Top 100 firme — Construcții, Tulcea după datorii în 2016
483 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 333 mil. RON. Pragul de intrare în top este 331,4 K RON, iar liderul atinge 75,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DELTACONS SA= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 75,8 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -4,1 mil. RON | |
| 2 | 2.CORAL SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 38,8 mil. RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 763,6 K RON | |
| 3 | 3.FIL-CONSTRUCT SRL= | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 21,4 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 7,3 K RON | |
| 4 | 4.TERRA CONSTRUCT SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,7 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 523,2 K RON | |
| 5 | 5.BIZKAIA INVEST SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,4 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 30,2 K RON | |
| 6 | 6.ITAL INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,3 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -2,9 mil. RON | |
| 7 | 7.MODERN AMBIENT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9,8 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 20,6 K RON | |
| 8 | 8.HIGHLIFE PROPERTIES SRL▲ 5 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 9,3 mil. RON▲ 63 % | ▲ 63 % | -83,2 K RON | |
| 9 | 9.SCUT SA▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -798 K RON | |
| 10 | 10.GP SAGEATA PROD S.R.L.▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,3 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 292,1 K RON | |
| 11 | 11.ÎNTREȚINERE ȘI REPARAȚII CONSTRUCȚII HIDROTEHNICE "I.R.C.H." S.A.▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,8 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -141,8 K RON | |
| 12 | 12.RIPOSTA TRANS S.R.L.= | Sat Malcoci, Comuna Nufăru, Tulcea | 6,6 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 699,9 K RON | |
| 13 | 13.D & D IMOBIL CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 6,3 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 229,9 K RON | |
| 14 | 14.CIMEX SA▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,1 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | -2,6 mil. RON | |
| 15 | 15.ENERGY GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,3 mil. RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | -2,9 mil. RON | |
| 16 | 16.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJE ENERGETICE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,6 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -82,1 K RON | |
| 17 | 17.CONDOR SRL▼ 8 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 3,5 mil. RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 12,1 K RON | |
| 18 | 18.GESILDO SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 19 | 19.DECODESIGN SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -143,4 K RON | |
| 20 | 20.GENERAL PRO INVEST S.R.L.▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3 mil. RON▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 4,4 K RON | |
| 21 | 21.VAL CIVICONS SRL▲ 94 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 3 mil. RON▲ 1.041,4 % | ▲ 1.041,4 % | 0 RON | |
| 22 | 22.NESAND SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,7 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 11 K RON | |
| 23 | 23.VEFLA SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 0 RON | |
| 24 | 24.BV ULIA SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,5 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 370 RON | |
| 25 | 25.VIMAX IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4 mil. RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 2,6 K RON | |
| 26 | 26.ASA EXPERT SRL▼ 3 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 2,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -39,6 K RON | |
| 27 | 27.GAZ CONTROL SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 127,2 K RON | |
| 28 | 28.ALFA BAUTRANSPORT SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.SILUAN PROIECT SRLnou | Sat Dăeni, Comuna Dăeni, Tulcea | 2,1 mil. RON— | — | — | 3,2 mil. RON |
| 30 | 30.PERIGEM SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 mil. RON▲ 67 % | ▲ 67 % | 1,7 mil. RON | |
| 31 | 31.LIVMAR SRL▲ 2 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 2 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 481 RON | |
| 32 | 32.ARCOSIM SRL▼ 8 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,8 mil. RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 322,8 K RON | |
| 33 | 33.GRAFICONS SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,8 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -54,6 K RON | |
| 34 | 34.MITROFAR SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,8 mil. RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 345,8 K RON | |
| 35 | 35.MIXTURA SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7 mil. RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 58,1 K RON | |
| 36 | 36.FORAMIN CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 37 | 37.LITORAL DECOR CONSTRUCT SRL▲ 25 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 1,6 mil. RON▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | -637,2 K RON | |
| 38 | 38.DORASERV SRL▲ 10 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,6 mil. RON▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | -1,1 mil. RON | |
| 39 | 39.SEMPER CONSTRUCT SRL▼ 5 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 1,5 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 210 K RON | |
| 40 | 40.TIMAR MULTIPREST SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -523,2 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRIAL COMPACT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -233,6 K RON | |
| 42 | 42.KONSTANT GROUP SRL▼ 5 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 1,4 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 138,5 K RON | |
| 43 | 43.SIG IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 18,5 K RON | |
| 44 | 44.ALGEDAX SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON— | — | -3,3 K RON | |
| 45 | 45.VALENTINO & CO SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | -65,9 K RON | |
| 46 | 46.LA FAVORITA SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -6,7 K RON | |
| 47 | 47.ALEX SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 48 | 48.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 985 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.GIVA SRL▲ 4 | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 926,7 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 36,1 K RON | |
| 50 | 50.ANIMATUR SRL▼ 1 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 896,5 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 971 RON | |
| 51 | 51.VICOFRUCT SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 850,5 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 403,1 K RON | |
| 52 | 52.CONSTRUCT ARTEMYH SRL▲ 96 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 820,2 K RON▲ 458,1 % | ▲ 458,1 % | 194,5 K RON | |
| 53 | 53.RICOSTAR SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 814,6 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 163,3 K RON | |
| 54 | 54.ROYAL SERVICE SRL▲ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 789,8 K RON▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 150,2 K RON | |
| 55 | 55.LOPER SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 773,2 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -496 RON | |
| 56 | 56.STEF PARTENER SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 768,1 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -42,2 K RON | |
| 57 | 57.JEES CONSTRUCT SRL▼ 2 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 758,7 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -86,3 K RON | |
| 58 | 58.LIMAFIRST SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 747,7 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 449,1 K RON | |
| 59 | 59.ALTCON PREST SRL▲ 13 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 733,2 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 434,8 K RON | |
| 60 | 60.PILOT SRL▲ 10 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 705,5 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 205,3 K RON | |
| 61 | 61.LUXOR CONEX SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 678,7 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -53 RON | |
| 62 | 62.ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII HIDROTEHNICE SA▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 677,9 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -2,5 K RON | |
| 63 | 63.DINU & CO CARMEN SNCnou | Oraş Măcin, Tulcea | 671,9 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 11,9 K RON | |
| 64 | 64.ZIGZAG SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 648,8 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 36,6 K RON | |
| 65 | 65.RAPTOR INDUSTRIES SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 643,4 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 2,3 K RON | |
| 66 | 66.ECO WIND PLUS SRL▲ 21 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 627,3 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 243,8 K RON | |
| 67 | 67.RECAMO EDIL SRL▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 613,4 K RON▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 4,2 K RON | |
| 68 | 68.COMPLEX CITY SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 612,3 K RON— | — | — | -25,2 K RON |
| 69 | 69.DENISA GENERAL CONSTRUCT SRL▼ 26 | Sat Războieni, Comuna Casimcea, Tulcea | 606,2 K RON▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 1,3 K RON | |
| 70 | 70.ECOTUR INDUSTRIES SRL▼ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 600,4 K RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 301 RON | |
| 71 | 71.NATURAL ECOCONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Agighiol, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 581,2 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 2,8 K RON | |
| 72 | 72.MIAVI STAR SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 571,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.ELCOS GRUP SRL▼ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 556,4 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 55,7 K RON | |
| 74 | 74.PRACTIC EUROINSTAL SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 553,1 K RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | -31 K RON | |
| 75 | 75.CESENA SPEED GROUP SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 547,7 K RON▲ 105,5 % | ▲ 105,5 % | 93,2 K RON | |
| 76 | 76.MILIONIS DECOR SRL▼ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 539,5 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -9,8 K RON | |
| 77 | 77.ULIANA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 538,9 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 423 RON | |
| 78 | 78.JEES UTIL SRL▲ 1 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 523,6 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 10,1 K RON | |
| 79 | 79.PERICLESTAR S.R.L.▼ 35 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 521,7 K RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | -148,7 K RON | |
| 80 | 80.CONSTART - CONFORT SRL▲ 10 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 516,1 K RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 18,7 K RON | |
| 81 | 81.ALEMAD SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 513,9 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -16,4 K RON | |
| 82 | 82.MARCEL-PRESTCOM SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 496,7 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -7,6 K RON | |
| 83 | 83.EXO PLUSCON SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 496,2 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 73,3 K RON | |
| 84 | 84.LOTUS BASIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 468,5 K RON— | — | -95 RON | |
| 85 | 85.BACIU ENERGY SRL▲ 34 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 468,2 K RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | -60,8 K RON | |
| 86 | 86.MASTER FISHLAND SRL▲ 40 | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 459,8 K RON▲ 112,8 % | ▲ 112,8 % | 36,4 K RON | |
| 87 | 87.MITI SOLARE SRL▼ 24 | Sat Mircea Vodă, Comuna Cerna, Tulcea | 457,7 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -21,8 K RON | |
| 88 | 88.CLIMA SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 446,4 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 189,9 K RON | |
| 89 | 89.DELTA GAZ SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 433,8 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 7 K RON | |
| 90 | 90.LEO STAR SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 421,6 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -90 K RON | |
| 91 | 91.G.N.Z. PARTENER SRL▼ 6 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 390,8 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -23,6 K RON | |
| 92 | 92.LINALEX CONSTRUCT SRL▲ 24 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 390,6 K RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | -123,4 K RON | |
| 93 | 93.BB CENTRALE FOTOVOLTAICE SRL▼ 1 | Sat Mina Altân Tepe, Comuna Stejaru, Tulcea | 385,1 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -18,4 K RON | |
| 94 | 94.AVA CRISTAL SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 379,1 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 2,7 K RON | |
| 95 | 95.CONS-HIDRO SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 372,9 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | -148,5 K RON | |
| 96 | 96.SEBA NEOCONS SRL▲ 40 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Tulcea | 372,4 K RON▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | -64 K RON | |
| 97 | 97.VALDOR TRADE SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 368,7 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -31 RON | |
| 98 | 98.AMAZON TERM SRL▲ 31 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 350,6 K RON▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 202 RON | |
| 99 | 99.ALEXANDER IMPRESA SRL▲ 261 | Sat Valea Nucarilor, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 339,5 K RON▲ 9.220,5 % | ▲ 9.220,5 % | 105,3 K RON | |
| 100 | 100.GAL-COM SRL▼ 34 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 331,4 K RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 110,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Tulcea
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
101 firme · 440,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 437,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 160 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
169 firme · 100,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
56 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
62 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
17 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
30 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
15 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
16 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 705,7 K RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 484,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 205 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 26 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 25,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON