Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Suceava după datorii în 2022
1.405 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 374,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,1 mil. RON, iar liderul atinge 61,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SET-CORPORATION SRL= | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 61,3 mil. RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 12,9 mil. RON | |
| 2 | 2.STRONG MND CORPORATION S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 43,8 mil. RON▲ 374,2 % | ▲ 374,2 % | 16,5 mil. RON | |
| 3 | 3.MATELO COM SRL▲ 63 | Municipiul Suceava, Suceava | 18,5 mil. RON▲ 1.415,9 % | ▲ 1.415,9 % | 8,5 mil. RON | |
| 4 | 4.MANDACHI INDUSTRY S.R.L.▼ 1 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 13,5 mil. RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 6,4 mil. RON | |
| 5 | 5.POLARIS CAFE SRL▼ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 12,3 mil. RON▲ 59 % | ▲ 59 % | 8,2 mil. RON | |
| 6 | 6.GERALDS HOTELMANAGEMENT SRL▲ 28 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 9,7 mil. RON▲ 362,2 % | ▲ 362,2 % | 919,5 K RON | |
| 7 | 7.FORESTUNG SRL▲ 14 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 7 mil. RON▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 960,9 K RON | |
| 8 | 8.DORNA TURISM SA▼ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 6,9 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 70,1 K RON | |
| 9 | 9.ALBINA RESTAURANTE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,7 mil. RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.IRISTAR SRL▼ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6,4 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.BUCOVINA TRAVEL & EVENTS SRL▼ 2 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 6,3 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 12 | 12.IRICRIS BABY COM SRL▼ 5 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 6,3 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 992,8 K RON | |
| 13 | 13.MER-DUM SRL▲ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,8 mil. RON▲ 174 % | ▲ 174 % | 4 mil. RON | |
| 14 | 14.BM-BC S.R.L.▲ 17 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 5 mil. RON▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | -422,1 K RON | |
| 15 | 15.TETIS BUCOVINA S.R.L.▼ 9 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 4,6 mil. RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.NOVMOTEL SRL▼ 4 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 4,4 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 456,2 K RON | |
| 17 | 17.CAVANA TRAVEL SRL▼ 7 | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 4,3 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 324 K RON | |
| 18 | 18.PRO TITIN SA▼ 5 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 3,8 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 750,7 K RON | |
| 19 | 19.INTUS SRL▼ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,8 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 102,8 K RON | |
| 20 | 20.POIANA IZVOARELOR SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,7 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 704,2 K RON | |
| 21 | 21.TOP BUCOVINA SRL▲ 245 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,7 mil. RON▲ 1.039,4 % | ▲ 1.039,4 % | -79,3 K RON | |
| 22 | 22.SUNRISE BUCOVINA SRL▲ 43 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,6 mil. RON▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 415 RON | |
| 23 | 23.MARICUT COM SRL▲ 2 | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 3,3 mil. RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 24 | 24.ALESSIA STAR S.R.L.▲ 2 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 3,2 mil. RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 819,2 K RON | |
| 25 | 25.ORIENT MONTANA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,1 mil. RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 7,3 K RON | |
| 26 | 26.POPAS TURISTIC BUCOVINA SRL▼ 9 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 3 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.PYGMALION SRL▼ 5 | Sat Sărişor, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 3 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 2,5 K RON | |
| 28 | 28.ARRISON'R GOLD S.R.L.▲ 25 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,9 mil. RON▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 18,9 K RON | |
| 29 | 29.AQUA BUCOVINA S.R.L.▲ 73 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 2,9 mil. RON▲ 226,4 % | ▲ 226,4 % | 175,6 K RON | |
| 30 | 30.CENTRU` VECHI SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,8 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 241,4 K RON | |
| 31 | 31.OCTAVIAN VADANA SRL▲ 12 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 2,7 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 21,6 K RON | |
| 32 | 32.LAPTERRA CORPORATION S.R.L.▲ 365 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 1.529,1 % | ▲ 1.529,1 % | 2,9 K RON | |
| 33 | 33.ECOSAO DESIGN S.R.L.▼ 10 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 353,3 K RON | |
| 34 | 34.KAARPATH HOTELS S.R.L.▼ 6 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 756 RON | |
| 35 | 35.TOR DENISADRIAN S.R.L.▲ 208 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 2,3 mil. RON▲ 502,3 % | ▲ 502,3 % | 7,9 K RON | |
| 36 | 36.ALEGRO SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 2 mil. RON | |
| 37 | 37.PIZZAPASTA S.R.L.▲ 63 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 141,5 % | ▲ 141,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 38 | 38.STELADRA TURISM SRL▼ 19 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2,2 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 394,2 K RON | |
| 39 | 39.CARAMELS SRL▲ 60 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,1 mil. RON▲ 129,8 % | ▲ 129,8 % | 340,5 K RON | |
| 40 | 40.KABAN-HRS S.R.L.▼ 22 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 523,5 K RON | |
| 41 | 41.DIN BUCOVINA S.R.L.▲ 14 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 2 mil. RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | -116,2 K RON | |
| 42 | 42.NEDEIA SRL▲ 29 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 2 mil. RON▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 198,4 K RON | |
| 43 | 43.CHINCOS SRL▼ 2 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 295,1 K RON | |
| 44 | 44.ALFA-GEO-FOREST SRL▲ 84 | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 166,2 % | ▲ 166,2 % | -113,7 K RON | |
| 45 | 45.CASA SOFIA SRL▼ 16 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 1,9 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 276,8 K RON | |
| 46 | 46.SENTRIX SRL▲ 248 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 583,2 % | ▲ 583,2 % | 1 mil. RON | |
| 47 | 47.ROTI GRILL S.R.L.▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 227,1 K RON | |
| 48 | 48.CATAMERY SRL▼ 8 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 13,5 K RON | |
| 49 | 49.ALSIM RETAIL S.R.L.▲ 10 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 607,8 K RON | |
| 50 | 50.BAVARIA NORD TOUR S.R.L.▲ 537 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 2.582,6 % | ▲ 2.582,6 % | 46,7 K RON | |
| 51 | 51.CAMP-CRISTIA SRL▼ 3 | Loc. Voroneţ, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 117,6 K RON | |
| 52 | 52.DIANSEBI SRL▼ 14 | Sat Costâna, Comuna Todireşti, Suceava | 1,7 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 2,5 K RON | |
| 53 | 53.HANUL VOIEVOZILOR SRL▼ 18 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 1,7 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 41 K RON | |
| 54 | 54.ANCONI COMSERV SRL▼ 22 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,7 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 2 mil. RON | |
| 55 | 55.POPAS RISCA SRL▼ 10 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -17,4 K RON | |
| 56 | 56.DANIELA STILL SRL▼ 12 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,6 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 17,3 K RON | |
| 57 | 57.RESTPARTNER SRL▲ 41 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.MERIDIAN TURISM SA▼ 16 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 59 | 59.CABANA PUTNA SRL▼ 9 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -33,8 K RON | |
| 60 | 60.ANRO TRANS SRL▼ 9 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -2,4 K RON | |
| 61 | 61.TRICOTEX ANTILOPA SRL▲ 167 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 266,9 % | ▲ 266,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 62 | 62.NATALY LAND S.R.L.▲ 33 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 165,2 K RON | |
| 63 | 63.CLAS DECENT SRL▼ 33 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 856,7 K RON | |
| 64 | 64.VATRĂ SRL▲ 76 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 615,5 K RON | |
| 65 | 65.NATANAEL INDUSTRIES SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 66 | 66.LIDIA TIME S.R.L.▲ 314 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 717,8 % | ▲ 717,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.RESORT HAN SUCEVIŢA S.R.L.▼ 15 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 95,9 K RON | |
| 68 | 68.AUTOSERVICE PASTRAV SRL▼ 29 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 425,6 K RON | |
| 69 | 69.TRANS MOROŞAN S.R.L.nou | Sat HORODNIC DE JOS, Comuna HORODNIC DE JOS, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 13,8 K RON | |
| 70 | 70.TAIFAS PUB S.R.L.▲ 13 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -89,3 K RON | |
| 71 | 71.PAINE CO SRL▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -19,7 K RON | |
| 72 | 72.VALUNA SRL▲ 200 | Sat Hănţeşti, Comuna Hănţeşti, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 331,6 % | ▲ 331,6 % | 7,8 K RON | |
| 73 | 73.BUCURIE ÎN BUCOVINA S.R.L.▼ 19 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 5,3 K RON | |
| 74 | 74.EUROINTER-SPORT SRL▼ 27 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 459,7 K RON | |
| 75 | 75.VRANIS COMSERV IMPEX SRL▼ 15 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -4,2 K RON | |
| 76 | 76.CORA SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | -71,8 K RON | |
| 77 | 77.PAHOMI PRODUCT S.R.L.▲ 34 | Sat Româneşti, Comuna Grăniceşti, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 78 | 78.BOB SILAD CONSTRUCT S.R.L.▲ 432 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 1.166,9 % | ▲ 1.166,9 % | 276,6 K RON | |
| 79 | 79.SUPERSTAR FOOD SRL▲ 38 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 88,9 K RON | |
| 80 | 80.BAZILRES S.R.L.= | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 25,6 K RON | |
| 81 | 81.FLORIS AMBIENT SRL▼ 19 | Sat Sunători, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 1,2 K RON | |
| 82 | 82.BEST DANNYS SRL▲ 100 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 132 % | ▲ 132 % | 13 K RON | |
| 83 | 83.CASA ZIMBRU MGV S.R.L.▼ 14 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 88,8 K RON | |
| 84 | 84.MEFIVE ROMANIA S.R.L.▼ 20 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 41,7 K RON | |
| 85 | 85.EUROCONSTRUCT SRL▲ 33 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 86 | 86.NIRAL SRL▼ 19 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 283,6 K RON | |
| 87 | 87.ROM-CASAOT SRL▼ 19 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 849 RON | |
| 88 | 88.REG TOTAL EVENTS S.R.L.▼ 14 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 37,5 K RON | |
| 89 | 89.GEORGLENN SRL▼ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -68,7 K RON | |
| 90 | 90.DOXAFOR SRL▲ 131 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 171,7 % | ▲ 171,7 % | 546,5 K RON | |
| 91 | 91.MARKET ORIENT SRL▼ 7 | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -31,4 K RON | |
| 92 | 92.ALIMONI TURISM SRL▼ 22 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 93 | 93.CID TURISM SRL▼ 36 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 524,2 K RON | |
| 94 | 94.PERSUAV SRL▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 2,6 K RON | |
| 95 | 95.PENSIUNEA LA FILUŢĂ SRL▼ 16 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -59,1 K RON | |
| 96 | 96.ASCONF SRL▲ 100 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 133,8 % | ▲ 133,8 % | 987,8 K RON | |
| 97 | 97.CRYS COFFE MARKET S.R.L.▲ 348 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 735 % | ▲ 735 % | 173,7 K RON | |
| 98 | 98.CAPITOLIU GARDEN SRL▼ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -13,6 K RON | |
| 99 | 99.EXPRES-NORDIC SRL▲ 425 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 1.095,6 % | ▲ 1.095,6 % | 194,6 K RON | |
| 100 | 100.BUCOVINA CATERING S.R.L.▲ 264 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 466,6 % | ▲ 466,6 % | -370,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Suceava
CAEN 5611
Restaurante
148 firme · 879,5 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
284 firme · 374,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 207,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
345 firme · 146,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
140 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
320 firme · 78,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
42 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
11 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
17 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 222,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON