Top 100 firme — Transport și depozitare, Călărași după datorii în 2012
337 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 166,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 357,6 K RON, iar liderul atinge 16 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VERONA COM SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -610,1 K RON | |
| 2 | 2.BEBE COMTRANS SRL▲ 2 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 8,4 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 13,8 K RON | |
| 3 | 3.TELTRANS COM SRL▲ 3 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 7 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.VERSTART COMMERCE SRL▼ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,9 mil. RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 923,9 K RON | |
| 5 | 5.IZT TRADING TRANSPORTURI SRL= | Comuna Chirnogi, Călăraşi | 5,9 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -34,2 K RON | |
| 6 | 6.EXPERT SOFTWARE COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,2 mil. RON▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 67,1 K RON | |
| 7 | 7.VLACIU SRL▲ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,1 mil. RON▲ 97,1 % | ▲ 97,1 % | 1,9 K RON | |
| 8 | 8.GEORGIO TRANS SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4 mil. RON▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 174,1 K RON | |
| 9 | 9.ALI TRANS COM SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,3 mil. RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 581,4 K RON | |
| 10 | 10.MARA SHIPPING SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,1 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | -554,9 K RON | |
| 11 | 11.AGROTRANSPORT CALARASI SA▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 23,4 K RON | |
| 12 | 12.HANELORE TRANS SRL▼ 2 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,8 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 99 K RON | |
| 13 | 13.EMMA HARTE SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,8 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 72,6 K RON | |
| 14 | 14.TUDAN SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,5 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 3,3 K RON | |
| 15 | 15.GLASS TRANSPORTURI SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 30,6 K RON | |
| 16 | 16.D.F.D. TRANS SRL▲ 1 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 2,4 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -2,6 K RON | |
| 17 | 17.ADIA TRADE SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,3 mil. RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 20,8 K RON | |
| 18 | 18.STEP ONE SPEDITION SRL▲ 171 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,3 mil. RON▲ 3.354,8 % | ▲ 3.354,8 % | 326,1 K RON | |
| 19 | 19.SIDERTRANS SA▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 597 K RON | |
| 20 | 20.MARCO TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 24 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 2,1 mil. RON▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | -225 K RON | |
| 21 | 21.OMEGA TRANS ROMANIA SRL▼ 1 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 2,1 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 128,4 K RON | |
| 22 | 22.INTER TRANS HARY SRL▲ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1 mil. RON▲ 130 % | ▲ 130 % | -97 K RON | |
| 23 | 23.MAREF EXPEDITION SRL▲ 2 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 190 RON | |
| 24 | 24.TRANS ROM DAVID SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 18,2 K RON | |
| 25 | 25.95 ARION SRL▲ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 8,2 K RON | |
| 26 | 26.RANDIS AGRO SRLnou | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 1,9 mil. RON▲ 101,3 % | ▲ 101,3 % | 79,9 K RON | |
| 27 | 27.MADCOM TRANS SRL▲ 10 | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 1,9 mil. RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 12,8 K RON | |
| 28 | 28.VALI STAR AUTO SRL▲ 1 | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 1,9 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -45,3 K RON | |
| 29 | 29.IANIS TRANSPORT LOGISTIC SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8 mil. RON— | — | — | 228,9 K RON |
| 30 | 30.MEDIA TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,8 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 47,4 K RON | |
| 31 | 31.IANYS SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 5,3 K RON | |
| 32 | 32.CRI TAXI SRL▲ 3 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 145,2 K RON | |
| 33 | 33.ROM TRANSPORT SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 108,6 K RON | |
| 34 | 34.AGRO TRANSPORT CRISTINEL SRL▼ 13 | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 1,5 mil. RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 41,1 K RON | |
| 35 | 35.ICHIM TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -118,7 K RON | |
| 36 | 36.DAVIS TRANS SRL▲ 48 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,5 mil. RON▲ 306,4 % | ▲ 306,4 % | 195,9 K RON | |
| 37 | 37.VERONA LOGISTIC SRL▼ 22 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,4 mil. RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | -52,5 K RON | |
| 38 | 38.SCHADE ROMÂNIA SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,4 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -206,7 K RON | |
| 39 | 39.VASILE TRANS SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,4 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 2,8 K RON | |
| 40 | 40.TRANS AVANTAJ SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 38,2 K RON | |
| 41 | 41.L & M SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 1,7 K RON | |
| 42 | 42.RAPID TRANS SRL▼ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,3 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 2 K RON | |
| 43 | 43.DIVERTIS TUDOR SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 11,9 K RON | |
| 44 | 44.TRUST TRANS SRL▼ 5 | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | -29,1 K RON | |
| 45 | 45.DENSIT SRL▼ 36 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,2 mil. RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 647,7 K RON | |
| 46 | 46.SIBO CAR SRL▲ 30 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 184,3 % | ▲ 184,3 % | -358 K RON | |
| 47 | 47.TRANSCHEM WIDE SRL▲ 15 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 445,9 K RON | |
| 48 | 48.ROMTRANS METAL SRL▲ 13 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 156,8 K RON | |
| 49 | 49.EMPORCOS GROUP TRANS SRL▲ 249 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 106.309,7 % | ▲ 106.309,7 % | 27,7 K RON | |
| 50 | 50.DINAMIC JOB SRL▲ 14 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | -29,8 K RON | |
| 51 | 51.INTERNATIONAL MIRO PRESTARI SERVICII BUCURESTI SRL FILIALA OLTENITA▼ 20 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 24 % | ▼ 24 % | -75,1 K RON | |
| 52 | 52.POPOV SCORPIO OIL TRANSPORT SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | -7,5 K RON | |
| 53 | 53.EMERGENŢA TRANS MONTAJ SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 281 RON | |
| 54 | 54.TRADE, INDUSTRIAL MAINTENANCE, FRET SRL▼ 11 | Oraş Fundulea, Călăraşi | 975,6 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -8 K RON | |
| 55 | 55.TRANS ALEX SRL▼ 17 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 940,6 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -178,6 K RON | |
| 56 | 56.NORTH INARI SRL▲ 68 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 916,1 K RON▲ 399,5 % | ▲ 399,5 % | 31,8 K RON | |
| 57 | 57.TRANS GRECU SRL▼ 8 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 911,9 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -106,2 K RON | |
| 58 | 58.TAVI TRANS SRL▲ 1 | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 909,9 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -171,4 K RON | |
| 59 | 59.DORMAR TRANS SRL▼ 9 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 900,3 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -55,6 K RON | |
| 60 | 60.TRANSCEREAL LOGISTIC SRL▼ 34 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 882,1 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 207,1 K RON | |
| 61 | 61.MINAGRO TRANS SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 854,2 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | -144,2 K RON | |
| 62 | 62.NICOLAS COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 816,2 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 13,9 K RON | |
| 63 | 63.GENERAL TRANSCOM SGM SRL▼ 9 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 804,6 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 58 K RON | |
| 64 | 64.AGROTRANS GRUP SRL▲ 15 | Sat Clăteşti, Comuna Mitreni, Călăraşi | 746,4 K RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | -317,8 K RON | |
| 65 | 65.LEONARD TRANS SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 745,3 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 3,3 K RON | |
| 66 | 66.GOLOGAN TRANS SRL▼ 25 | Sat Răzvani, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 713,7 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 5,7 K RON | |
| 67 | 67.TRANSPERS MARI SRL▼ 7 | Sat Coconi, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 703,6 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 112,3 K RON | |
| 68 | 68.DONAU STAR SHIPPING SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 660,7 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 330,1 K RON | |
| 69 | 69.ŞTEFI FLORY TRANS SRLnou | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 654,5 K RON— | — | -244,5 K RON | |
| 70 | 70.TRANS INVEST CAR SRL▼ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 634,7 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -30,2 K RON | |
| 71 | 71.LUTU- PAM S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 631,8 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 1,6 K RON | |
| 72 | 72.AVA TRANS SRL▲ 22 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 622,7 K RON▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | -152,7 K RON | |
| 73 | 73.CITYHALL INTERMED S.R.L.▼ 10 | Sat Tămădău Mare, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 620,6 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -5,4 K RON | |
| 74 | 74.SILO TRUCK SPEDITION SRL▼ 21 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 600,4 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 1,6 K RON | |
| 75 | 75.PITAGORA COMPANY SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 596,2 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | -8,7 K RON | |
| 76 | 76.TRANS NEAMŢU CRISTAL COM SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 570,6 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -95,5 K RON | |
| 77 | 77.TRANDAFIR COM SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 569,5 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | -2,7 K RON | |
| 78 | 78.EMI SRL▼ 12 | Sat Săruleşti, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 550,2 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -153,2 K RON | |
| 79 | 79.HAPPY FUSION SRL▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 537,5 K RON▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 1,6 K RON | |
| 80 | 80.CONIC TRANS SRL▼ 11 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | 525,3 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -58 K RON | |
| 81 | 81.AUTO CONT 2003 SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 525,3 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -99,4 K RON | |
| 82 | 82.FERTIAGRO GRAINS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 514,1 K RON▲ 30.704,1 % | ▲ 30.704,1 % | 77,4 K RON | |
| 83 | 83.TRANSDAV SRL▼ 13 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 482,6 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 1,3 K RON | |
| 84 | 84.RU TRANS SRL▲ 5 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 467,2 K RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 25,1 K RON | |
| 85 | 85.GE.S.E. TRANS SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 462,6 K RON▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 14,1 K RON | |
| 86 | 86.NIC TRANS SRL▼ 18 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 456,5 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -20,4 K RON | |
| 87 | 87.LUK TRANS LOGISTIC SRL▼ 36 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 447,3 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | -608,6 K RON | |
| 88 | 88.ELION SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 431,1 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -39,6 K RON | |
| 89 | 89.NELTON VAL TRANS SRL▲ 6 | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 419,3 K RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | -81,6 K RON | |
| 90 | 90.EUAR TOUR SRL▲ 47 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | 410,6 K RON▲ 162,5 % | ▲ 162,5 % | 9,6 K RON | |
| 91 | 91.DORION TRANS SRL▲ 7 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 388,8 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | -78,2 K RON | |
| 92 | 92.NOROC TRANS SRL▼ 15 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 387,9 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -25,9 K RON | |
| 93 | 93.TRANS EUROTUR SRL▼ 13 | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 386,5 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 4,4 K RON | |
| 94 | 94.VST GROUP SRL▼ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 382,3 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 38 K RON | |
| 95 | 95.FLORTRANS SRL▼ 20 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 380,7 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 24,7 K RON | |
| 96 | 96.TRANS RUTIER RAM SRL▼ 10 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 369 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 21,8 K RON | |
| 97 | 97.SILDOVICA SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 367,2 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -4,2 K RON | |
| 98 | 98.MOTOR TRANS SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 365 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | -9 K RON | |
| 99 | 99.AGROVET SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 362,6 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -29,7 K RON | |
| 100 | 100.STARS CEREALTRANS SRL▼ 22 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 357,6 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -197,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Călărași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
388 firme · 582,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 107,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
9 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
39 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
42 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 16,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
14 firme · 824,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 821,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 662,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 473,8 K RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
6 firme · 301,9 K RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
1 firme · 121 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 113,4 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON