Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Suceava după datorii în 2014
949 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 198,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 794 K RON, iar liderul atinge 24,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SEMTUR SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 24,9 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.DORNA TURISM SA= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 10,4 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 461,7 K RON | |
| 3 | 3.CAVANA TRAVEL SRL▲ 1 | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 7,4 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -54,8 K RON | |
| 4 | 4.MATELO COM SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,1 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.POPAS TURISTIC BUCOVINA SRL= | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 4,8 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 10,5 K RON | |
| 6 | 6.POLARIS CAFE SRL= | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 4,3 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 154,1 K RON | |
| 7 | 7.POIANA IZVOARELOR SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,9 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -394,7 K RON | |
| 8 | 8.METROPOLITAN CENTER SRL▲ 1 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 3,8 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -114,1 K RON | |
| 9 | 9.MERIDIAN TURISM SA▲ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,8 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 356,2 K RON | |
| 10 | 10.INTUS SRL▲ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,4 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -15,3 K RON | |
| 11 | 11.MATT TOUR SRL▼ 1 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 3,2 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 344,6 K RON | |
| 12 | 12.BUCOVINA TRAVEL & EVENTS SRL▲ 53 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 3,2 mil. RON▲ 212,8 % | ▲ 212,8 % | 96,6 K RON | |
| 13 | 13.OPTIONS SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,1 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -8,9 K RON | |
| 14 | 14.INTERNATIONAL NSK SRL▲ 1 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 15 | 15.EUROINTER-SPORT SRL▲ 14 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2,9 mil. RON▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 50,9 K RON | |
| 16 | 16.ELLITE-TOUR SRL▼ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,6 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 86,3 K RON | |
| 17 | 17.RUBICON COM SRL▲ 1 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2,5 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 260 RON | |
| 18 | 18.MEMO SRL▲ 1 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 2,5 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -17,2 K RON | |
| 19 | 19.HELEN'S SRL▼ 2 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,4 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -70,4 K RON | |
| 20 | 20.DRAGOMIRNA GOLF RESORT SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 2,3 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -41,1 K RON | |
| 21 | 21.A & V TURISM COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -194,3 K RON | |
| 22 | 22.CLAS DECENT SRL▼ 6 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 2,2 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 15,7 K RON | |
| 23 | 23.CABANA PUTNA SRL▼ 2 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -39 K RON | |
| 24 | 24.SET-CORPORATION SRL▲ 36 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 2,1 mil. RON▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 274 K RON | |
| 25 | 25.HANUL VOIEVOZILOR SRL▼ 2 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 2,1 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 5,5 K RON | |
| 26 | 26.REGATA COM SRLnou | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 2 mil. RON— | — | -363,6 K RON | |
| 27 | 27.CONSILIER SOFT SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 28 | 28.MER-DUM SRL▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,9 mil. RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 306,2 K RON | |
| 29 | 29.NIRAL SRL▲ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -182,4 K RON | |
| 30 | 30.VALUNA SRL▲ 23 | Sat Hănţeşti, Comuna Hănţeşti, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 41 % | ▲ 41 % | -22,2 K RON | |
| 31 | 31.FORESTUNG SRL▲ 7 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 18,2 K RON | |
| 32 | 32.REST-CLUB SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -61,4 K RON | |
| 33 | 33.CATAMERY SRL▼ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,6 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 6,7 K RON | |
| 34 | 34.FILOXENIA MSP S.R.L.▼ 8 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 1,6 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 161,3 K RON | |
| 35 | 35.ANRO TRANS SRL▼ 3 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -12,5 K RON | |
| 36 | 36.ARCRIS PROD SRL▼ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -60,8 K RON | |
| 37 | 37.DIANSEBI SRL▼ 4 | Sat Costâna, Comuna Todireşti, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -41 K RON | |
| 38 | 38.MESOPOTAMIA FOOD SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 39 | 39.PUTNA TRADING SRL▲ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | -121,7 K RON | |
| 40 | 40.BUCOVINA LODGE SRL▼ 5 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 92,6 K RON | |
| 41 | 41.ECOSILVA TUR SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 824 RON | |
| 42 | 42.ALEGRO SRL▲ 113 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 162,5 % | ▲ 162,5 % | 51,2 K RON | |
| 43 | 43.GIMIL SERV SRL▼ 16 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 72,9 K RON | |
| 44 | 44.DANIELA STILL SRL▼ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 246,9 K RON | |
| 45 | 45.STELADRA TURISM SRL▼ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 17,2 K RON | |
| 46 | 46.PERSUAV SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | -141,4 K RON | |
| 47 | 47.URANUS SNACK SRL▲ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 1,4 K RON | |
| 48 | 48.TRUST AGROIND SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -25,9 K RON | |
| 49 | 49.NILTRUST SRL▲ 12 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | -142,4 K RON | |
| 50 | 50.CORIDASERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 17 K RON | |
| 51 | 51.DELIRI CAFE SRL▲ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 109,1 K RON | |
| 52 | 52.BUSINESS A&H BUCOVINA SRL▲ 36 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 1,2 K RON | |
| 53 | 53.INTERMEZZO SRL▼ 6 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -15,8 K RON | |
| 54 | 54.PRO TITIN SA▼ 18 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 56,3 K RON | |
| 55 | 55.NORMACAREN SRL▼ 9 | Sat Frumosu, Comuna Frumosu, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -6,1 K RON | |
| 56 | 56.DENISALBERT SRL▼ 6 | Sat Cozăneşti, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 1,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.MARITURLICU SRL▲ 2 | Sat Cacica, Comuna Cacica, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 7,9 K RON | |
| 58 | 58.POPAS RISCA SRL▼ 13 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -97,4 K RON | |
| 59 | 59.IACOB'S SA▲ 78 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 102 % | ▲ 102 % | 112,5 K RON | |
| 60 | 60.SENTRIX SRL▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 42,7 K RON | |
| 61 | 61.NADIANCA PROD-IMPEX SRL▼ 24 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -95,3 K RON | |
| 62 | 62.OCTAVIAN VADANA SRL▲ 20 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -158,4 K RON | |
| 63 | 63.METEORA S.R.L.▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 31,6 K RON | |
| 64 | 64.VRANIS COMSERV IMPEX SRL▲ 5 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -175,3 K RON | |
| 65 | 65.BUCOVINA TURISM SEVERIN SA▲ 38 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | -95,9 K RON | |
| 66 | 66.PYGMALION SRLnou | Sat Sărişor, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 4,2 K RON | |
| 67 | 67.GELADA SRL▼ 9 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,2 K RON | |
| 68 | 68.ELITOCONT EXPERT SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -118,5 K RON | |
| 69 | 69.CENTRU` VECHI SRL▲ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 69,3 K RON | |
| 70 | 70.RUMIN SRL▼ 7 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 969 RON | |
| 71 | 71.PENSIUNEA LA FILUŢĂ SRL▲ 7 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 1 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -45,3 K RON | |
| 72 | 72.VITORIA LIPAN SRL▼ 10 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 1 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 2,8 K RON | |
| 73 | 73.SINCRON TUR SRL▼ 21 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 130 RON | |
| 74 | 74.EVERYTHING SRL▼ 6 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 998,9 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -135 RON | |
| 75 | 75.NORD TURISM BUCOVINA SRL▲ 11 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 993,4 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 1,6 K RON | |
| 76 | 76.DAVIDEEA SRL▲ 40 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 987,4 K RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 131,9 K RON | |
| 77 | 77.OREN SRL▼ 4 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 980 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -1,7 K RON | |
| 78 | 78.AMFORA IMPEX SRL▼ 4 | Sat Neagra Şarului, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 965 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.VATRĂ SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 964,6 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 87,6 K RON | |
| 80 | 80.ANITUR COM SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 964,3 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -65,9 K RON | |
| 81 | 81.BIANCO-NERO COMSERV SRL▼ 27 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 963 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 1,1 K RON | |
| 82 | 82.NOVMOTEL SRL▼ 3 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 959,9 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 8,6 K RON | |
| 83 | 83.ROM-CASAOT SRL▲ 8 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 956,8 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -117,7 K RON | |
| 84 | 84.ORSO BRUNO SRL▼ 35 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 951 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 187,7 K RON | |
| 85 | 85.ALIMONI TURISM SRL▼ 41 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 949,2 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 6,4 K RON | |
| 86 | 86.DORNA PITORESC SRL▼ 1 | Sat Podu Coşnei, Comuna Coşna, Suceava | 943,6 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -52 K RON | |
| 87 | 87.FLORIS AMBIENT SRL▲ 18 | Sat Sunători, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 933,7 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 73 RON | |
| 88 | 88.STOP & GO IMPEX SRL▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 924,9 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 11,4 K RON | |
| 89 | 89.NATU SRL▲ 19 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 918,2 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 4,9 K RON | |
| 90 | 90.UNIFLOR SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 911,1 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -1,8 K RON | |
| 91 | 91.ERIDOMUS SRL▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 902,1 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -60,9 K RON | |
| 92 | 92.EXPERT OFFICE SRL▼ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 900,2 K RON0,0% | 0,0% | -256 RON | |
| 93 | 93.FLORA GALAN SRL▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 883,5 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 12,1 K RON | |
| 94 | 94.CASA SOFIA SRL▲ 1 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 869,6 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 330 RON | |
| 95 | 95.ROUA BUCOVINEI SRL▲ 104 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 846,1 K RON▲ 126,8 % | ▲ 126,8 % | -5,7 K RON | |
| 96 | 96.RUDNIC SRL▼ 24 | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Suceava | 844,5 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | -7 K RON | |
| 97 | 97.MITMAR SRL▲ 92 | Sat Humoreni, Comuna Comăneşti, Suceava | 842,2 K RON▲ 115,8 % | ▲ 115,8 % | -108,8 K RON | |
| 98 | 98.NEXUS COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 820,4 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -60,6 K RON | |
| 99 | 99.GECRIS BUCOVINA SRL▲ 135 | Municipiul Suceava, Suceava | 806,2 K RON▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | 38,1 K RON | |
| 100 | 100.PUTNA S.R.L.▼ 7 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 794 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -36,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Suceava
CAEN 5611
Restaurante
148 firme · 879,5 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
284 firme · 374,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 207,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
345 firme · 146,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
140 firme · 78,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
320 firme · 78,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
42 firme · 14,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
11 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
17 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 222,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON