Top 100 firme — Activități de intermediere pentru transportul de marfă, Constanța după datorii în 2013
163 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 119,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 48,5 K RON, iar liderul atinge 30,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NORTH STAR SHIPPING SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,3 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 26 mil. RON | |
| 2 | 2.BLADONE 2001 IMPEX SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,1 mil. RON— | — | -21,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ARIES LOGISTICS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4 mil. RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 4 | 4.ATLAS TRANSLOGISTICS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 196,2 K RON | |
| 5 | 5.FAST FREIGHT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4 mil. RON▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.SEAL EXPRESS LOGISTICS SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -133 K RON | |
| 7 | 7.AMITY LINER SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 8 | 8.DIANLI IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 9 | 9.COTECNA ROMANIA SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 129 % | ▲ 129 % | 5,4 mil. RON | |
| 10 | 10.ELVADA COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 263 K RON | |
| 11 | 11.CLIPPER SHIPPING AGENCY SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 31,5 K RON | |
| 12 | 12.T.S.C. COMBINED TRANSPORT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 256,8 K RON | |
| 13 | 13.TRANSTERRA LOGISTICS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 366,2 K RON | |
| 14 | 14.MEDTAINER RO SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 81,5 K RON | |
| 15 | 15.PRO EURO SERVICES SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | -45,7 K RON | |
| 16 | 16.AMIR A SHIPPING LTD SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -33,2 K RON | |
| 17 | 17.B.B.N. INTERNATIONAL CARGO INSPECTION CO LTD SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 2 mil. RON | |
| 18 | 18.NORECO AGENCIES LTD SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 204,6 K RON | |
| 19 | 19.KARINA SEA 98 SRL▲ 14 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 150,8 % | ▲ 150,8 % | 123 K RON | |
| 20 | 20.AMITY SHIPPING SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.EVEREST CHARTERING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -50,9 K RON | |
| 22 | 22.C. STEINWEG ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 100,1 K RON | |
| 23 | 23.MAG CONSTANTA SHIPBROKERS & LOGISTICS SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 994,3 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -68,6 K RON | |
| 24 | 24.SERKA GROUP INTERNAŢIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 957,8 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | -113 K RON | |
| 25 | 25.ARIES INTERLINK SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 946,4 K RON0,0% | 0,0% | -243 RON | |
| 26 | 26.MEDROM LOGISTICS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 887,9 K RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 919,5 K RON | |
| 27 | 27.ROYAL SHIPPING SURVEYING AND TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 814,8 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 17,6 K RON | |
| 28 | 28.PREDILECT PRO SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 710,6 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -29,2 K RON | |
| 29 | 29.FORMAG SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 605,7 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 248 K RON | |
| 30 | 30.CAO EXPEDITION SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 599,8 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 122,8 K RON | |
| 31 | 31.L.S.C. BUSINESS DIVISION SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 533,2 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | -191,8 K RON | |
| 32 | 32.MARAN SHIP AGENCY S.R.L.▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 529,5 K RON▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | -27,2 K RON | |
| 33 | 33.EUROGROUP CONNECTION SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 505,1 K RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | -129,8 K RON | |
| 34 | 34.BLACK SEA LOGISTIC SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 500,4 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -17,9 K RON | |
| 35 | 35.SC SEASTAR SHIPPING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 496,5 K RON▲ 1.525,5 % | ▲ 1.525,5 % | 139,5 K RON | |
| 36 | 36.LEVANT MARITIME SERVICES SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 472 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -548,7 K RON | |
| 37 | 37.STUDII GESTIUNE TRANSPORT EGETRA SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 466,1 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 67,7 K RON | |
| 38 | 38.MARTICO ROU S.R.L.▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 460,8 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 348 K RON | |
| 39 | 39.SERVICE GROUP CONTROL SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 449 K RON▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 102,9 K RON | |
| 40 | 40.INTERNATIONAL FREIGHT TRANSPORT SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 419,3 K RON▲ 151,8 % | ▲ 151,8 % | 14,2 K RON | |
| 41 | 41.TOTAL CONTROL SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 405 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -11,7 K RON | |
| 42 | 42.ISI INSPECTION SERVICES CONSTANŢA SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 364,9 K RON▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 570,8 K RON | |
| 43 | 43.SHNAR SHIPPING SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 325,6 K RON0,0% | 0,0% | -181 RON | |
| 44 | 44.NRM CARGO LOGISTICS SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 319,2 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 268,4 K RON | |
| 45 | 45.INTERTRANS COMPANY SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 288,8 K RON▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 414 K RON | |
| 46 | 46.INDROM INTERNAŢIONAL SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 277,8 K RON▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 43,9 K RON | |
| 47 | 47.MARINCO SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 268,2 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -17,4 K RON | |
| 48 | 48.MARITIMA CONMAR SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 263,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.BETA INTERTRANS SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 259,6 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.TRUST MARITIME SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 255,7 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -145,7 K RON | |
| 51 | 51.ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 246,2 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 777,6 K RON | |
| 52 | 52.AMVEXIS COM SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 240,9 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 433,8 K RON | |
| 53 | 53.GENERAL SURVEY INSPECTION CO. SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 235,3 K RON▲ 136,3 % | ▲ 136,3 % | 558,1 K RON | |
| 54 | 54.GRAIN INTERNATIONAL SRL▲ 63 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 219,3 K RON▲ 824,7 % | ▲ 824,7 % | 128,4 K RON | |
| 55 | 55.CARTER SPEDITION SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 219,2 K RON▲ 77 % | ▲ 77 % | 440,7 K RON | |
| 56 | 56.GREEN MARINE LOGISTICS SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 215,6 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 58,4 K RON | |
| 57 | 57.DARIN LOGISTIC SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 211,8 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | -47,8 K RON | |
| 58 | 58.SM CONTAINERS SPEDITION SRL▲ 40 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 205,8 K RON▲ 282,4 % | ▲ 282,4 % | -10,3 K RON | |
| 59 | 59.DIERNA GROUP SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 203,1 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 116,1 K RON | |
| 60 | 60.CONCORD PREST IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 197,1 K RON▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | -103,9 K RON | |
| 61 | 61.GENIUSS CONTAINER SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 194,9 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 17,3 K RON | |
| 62 | 62.INTERPORT ROYAL SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 174,8 K RON▲ 77 % | ▲ 77 % | 14,8 K RON | |
| 63 | 63.ROMCOM CRIN SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 173,4 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -15,6 K RON | |
| 64 | 64.SC EXPRESS CENTER ACTUAL SRL▲ 75 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 171,4 K RON▲ 2.506,5 % | ▲ 2.506,5 % | 33,3 K RON | |
| 65 | 65.POPPY TOURS SRL▼ 8 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 169,4 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 674 RON | |
| 66 | 66.QUALITY BROKER SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 159 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 98,4 K RON | |
| 67 | 67.PR SHIPPING SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 158,5 K RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 876,3 K RON | |
| 68 | 68.TOMIS MULTIMODAL SERVICES S.R.L.▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 151,3 K RON▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 16,7 K RON | |
| 69 | 69.SC SAGITTARIUS SHIPPING AGENCY SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 144 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 42 K RON | |
| 70 | 70.SC SEABAY LOGISTIC SRL▲ 30 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 139,3 K RON▲ 184,3 % | ▲ 184,3 % | -23,1 K RON | |
| 71 | 71.INCOLAB SERVICES ROMÂNIA SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 136,3 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 91,2 K RON | |
| 72 | 72.AMROM SPEDITION SRL▲ 33 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 130,6 K RON▲ 194,2 % | ▲ 194,2 % | 27,6 K RON | |
| 73 | 73.ROM LOGISTIC SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 127,4 K RON▲ 120,2 % | ▲ 120,2 % | 249,7 K RON | |
| 74 | 74.DANUBE GRAIN EXPRES SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 122,8 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 5,3 K RON | |
| 75 | 75.SEATRANS HOUSE SERVICES SRL▼ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 117,2 K RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 111 K RON | |
| 76 | 76.HOOK SRL▼ 50 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 113,7 K RON▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 227,9 K RON | |
| 77 | 77.CONAVIS SRL= | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 107,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.INTERNATIONAL CONTROL BUREAU SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 107,5 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 789,5 K RON | |
| 79 | 79.FASCOM TRANZIT SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 106 K RON▲ 136,7 % | ▲ 136,7 % | -38 K RON | |
| 80 | 80.UMEX OPERATION SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 104,7 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -6,6 K RON | |
| 81 | 81.CONTAINER CLEARANCE SERVICES SRL▼ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 101,8 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 110,1 K RON | |
| 82 | 82.ACTIV SUD EST SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98,9 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 863 RON | |
| 83 | 83.DECKER EXPEDIŢIE SRL▼ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98,4 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 233,4 K RON | |
| 84 | 84.APOLLO CARGO SERVICES LTD SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98 K RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 100,1 K RON | |
| 85 | 85.KALIMBASSIERIS MARITIME SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,3 K RON▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 968,2 K RON | |
| 86 | 86.ARIES INTERLINK S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 87,6 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 8,9 K RON | |
| 87 | 87.SARCO IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 86,7 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -4,2 K RON | |
| 88 | 88.ORION LOGISTICS SRL▼ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 74,8 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | 22,9 K RON | |
| 89 | 89.DAVID SHIPPING SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 73,5 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 146,8 K RON | |
| 90 | 90.HARBOUR PREST SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 67,3 K RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 22 K RON | |
| 91 | 91.GENIUS LEX SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 66,4 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -20,6 K RON | |
| 92 | 92.LINK LOGISTICS INTERNATIONAL SRL▲ 4 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 60,8 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -10,3 K RON | |
| 93 | 93.TITAN TRANSPORT & LOGISTICS SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 60,7 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 4 K RON | |
| 94 | 94.NEW CONTAINER SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 57 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.BLACK SEA PANDI SERVICES SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 55,8 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -1,6 K RON | |
| 96 | 96.TIMAR SURVEY SRL▲ 7 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 54,9 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | -85,5 K RON | |
| 97 | 97.TOMIS LOGISTIC OFFICE SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 54,4 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 2,9 K RON | |
| 98 | 98.IUS-INDEPENDENT UNIFIED SURVEYORS ROMANIA SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 54,2 K RON▲ 154,8 % | ▲ 154,8 % | 81,8 K RON | |
| 99 | 99.PIO FAST FORWARDING SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 53,2 K RON▲ 996,1 % | ▲ 996,1 % | -6,4 K RON | |
| 100 | 100.EVO-SPEED LOGISTICS SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,5 K RON▲ 457,4 % | ▲ 457,4 % | 6,3 K RON |