Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după datorii în 2024
1.273 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 615,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,2 mil. RON, iar liderul atinge 66,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PALACE DUMBRAVA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,7 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -7,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ARINI HOSPITALITY S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,8 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.GENERAL HOTEL GROUP S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,1 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -3,1 mil. RON | |
| 4 | 4.BLISS SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,7 mil. RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 10,1 mil. RON | |
| 5 | 5.TINA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,4 mil. RON0,0% | 0,0% | -45,4 K RON | |
| 6 | 6.WIST HERMANNSTADT S.R.L.= | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 31,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -2,9 K RON | |
| 7 | 7.BOLTA RECE SUB ARINI S.R.L.▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,5 mil. RON▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.SIVCOST SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,3 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -256,2 K RON | |
| 9 | 9.LUXURY HOME S.R.L.▲ 3 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 13,9 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | -102,3 K RON | |
| 10 | 10.TERRA RO SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,8 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 90,5 K RON | |
| 11 | 11.PARC HOTEL ARINI S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,4 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 711,6 K RON | |
| 12 | 12.DABO INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,2 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.LAKESIDE MOMENTS S.R.L.▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 10,9 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1 mil. RON | |
| 14 | 14.HANUL PATRISIEI S.R.L.▼ 1 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 9,7 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 440,1 K RON | |
| 15 | 15.PARTSIB SRL= | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 7,8 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 260,8 K RON | |
| 16 | 16.KLINGEIS CONSULTING SRL▲ 3 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 7,2 mil. RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 718,4 K RON | |
| 17 | 17.IGNITE AGRO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,1 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -80,4 K RON | |
| 18 | 18.HUG THE MUG S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.TOTAL SELECT INC SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,9 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -241,7 K RON | |
| 20 | 20.ZACARIA K.C. S.R.L.▲ 89 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,9 mil. RON▲ 535,4 % | ▲ 535,4 % | -2,3 mil. RON | |
| 21 | 21.EXTRA TOUR SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 5 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 369,5 K RON | |
| 22 | 22.DOMENIUL ORLANDEA SRL▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4,4 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 107,5 K RON | |
| 23 | 23.JUVENTUS SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,2 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 24 | 24.REDDISON SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 7,7 K RON | |
| 25 | 25.RESTPOLD SRL▼ 3 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 3,9 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 203,8 K RON | |
| 26 | 26.BUSINESS PROMOTION SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 286,2 K RON | |
| 27 | 27.PREMIER HOTEL MANAGEMENT SIBIU S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON— | — | — | 761,5 K RON |
| 28 | 28.ADS LASLEA S.R.L.▲ 6 | Sat Laslea, Comuna Laslea, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -85,1 K RON | |
| 29 | 29.PREMIUM TOURS SRL▲ 110 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 366,5 % | ▲ 366,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 30 | 30.DOBEMAR SRL▲ 9 | Sat Şeica Mică, Comuna Şeica Mică, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -66,6 K RON | |
| 31 | 31.INTER COMPLEX SA▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 67,6 K RON | |
| 32 | 32.DOBSI SRL▼ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,2 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 684,4 K RON | |
| 33 | 33.HUBER TURISM SRL▲ 419 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 1.729,4 % | ▲ 1.729,4 % | 1,8 K RON | |
| 34 | 34.TURTHA SWEET & SAVOURY S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 397,1 K RON | |
| 35 | 35.THE SECRET EVENTS S.R.L.▼ 6 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3,1 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -911,2 K RON | |
| 36 | 36.PROMEDICA IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 73,1 K RON | |
| 37 | 37.HOTEL MĂGURA JINA S.R.L.▲ 5 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 3 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | -49,7 K RON | |
| 38 | 38.MARTINSBERG TRANSYLVANIA S.R.L.▲ 2 | Sat Şomartin, Comuna Bruiu, Sibiu | 3 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -69,7 K RON | |
| 39 | 39.CORSA TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 948,8 K RON | |
| 40 | 40.M & S IMPORT EXPORT SRL▼ 3 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 2,8 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 60,8 K RON | |
| 41 | 41.IMOBILIARE ROYAL SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 2,2 mil. RON | |
| 42 | 42.MEX & CO SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 840,7 K RON | |
| 43 | 43.CHRISTIAN CAR S.R.L.▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 34 % | ▲ 34 % | -304,1 K RON | |
| 44 | 44.TIFFANY & COLE SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 598,4 K RON | |
| 45 | 45.SKYLINE SIB S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -80,1 K RON | |
| 46 | 46.NOLEGGIO SRL▼ 1 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 204,6 K RON | |
| 47 | 47.SARA SUN SRL▲ 348 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 1.051,7 % | ▲ 1.051,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 48 | 48.GASTRO SIBIU S.R.L.▲ 295 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 859,1 % | ▲ 859,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.DABO CIBINIUM S.R.L.▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.CASAGRANDE SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 70,8 K RON | |
| 51 | 51.CASTEL TRANSFĂGĂRĂŞAN S.R.L.▲ 26 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 63 % | ▲ 63 % | 202,9 K RON | |
| 52 | 52.FIN GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 174,5 K RON | |
| 53 | 53.CASTELUL DE LUT SRL▲ 7 | Sat Porumbacu de Sus, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 545,9 K RON | |
| 54 | 54.MAX GASTRONOMY S.R.L.▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | -674,3 K RON | |
| 55 | 55.CASA SALZBURG SRL▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 99,1 % | ▲ 99,1 % | 24,1 K RON | |
| 56 | 56.JOAKIM MAGIC TOUCH SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 28 K RON | |
| 57 | 57.MOUNTAIN BUSINESS FAMILY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -23 K RON | |
| 58 | 58.GASTRO RAMA SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 336,1 K RON | |
| 59 | 59.RARES SRL▲ 105 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 198,1 % | ▲ 198,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 60 | 60.ISB SRL▲ 1 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -164,2 K RON | |
| 61 | 61.FOODLIKE SRL▲ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.PALAZZO SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -28,6 K RON | |
| 63 | 63.LIMA COM SRL▲ 278 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 631,2 % | ▲ 631,2 % | 499,7 K RON | |
| 64 | 64.HALBER SRL▼ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 775,4 K RON | |
| 65 | 65.ARODENT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Laslea, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -246,3 K RON | |
| 66 | 66.CONCEPT DESIGN GRUP SRL▼ 13 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 70,4 K RON | |
| 67 | 67.STEPHY CATERING CONSULT S.R.L.▲ 84 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 155,2 % | ▲ 155,2 % | 86,5 K RON | |
| 68 | 68.LAKESIDE EVENTS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | -125,6 K RON | |
| 69 | 69.RARA TRIP SRL▼ 17 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 1,7 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 110,4 K RON | |
| 70 | 70.PREMIER SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 740,7 K RON | |
| 71 | 71.DABO MD SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -99,7 K RON | |
| 72 | 72.EUROPEAN FOOD CONCEPTS S.R.L.▼ 10 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,6 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -211,6 K RON | |
| 73 | 73.MAYA STEF INVEST S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 12,3 K RON | |
| 74 | 74.TRANSILVANIA ENDURO TOURS SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 59,3 K RON | |
| 75 | 75.WASIM ACCOMMODATION AND RECREATION S.R.L.▲ 13 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | -333 K RON | |
| 76 | 76.BAUM AMUSEMENT SRL▲ 22 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 75,3 K RON | |
| 77 | 77.TRANSFAGARASAN SRL▼ 13 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 73,5 K RON | |
| 78 | 78.RICSOMTRE SRL▼ 6 | Sat Richiş, Comuna Biertan, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -26,6 K RON | |
| 79 | 79.FRESH SPECIALIST SRL▼ 8 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,4 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -12,2 K RON | |
| 80 | 80.HERMANNSTADT CONCEPT S.R.L.▲ 424 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 902,4 % | ▲ 902,4 % | -100,1 K RON | |
| 81 | 81.INTERGLOBAL SRL▼ 2 | Sat Bradu, Oraş Avrig, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -139 K RON | |
| 82 | 82.DI GIANFRANCO RESTAURANT S.R.L.▲ 152 | Sat Apoldu de Sus, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 233,4 % | ▲ 233,4 % | 871,5 K RON | |
| 83 | 83.HOTEL DOBSI SRL▲ 116 | Comuna Bazna, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 155,4 % | ▲ 155,4 % | 263,8 K RON | |
| 84 | 84.TBT INVEST SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -151,9 K RON | |
| 85 | 85.PETRA VERDE SRLnou | Sat Porumbacu de Sus, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -61,8 K RON | |
| 86 | 86.SANA-POWER SRL▼ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,3 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -53,9 K RON | |
| 87 | 87.ZILMAR IL BRACERE SRL▲ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 11,5 K RON | |
| 88 | 88.TRUE ALBICO GLOW S.R.L.▲ 113 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 140,8 % | ▲ 140,8 % | -426,3 K RON | |
| 89 | 89.DENIM HERMANSTADT SRL▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 21,2 K RON | |
| 90 | 90.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRL▼ 41 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 727,1 K RON | |
| 91 | 91.C&I ISACOS S.R.L.▼ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 159 K RON | |
| 92 | 92.DIDI UDRDE S.R.L.▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -24,3 K RON | |
| 93 | 93.HOTEL SILVA S.R.L.▼ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | -533 K RON | |
| 94 | 94.PROINVEST 2023 S.R.L.▲ 136 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 187,9 % | ▲ 187,9 % | 19,5 K RON | |
| 95 | 95.GAME SPOT CASINO SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 102,8 K RON | |
| 96 | 96.VICSAR SRL▲ 140 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 196,7 % | ▲ 196,7 % | 11,2 K RON | |
| 97 | 97.CRISTION SRL▲ 170 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 238,3 % | ▲ 238,3 % | 557,8 K RON | |
| 98 | 98.NOMA.RO SRL▲ 57 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 434,5 K RON | |
| 99 | 99.NATUREMMI SRL▲ 235 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 355,8 % | ▲ 355,8 % | 508,5 K RON | |
| 100 | 100.NOBLESSE BOUTIQUE SRL▲ 63 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 29,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON