650,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 34 | 34.EURO-HOLD SRL▼ 14 | Comuna Vulcan, Braşov | 8,1×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -41 K RON | |
| 35 | 35.GIP CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -10,3 K RON | |
| 36 | 36.COLUMNA SRLnou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 7,7×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 8,2 K RON | |
| 37 | 37.MIRAD TEHNIC SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 760,2 K RON | |
| 38 | 38.ADCONCIM SRLnou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 7,3×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 98 K RON | |
| 39 | 39.CONEXIM SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,1×▲ 87 % | ▲ 87 % | 1,3 mil. RON | |
| 40 | 40.ALIAS BABU SRLnou | Sat Sânger, Comuna Sânger, Mureş | 7×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 92,1 K RON | |
| 41 | 41.VIVIDE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,6×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 6,3 K RON | |
| 42 | 42.SPORT LOGISTIC SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,6×▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 19 K RON | |
| 43 | 43.FED SPIEL SPORT SRL▲ 5 | Municipiul Arad, Arad | 6,5×▲ 23 % | ▲ 23 % | 37,9 K RON | |
| 44 | 44.LAPP-PROD SRL▼ 10 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,4×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 276,1 K RON | |
| 45 | 45.TIAI COMPROD SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 6,3×▲ 438,8 % | ▲ 438,8 % | 115,4 K RON | |
| 46 | 46.DINAMIC INTERMED 2000 SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,1×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 42,3 K RON | |
| 47 | 47.MA CONSTRUCTII GEMELLI S.R.L.▼ 36 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,1×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 483,6 K RON | |
| 48 | 48.BERNA CONSTRUCT SRL▲ 13 | Oraş Pecica, Arad | 5,9×▲ 49 % | ▲ 49 % | -76,6 K RON | |
| 49 | 49.AXA INT'L CONSTRUCT SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,8×▲ 187,2 % | ▲ 187,2 % | 573,9 K RON | |
| 50 | 50.SPIRI COM SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 814 K RON | |
| 51 | 51.TENSO STRUCTURA S.R.L.▲ 16 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 5,7×▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 567 K RON | |
| 52 | 52.ENERGO COMUNICAŢII SYSTEM SRL▲ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,5×▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 80,3 K RON | |
| 53 | 53.OXIA SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,2×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -52,7 K RON | |
| 54 | 54.LOGISTIC PAINT SHOP SRLnou | Sat Rogojina, Comuna Budeasa, Argeş | 5,1×▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | 538,6 K RON | |
| 55 | 55.TERENURI SPORTIVE S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,1×— | — | — | 166,7 K RON |
| 56 | 56.TERAMIN SRL▲ 193 | Municipiul Turda, Cluj | 5,1×▲ 732,8 % | ▲ 732,8 % | 91,6 K RON | |
| 57 | 57.ARBOR ECO CONSTRUCT SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,1×▲ 175 % | ▲ 175 % | 471,2 K RON | |
| 58 | 58.RT IZOLATII S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5×▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 50,7 K RON | |
| 59 | 59.PEP CONSTRUCT SRL▼ 34 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 4,8×▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 318,3 K RON | |
| 60 | 60.RIOLIV SA▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,8×▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 621,3 K RON | |
| 61 | 61.TAROXYM & CONSTRUCTII SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,8×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 298 RON | |
| 62 | 62.TIMEEA SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 4,8×▲ 230,3 % | ▲ 230,3 % | 45,8 K RON | |
| 63 | 63.LUCA PREST SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 64 | 64.ACADA PRODUCTION AND CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,7×▲ 260,8 % | ▲ 260,8 % | 368,5 K RON | |
| 65 | 65.COMPACT CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 4,6×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 98,9 K RON | |
| 66 | 66.CONTRASERRE SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,6×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 307 K RON | |
| 67 | 67.ROBI DEVI TOTAL CONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 4,6×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 11,8 K RON | |
| 68 | 68.CREARC-CONSTRUCȚII ȘI MATERIALE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5×▲ 396,7 % | ▲ 396,7 % | 957 K RON | |
| 69 | 69.DEMAT CONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Craiova, Dolj | 4,4×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 22,7 K RON | |
| 70 | 70.BULARDA SPORT CONSTRUCT S.R.L.▼ 64 | Sat Epureni, Comuna Epureni, Vaslui | 4,2×▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 625 K RON | |
| 71 | 71.IMUC S.R.L.▲ 1 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 4,2×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 72 | 72.SIK NICOS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Rasova, Comuna Rasova, Constanţa | 4,1×▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 70,5 K RON | |
| 73 | 73.ALBERT ENERGY CONSTRUCT SRLnou | Comuna Afumaţi, Ilfov | 4,1×▲ 338,3 % | ▲ 338,3 % | 258,4 K RON | |
| 74 | 74.A.G.T. INSTAL CONSTRUCT CONSULTING SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 46,5 K RON | |
| 75 | 75.EUROCAT 2006 SRLnou | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 4×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 160,3 K RON | |
| 76 | 76.CON STAN CONSTRUCT SRL▼ 48 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,9×▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 69,9 K RON | |
| 77 | 77.CREWE BEST INTERNATIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,8×— | — | — | 3,6 mil. RON |
| 78 | 78.PLASTICOS PROD SRL▲ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,8×▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 89,1 K RON | |
| 79 | 79.GLOBAL SPORT TOP CONSTRUCT S.R.L.▲ 26 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,8×▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 791,4 K RON | |
| 80 | 80.DUŢĂ PROJECT CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,8×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 191,9 K RON | |
| 81 | 81.RIGIPS CONSIMPEX SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,6×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 196,4 K RON | |
| 82 | 82.DAMIAN GRUP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6×— | — | 142,3 K RON | |
| 83 | 83.OFFICE TRADING SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,6×▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 84 | 84.REPCONS SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,6×▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 205,6 K RON | |
| 85 | 85.NOVA & DESIGN SRL▼ 26 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 3,5×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 11,9 K RON | |
| 86 | 86.TONKA SOLUTIONS SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 6 mil. RON | |
| 87 | 87.AECARD CONS SRLnou | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 3,4×▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 1,6 K RON | |
| 88 | 88.AXL TOP CONSTRUCT SRL-D▼ 47 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3,4×▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 43,7 K RON | |
| 89 | 89.ISIHIA IMPEX SRL▼ 1 | Sat Perişor, Comuna Perişor, Dolj | 3,4×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 55,5 K RON | |
| 90 | 90.SPORT ARENA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3×— | — | 156,5 K RON | |
| 91 | 91.CONDO AEDO SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3×▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 746,3 K RON | |
| 92 | 92.GO PADEL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 3,3×— | — | — | 30 K RON |
| 93 | 93.ALEGE INVEST CONSTRUCT SRL▲ 89 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2×▲ 181,7 % | ▲ 181,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 94 | 94.PDA TIM CON SRL▲ 18 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,2×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 608 K RON | |
| 95 | 95.LADONI SRL▼ 13 | Municipiul Turda, Cluj | 3,2×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 1,1 K RON | |
| 96 | 96.DUM UTILITAR CONSTRUCT SRL▼ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 97 | 97.ELSAT INSTAL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,1×▲ 18 % | ▲ 18 % | 33,3 K RON | |
| 98 | 98.CONSTAN CONSTRUCT SRL▲ 86 | Sat Voroveşti, Comuna Miroslava, Iaşi | 3,1×▲ 168,4 % | ▲ 168,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 99 | 99.AMABILI SRL▼ 21 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Gorj | 3×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 446,7 K RON | |
| 100 | 100.ART VISION STANDARD SRL▼ 64 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 112,4 K RON |