Top 100 firme — Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a după lichiditate ridicată în 2018
304 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,5×, iar liderul atinge 42,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KOSAN CRISPLANT LPG ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 42,3×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 717,4 K RON | |
| 2 | 2.RUCK DESIGN & SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 38,1×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 72,3 K RON | |
| 3 | 3.RC DEINRA SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 36,6×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 544 K RON | |
| 4 | 4.CONSTRUCŢII SPECIALE RAVAC SRL▲ 69 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 35,5×▲ 1.106,1 % | ▲ 1.106,1 % | 144,9 K RON | |
| 5 | 5.EDIL COSTEL SRL▲ 7 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 24×▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 77,3 K RON | |
| 6 | 6.BULARDA SPORT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Epureni, Comuna Epureni, Vaslui | 20,2×▲ 3.258,3 % | ▲ 3.258,3 % | 215,4 K RON | |
| 7 | 7.SIV CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,2×▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 410,5 K RON | |
| 8 | 8.IOMAR SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,8×▲ 41 % | ▲ 41 % | 99,3 K RON | |
| 9 | 9.PAROCONSDIV SRL▲ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,5×▲ 282,4 % | ▲ 282,4 % | 55 K RON | |
| 10 | 10.SCANDINAVIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 16,2×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 12,7 K RON | |
| 11 | 11.MA CONSTRUCTII GEMELLI S.R.L.▲ 97 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16×▲ 708,1 % | ▲ 708,1 % | 402,3 K RON | |
| 12 | 12.CRISENI SRL▲ 5 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 14,2×▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 21,1 K RON | |
| 13 | 13.DOK DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 13,4×▲ 207,6 % | ▲ 207,6 % | 270,7 K RON | |
| 14 | 14.COREF SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,2×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 5,6 K RON | |
| 15 | 15.GOKCE PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 12,6×▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 185,5 K RON | |
| 16 | 16.FORTIORI CONSULTING SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,5×▲ 343,4 % | ▲ 343,4 % | 132,9 K RON | |
| 17 | 17.NID PROIECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,1×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 8,6 K RON | |
| 18 | 18.SIGMA TECH SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 11,9×▲ 118 % | ▲ 118 % | 2,1 K RON | |
| 19 | 19.ISPAS ARHITECTI ASOCIATI SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,5×▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 49,5 K RON | |
| 20 | 20.EURO-HOLD SRL▲ 20 | Comuna Vulcan, Braşov | 9,9×▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | -18,2 K RON | |
| 21 | 21.TURN COMEXIM SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 9,9×▲ 249,5 % | ▲ 249,5 % | 140,1 K RON | |
| 22 | 22.MAVA CONSTRUCT TOTAL SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,6×▲ 211 % | ▲ 211 % | 477,8 K RON | |
| 23 | 23.SPORT DOME GERMANY SRL▲ 8 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 9,5×▲ 54 % | ▲ 54 % | 203,2 K RON | |
| 24 | 24.DARK BLUE LOGISTICA SI CONSTRUCTII SRL▼ 6 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 9,5×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 508,7 K RON | |
| 25 | 25.PEP CONSTRUCT SRL▼ 18 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 9,4×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 919,8 K RON | |
| 26 | 26.ARC-MEN SRL▼ 5 | Sat Bahna, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 9,2×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 110,9 K RON | |
| 27 | 27.GIP CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,2×▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 30,9 K RON | |
| 28 | 28.CON STAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 9,1×▲ 356,3 % | ▲ 356,3 % | 82,1 K RON | |
| 29 | 29.ZEVA CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,2×▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 33,6 K RON | |
| 30 | 30.FLOSUD-MONTAJ SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8×▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 550,4 K RON | |
| 31 | 31.VASTON CONSTRUCT SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,8×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 293,7 K RON | |
| 32 | 32.AGATUL INSTAL SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,4×▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 232,8 K RON | |
| 33 | 33.FEVA SRL▲ 65 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,2×▲ 226,1 % | ▲ 226,1 % | 53,4 K RON | |
| 34 | 34.LAPP-PROD SRL▲ 48 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 7,2×▲ 167,9 % | ▲ 167,9 % | 174,2 K RON | |
| 35 | 35.R.A. CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 137,9 K RON | |
| 36 | 36.ART VISION STANDARD SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7×▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 118,4 K RON | |
| 37 | 37.DUM UTILITAR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,8×▲ 738,3 % | ▲ 738,3 % | 644,1 K RON | |
| 38 | 38.LUCA PREST SRL▲ 200 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,7×▲ 891,2 % | ▲ 891,2 % | 5,3 mil. RON | |
| 39 | 39.NIVEL CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 6,6×▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 39,7 K RON | |
| 40 | 40.MIRAD TEHNIC SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2×▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 524 K RON | |
| 41 | 41.AXL TOP CONSTRUCT SRL-D▲ 2 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 6,2×▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 99 K RON | |
| 42 | 42.TRANSOPTIC BAUROM SRL▲ 49 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 6,2×▲ 165 % | ▲ 165 % | 1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.VIVIDE SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 27 K RON | |
| 44 | 44.COMPACT CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 5,8×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.AT INSTALAŢII MONTAJ CONSTRUCŢII SRL▲ 19 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 5,7×▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | -241,6 K RON | |
| 46 | 46.OXIA SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,6×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -127,2 K RON | |
| 47 | 47.SPIRI COM SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 901,6 K RON | |
| 48 | 48.FED SPIEL SPORT SRL▲ 56 | Municipiul Arad, Arad | 5,3×▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | 73,6 K RON | |
| 49 | 49.DEMAT CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Craiova, Dolj | 5,2×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 141,2 K RON | |
| 50 | 50.ROSCO ALECON SRL▲ 127 | Municipiul Braşov, Braşov | 5×▲ 343,4 % | ▲ 343,4 % | 146,7 K RON | |
| 51 | 51.BROS-BAU SRL▲ 44 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 4,8×▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 51,1 K RON | |
| 52 | 52.D&D PARTNERS PREST SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,7×▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | 22,9 K RON | |
| 53 | 53.ANDROPROGRES S.R.L.nou | Sat Ciupercenii Noi, Comuna Ciupercenii Noi, Dolj | 4,5×— | — | — | 40,2 K RON |
| 54 | 54.CONTRASERRE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,4×▲ 5 % | ▲ 5 % | 323,7 K RON | |
| 55 | 55.STEAUA DUNARII SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,4×▲ 212,8 % | ▲ 212,8 % | 155,9 K RON | |
| 56 | 56.ROBI DEVI TOTAL CONSTRUCT SRL▲ 61 | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 4,4×▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 71,1 K RON | |
| 57 | 57.DAVID-TEO SRL▲ 39 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 4,2×▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 240,1 K RON | |
| 58 | 58.VEST RO CONSTRUCT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,1×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 66 K RON | |
| 59 | 59.NOVA & DESIGN SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 4×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 12 K RON | |
| 60 | 60.TOPOLIV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4×▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 93,4 K RON | |
| 61 | 61.BERNA CONSTRUCT SRL▲ 18 | Oraş Pecica, Arad | 3,9×▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 62,1 K RON | |
| 62 | 62.RIGIPS CONSIMPEX SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 33 K RON | |
| 63 | 63.IRAMA PREST SRL▼ 37 | Municipiul Oradea, Bihor | 3,8×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 61 K RON | |
| 64 | 64.CONEXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,8×▲ 170 % | ▲ 170 % | 458,4 K RON | |
| 65 | 65.A.G.T. INSTAL CONSTRUCT CONSULTING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,8×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | -2,6 K RON | |
| 66 | 66.REVERCON SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,8×▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 44,6 K RON | |
| 67 | 67.TENSO STRUCTURA S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 3,7×▲ 50 % | ▲ 50 % | 457,7 K RON | |
| 68 | 68.SPORT LOGISTIC SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,7×▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 504,6 K RON | |
| 69 | 69.LIFTCON SRL▲ 76 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7×▲ 156,6 % | ▲ 156,6 % | 469 K RON | |
| 70 | 70.CHIPER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,6×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 77,4 K RON | |
| 71 | 71.EDICAT CONS SRL▲ 21 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 3,5×▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 250,3 K RON | |
| 72 | 72.IMUC S.R.L.▼ 3 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 3,5×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 442,6 K RON | |
| 73 | 73.TAROXYM & CONSTRUCTII SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,5×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 53,2 K RON | |
| 74 | 74.MEDITERRANEO SAPORI D ITALIA S.R.L.nou | Sat Jena, Comuna Gavojdia, Timiş | 3,4×▲ 631,9 % | ▲ 631,9 % | 123,8 K RON | |
| 75 | 75.MACROTECH IMPORT EXPORT SRL▲ 99 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,3×▲ 183,1 % | ▲ 183,1 % | 365,3 K RON | |
| 76 | 76.CALOR COM SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,3×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 5,8 K RON | |
| 77 | 77.SYKKYS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3×▼ 49 % | ▼ 49 % | 39,2 K RON | |
| 78 | 78.AMABILI SRL▼ 58 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Gorj | 3,2×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 126,6 K RON | |
| 79 | 79.TONKA SOLUTIONS SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 80 | 80.DUŢĂ PROJECT CONSTRUCT SRL▲ 236 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,2×▲ 7.825 % | ▲ 7.825 % | 134,1 K RON | |
| 81 | 81.G.P.M. GENERAL DE PROIECTE ŞI MONTAJE SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,2×▲ 618,2 % | ▲ 618,2 % | 248,6 K RON | |
| 82 | 82.LADONI SRL▼ 15 | Municipiul Turda, Cluj | 3,2×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -42,2 K RON | |
| 83 | 83.NOTTA STAR SRL▼ 26 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 3,1×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 240,2 K RON | |
| 84 | 84.VECTOR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1×▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | -18,9 K RON | |
| 85 | 85.R BAU INTERNATIONAL A.G. SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1×▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -54,5 K RON | |
| 86 | 86.RIOLIV SA▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3×▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 229,1 K RON | |
| 87 | 87.REPCONS SRL▼ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,9×▼ 2 % | ▼ 2 % | 125,3 K RON | |
| 88 | 88.ISIHIA IMPEX SRL▲ 18 | Sat Perişor, Comuna Perişor, Dolj | 2,9×▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 21,6 K RON | |
| 89 | 89.EURO REGAL SRL▲ 67 | Municipiul Dej, Cluj | 2,9×▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 594,3 K RON | |
| 90 | 90.ENERGO COMUNICAŢII SYSTEM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 88,7 K RON | |
| 91 | 91.COCA-EXCAV SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 2,8×▲ 458 % | ▲ 458 % | 58,8 K RON | |
| 92 | 92.DIMY CONSTRUCT IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8×▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 485,1 K RON | |
| 93 | 93.U.V. SERVICE SRL▲ 39 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 2,8×▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 94 | 94.B.C.F. INVEST GROUP SRL▼ 10 | Sat Măniceşti, Comuna Băiculeşti, Argeş | 2,7×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 108 K RON | |
| 95 | 95.ELGECON SRL▲ 51 | Municipiul Arad, Arad | 2,7×▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 346,4 K RON | |
| 96 | 96.ELSAT INSTAL SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,6×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 100,4 K RON | |
| 97 | 97.IULTERMO CONSTRUCT SRL▼ 4 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 2,6×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 66 K RON | |
| 98 | 98.MERITĂ CITIT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,6×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 43,7 K RON | |
| 99 | 99.FLOR FAIANTA SRL▲ 68 | Sat Posta, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 2,6×▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 35,6 K RON | |
| 100 | 100.BEST MANAGEMENT INTERNATIONAL SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5×▲ 43 % | ▲ 43 % | 68,9 K RON |