Top 100 firme — Imobiliare, Suceava după datorii în 2022
309 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 648,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 227,8 K RON, iar liderul atinge 324 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IULIUS MALL SUCEAVA SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 324 mil. RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 18,4 mil. RON | |
| 2 | 2.PUBLICONSTRUCT SRL= | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 52,1 mil. RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | -2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.SID-INVESTMENT SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 50,1 mil. RON▲ 1.198,5 % | ▲ 1.198,5 % | 2 mil. RON | |
| 4 | 4.ANDREWMAN S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,7 mil. RON— | — | — | -606,4 K RON |
| 5 | 5.CAR ESTATE S.R.L.▼ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 18,9 mil. RON▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | -20 K RON | |
| 6 | 6.LUCOSILV SRL▼ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 14,9 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 32,7 K RON | |
| 7 | 7.MAX&ANKA INVESTMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 9,7 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 8 | 8.COGNIS MAGNITUDE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 9,6 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 103,4 K RON | |
| 9 | 9.SONIK GROUP SRL▲ 21 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 7,3 mil. RON▲ 309,8 % | ▲ 309,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 10 | 10.EXPRESS ESTATES S.R.L.▲ 1 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 7 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 5,2 K RON | |
| 11 | 11.CEZAN - FLOR - TOUR SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,8 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 341,1 K RON | |
| 12 | 12.EUROSCAN HOLDING S.R.L.▼ 2 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 5,3 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 415,1 K RON | |
| 13 | 13.MOHAMED LTD RENTAL STORIES S.R.L.▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,1 mil. RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 14 | 14.LEONTINA COM SRL▲ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,9 mil. RON▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 890,9 K RON | |
| 15 | 15.INTERNATIONAL ORIENT EXPRES SRL▲ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,8 mil. RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.PYAM INVESTMENTS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,4 mil. RON▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 7,8 K RON | |
| 17 | 17.CHINA TOWN TRADE HOLDING SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,4 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 21 K RON | |
| 18 | 18.ELECTROCAR SRL▼ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,2 mil. RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 476,7 K RON | |
| 19 | 19.ROVANA IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,6 mil. RON▲ 260,7 % | ▲ 260,7 % | 3 mil. RON | |
| 20 | 20.INSTCOMP CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 104,6 K RON | |
| 21 | 21.J.D. LEGAL PROPERTIES S.R.L.▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,4 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 75,7 K RON | |
| 22 | 22.KEVINPAT REAL ESTATE S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 2,8 mil. RON— | — | — | -124,9 K RON |
| 23 | 23.SDG SAFE INVEST S.R.L.▲ 234 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 11.458.752,2 % | ▲ 11.458.752,2 % | -144,3 K RON | |
| 24 | 24.NORD BUSINESS GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,6 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 251,5 K RON | |
| 25 | 25.DANICO IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,5 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 553,6 K RON | |
| 26 | 26.TRIAGIS S.R.L.▼ 7 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 2,4 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 326,4 K RON | |
| 27 | 27.HELLAND ORIZONT CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,3 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 180 K RON | |
| 28 | 28.MOB & IMOB S.R.L.▼ 7 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 2,3 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -46,7 K RON | |
| 29 | 29.AZIM COM SRL▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.AN.CLE IMOBILIARE SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 1,3 K RON | |
| 31 | 31.DALY ENTERPRISES SRL▼ 4 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 806 RON | |
| 32 | 32.R&G SMART ALLIANCE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,9 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 192,3 K RON | |
| 33 | 33.RAR-BUS SRL▼ 19 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,7 mil. RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.ELECTRO JAFFA S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,6 mil. RON— | — | — | 163,2 K RON |
| 35 | 35.NEW DENT STUDIO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 45,5 K RON | |
| 36 | 36.PETDOR COM SRL▲ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 876,6 K RON | |
| 37 | 37.C&G IMOBILIARE INVESTMENTS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON— | — | — | 52,3 K RON |
| 38 | 38.IRIS IMOB SRL▼ 6 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -30,1 K RON | |
| 39 | 39.GENERAL CONSULTING SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 801,6 K RON | |
| 40 | 40.ZESTFUL INVESTMENTS S.R.L.▲ 211 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 690.912,2 % | ▲ 690.912,2 % | -2,5 K RON | |
| 41 | 41.BROPANE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 242,4 K RON | |
| 42 | 42.ODYSSEY SRL▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 14,8 K RON | |
| 43 | 43.COMPLEX ZIMBRUL SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 1 mil. RON | |
| 44 | 44.TOOLPOST OFFICE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 422,6 K RON | |
| 45 | 45.COMSERVICE SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 66 % | ▲ 66 % | 680,8 K RON | |
| 46 | 46.CIVICA GROUP S.R.L▼ 9 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -37,6 K RON | |
| 47 | 47.TEA-REIMONDO SRL▼ 12 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 268,9 K RON | |
| 48 | 48.BERGAR SRL▼ 10 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -2,2 K RON | |
| 49 | 49.MEDICAL TECHNOLOGIE TRANSFER SRL▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 542,7 K RON | |
| 50 | 50.MARWELL GRUP S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 407,7 K RON | |
| 51 | 51.GRAY RENT S.R.L.▼ 29 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 974,1 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.SERVICII COMERCIALE IMPACT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 946,9 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 831 K RON | |
| 53 | 53.BRADET TURISM SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 887 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 55,7 K RON | |
| 54 | 54.MARKET LORENATI SRL▼ 7 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 883,6 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -96,1 K RON | |
| 55 | 55.PRINCIPAL COM SRL▼ 13 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 874,1 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 112,8 K RON | |
| 56 | 56.START REGIONAL PROIECT SRL▲ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 861,5 K RON▲ 63 % | ▲ 63 % | 457,9 K RON | |
| 57 | 57.ROMASAB SRL▼ 11 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 833 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 58 | 58.SSS STRONG FAMILY CORPORATION S.R.L.▼ 10 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 795,1 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 208,9 K RON | |
| 59 | 59.SIMEA S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 747,3 K RON— | — | 139,6 K RON | |
| 60 | 60.CBC PHOENIX SRL▲ 30 | Municipiul Suceava, Suceava | 738,8 K RON▲ 361,8 % | ▲ 361,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.EMPIRE SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 644,7 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -324,3 K RON | |
| 62 | 62.HUMORFOREST SAnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 641,6 K RON▲ 153,5 % | ▲ 153,5 % | -179 K RON | |
| 63 | 63.EUROSERVICE SRL▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 637,4 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 177,3 K RON | |
| 64 | 64.CRISTIANO COMPANY SRL▼ 10 | Sat Strâmtura, Comuna Vama, Suceava | 612,4 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -16,7 K RON | |
| 65 | 65.ASTILARD ODYSSEY S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 572,6 K RON— | — | — | -1,9 K RON |
| 66 | 66.SEBI NATI CENTER S.R.L.▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 569,5 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 63,1 K RON | |
| 67 | 67.ALIMENTEXP SA▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 568,7 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -9,4 K RON | |
| 68 | 68.AUTOGIR SRLnou | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 555,7 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 155,1 K RON | |
| 69 | 69.SINCRON TUR SRL▼ 12 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 548,9 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 314,4 K RON | |
| 70 | 70.HERETICA SRL▼ 19 | Sat Măriţei, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 538,1 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 36,5 K RON | |
| 71 | 71.OBCINA SA▲ 27 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 522,6 K RON▲ 321,4 % | ▲ 321,4 % | 85,9 K RON | |
| 72 | 72.COMSUTEXIN SA▲ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 515,5 K RON▲ 109,4 % | ▲ 109,4 % | -277,3 K RON | |
| 73 | 73.POLIEN SERVCOM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 510,5 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 27,4 K RON | |
| 74 | 74.GENERAL GRUP SRL▲ 50 | Municipiul Suceava, Suceava | 510,4 K RON▲ 932,6 % | ▲ 932,6 % | 173,8 K RON | |
| 75 | 75.SANADENTA SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 509,8 K RON0,0% | 0,0% | 1 RON | |
| 76 | 76.ALSIROMED HOLDING S.R.L.nou | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 499,9 K RON— | — | — | -3,1 K RON |
| 77 | 77.MONTCADA NOSAVI SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 497 K RON0,0% | 0,0% | -1,5 K RON | |
| 78 | 78.TRICONS INVEST SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 428,5 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -11,8 K RON | |
| 79 | 79.BIO-VIS EXIM S.R.L.nou | Oraş Salcea, Suceava | 390,3 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 21,9 K RON | |
| 80 | 80.CRICOMAR SRL▼ 16 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 378,8 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 12,7 K RON | |
| 81 | 81.COMCEREAL SA▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 370,4 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | -550,5 K RON | |
| 82 | 82.SEACA IMOBILIARE S.R.L.▲ 144 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 351,8 K RON▲ 35.078,9 % | ▲ 35.078,9 % | 326,6 K RON | |
| 83 | 83.B&B BUSINESS GOLD S.R.L.▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 337,7 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 407,4 K RON | |
| 84 | 84.LG IMOB-INVEST NORD S.R.L.▲ 16 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 326,3 K RON▲ 193,7 % | ▲ 193,7 % | -384 RON | |
| 85 | 85.INVESTIŢII MMSR S.R.L.▼ 33 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 323,4 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 399,4 K RON | |
| 86 | 86.FUN 4 ALL SRL▼ 20 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 316,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.APADHER SRL▼ 20 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 314,7 K RON0,0% | 0,0% | -565 RON | |
| 88 | 88.DACICO SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 302,2 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 6,4 K RON | |
| 89 | 89.OVILEX S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 287,8 K RON▲ 8.295 % | ▲ 8.295 % | -12,5 K RON | |
| 90 | 90.KAZONE SRL▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 286,9 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 20,4 K RON | |
| 91 | 91.MIREX & CO SRL▼ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 276,9 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 51,7 K RON | |
| 92 | 92.IATSA SUCEAVA SA▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 271 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.LYF PRO DESIGN S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 259,5 K RON— | — | — | -6 K RON |
| 94 | 94.ELGY SERVCOM SRL▼ 34 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 256,3 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 348,8 K RON | |
| 95 | 95.CENTRUL COMERCIAL NORDIC S.R.L.▼ 6 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 253 K RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 25,3 K RON | |
| 96 | 96.INTERTUR BRAND S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 250,4 K RON— | — | 2,6 K RON | |
| 97 | 97.ARCOFRUCHT-SAFT-BUCOVINA SRL▼ 53 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 247,6 K RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 98 | 98.DUMBRAVA SA▼ 14 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 247,4 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 925,6 K RON | |
| 99 | 99.FIN - STAF SRL▼ 24 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 236,1 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 947 RON | |
| 100 | 100.EURO PLUS SRL▲ 66 | Municipiul Suceava, Suceava | 227,8 K RON▲ 1.239,2 % | ▲ 1.239,2 % | 114,2 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Suceava
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
281 firme · 379,1 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
80 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
15 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
12 firme · 2,2 mil. RON