Top 100 firme — Activități de intermediere pentru transportul de marfă, Constanța după datorii în 2020
166 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 161,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 94 K RON, iar liderul atinge 20,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FAST FREIGHT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,6 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.ATLAS TRANSLOGISTICS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,7 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.ELVADA COMPANY SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,4 mil. RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 4,8 mil. RON | |
| 4 | 4.PHOENIX LOGISTICS SOLUTIONS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.LOGISTICS PARTNERS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 408,8 K RON | |
| 6 | 6.MARAN SHIP AGENCY S.R.L.▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5 mil. RON▲ 152,1 % | ▲ 152,1 % | 4,9 K RON | |
| 7 | 7.EASTSHIP PROJECTS & LOGISTICS SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2 mil. RON▲ 176,6 % | ▲ 176,6 % | 4,6 mil. RON | |
| 8 | 8.SISTEME RUTIERE INTEGRATE SRL▲ 5 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 3,9 mil. RON▲ 109 % | ▲ 109 % | 230,6 K RON | |
| 9 | 9.ARIES LOGISTICS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 10 | 10.SEAL EXPRESS LOGISTICS SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | -126,1 K RON | |
| 11 | 11.MEDTAINER RO SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.GENERAL TRADE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | -563 K RON | |
| 13 | 13.MARTICO ROU S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 149.360,9 % | ▲ 149.360,9 % | 850,1 K RON | |
| 14 | 14.COTECNA ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.ECONEXT SRL▲ 114 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 18.102,2 % | ▲ 18.102,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.ASTEK RAPID TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -157 K RON | |
| 17 | 17.GLOBAL SHIPPING & FORWARDING S.R.L.▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 468,6 K RON | |
| 18 | 18.CONTAINER NETWORK AGENCY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 19 | 19.CLIPPER SHIPPING AGENCY SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 403,7 K RON | |
| 20 | 20.EXCLUSIVE SHIPPING SERVICES SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 166,2 % | ▲ 166,2 % | 489,4 K RON | |
| 21 | 21.ROYAL SHIPPING SURVEYING AND TRADING SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 193,4 % | ▲ 193,4 % | 180,1 K RON | |
| 22 | 22.PRO EURO SERVICES SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 3,1 K RON | |
| 23 | 23.TOMIS MULTIMODAL SERVICES S.R.L.▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 540,3 K RON | |
| 24 | 24.EZO MARITIME SERVICES SRL▲ 98 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 6.933,4 % | ▲ 6.933,4 % | 999,4 K RON | |
| 25 | 25.LOGISTIC WORLD REAL SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 782,3 K RON | |
| 26 | 26.B.B.N. INTERNATIONAL CARGO INSPECTION CO LTD SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 27 | 27.NRM CARGO LOGISTICS SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 97,5 K RON | |
| 28 | 28.ALARI PORT LOGISTICS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 290,6 K RON | |
| 29 | 29.MEDROM LOGISTICS SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.ELOGISTICS CORPORATION S.R.L.▲ 98 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 7.371,7 % | ▲ 7.371,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 31 | 31.CAO EXPEDITION SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 535,3 K RON | |
| 32 | 32.TRANSTERRA LOGISTICS SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | -335,9 K RON | |
| 33 | 33.GENERAL SURVEY INSPECTION CO. SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | -446,3 K RON | |
| 34 | 34.ROM LOGISTIC SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 449 K RON | |
| 35 | 35.WEG FREIGHT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 907,1 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 16,7 K RON | |
| 36 | 36.ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 886,3 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 581,8 K RON | |
| 37 | 37.T.S.C. COMBINED TRANSPORT SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 863,8 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | -166,2 K RON | |
| 38 | 38.LEVANT MARITIME SERVICES SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 846,3 K RON▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | -208,9 K RON | |
| 39 | 39.LAM SHIPPING AGENCY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 826,9 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 3,5 K RON | |
| 40 | 40.SC EXPRESS CENTER ACTUAL SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 822,9 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 219,5 K RON | |
| 41 | 41.ISI INSPECTION SERVICES CONSTANŢA SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 806,5 K RON▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 42 | 42.BETA INTERTRANS SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 790,2 K RON▲ 153,3 % | ▲ 153,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 43 | 43.ALPINA GRAINS SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 783,5 K RON▲ 307 % | ▲ 307 % | 139,8 K RON | |
| 44 | 44.INTERNATIONAL FREIGHT TRANSPORT SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 777 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 272,7 K RON | |
| 45 | 45.CARTER SPEDITION SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 772,8 K RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 266,6 K RON | |
| 46 | 46.MAG CONSTANTA SHIPBROKERS & LOGISTICS SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 735,2 K RON▲ 89 % | ▲ 89 % | 61,6 K RON | |
| 47 | 47.SERVICE GROUP CONTROL SRL▲ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 707,3 K RON▲ 569,1 % | ▲ 569,1 % | 700,3 K RON | |
| 48 | 48.EVEREST CHARTERING SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 697,3 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -13,8 K RON | |
| 49 | 49.TRANSCAR LOGISTICS TRANZIT SRL▼ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 687,2 K RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | -19,4 K RON | |
| 50 | 50.WORLD TERRA LOGISTICS SRL▲ 40 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 664,6 K RON▲ 448,4 % | ▲ 448,4 % | 477,1 K RON | |
| 51 | 51.PIO FAST FORWARDING LOGISTIC SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 559,6 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -128,9 K RON | |
| 52 | 52.GREEN MARINE LOGISTICS SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 546,9 K RON▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 113,2 K RON | |
| 53 | 53.C. STEINWEG ROMANIA SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 539,2 K RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 147,3 K RON | |
| 54 | 54.PR SHIPPING SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 537,8 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 722 K RON | |
| 55 | 55.DARUX INTERNATIONAL SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 501,9 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 10,2 K RON | |
| 56 | 56.EXCLUSIVE SHIPPING AGENCY SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 462,6 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -2,1 K RON | |
| 57 | 57.SM CONTAINERS SPEDITION SRL= | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 434,1 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -30,4 K RON | |
| 58 | 58.PMA DEVELOPMENT CONTAINER SRL▼ 3 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 428,2 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 5,3 K RON | |
| 59 | 59.WIND CLEARANCE SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 411,3 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -112,5 K RON | |
| 60 | 60.ORION LOGISTICS SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 405,5 K RON▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 346,3 K RON | |
| 61 | 61.MEDROM SHIPPING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 403,6 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 69,5 K RON | |
| 62 | 62.TRANS AYHAN INTERNATIONAL SRL▼ 16 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 346,4 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 54,7 K RON | |
| 63 | 63.SHNAR SHIPPING SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 328,5 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -2,9 K RON | |
| 64 | 64.ABC BROKER SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 303,4 K RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 258 K RON | |
| 65 | 65.BLACK SEA BROKERS AND CLEARANCE SRL▼ 3 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 283,8 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 200,2 K RON | |
| 66 | 66.INTERTRANS COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 282,1 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.SC SEABAY LOGISTIC SRL▼ 1 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 278,4 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -11,8 K RON | |
| 68 | 68.CARGO INSPECTIONS SERVICES LTD BURGAS (BULGARIA) - SUCURSALA CONSTANTA (ROMÂNIA)▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 269,6 K RON▲ 121 % | ▲ 121 % | -141,1 K RON | |
| 69 | 69.PREDILECT PRO SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 262,7 K RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | -149,8 K RON | |
| 70 | 70.CITY BROKER SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 241,3 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 6,4 K RON | |
| 71 | 71.CĂTĂ & DANY CURIER SRL▲ 11 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 238,9 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 368 K RON | |
| 72 | 72.BR INTERNATIONAL CONSULTING SERVICES - ROMANIA S.R.L.▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 232,7 K RON▲ 192,5 % | ▲ 192,5 % | -421,7 K RON | |
| 73 | 73.SMART SHIPPING SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 232,5 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 296,4 K RON | |
| 74 | 74.POPPY TOURS SRL▼ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 229 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -6,7 K RON | |
| 75 | 75.GEKA LOGISTIC SRL▼ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 223,9 K RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 68,4 K RON | |
| 76 | 76.RACO STAR LOGISTICS SRL▲ 16 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 215,6 K RON▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 253,2 K RON | |
| 77 | 77.EUROGROUP CONNECTION SRL▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 206,1 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 366,6 K RON | |
| 78 | 78.WIZARD OPERATOR SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 195,5 K RON▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 11,8 K RON | |
| 79 | 79.COVER AGRO INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 195,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.TOMIS LOGISTIC OFFICE SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 191,8 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -25,2 K RON | |
| 81 | 81.FMA PORT LOGISTIC S.R.L.▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 189,5 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 82 | 82.HARBOUR PREST SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 185,2 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 325,6 K RON | |
| 83 | 83.RURAL DEVELOPMENT & IMP-EXP SRL▲ 29 | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 181,3 K RON▲ 372,6 % | ▲ 372,6 % | 244,3 K RON | |
| 84 | 84.ELCORA TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 176,4 K RON▲ 782,3 % | ▲ 782,3 % | -59,1 K RON | |
| 85 | 85.INCOLAB SERVICES ROMÂNIA SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 172,1 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 201,2 K RON | |
| 86 | 86.APOLLO CARGO SERVICES LTD SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,2 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -54,2 K RON | |
| 87 | 87.SC SAGITTARIUS SHIPPING AGENCY SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 156,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.PORT CONTAINERS CONTROL SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 150,1 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 24,1 K RON | |
| 89 | 89.DORRANTO LOGISTIC S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 146,1 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | -32 K RON | |
| 90 | 90.DARIN LOGISTIC SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 139,6 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 153,2 K RON | |
| 91 | 91.QUALITY BROKER SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 133,4 K RON▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 76,7 K RON | |
| 92 | 92.EVO MARITIME LOGISTICS S.R.L.▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 123 K RON▲ 361,5 % | ▲ 361,5 % | -67,7 K RON | |
| 93 | 93.NETSYNG SRL▼ 4 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 119 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 124 K RON | |
| 94 | 94.HELLIS MULTIMODAL S.R.L.▲ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 117,9 K RON▲ 9.386,9 % | ▲ 9.386,9 % | 9,4 K RON | |
| 95 | 95.CONTAINER CLEARANCE SERVICES SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 117,3 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 80,3 K RON | |
| 96 | 96.ROMSHIPPING INTERNATIONAL SRL▼ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 108,1 K RON▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 108,6 K RON | |
| 97 | 97.TRANSEURO LINK SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97,6 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | 218,2 K RON | |
| 98 | 98.TIMAR SURVEY SRL▼ 4 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 96,7 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -1,4 K RON | |
| 99 | 99.LYN SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96 K RON▲ 379 % | ▲ 379 % | 96,3 K RON | |
| 100 | 100.KALIMBASSIERIS MARITIME SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1 mil. RON |