Top 100 firme — Transport și depozitare, Călărași după datorii în 2011
320 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 158,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 278,9 K RON, iar liderul atinge 16,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VERONA COM SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -199,5 K RON | |
| 2 | 2.VERSTART COMMERCE SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11,5 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 207,4 K RON | |
| 3 | 3.TRANSROM SRL= | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 9,9 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 18,6 K RON | |
| 4 | 4.BEBE COMTRANS SRL▲ 1 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 7,1 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 39,5 K RON | |
| 5 | 5.IZT TRADING TRANSPORTURI SRL▲ 1 | Comuna Chirnogi, Călăraşi | 6,7 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -2,3 mil. RON | |
| 6 | 6.TELTRANS COM SRL▼ 2 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 6,4 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | -693,5 K RON | |
| 7 | 7.ADIA TRADE SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,7 mil. RON▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 11,7 K RON | |
| 8 | 8.EXPERT SOFTWARE COMPANY SRL▲ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,2 mil. RON▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 28,4 K RON | |
| 9 | 9.DENSIT SRL▲ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,9 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.HANELORE TRANS SRL▲ 162 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,8 mil. RON▲ 2.657 % | ▲ 2.657 % | 57,9 K RON | |
| 11 | 11.GLASS TRANSPORTURI SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7 mil. RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | -198,8 K RON | |
| 12 | 12.ALI TRANS COM SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,6 mil. RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 172,5 K RON | |
| 13 | 13.SIDERTRANS SA▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,6 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 580,3 K RON | |
| 14 | 14.MARA SHIPPING SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,5 mil. RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | -540,7 K RON | |
| 15 | 15.VERONA LOGISTIC SRL= | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 2,5 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 704,8 K RON | |
| 16 | 16.IANYS SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,5 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 11,7 K RON | |
| 17 | 17.D.F.D. TRANS SRL▼ 3 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 2,4 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -10 K RON | |
| 18 | 18.AGROTRANSPORT CALARASI SA▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 39,3 K RON | |
| 19 | 19.TUDAN SRL▲ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,3 mil. RON▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 4,5 K RON | |
| 20 | 20.OMEGA TRANS ROMANIA SRL▲ 1 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 2,2 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 184,7 K RON | |
| 21 | 21.AGRO TRANSPORT CRISTINEL SRL▼ 2 | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 2,2 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -166,3 K RON | |
| 22 | 22.ROM TRANSPORT SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1 mil. RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 283,1 K RON | |
| 23 | 23.VLACIU SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,1 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 1 K RON | |
| 24 | 24.GEORGIO TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 73,5 K RON | |
| 25 | 25.MAREF EXPEDITION SRL▲ 41 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 164,3 % | ▲ 164,3 % | 18,7 K RON | |
| 26 | 26.TRANSCEREAL LOGISTIC SRL▲ 21 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,7 mil. RON▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | -586,6 K RON | |
| 27 | 27.L & M SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 1,2 K RON | |
| 28 | 28.SCHADE ROMÂNIA SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 345,7 K RON | |
| 29 | 29.VALI STAR AUTO SRL▲ 32 | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 1,6 mil. RON▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 24,9 K RON | |
| 30 | 30.95 ARION SRL▼ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,5 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 2,7 K RON | |
| 31 | 31.INTERNATIONAL MIRO PRESTARI SERVICII BUCURESTI SRL FILIALA OLTENITA▲ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,4 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -231,3 K RON | |
| 32 | 32.ICHIM TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 22,5 K RON | |
| 33 | 33.MEDIA TRANS INTERNATIONAL SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,3 mil. RON— | — | — | -40,4 K RON |
| 34 | 34.TRANS AVANTAJ SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 14,9 K RON | |
| 35 | 35.CRI TAXI SRL▲ 1 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 1,2 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 192,1 K RON | |
| 36 | 36.RAPID TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 4,9 K RON | |
| 37 | 37.MADCOM TRANS SRL▲ 11 | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 14 K RON | |
| 38 | 38.TRANS ALEX SRL▲ 17 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 23 K RON | |
| 39 | 39.TRUST TRANS SRL= | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -128,6 K RON | |
| 40 | 40.DIVERTIS TUDOR SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 11,3 K RON | |
| 41 | 41.GOLOGAN TRANS SRL▲ 10 | Sat Răzvani, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 1,1 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 37,4 K RON | |
| 42 | 42.MINAGRO TRANS SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1 mil. RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 98,7 K RON | |
| 43 | 43.TRADE, INDUSTRIAL MAINTENANCE, FRET SRL▲ 6 | Oraş Fundulea, Călăraşi | 976,1 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -9,5 K RON | |
| 44 | 44.MARCO TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 13 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 976,1 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 100,8 K RON | |
| 45 | 45.EMERGENŢA TRANS MONTAJ SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 966,9 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 1,6 K RON | |
| 46 | 46.VASILE TRANS SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 938,4 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 3,2 K RON | |
| 47 | 47.POPOV SCORPIO OIL TRANSPORT SRL▲ 136 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 907 K RON▲ 957,6 % | ▲ 957,6 % | -67,6 K RON | |
| 48 | 48.INTER TRANS HARY SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 898,6 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | -75,8 K RON | |
| 49 | 49.TRANS GRECU SRL▲ 15 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 886,8 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | -280,9 K RON | |
| 50 | 50.DORMAR TRANS SRL▲ 12 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 847,7 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | -23,8 K RON | |
| 51 | 51.LUK TRANS LOGISTIC SRL▼ 16 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 847,6 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 310,4 K RON | |
| 52 | 52.TRANS INVEST CAR SRL▲ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 827,7 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -5,5 K RON | |
| 53 | 53.SILO TRUCK SPEDITION SRL▼ 1 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 775,1 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -241,6 K RON | |
| 54 | 54.GENERAL TRANSCOM SGM SRL▼ 1 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 773,3 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -69,2 K RON | |
| 55 | 55.LEONARD TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 765,8 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -71,1 K RON | |
| 56 | 56.NICOLAS COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 757,9 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 50,5 K RON | |
| 57 | 57.CEAVDARIDIS SRL▼ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 741,9 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 922 RON | |
| 58 | 58.DONAU STAR SHIPPING SRL▲ 29 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 706,5 K RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 282,2 K RON | |
| 59 | 59.TAVI TRANS SRL▲ 36 | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 691,2 K RON▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | -157,5 K RON | |
| 60 | 60.TRANSPERS MARI SRL▲ 9 | Sat Coconi, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 676,5 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -107,6 K RON | |
| 61 | 61.ROMTRANS METAL SRL▲ 31 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 651,9 K RON▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 338,8 K RON | |
| 62 | 62.TRANSCHEM WIDE SRL▲ 56 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 630,1 K RON▲ 172,4 % | ▲ 172,4 % | 437,1 K RON | |
| 63 | 63.CITYHALL INTERMED S.R.L.▲ 8 | Sat Tămădău Mare, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 587,4 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -149,8 K RON | |
| 64 | 64.DINAMIC JOB SRL▲ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 552,5 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -88,2 K RON | |
| 65 | 65.TRANS NEAMŢU CRISTAL COM SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 544,7 K RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | -100,7 K RON | |
| 66 | 66.EMI SRL▲ 2 | Sat Săruleşti, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 517,9 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -77 K RON | |
| 67 | 67.AUTO CONT 2003 SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 510,2 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -72,7 K RON | |
| 68 | 68.NIC TRANS SRL▼ 8 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 501,8 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 38,8 K RON | |
| 69 | 69.CONIC TRANS SRL▲ 5 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | 490,9 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -63,3 K RON | |
| 70 | 70.TRANSDAV SRL▲ 10 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 475,4 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 829 RON | |
| 71 | 71.VST GROUP SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 462,4 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 34,5 K RON | |
| 72 | 72.TRANDAFIR COM SRL▲ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 451,6 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 4,6 K RON | |
| 73 | 73.ELION SRL▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 439,9 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -163,3 K RON | |
| 74 | 74.VIC AGRO TRANS SRL▲ 3 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 429,4 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -25,6 K RON | |
| 75 | 75.FLORTRANS SRL▲ 3 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 424,4 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 24,5 K RON | |
| 76 | 76.SIBO CAR SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 416,7 K RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 8,4 K RON | |
| 77 | 77.NOROC TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 412,2 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -6,8 K RON | |
| 78 | 78.STARS CEREALTRANS SRL▼ 35 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 408,7 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 95,4 K RON | |
| 79 | 79.AGROTRANS GRUP SRL▼ 3 | Sat Clăteşti, Comuna Mitreni, Călăraşi | 404,9 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 28,2 K RON | |
| 80 | 80.TRANS EUROTUR SRL▲ 30 | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 382,7 K RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 5,1 K RON | |
| 81 | 81.SILDOVICA SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 381,9 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 28,6 K RON | |
| 82 | 82.PITAGORA COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 379,3 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 30,9 K RON | |
| 83 | 83.BUCUR SI FII TRANSFER SRL▼ 26 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 377,9 K RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 37,8 K RON | |
| 84 | 84.DAVIS TRANS SRL▲ 54 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 364,8 K RON▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 91,1 K RON | |
| 85 | 85.AGROVET SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 361,9 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -18,1 K RON | |
| 86 | 86.TRANS RUTIER RAM SRL▲ 73 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 350 K RON▲ 187,3 % | ▲ 187,3 % | -40,7 K RON | |
| 87 | 87.COSMAR TRANS SRL▲ 10 | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 332,6 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -29,6 K RON | |
| 88 | 88.HAPPY FUSION SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 326,1 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 4,8 K RON | |
| 89 | 89.RU TRANS SRL▲ 15 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 317,5 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -9,4 K RON | |
| 90 | 90.MOTOR TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 313 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 54,9 K RON | |
| 91 | 91.BUFFALO SRL▲ 18 | Sat Luptători, Comuna Frăsinet, Călăraşi | 311,3 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 5,2 K RON | |
| 92 | 92.LIX TRANS SRL▲ 27 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 306,1 K RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | -459 RON | |
| 93 | 93.FABUTILAJ TRANS SRL▲ 39 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 305,1 K RON▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 32 K RON | |
| 94 | 94.AVA TRANS SRL▲ 28 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 303,9 K RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 1 K RON | |
| 95 | 95.NELTON VAL TRANS SRLnou | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 301,9 K RON— | — | — | -60,8 K RON |
| 96 | 96.MIREA TRANS SRL▼ 2 | Sat Lupşanu, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 298,3 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -31,2 K RON | |
| 97 | 97.ALY PREST TRANS SRL▲ 11 | Sat Săruleşti-Gară, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 295,9 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -37 K RON | |
| 98 | 98.DORION TRANS SRL▲ 30 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 281,5 K RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | -26,2 K RON | |
| 99 | 99.GE.S.E. TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 279,4 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 4,8 K RON | |
| 100 | 100.MARTOM TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 278,9 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -108,5 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Călărași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
388 firme · 582,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 107,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
9 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
39 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
42 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 16,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
14 firme · 824,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 821,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 662,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 473,8 K RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
6 firme · 301,9 K RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
1 firme · 121 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 113,4 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON