Top 100 firme din România după lichiditate ridicată în 2018
287.617 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 124,5×, iar liderul atinge 36.385,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.F.V.D. GLOBAL HOUSE S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36.385,6×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 2 | 2.MARITIMO RESIDENCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.043,4×▲ 7.363,7 % | ▲ 7.363,7 % | 14,9 mil. RON | |
| 3 | 3.MARI-GAZ SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 630,8×▲ 58,2 % | ▲ 58,2 % | -146,2 K RON | |
| 4 | 4.PRAMAC GROUP SRL▲ 3.140 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 583×▲ 2.683 % | ▲ 2.683 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.FONDUL ROMÂN DE CONTRAGARANTARE SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 450,9×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 18,7 mil. RON | |
| 6 | 6.ARCON AMVIC SRL▲ 1.673 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 394,8×▲ 1.249,3 % | ▲ 1.249,3 % | -1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.ANDRISOFT SRL▲ 762 | Municipiul Timişoara, Timiş | 383,4×▲ 795,7 % | ▲ 795,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 8 | 8.SUMMA EUROPE CONTRACTING S.R.L.▲ 165.719 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 366,5×▲ 42.511,6 % | ▲ 42.511,6 % | -43,7 K RON | |
| 9 | 9.APPOLLON INTERNATIONAL CO SRL▲ 53.729 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 325,3×▲ 11.517,1 % | ▲ 11.517,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 10 | 10.PRODEVELOPMENT GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 319,7×▲ 30.938,8 % | ▲ 30.938,8 % | 4 mil. RON | |
| 11 | 11.INTO ENERGY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 314,5×▲ 149.671,4 % | ▲ 149.671,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 12 | 12.EOSAN COMCONSTRUCT SRL▲ 266.775 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 311,2×▲ 518.483,3 % | ▲ 518.483,3 % | 4,4 mil. RON | |
| 13 | 13.ZOC INTERNET SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 307×— | — | 2,7 mil. RON | |
| 14 | 14.PICOTA EXCHANGE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 295,5×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 839 K RON | |
| 15 | 15.ELECTROCENTRALE GRUP S.A.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 281,4×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -3,1 mil. RON | |
| 16 | 16.SCANDIC POLIKRAFT SRL▲ 71 | Municipiul Braşov, Braşov | 275×▲ 149,9 % | ▲ 149,9 % | 301,8 K RON | |
| 17 | 17.SAN MICHELE DEL GARGANO SRL▲ 14.414 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 265,8×▲ 3.008,4 % | ▲ 3.008,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.LITROPROD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 238,6×▲ 1.066,6 % | ▲ 1.066,6 % | -1,6 mil. RON | |
| 19 | 19.GRANDE QUALITA SRLnou | Sat Şicula, Comuna Şicula, Arad | 229,3×— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 20 | 20.DIGITAL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL▲ 2.365 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 227,7×▲ 830,8 % | ▲ 830,8 % | 383,6 K RON | |
| 21 | 21.BANEASA REZIDENTIAL SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 226,4×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -317,1 K RON | |
| 22 | 22.CROMTEL PROD-IMPEX SRL▲ 208.237 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 225×▲ 44.023,5 % | ▲ 44.023,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 23 | 23.PANDACIA NATURAL INNOVATIONS S.R.L.▲ 198 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 212,7×▲ 185,7 % | ▲ 185,7 % | 139,7 K RON | |
| 24 | 24.REAL INTELLIGENT SOLUTIONS SRL▲ 75 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 211,8×▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | 451,4 K RON | |
| 25 | 25.COTURNIX IMPORT-EXPORT SRL▲ 22 | Municipiul Arad, Arad | 210,4×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 583 K RON | |
| 26 | 26.EUROPAN ESTATE IMOBILIARE SRL▲ 8.756 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 208,5×▲ 1.667 % | ▲ 1.667 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.V&P TOP SYSTEMS SRL▲ 37.015 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 208,4×▲ 5.084,8 % | ▲ 5.084,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 28 | 28.CRÂNG TERMINAL SRL▲ 217.916 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 203,7×▲ 46.190,9 % | ▲ 46.190,9 % | 318,9 K RON | |
| 29 | 29.ROMDA MARITIME & COMMERCIAL COMPANY SRL▲ 1.860 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 202,2×▲ 635,4 % | ▲ 635,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 30 | 30.KRON-PRINT TECHNOLOGY SRL▲ 3.453 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 201,1×▲ 913,9 % | ▲ 913,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.DEPOZITUL DE AUR EXPRES SRL▲ 744 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 201,1×▲ 371,5 % | ▲ 371,5 % | 753,8 K RON | |
| 32 | 32.EDOROM IMOB INVEST SRL▲ 4 | Loc. Geoagiu, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 200,6×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 457 K RON | |
| 33 | 33.CHIRURGIE BETANIA SRL▲ 367 | Municipiul Oradea, Bihor | 196,7×▲ 248,6 % | ▲ 248,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 34 | 34.ŢENTEA SRL▲ 54 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 195,7×▲ 80 % | ▲ 80 % | 602,2 K RON | |
| 35 | 35.ELECTRONICA S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 190,2×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 402,5 K RON | |
| 36 | 36.MY FAMILY ADVERTISING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 189,7×— | — | — | 4 mil. RON |
| 37 | 37.QUANDARY INTERMEDIATIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 186,6×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 38 | 38.BATI ECO SOLAIRE CONFORT SRL▲ 10.466 | Sat Orşova, Comuna Gurghiu, Mureş | 185,1×▲ 1.661,5 % | ▲ 1.661,5 % | 3,6 mil. RON | |
| 39 | 39.ACTIV PROJECT SCG S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 180,6×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -85,9 K RON | |
| 40 | 40.STAUFER SRL▲ 210 | Municipiul Craiova, Dolj | 179,4×▲ 154,5 % | ▲ 154,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.AGROBUZIAŞ SRL▼ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 178,9×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 948,2 K RON | |
| 42 | 42.ICHI IMPORT-EXPORT SRL▲ 14.018 | Municipiul Braşov, Braşov | 176,8×▲ 1.932,1 % | ▲ 1.932,1 % | -261,7 K RON | |
| 43 | 43.PCF INVESTMENT BANKING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 176,6×▲ 1.019,1 % | ▲ 1.019,1 % | 3,5 mil. RON | |
| 44 | 44.MADI CONSTRUCT 2013 S.R.L.▲ 20.483 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 173,4×▲ 2.523,6 % | ▲ 2.523,6 % | 229,4 K RON | |
| 45 | 45.IMMUNOEYE SRL▲ 10.756 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 172,9×▲ 1.573,6 % | ▲ 1.573,6 % | 481,5 K RON | |
| 46 | 46.TERRA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 169,7×— | — | — | 4,4 mil. RON |
| 47 | 47.REGIA AUTONOMĂ AEROPORTUL "DELTA DUNĂRII" TULCEA RA▲ 130.949 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 169,4×▲ 15.023,2 % | ▲ 15.023,2 % | 347,1 K RON | |
| 48 | 48.GEOBRO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 169,3×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.ALCA-TOUR SRL▲ 54 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 168×▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 754 K RON | |
| 50 | 50.AG DAMAR CONSULT SRLnou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 167,8×▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 51 | 51.EURAIDA SRL▲ 32.012 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 165,6×▲ 3.507,2 % | ▲ 3.507,2 % | 429,8 K RON | |
| 52 | 52.CINEART SRL▲ 754 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 163,1×▲ 289 % | ▲ 289 % | 463,8 K RON | |
| 53 | 53.PORT BAZINUL NOU SA▼ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 161,9×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 71 K RON | |
| 54 | 54.A NEGRI MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 160,6×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 929,9 K RON | |
| 55 | 55.LUCIAN BORZ SERVIZZI SRL▲ 72 | Municipiul Arad, Arad | 160,2×▲ 72 % | ▲ 72 % | 615,2 K RON | |
| 56 | 56.QUANTUM PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 1.190 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 159,6×▲ 372,7 % | ▲ 372,7 % | 46 K RON | |
| 57 | 57.UNICAS SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 158,4×▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 491,7 K RON | |
| 58 | 58.PVF BAT DINU SRL▲ 323 | Sat Târşolţ, Comuna Târşolţ, Satu Mare | 158,1×▲ 173,8 % | ▲ 173,8 % | 304,3 K RON | |
| 59 | 59.SPECIAL INTERNET OPERATIONS SRL▲ 20.847 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 156,7×▲ 2.303,8 % | ▲ 2.303,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 60 | 60.SEACAVE SRL▲ 935 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 155,7×▲ 312,5 % | ▲ 312,5 % | 698,7 K RON | |
| 61 | 61.FOND INVEST B & E SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 155,1×— | — | 388,2 K RON | |
| 62 | 62.COCA-COLA HBC IASI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 154,8×— | — | 233,4 K RON | |
| 63 | 63.MAGIC SUPER SRL▲ 6.116 | Municipiul Arad, Arad | 153,3×▲ 956,3 % | ▲ 956,3 % | 372,4 K RON | |
| 64 | 64.SANTA BIJOU SRL▲ 264 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 148,5×▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 100,7 K RON | |
| 65 | 65.DE VITO LEVEL UP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 148,4×— | — | — | 1,8 mil. RON |
| 66 | 66.ANTIBES TRADING SERV S.R.L.▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 147,1×▼ 3 % | ▼ 3 % | 380,1 K RON | |
| 67 | 67.BETANIA SURGERY SRL▲ 1.337 | Municipiul Oradea, Bihor | 146,9×▲ 362,5 % | ▲ 362,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 68 | 68.HUI JIN EXPOCOMERCIAL SRL▲ 375 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 146,3×▲ 173,2 % | ▲ 173,2 % | 972 K RON | |
| 69 | 69.ERSTE SPEDITION SRL▲ 976 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 145,6×▲ 294,5 % | ▲ 294,5 % | 896,9 K RON | |
| 70 | 70.GARONIA SRL▲ 104 | Municipiul Arad, Arad | 144,8×▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | -132,6 K RON | |
| 71 | 71.COMPLEX DOINA SA▼ 3 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 144,1×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 72 | 72.EST-VEST SERVICES SRL▲ 122 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 143,5×▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 73 | 73.NOLEVO SRL▼ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 143,3×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 74 | 74.DON CARLOS SRL▲ 8.873 | Loc. Gătaia, Oraş Gătaia, Timiş | 142,3×▲ 1.119,5 % | ▲ 1.119,5 % | 359,6 K RON | |
| 75 | 75.PRO QUADRIGA SRL▲ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 138,8×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.TERMOSISTEM SILV ALPIN CONSTRUCT SRL▲ 11.776 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 137,2×▲ 1.308,2 % | ▲ 1.308,2 % | 682,2 K RON | |
| 77 | 77.EPONIM DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 135,1×▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 78 | 78.BARATS TRADE SRL▲ 50 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 135,1×▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 138,7 K RON | |
| 79 | 79.KJC INTL RESEARCH SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 134,8×▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 3,5 mil. RON | |
| 80 | 80.FARMEC PLAST SA▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 134,4×▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,6 K RON | |
| 81 | 81.TOPIMOB SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 134×▲ 15 % | ▲ 15 % | 1 mil. RON | |
| 82 | 82.DUMITRIU INDUSTRIAL AUTOMATION SRL▲ 3.400 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 132,8×▲ 569,7 % | ▲ 569,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 83 | 83.GENEX FINANTARE SRL▲ 78.300 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 131,5×▲ 6.859,3 % | ▲ 6.859,3 % | 215,8 K RON | |
| 84 | 84.ACE ADV SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 131,4×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -110,8 K RON | |
| 85 | 85.JEKAFA IT TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 131,2×— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 86 | 86.UMB STEEL S.R.L.▼ 74 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129,7×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 124,7 K RON | |
| 87 | 87.INTERNATIONAL SYSTEM SOLUTION SRL▼ 7 | Municipiul Dej, Cluj | 129,2×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 88 | 88.ORTOPREDESCU SRL▲ 259 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129,1×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 89 | 89.NET GLOBAL SERVICES SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 127,9×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 819,2 K RON | |
| 90 | 90.ROMFELT REAL ESTATE S.A.▲ 211.859 | Oraş Voluntari, Ilfov | 127,4×▲ 26.445,8 % | ▲ 26.445,8 % | -785,9 K RON | |
| 91 | 91.KOZMO INTERNATIONAL SRL▲ 63.556 | Oraş Otopeni, Ilfov | 126,6×▲ 5.286 % | ▲ 5.286 % | 1,5 mil. RON | |
| 92 | 92.RO MA FARM SRL▲ 85.747 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 126,4×▲ 7.250 % | ▲ 7.250 % | 1,7 mil. RON | |
| 93 | 93.THE BERBER COMPANY INVEST S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 126,3×▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 328,3 K RON | |
| 94 | 94.SERENA ROMANIA SRL▲ 10.334 | Municipiul Oradea, Bihor | 125,8×▲ 1.091,7 % | ▲ 1.091,7 % | 324 K RON | |
| 95 | 95.DGM INVEST HOLDINGS SRL▲ 273.517 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 125,5×▲ 1.254.600 % | ▲ 1.254.600 % | 29,7 mil. RON | |
| 96 | 96.WEST GATE ENGINEERING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 125,3×▲ 313,8 % | ▲ 313,8 % | -129,2 K RON | |
| 97 | 97.INFOHAR S.R.L.▲ 67.561 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 125×▲ 5.554,8 % | ▲ 5.554,8 % | -53,9 K RON | |
| 98 | 98.SCORE A GOAL SRL▲ 115 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 125×▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 99 | 99.PREST SERV TICALI SRL▲ 928 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 124,7×▲ 235,4 % | ▲ 235,4 % | 372,9 K RON | |
| 100 | 100.COSMAR TERMO IZO SRL▲ 361 | Comuna Osica de Jos, Olt | 124,5×▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 949,6 K RON |