Top 100 firme — IT și comunicații, Buzău după datorii în 2023
361 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 72,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 52,9 K RON, iar liderul atinge 24,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TV SAT 2002 SRL= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 24,4 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.KINDERPEDIA S.R.L.▲ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 6 mil. RON▲ 1.419 % | ▲ 1.419 % | -2 mil. RON | |
| 3 | 3.LIZARD & PARTNERS SRL▼ 1 | Sat Finţeşti, Comuna Năeni, Buzău | 5,5 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -73,1 K RON | |
| 4 | 4.IXODRON S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 4,7 mil. RON▲ 151,1 % | ▲ 151,1 % | 909,8 K RON | |
| 5 | 5.BASIC TRADE SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,6 mil. RON▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | -189,4 K RON | |
| 6 | 6.BLACK MESA S.R.L.▲ 2 | Sat Cozieni, Comuna Cozieni, Buzău | 1,7 mil. RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 7 | 7.ACCELERATED LEARNING SYSTEM S.R.L.▲ 12 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,6 mil. RON▲ 184,4 % | ▲ 184,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 8 | 8.AIVISION PRODUCTS S.R.L.▲ 208 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 35.817,9 % | ▲ 35.817,9 % | -259,9 K RON | |
| 9 | 9.AD SMART TECHNOLOGY INTEGRATION S.R.L.▼ 2 | Sat Focşănei, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 158,8 K RON | |
| 10 | 10.CONTROL SOFT & AUTOMATION SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 429,9 K RON | |
| 11 | 11.DANI OŢIL SRL▼ 5 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 1 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -12 K RON | |
| 12 | 12.TEHNOLOGIA SERVICIILOR DE GĂZDUIRE SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 825,2 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 255,6 K RON | |
| 13 | 13.NETWAVE SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 672,1 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 374,8 K RON | |
| 14 | 14.PAMIAN SOFT SRL▲ 134 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 637 K RON▲ 4.072,7 % | ▲ 4.072,7 % | 17,7 K RON | |
| 15 | 15.R T M BUZAU SRL▼ 4 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 624,6 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 162 K RON | |
| 16 | 16.COM TEL SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 624,1 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 118,9 K RON | |
| 17 | 17.SOURCETECH S.R.L.= | Municipiul Buzău, Buzău | 619,3 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 282,3 K RON | |
| 18 | 18.ONLINE SERVICES SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 599 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 312,5 K RON | |
| 19 | 19.TALENT SOFT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 571,5 K RON— | — | 705,8 K RON | |
| 20 | 20.TV ALFA OMEGA 2005 SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 557,9 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -1,1 K RON | |
| 21 | 21.TUDOR 2VALUE S.R.L.▼ 3 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 537,4 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 40,1 K RON | |
| 22 | 22.INFO TECH SOLUTIONS SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 503 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 283,6 K RON | |
| 23 | 23.PRINT CART & PACK SRL▼ 3 | Sat Blăjani, Comuna Blăjani, Buzău | 497,2 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 1,9 K RON | |
| 24 | 24.MICOM SPLASH SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 442,4 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 21,2 K RON | |
| 25 | 25.FIBER TELECOM INSTAL SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 438 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 314,4 K RON | |
| 26 | 26.CHESS CODERS S.R.L.▲ 111 | Municipiul Buzău, Buzău | 398,3 K RON▲ 1.950,1 % | ▲ 1.950,1 % | 541,8 K RON | |
| 27 | 27.NET FAMILY SRL▲ 1 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 387,2 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | -41,8 K RON | |
| 28 | 28.BALABAN PROMO SRL▲ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 368,8 K RON▲ 433 % | ▲ 433 % | 1 mil. RON | |
| 29 | 29.BOUNCING SOLUTIONS CONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 361,2 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | -57,2 K RON | |
| 30 | 30.ARTEMIS LUK S.R.L.▲ 201 | Municipiul Buzău, Buzău | 351,4 K RON▲ 13.555,6 % | ▲ 13.555,6 % | 135,4 K RON | |
| 31 | 31.PERELMAN SOFTWARE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 348,1 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 606,9 K RON | |
| 32 | 32.ROMARK INTEGRAL SERVICES S.R.L.▲ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 334,3 K RON▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | 579,1 K RON | |
| 33 | 33.ELITE ADSARTISTS S.R.L.▲ 6 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 310,5 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | -8,8 K RON | |
| 34 | 34.PREF PRODUCTION READY S.R.L.▲ 104 | Municipiul Buzău, Buzău | 303,5 K RON▲ 1.516,7 % | ▲ 1.516,7 % | 294,5 K RON | |
| 35 | 35.MEDIA GRUP PRODUCTION SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 303,2 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 37,9 K RON | |
| 36 | 36.ACCES CRÂNG SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 291,5 K RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 4 K RON | |
| 37 | 37.ARIS DATA SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 290,4 K RON— | — | — | 127,5 K RON |
| 38 | 38.TV BUZAU TRUST CAMPUS SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 259,1 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -225,5 K RON | |
| 39 | 39.TARABOSTES SOFTWARE SRL▲ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 240,5 K RON▲ 104,4 % | ▲ 104,4 % | -106,8 K RON | |
| 40 | 40.RADIO ON AIR SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 239,6 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 59,9 K RON | |
| 41 | 41.DLC TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 232,9 K RON— | — | — | 228,4 K RON |
| 42 | 42.WEB TEAM CONCEPT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 200,2 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -64,1 K RON | |
| 43 | 43.TRIB CORE S.R.L.▲ 66 | Sat Dogari, Comuna Beceni, Buzău | 188,5 K RON▲ 452,1 % | ▲ 452,1 % | 361,9 K RON | |
| 44 | 44.SD TECH INNOVATIONS S.R.L.▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 186,4 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 448,8 K RON | |
| 45 | 45.VIABLE HEROIC SOLUTIONS S.R.L.▲ 169 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 178,6 K RON▲ 4.772,5 % | ▲ 4.772,5 % | 161,4 K RON | |
| 46 | 46.RAKAIA IT CONSULTING S.R.L.▼ 4 | Sat Boldu, Comuna Boldu, Buzău | 173 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 627 K RON | |
| 47 | 47.ONETOUCH INTERACTIVE SRL▲ 55 | Municipiul Buzău, Buzău | 167,7 K RON▲ 321,1 % | ▲ 321,1 % | 831,5 K RON | |
| 48 | 48.MEDIA FACTORY CONCEPT SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 159,7 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 34,7 K RON | |
| 49 | 49.RUTEGO GROUP SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 157,8 K RON— | — | 2,5 K RON | |
| 50 | 50.DATACENTRIC SOLUTIONS SRL▲ 189 | Municipiul Buzău, Buzău | 157,3 K RON▲ 7.103,9 % | ▲ 7.103,9 % | 90,3 K RON | |
| 51 | 51.IRIS HARDTECH SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 157,2 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 34,4 K RON | |
| 52 | 52.CLOUD FOREST INFRASTRUCTURE S.R.L.▼ 3 | Sat Podu Muncii, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 152,7 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -94,6 K RON | |
| 53 | 53.AXIS TECH SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 151 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 727,6 K RON | |
| 54 | 54.ALNIC POLIVALENT SRL▲ 7 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 142,6 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | -23,9 K RON | |
| 55 | 55.TROSCOT INTER GRUP SRL▼ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 142 K RON▼ 51 % | ▼ 51 % | 76,7 K RON | |
| 56 | 56.APOSTOL ANDICOM CONSULTING S.R.L.▲ 221 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 140,2 K RON▲ 18.254,6 % | ▲ 18.254,6 % | 246,9 K RON | |
| 57 | 57.NEWMIND SOFTWARE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 129,9 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 292 K RON | |
| 58 | 58.SIMPLY IT SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 129,6 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 112,4 K RON | |
| 59 | 59.ATG CONS 04 SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 124,9 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 42,8 K RON | |
| 60 | 60.SOLUTII INTELISANA SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 124,5 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -747 RON | |
| 61 | 61.M&A EXIGENT PROF CONSULT S.R.L.nou | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 124,1 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -175,1 K RON | |
| 62 | 62.TECHNIC INTER CATV SRL▼ 3 | Sat Colţii de Jos, Comuna Colţi, Buzău | 120,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.HEFA REAL MEDIA SRL▼ 16 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 112,8 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -33,2 K RON | |
| 64 | 64.BWS BIOCONS MANAGEMENT SRL▲ 1 | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 110,5 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -10,6 K RON | |
| 65 | 65.MARSBERG TELECOM SRL▼ 13 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 105,9 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 2,2 K RON | |
| 66 | 66.ELECTROPC WEB SERVICE SRL▲ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 105,7 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 181,8 K RON | |
| 67 | 67.BCG BARTER SUPPORT SRL▲ 36 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 105 K RON▲ 169,1 % | ▲ 169,1 % | -150,4 K RON | |
| 68 | 68.AXB IT INFOSEC SERVICES S.R.L.▲ 118 | Municipiul Buzău, Buzău | 103,6 K RON▲ 1.316,2 % | ▲ 1.316,2 % | 344,8 K RON | |
| 69 | 69.DISPATCHER CONNECT SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 95,9 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -1,9 K RON | |
| 70 | 70.LIPCLIP STUDIO S.R.L.▲ 17 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 95,3 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | -65,7 K RON | |
| 71 | 71.XCLOUD NETWORK IDEEAS SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 94,6 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 44,8 K RON | |
| 72 | 72.DENY STIL 2005 SRL▼ 31 | Municipiul Buzău, Buzău | 91,7 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 119,5 K RON | |
| 73 | 73.SOFT EXPERT SRL▼ 44 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,3 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 476,1 K RON | |
| 74 | 74.DANYSOFT COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 89 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 14,5 K RON | |
| 75 | 75.HYPERSOFT SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 87 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 55,5 K RON | |
| 76 | 76.PURPLE SONIC ENTERTAINMENT S.R.L.▲ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 85,9 K RON▲ 107,2 % | ▲ 107,2 % | 4,7 K RON | |
| 77 | 77.LUANA COMERCIAL 2004 SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 85,4 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 10,2 K RON | |
| 78 | 78.CREATIVE COMPLEX WORKS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 82,9 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 89,4 K RON | |
| 79 | 79.GRAFISOFT SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,9 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 19,9 K RON | |
| 80 | 80.JAZZY TEAM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 78,6 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | -11,3 K RON | |
| 81 | 81.PAM QUANTUM INVESTMENTS S.R.L.▲ 124 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 75,9 K RON▲ 1.521,9 % | ▲ 1.521,9 % | 425,4 K RON | |
| 82 | 82.SMART OFFICE SRL▼ 37 | Municipiul Buzău, Buzău | 74,2 K RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 355,4 K RON | |
| 83 | 83.SCEPTRIA TECH S.R.L.▲ 170 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 73,8 K RON▲ 4.324,1 % | ▲ 4.324,1 % | 26,9 K RON | |
| 84 | 84.ELCO DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 181 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 73,8 K RON▲ 5.749,3 % | ▲ 5.749,3 % | 406,9 K RON | |
| 85 | 85.TOWNSVILLE SOLUTIONS SRL▼ 8 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 73,1 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -1,7 K RON | |
| 86 | 86.AGER CLOUD SRL▲ 84 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 72,9 K RON▲ 671,1 % | ▲ 671,1 % | 226,1 K RON | |
| 87 | 87.ARCOS AUTO WEB S.R.L.▲ 199 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 71,1 K RON▲ 12.328 % | ▲ 12.328 % | 12,3 K RON | |
| 88 | 88.ALEXIA CV TELL SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 69,2 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -64,5 K RON | |
| 89 | 89.MESTERI LA TOATE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 67,6 K RON— | — | — | -57,8 K RON |
| 90 | 90.DELTA VIBE S.R.L.▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 65,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.HEKET LINE SRL▲ 4 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 64,9 K RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 21,4 K RON | |
| 92 | 92.SMART CODE AGENCY INTERNAŢIONAL SRLnou | Sat Poşta, Comuna Topliceni, Buzău | 64,2 K RON— | — | 116,7 K RON | |
| 93 | 93.INFO MEDIA HOUSE SRL▼ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,9 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 8,4 K RON | |
| 94 | 94.ISO EST VISION MEDIA PRO S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 61,7 K RON— | — | 3,5 K RON | |
| 95 | 95.SOFTWAREUP SOLUTIONS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,4 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 610,4 K RON | |
| 96 | 96.TOP LABS SOFTWARE SRL▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,1 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 56,2 K RON | |
| 97 | 97.TOP MEDTECH S.R.L.▲ 45 | Municipiul Buzău, Buzău | 56,5 K RON▲ 220 % | ▲ 220 % | -19,5 K RON | |
| 98 | 98.DELTA EUROLEX INVEST SRL▼ 36 | Municipiul Buzău, Buzău | 54,6 K RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 53,1 K RON | |
| 99 | 99.LOGOVISION SRL▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 52,9 K RON▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 246,4 K RON | |
| 100 | 100.DVN COMPLETE TECHNOLOGY S.R.L.▲ 55 | Municipiul Buzău, Buzău | 52,9 K RON▲ 304,1 % | ▲ 304,1 % | -33,5 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Buzău
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
51 firme · 35,1 mil. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
64 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
31 firme · 18,8 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
9 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
27 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
10 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
9 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
29 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
13 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
11 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
19 firme · 3 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
13 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
10 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
9 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 894,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
7 firme · 779,8 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
5 firme · 263,5 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 212,2 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
5 firme · 110,8 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 0 RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 0 RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
1 firme · 0 RON