Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Mureș după datorii în 2014
109 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 20,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 819 RON, iar liderul atinge 3,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MACARALE MURES SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,8 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 147,7 K RON | |
| 2 | 2.IN-TES INDUSTRIAL PLANTS PRODUCTION LIMITED COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,9 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -875,4 K RON | |
| 3 | 3.REVICOND CANALTECH SRL▲ 57 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 4.689,9 % | ▲ 4.689,9 % | 739,2 K RON | |
| 4 | 4.FLORA CENTRAL SRL▲ 1 | Sat Bahnea, Comuna Bahnea, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -36,7 K RON | |
| 5 | 5.MANSARDA INVESTMENT GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 929,3 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 158,7 K RON | |
| 6 | 6.TELESAT SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 791,7 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | -26,5 K RON | |
| 7 | 7.BOHN SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 732,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -5,1 K RON | |
| 8 | 8.EXPERT CONTRACTING SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 690,1 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 1,7 K RON | |
| 9 | 9.ALMIDCOM SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 615,5 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -6,4 K RON | |
| 10 | 10.DANRAL INSTAL SRL▲ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 546,7 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 150,5 K RON | |
| 11 | 11.VOMTRANS COM IMPEX SRL▼ 5 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 508,5 K RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 172,3 K RON | |
| 12 | 12.BOTEX CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 386,7 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 239,6 K RON | |
| 13 | 13.IMOREX SRL▲ 6 | Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 368,5 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -28,7 K RON | |
| 14 | 14.FULAREX TERMO ENERG SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 330,5 K RON▲ 96,6 % | ▲ 96,6 % | 244,6 K RON | |
| 15 | 15.WINPROIECT SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 329,4 K RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 96,6 K RON | |
| 16 | 16.LEON TRANS SRL▼ 1 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 312,1 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -13 K RON | |
| 17 | 17.TMGIP SA▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 305,1 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 6,4 K RON | |
| 18 | 18.PROFESSIONAL BUILT SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 293,3 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 1,2 K RON | |
| 19 | 19.CIPRIS CONSTRUCT SRL▼ 1 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 265,3 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -50,8 K RON | |
| 20 | 20.METALFEM SRL▲ 12 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 216 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 79,7 K RON | |
| 21 | 21.CFP CONSTRUCT SRL▲ 17 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 203,8 K RON▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 159,8 K RON | |
| 22 | 22.ALMID EURO KRAFT SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 200,4 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 7,1 K RON | |
| 23 | 23.VODA & MAR COMPANY SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 199,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 24 | 24.BATIZ SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 188 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 61,4 K RON | |
| 25 | 25.ILCON SERV SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 160,2 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | -36,2 K RON | |
| 26 | 26.DOX INVESTMENT SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 149 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 738 RON | |
| 27 | 27.LIFE RELAX WELLNESS CONCEPT SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 147,8 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 17,7 K RON | |
| 28 | 28.POLIDECOR SRL▲ 7 | Sat Vălenii, Comuna Acăţari, Mureş | 143,2 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 65 K RON | |
| 29 | 29.ANAGERI SRL▲ 27 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 134,2 K RON▲ 293,9 % | ▲ 293,9 % | -5 K RON | |
| 30 | 30.NORBET CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Fânaţele Mădăraşului, Comuna Mădăraş, Mureş | 108,8 K RON▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 83,2 K RON | |
| 31 | 31.STEEL HOLDING SRL▲ 24 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 106,6 K RON▲ 203,6 % | ▲ 203,6 % | 179,7 K RON | |
| 32 | 32.PILFOR FUNDATII SPECIALE SRL▲ 7 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 104,9 K RON0,0% | 0,0% | 13 RON | |
| 33 | 33.PULS BETON SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 103 K RON▼ 43 % | ▼ 43 % | 58,5 K RON | |
| 34 | 34.FULGER CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Beica de Jos, Comuna Beica de Jos, Mureş | 88,7 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | -22,1 K RON | |
| 35 | 35.FEROARP SRL▲ 5 | Sat Agrişteu, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 85,5 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -1,3 K RON | |
| 36 | 36.DUOFORTCONSTRUCT SRL-Dnou | Sat Beica de Jos, Comuna Beica de Jos, Mureş | 83,1 K RON— | — | — | 83,5 K RON |
| 37 | 37.CONSTRUCT SAFOR SRL▲ 5 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 82,7 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -70,1 K RON | |
| 38 | 38.FPC CONSTRUCT SRL▲ 25 | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 81,2 K RON▲ 278,7 % | ▲ 278,7 % | -19,6 K RON | |
| 39 | 39.CONSART SRL▲ 2 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 79,3 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 68,6 K RON | |
| 40 | 40.ECO PUR IZO SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,7 K RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | -35,2 K RON | |
| 41 | 41.SCORPION CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Tisieu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 68,4 K RON▲ 92 % | ▲ 92 % | -10,2 K RON | |
| 42 | 42.EXOTIC VISION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,3 K RON— | — | — | 79,1 K RON |
| 43 | 43.EXIMOB SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 67,9 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -4,3 K RON | |
| 44 | 44.UTU STREM PLUV SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 67,3 K RON— | — | — | -4 K RON |
| 45 | 45.ADY DAN CONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Goreni, Comuna Batoş, Mureş | 55,5 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -15 K RON | |
| 46 | 46.IZO SIG SRL▼ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 55,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 47 | 47.DECO STYL TRANS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 55,3 K RON— | — | — | 9,4 K RON |
| 48 | 48.EXPANS IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,5 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -9,8 K RON | |
| 49 | 49.DANIEL CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 47,5 K RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 41 K RON | |
| 50 | 50.TERMO BAT SRL▼ 4 | Sat Batoş, Comuna Batoş, Mureş | 44,4 K RON0,0% | 0,0% | 14 RON | |
| 51 | 51.WATER GARDEN SRLnou | Sat Leordeni, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 43,9 K RON▲ 65 % | ▲ 65 % | -40,3 K RON | |
| 52 | 52.MACMA CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 43,2 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -68 RON | |
| 53 | 53.VIVI LKW PKW SRL▲ 12 | Municipiul Reghin, Mureş | 42,2 K RON▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | -55 K RON | |
| 54 | 54.YTC TEHNIC SRL▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 40,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.REHOSIN CONS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,4 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 58 K RON | |
| 56 | 56.SHYBAU SRL▼ 4 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 37,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.RADANA CONSTRUCT SRL▼ 35 | Sat Sînmihai de Pădure, Comuna Beica de Jos, Mureş | 36,7 K RON▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | -73,7 K RON | |
| 58 | 58.STISEB PROD SRL▼ 5 | Comuna Rîciu, Mureş | 36 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -25,7 K RON | |
| 59 | 59.VITECO TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,6 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -6,6 K RON | |
| 60 | 60.VECTOR CORP SRL▼ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31 K RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | 345,1 K RON | |
| 61 | 61.PRO BUILDING SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 29,3 K RON▲ 152,9 % | ▲ 152,9 % | -22,2 K RON | |
| 62 | 62.SAS CONSTRUCT SRL▲ 31 | Sat Fiţcău, Comuna Aluniş, Mureş | 26,2 K RON▲ 2.462,3 % | ▲ 2.462,3 % | -37 K RON | |
| 63 | 63.CONSTRUCT PREST SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,8 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 1,8 K RON | |
| 64 | 64.COMPATRIVIROM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,6 K RON— | — | — | -4,8 K RON |
| 65 | 65.RIVAS CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,6 K RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 75,1 K RON | |
| 66 | 66.BOAR SRL▼ 2 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 21,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.HORPREST SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 68 | 68.URBIS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 18 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 10,8 K RON | |
| 69 | 69.MISFOR SRL▼ 1 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 14,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 70 | 70.MARROB CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 13,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.SIN CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.BGI METAL CONF SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 12,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.MAA 20 SRL-D▼ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 10,6 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -351 RON | |
| 74 | 74.NICCOTRANS SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,6 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -62,3 K RON | |
| 75 | 75.TRANSOV COM SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 10,6 K RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | 95,9 K RON | |
| 76 | 76.ADF DEMIAN SRL▲ 4 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 9,9 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 40,5 K RON | |
| 77 | 77.NEGOIU PROD SRL▼ 68 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,4 K RON▼ 98,5 % | ▼ 98,5 % | 3 K RON | |
| 78 | 78.GARASA CONSTRUCT SRL▲ 17 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 9,4 K RON▲ 981,9 % | ▲ 981,9 % | -24,8 K RON | |
| 79 | 79.BRIGADIERUL SRL▼ 12 | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Mureş | 9,1 K RON▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 29,3 K RON | |
| 80 | 80.TOVISSI CONSTRUCTII SRL▼ 3 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 24,6 K RON | |
| 81 | 81.LACRIN SARA SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 8,6 K RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 51,9 K RON | |
| 82 | 82.ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.SEBASOM CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,6 K RON▲ 99,7 % | ▲ 99,7 % | -3,9 K RON | |
| 84 | 84.NESELIN CONF SRL-Dnou | Sat Vălureni, Comuna Cristeşti, Mureş | 6,3 K RON— | — | — | 20 RON |
| 85 | 85.ALKOFIN SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 5,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.BAKRI TOTAL CONSTRUCTII SRL▼ 4 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 5,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.SILE LUC CONSTRUCT SRLnou | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 5,1 K RON— | — | — | 151,9 K RON |
| 88 | 88.ROBKRISZ CONS SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.FLINSTONE SRL▼ 10 | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Mureş | 3,4 K RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 9,5 K RON | |
| 90 | 90.GRANIBET SRL▼ 5 | Sat Batoş, Comuna Batoş, Mureş | 2,6 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 0 RON | |
| 91 | 91.KA&DEM SRL▼ 3 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 2,3 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 0 RON | |
| 92 | 92.CIPRIS CONS COM SRL▼ 16 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 2,3 K RON▼ 76 % | ▼ 76 % | 31,1 K RON | |
| 93 | 93.TOP ONE SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.PARINJECT SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.CONSTAR SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 54,5 K RON | |
| 96 | 96.LISCONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,5 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 0 RON | |
| 97 | 97.ETANBOX SRL▼ 1 | Sat Voivodeni, Comuna Voivodeni, Mureş | 1,3 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | -111 RON | |
| 98 | 98.CARPAT INDUSTRIAL CLIMBING SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -216 RON | |
| 99 | 99.UNIQE CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 868 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.RIPARIA COM SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 819 RON0,0% | 0,0% | 0 RON |