Top 100 firme — Activități profesionale, Maramureș după datorii în 2021
1.235 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 161,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 352 K RON, iar liderul atinge 34,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UNIVERSAL ALLOY CORPORATION DESIGN S.R.L.= | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 34,4 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 792,7 K RON | |
| 2 | 2.MAGUS SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 15 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 557,6 K RON | |
| 3 | 3.DMAINVESTOR SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,4 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -120,2 K RON | |
| 4 | 4.VARGA CONSTRUCTION & CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,1 mil. RON0,0% | 0,0% | -1,8 K RON | |
| 5 | 5.ZEBRA ART STUDIO S.R.L.▲ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,1 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 603,9 K RON | |
| 6 | 6.EDS ELECTRIC SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,8 mil. RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 345,1 K RON | |
| 7 | 7.ALEGNA SERV SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,8 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 18,9 K RON | |
| 8 | 8.KUBO INVESTMENTS SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,9 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 208,9 K RON | |
| 9 | 9.AIR TREND SERVICES SRL▲ 23 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 2,8 mil. RON▲ 128,9 % | ▲ 128,9 % | 495,4 K RON | |
| 10 | 10.VAN DER HANN S.R.L.▲ 35 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 2,7 mil. RON▲ 235,4 % | ▲ 235,4 % | 40,5 K RON | |
| 11 | 11.PHOTO FUJI-STUDIO SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,6 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 503,6 K RON | |
| 12 | 12.MEDLEX CAPITAL S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5 mil. RON— | — | — | -20,4 K RON |
| 13 | 13.ROYAL FB CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 0 RON | |
| 14 | 14.ALEXANDER N. CAPITAL MANAGEMENT SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 9,8 K RON | |
| 15 | 15.CIONCA SOFT-CONS SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 80,7 K RON | |
| 16 | 16.CUBICON INVEST SRL▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9 mil. RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 797,7 K RON | |
| 17 | 17.KUBO INTERNATIONAL CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 152,9 K RON | |
| 18 | 18.DAVURENT SRLnou | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 1,9 mil. RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 140,4 K RON | |
| 19 | 19.ARHIMAR SERV SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.PREMIER PRO MANAGEMENT S.R.L.▲ 31 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,8 mil. RON▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 934,3 K RON | |
| 21 | 21.ESCALIA CRAUS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 641,3 K RON | |
| 22 | 22.ANA MAN SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 23 | 23.C & H LOGISTIK SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 771,7 K RON | |
| 24 | 24.DURABERG SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.LTM DEVELOPMENT SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,7 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 4,7 K RON | |
| 26 | 26.TRANSFER PRICING SERVICES SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.SOV CONSULTING SRL▲ 12 | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 116,2 K RON | |
| 28 | 28.AMSOL INTEGRATE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 34,4 K RON | |
| 29 | 29.CREATIV GAP INSTAL SRL▲ 34 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3 mil. RON▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 1,5 K RON | |
| 30 | 30.GLOBAL FOREST SRL▲ 87 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,2 mil. RON▲ 283 % | ▲ 283 % | 41,5 K RON | |
| 31 | 31.ALIKAR SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,2 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 19,3 K RON | |
| 32 | 32.UNICORE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,2 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 305,4 K RON | |
| 33 | 33.BOREAL EXPERT CONSULTING SRL▲ 197 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1 mil. RON▲ 740,9 % | ▲ 740,9 % | 0 RON | |
| 34 | 34.NEW MEDIA SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 133 K RON | |
| 35 | 35.PORUTIU CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 751 RON | |
| 36 | 36.ADTECH SRL▲ 63 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1 mil. RON▲ 164,2 % | ▲ 164,2 % | 1 mil. RON | |
| 37 | 37.XALLO TEHNIC SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 996,5 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 621,9 K RON | |
| 38 | 38.INNSBRUCKER SRL▼ 20 | Sat Mesteacan, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 945,2 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 43,5 K RON | |
| 39 | 39.RIVULUS DEVELOPMENT SRL▲ 238 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 924 K RON▲ 861,1 % | ▲ 861,1 % | -589,6 K RON | |
| 40 | 40.CEPRONEF ENERGO INVEST SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 920,7 K RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | -322 K RON | |
| 41 | 41.TECHNOCAD SA▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 917,8 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | -366,6 K RON | |
| 42 | 42.ARCOLAR SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 892,2 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 102,7 K RON | |
| 43 | 43.INTERVALCO SA▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 882,9 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 44 | 44.NORTH BUSINESS SOLUTIONS SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 849,4 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 323,7 K RON | |
| 45 | 45.INSIDE MEDIA SRL▲ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 832,2 K RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 333,6 K RON | |
| 46 | 46.STEDRADIS SRL▲ 1 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 811,7 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -37,6 K RON | |
| 47 | 47.FBC LOGISTICS SRL▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 810,2 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 46 K RON | |
| 48 | 48.GRANT SUMMIT CONSULTING SRL▼ 5 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 810 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 37,3 K RON | |
| 49 | 49.FIN NEYCON SRL▲ 293 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 796,7 K RON▲ 1.120 % | ▲ 1.120 % | 63,9 K RON | |
| 50 | 50.SK-WIND-ENERGY SRL▲ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 784,6 K RON▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.ANCAFARMVET SRL▲ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 769,8 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 222,3 K RON | |
| 52 | 52.ALFA PRIMA CAR S.R.L.nou | Sat Viile Apei, Oraş Seini, Maramureş | 721,2 K RON— | — | 6 K RON | |
| 53 | 53.S MED RENT & CARE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 690,9 K RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | -26,4 K RON | |
| 54 | 54.ROYAL BENTIPAMI SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 686,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 0 RON | |
| 55 | 55.GEOCADEX SRL▲ 51 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 671,7 K RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 395 RON | |
| 56 | 56.REDMM SRL▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 642 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 142 K RON | |
| 57 | 57.SMS BUSINESS CENTER SRL▲ 19 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 633,9 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 61,1 K RON | |
| 58 | 58.IDEAL & STRATEGIC MEDIA SRL▲ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 633,7 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 74,9 K RON | |
| 59 | 59.DIARCRISTAL SRL▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 607,3 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 3,9 K RON | |
| 60 | 60.ENGIVOLT S.R.L.nou | Sat Fărcaşa, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 607,3 K RON— | — | — | -71,7 K RON |
| 61 | 61.CUPOLA PROIECT SRL▲ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 607,1 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -27,9 K RON | |
| 62 | 62.MASTERCAD TOPO S.R.L.▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 587,1 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 63 | 63.AD CONT SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 586,1 K RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 428,8 K RON | |
| 64 | 64.NEOLINE SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 578,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 0 RON | |
| 65 | 65.TEHCONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 578,1 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -24,4 K RON | |
| 66 | 66.NOVITEC CAD CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 576,6 K RON— | — | -113,3 K RON | |
| 67 | 67.PADUREX SRL▼ 7 | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 567,7 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 37,5 K RON | |
| 68 | 68.CENTRUL DE EXCELENŢĂ PENTRU RESURSE COMUNITARE SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 567,5 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 63,6 K RON | |
| 69 | 69.REAL MANAGEMENT EXPERTISE SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 564,4 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 9,6 K RON | |
| 70 | 70.DCR STILE CONTAB SRL▲ 68 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 523,9 K RON▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 203,1 K RON | |
| 71 | 71.CALESTECH-MED SRL▼ 12 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 523,9 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 11,5 K RON | |
| 72 | 72.NORDIGNIS S.R.L.▲ 1.048 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 519,9 K RON— | — | 1,3 K RON | |
| 73 | 73.DMA CONCEPT MEDIA SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 516,4 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -52,8 K RON | |
| 74 | 74.EUROKALIS SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 496,8 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 81,7 K RON | |
| 75 | 75.OPTIX SECURITY SYSTEM SRL▲ 34 | Sat Tămaia, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 470,2 K RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 164,7 K RON | |
| 76 | 76.ANIMALMED SRL▲ 59 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 469,6 K RON▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 66,4 K RON | |
| 77 | 77.CONSTRUCT C.D.P. SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 464,6 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 78 | 78.RENEST SRL▲ 33 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 454,5 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 33,4 K RON | |
| 79 | 79.PARAISO SRL▲ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 452,9 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 1,5 K RON | |
| 80 | 80.ART ANGELO GALERY SRLnou | Sat Copalnic, Comuna Copalnic-Mănăştur, Maramureş | 433,7 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 152 RON | |
| 81 | 81.VETERINARIA SRL▲ 35 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 429,1 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 479,8 K RON | |
| 82 | 82.CONCEPT INVEST SRL▼ 38 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 428,7 K RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 60,2 K RON | |
| 83 | 83.CLINVET-SERV SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 427,9 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 41,3 K RON | |
| 84 | 84.AEDILIS PROIECT SRL▲ 90 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 414,4 K RON▲ 126,3 % | ▲ 126,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 85 | 85.LEVROC SRL▲ 170 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 412,8 K RON▲ 290,2 % | ▲ 290,2 % | 5,2 K RON | |
| 86 | 86.MEDIA FLASH SRL▼ 1 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 411,7 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 63,6 K RON | |
| 87 | 87.SPRINT FARM SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 405,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -5,9 K RON | |
| 88 | 88.EUROINVEST SOLUTION SRL▼ 27 | Sat Remetea Chioarului, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 398,4 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 154,3 K RON | |
| 89 | 89.CAMEL TOE SRL▼ 5 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 391,4 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -10 K RON | |
| 90 | 90.ECODUAL S.R.L.nou | Sat Plopis, Comuna Şişeşti, Maramureş | 390,4 K RON▲ 315,2 % | ▲ 315,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 91 | 91.VARGA DETALII STUDIO S.R.L.▲ 52 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 388,5 K RON▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | -33,9 K RON | |
| 92 | 92.PLALEC SRL▲ 2 | Sat Sieu, Comuna Sieu, Maramureş | 383,9 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -13,2 K RON | |
| 93 | 93.MAX MEDIA 2 SRL▲ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 371,9 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -7 K RON | |
| 94 | 94.INSOLV EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 371,7 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -4,6 K RON | |
| 95 | 95.CENTRUL DE DEZVOLTARE PENTRU ENERGII REGENERABILE SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 371,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 12,2 K RON | |
| 96 | 96.OPTIMAL CLOUD SERVER SRL▲ 71 | Loc. Băiţa, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 367,9 K RON▲ 84 % | ▲ 84 % | 103 RON | |
| 97 | 97.MASTERCAD SURVEY S.R.L.▲ 54 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 356,5 K RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 366,5 K RON | |
| 98 | 98.UNUM MANAGEMENT S.R.L.▲ 913 | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 353,1 K RON▲ 53.971,5 % | ▲ 53.971,5 % | -115,7 K RON | |
| 99 | 99.MIXAD VISION SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 352,7 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -2,7 K RON | |
| 100 | 100.ARCHITECTURE & MORE SRL▲ 253 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 352 K RON▲ 495,3 % | ▲ 495,3 % | -24,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Maramureș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
349 firme · 217,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
101 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
167 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
165 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
184 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
48 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
52 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
73 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
17 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 698,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 647,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 434,1 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 350,8 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 239,7 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 199,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 75,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 0 RON