Top 100 firme — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale, Iași după datorii în 2014
109 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 22 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,4 K RON, iar liderul atinge 6,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXPLORA RX SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,1 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -884 K RON | |
| 2 | 2.LUMISAN SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -170,6 K RON | |
| 3 | 3.TRITEST SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 113,5 K RON | |
| 4 | 4.MEDICAL CENTER VIVA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -226,5 K RON | |
| 5 | 5.TAMARA COM INVEST SRL▼ 1 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 6 | 6.D.D.I.-X-RAY DIAGNOSTIC SRL▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 848,5 K RON▲ 1.224,5 % | ▲ 1.224,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.INVESTIGATII MEDICALE PRAXIS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 809,3 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 779 K RON | |
| 8 | 8.PEDILIFE IAŞI SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 806,2 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 1,5 K RON | |
| 9 | 9.SFERA OPTIC SRL▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 598,3 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 220,9 K RON | |
| 10 | 10.IMPEX TEOTANA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 572,6 K RON— | — | -22,8 K RON | |
| 11 | 11.NEWLIFE-BM SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 378,1 K RON▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 237,1 K RON | |
| 12 | 12.VISION FOR YOU SRL▼ 1 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 375,9 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -56,8 K RON | |
| 13 | 13.BIO'S CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 365,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 14 | 14.VITAL TEST SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 363,1 K RON▲ 285,5 % | ▲ 285,5 % | -36,7 K RON | |
| 15 | 15.MAVISAN-CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 356,3 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -45,2 K RON | |
| 16 | 16.TOP MEDICAL GRUP SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 244,3 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 121,7 K RON | |
| 17 | 17.SHOSHO GT SRL▲ 12 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 243 K RON▲ 117,1 % | ▲ 117,1 % | 8,3 K RON | |
| 18 | 18.TRANSPARENTA SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 232,2 K RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 390,2 K RON | |
| 19 | 19.ACTUA MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 230,5 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -8,6 K RON | |
| 20 | 20.EYE VISION SRL▲ 8 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 196,3 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | -40,1 K RON | |
| 21 | 21.STANI'S LAB SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 192,8 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 59,2 K RON | |
| 22 | 22.CENTRUL MEDICAL DOMENICO SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 191,4 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 448,8 K RON | |
| 23 | 23.MADENT SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 190,2 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -26,6 K RON | |
| 24 | 24.EDENTA RADIOLOGIE DENTARA SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 189,5 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 35,3 K RON | |
| 25 | 25.DOBRIN & CO SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 182,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 26 | 26.CAAS NEAMŢU SRL▲ 1 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 178,4 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | -71,3 K RON | |
| 27 | 27.MEDVERO SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 177,8 K RON▲ 158,5 % | ▲ 158,5 % | 67,1 K RON | |
| 28 | 28.OSTEOMED CENTER SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 135,5 K RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | -41 K RON | |
| 29 | 29.TPX-HR SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 121,9 K RON▲ 375,4 % | ▲ 375,4 % | 9,3 K RON | |
| 30 | 30.CONSIMEDICA SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 111,1 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 101,4 K RON | |
| 31 | 31.LIFE PRO ASIST SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 109,4 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | -228,3 K RON | |
| 32 | 32.S.M.S.C.-NUTRIDIAB SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97,3 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | -11 K RON | |
| 33 | 33.PRO ASIST SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,5 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -4,7 K RON | |
| 34 | 34.OPTIMED CONSULT SRLnou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 90,6 K RON— | — | — | -24,9 K RON |
| 35 | 35.DANICOS MEDICAL SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,9 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 42,3 K RON | |
| 36 | 36.OPTIMIT CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,6 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -22,5 K RON | |
| 37 | 37.PSYCHE HARMONY SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,2 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -21,1 K RON | |
| 38 | 38.FIZIO-KINETO SRLnou | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 77,6 K RON— | — | — | -16,2 K RON |
| 39 | 39.ESTETIC DENTAL SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,2 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 2,4 K RON | |
| 40 | 40.INCOSAN SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,5 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 11,6 K RON | |
| 41 | 41.SMART OPTICAL GLASSES SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,7 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -16,3 K RON | |
| 42 | 42.MEDOPTICA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 358,3 K RON | |
| 43 | 43.CENTRUL MEDICAL HYGEEA SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,2 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 43,1 K RON | |
| 44 | 44.CO-NAISSANCE SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,4 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -1,2 K RON | |
| 45 | 45.MEDIMAGIS SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55 K RON▲ 181 % | ▲ 181 % | 19,3 K RON | |
| 46 | 46.BIOPROSANO SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,5 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -43,7 K RON | |
| 47 | 47.OCULOOPTIC SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,3 K RON▼ 66 % | ▼ 66 % | 122,2 K RON | |
| 48 | 48.MIOSOTIS MED SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,4 K RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 23,8 K RON | |
| 49 | 49.MEDIRO SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,3 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 54,8 K RON | |
| 50 | 50.STEREOPSIS CLINIC SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 6,4 K RON | |
| 51 | 51.ANA VIAȚĂ SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,9 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | -11,3 K RON | |
| 52 | 52.CENTRUL MEDICAL TÂRGU FRUMOS SRL▼ 8 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 42,5 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 88,6 K RON | |
| 53 | 53.SIRINGA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38 K RON▲ 263,3 % | ▲ 263,3 % | 95,8 K RON | |
| 54 | 54.CRISTAL OPTIC SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,1 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 2,8 K RON | |
| 55 | 55.METRO SIGN SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -1,5 K RON | |
| 56 | 56.WELLNESS SRL▼ 3 | Sat Balciu, Comuna Miroslava, Iaşi | 32 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -4,6 K RON | |
| 57 | 57.OCULOOPTIC MED SRL▲ 15 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 31,6 K RON▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 126,9 K RON | |
| 58 | 58.GIVE HEALTH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,5 K RON— | — | — | -10,3 K RON |
| 59 | 59.RADOMED SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,2 K RON▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | -6 K RON | |
| 60 | 60.SF. GHEORGHE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,7 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 23,6 K RON | |
| 61 | 61.CALI BIO SAN SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,9 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -89 RON | |
| 62 | 62.ADYGNIS A.M.D.G. SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -34,4 K RON | |
| 63 | 63.DMD PATH SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24,2 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 134,1 K RON | |
| 64 | 64.CENTRUL DE HOMEOPATIE REMEDIU SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,7 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -104 RON | |
| 65 | 65.A.S.A.-DA ÎNGRIJIRI MEDICALE SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 86,8 K RON | |
| 66 | 66.SANROPLUS MEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 18,3 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 61 K RON | |
| 67 | 67.EYE VISION OPTIK SRL-D▲ 13 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 15,2 K RON▲ 110,1 % | ▲ 110,1 % | -14,8 K RON | |
| 68 | 68.RX-DENTIS SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,5 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 74 K RON | |
| 69 | 69.MEDIS TEST SRL▼ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,2 K RON▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | 169 K RON | |
| 70 | 70.VIA KORPO SANO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,2 K RON— | — | — | -14,2 K RON |
| 71 | 71.VITAL MAX SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,3 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 171 RON | |
| 72 | 72.MEDLINE 3D-SCAN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,7 K RON— | — | — | -11,3 K RON |
| 73 | 73.PHARMA CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.ALTER CENTRE SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,1 K RON▲ 1.323,3 % | ▲ 1.323,3 % | -9,8 K RON | |
| 75 | 75.HELP & SAFE MED SRL▲ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 10,8 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 84,7 K RON | |
| 76 | 76.ANVI MEDICAL SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 10,5 K RON— | — | — | -260 RON |
| 77 | 77.KINETIC FIT SRLnou | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 9 K RON— | — | — | 24 K RON |
| 78 | 78.HAR GROUP ALPHA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,9 K RON— | — | 970 RON | |
| 79 | 79.ALMA CARE SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,1 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 3,4 K RON | |
| 80 | 80.METADENT SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5 K RON▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | 56,2 K RON | |
| 81 | 81.CRISTIONMED SRLnou | Sat Boureni, Comuna Moţca, Iaşi | 7,1 K RON— | — | — | 51,7 K RON |
| 82 | 82.VALIOMA SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8 K RON▲ 1.453,3 % | ▲ 1.453,3 % | 4,8 K RON | |
| 83 | 83.SIVOMED SRL▲ 11 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 6,5 K RON▲ 205,7 % | ▲ 205,7 % | 10,7 K RON | |
| 84 | 84.SF. PARASCHEVA-ÎNGRIJIRI MEDICALE LA DOMICILIU SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,3 K RON▲ 107 % | ▲ 107 % | 52,8 K RON | |
| 85 | 85.PANCOJ MED SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.LANTECH SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,6 K RON | |
| 87 | 87.NEW QUANTIC MED SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,9 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 680 RON | |
| 88 | 88.ARHIREX SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.IASMED CENTER SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 106,6 K RON | |
| 90 | 90.STRYN MEDICAL SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -100 RON | |
| 91 | 91.MEDICARE LABORATORY S.R.L.▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,5 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 119,6 K RON | |
| 92 | 92.INTELIMAGE SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.CRISTALDENT-MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2 K RON— | — | — | 4,7 K RON |
| 94 | 94.OPTILUX SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 7,7 K RON | |
| 95 | 95.AURA SPERANŢA SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | -1,5 K RON | |
| 96 | 96.PROMPT MED SERV SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 52,4 K RON | |
| 97 | 97.PROAPT MEDICA SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 K RON▲ 323,8 % | ▲ 323,8 % | 28,4 K RON | |
| 98 | 98.A & G MEDICAL STYLE SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 99 | 99.ESCULAP SRL▼ 44 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 1,4 K RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 29,3 K RON | |
| 100 | 100.MEDICINA ALTERNATIVA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 692 RON |