Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bistrița-Năsăud după datorii în 2011
428 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 73,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 193,5 K RON, iar liderul atinge 4,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BANCOST GROUP SRL▲ 1 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 4,9 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -432,9 K RON | |
| 2 | 2.TEXT-AGRO SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,6 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -6,2 K RON | |
| 3 | 3.HOTEL INEUL RODNA SRL= | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -259,2 K RON | |
| 4 | 4.OVSILV SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,9 mil. RON— | — | 69 K RON | |
| 5 | 5.AURORA-SZ SRL▲ 38 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,9 mil. RON▲ 526,5 % | ▲ 526,5 % | 2,2 K RON | |
| 6 | 6.DORIS AGROCONS SRL= | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2,7 mil. RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 48 K RON | |
| 7 | 7.TERRAFAN TOUR SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,5 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 21 K RON | |
| 8 | 8.TONIGHT SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 13,8 K RON | |
| 9 | 9.TIAPANICRIS SRL▼ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -367,6 K RON | |
| 10 | 10.COMVASISMADA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 37 K RON | |
| 11 | 11.PENSIUNEA DECORALE SRL= | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -84,3 K RON | |
| 12 | 12.ADRIANA DIN ARDEAL SRL▼ 5 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 18,5 K RON | |
| 13 | 13.HARPER ALPINE SRL▼ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -22,8 K RON | |
| 14 | 14.HIPPARION SRL▼ 2 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -1,2 K RON | |
| 15 | 15.ASTECU TUR SRL▼ 1 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 2,1 K RON | |
| 16 | 16.COMNECESAR IMPEX SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -26,8 K RON | |
| 17 | 17.GREENLAND SRL▼ 2 | Sat Fiad, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,1 K RON | |
| 18 | 18.BALNEOVITA TOUR SRL▲ 31 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 153,7 % | ▲ 153,7 % | -906,1 K RON | |
| 19 | 19.UNIVERS TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 966 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 6,5 K RON | |
| 20 | 20.MARILUC TRAVEL SRL▲ 33 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 956,6 K RON▲ 148 % | ▲ 148 % | -7,1 K RON | |
| 21 | 21.TIVOLI SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 932,4 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | -171,9 K RON | |
| 22 | 22.TRARODANA COM SRL▼ 6 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 918 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 666 RON | |
| 23 | 23.FANTASY STAR SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 889,3 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -133,1 K RON | |
| 24 | 24.HOTEL COROANA DE AUR SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 849,1 K RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 60,1 K RON | |
| 25 | 25.YOROGO CAFE SRL▲ 118 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 791,6 K RON▲ 765,9 % | ▲ 765,9 % | 123,6 K RON | |
| 26 | 26.TEONELIS AGROTURISM SRL▼ 1 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 788,9 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,2 K RON | |
| 27 | 27.COR-ADYANA SRL▲ 5 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 787,7 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 64,8 K RON | |
| 28 | 28.LORDINU SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 757,6 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 10,7 K RON | |
| 29 | 29.ADRIANCONS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 737,5 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 127,5 K RON | |
| 30 | 30.SPERMEZAN SRLnou | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 727,7 K RON— | — | -53,7 K RON | |
| 31 | 31.SEGMATI PRODCOM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 708,5 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -41,1 K RON | |
| 32 | 32.INTERCOM ANDA SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 681,3 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 457 RON | |
| 33 | 33.GEA TURISM SRL▲ 82 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 678 K RON▲ 419,4 % | ▲ 419,4 % | 0 RON | |
| 34 | 34.EL'ARENAL SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 672,6 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -127,1 K RON | |
| 35 | 35.POWER RING PRODIMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 658,1 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -55,9 K RON | |
| 36 | 36.FLAMENCO H & R SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 648,4 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 29,8 K RON | |
| 37 | 37.EIFEL COM SRL▼ 3 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 631,3 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -43,6 K RON | |
| 38 | 38.DRAGOTA-LEAGUE SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 608,4 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -43,5 K RON | |
| 39 | 39.TRANSORBATIKA SRL▲ 8 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 605,1 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 5,6 K RON | |
| 40 | 40.COROANA TOURISM COMPANY SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 597,5 K RON▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | 41,5 K RON | |
| 41 | 41.ROGER NICO IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 589,1 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -5,1 K RON | |
| 42 | 42.TRANS-AMERICANUL SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 550,5 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -43,7 K RON | |
| 43 | 43.OCTOGON SERV SRL▼ 2 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 525,4 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 128 RON | |
| 44 | 44.BENOVIEN SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 498,7 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 8,4 K RON | |
| 45 | 45.CORA SRL▼ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 492,8 K RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 486 RON | |
| 46 | 46.JOY CONCEPT SRL▼ 2 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 487,4 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -7,2 K RON | |
| 47 | 47.NECOLORY COM SRL▲ 19 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 466,2 K RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | -83,6 K RON | |
| 48 | 48.BISTRITA SA▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 461,6 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 50,1 K RON | |
| 49 | 49.PARMENIDE SRL▼ 7 | Sat Susenii Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 460,9 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -34,8 K RON | |
| 50 | 50.BRICIU M. SRL▼ 5 | Sat Cepari, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 459,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -5,3 K RON | |
| 51 | 51.ROUA DE MUNTE SRL▲ 180 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 457,6 K RON▲ 1.195,2 % | ▲ 1.195,2 % | -26,6 K RON | |
| 52 | 52.M.V. BODEX SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 456 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -88,9 K RON | |
| 53 | 53.JOVIAL DELICE SRL▼ 2 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 426,9 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | -45 K RON | |
| 54 | 54.SIM-ADY SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 426 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 10,9 K RON | |
| 55 | 55.SOM-NET COM SRLnou | Sat Posmus, Comuna Sieu, Bistriţa-Năsăud | 420,7 K RON— | — | — | 0 RON |
| 56 | 56.SALINE AGRO-TUR SRL▼ 17 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 410,3 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | -228,5 K RON | |
| 57 | 57.DUOCOMPARTY SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 404,4 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -16,5 K RON | |
| 58 | 58.GIRIGAN TOUR SRL▼ 10 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 400,9 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -32,1 K RON | |
| 59 | 59.HERCULE SRL▼ 9 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 395,6 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 75 RON | |
| 60 | 60.PERLA PADURII SRL= | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 385,1 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 0 RON | |
| 61 | 61.ALI BABA IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 360,9 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | -39 K RON | |
| 62 | 62.CRESCENT CLUB SRL▲ 129 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 353,4 K RON▲ 513,5 % | ▲ 513,5 % | -19,3 K RON | |
| 63 | 63.BIOECOMET SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 347,8 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -51,8 K RON | |
| 64 | 64.ASGARD PRIM S.R.L.▼ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 341,3 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 447 RON | |
| 65 | 65.SANDRINA ELLAS SRL▼ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 336,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 66 | 66.GRIGORIO-MERY COM SRL▼ 7 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 336,5 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 2,9 K RON | |
| 67 | 67.BY JURGE SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 328,4 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -23,8 K RON | |
| 68 | 68.INTEGRAL SHERIFF SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 322,9 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -2,7 K RON | |
| 69 | 69.MELIFICA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 303,1 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -58,5 K RON | |
| 70 | 70.PRODIND SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 290,3 K RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -22,4 K RON | |
| 71 | 71.PANLACTO-VICTOCRIS SRL▲ 11 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 266,9 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 9,2 K RON | |
| 72 | 72.UNIVERSAL B SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 266,8 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | -23,3 K RON | |
| 73 | 73.DESAROIO SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 264,6 K RON— | — | 0 RON | |
| 74 | 74.STAR-AUTO-MARC SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 262,4 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 34,3 K RON | |
| 75 | 75.REZISTENTA SRL▲ 59 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 258,7 K RON▲ 144,2 % | ▲ 144,2 % | 26,2 K RON | |
| 76 | 76.ALUNIS SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 256,1 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -13,3 K RON | |
| 77 | 77.COMPLEX-RESTAURANT-HOTEL-BAR SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 253,2 K RON— | — | 27,1 K RON | |
| 78 | 78.STIBO MURESAN SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 252,3 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -17,4 K RON | |
| 79 | 79.DELY SRL▲ 68 | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 248,7 K RON▲ 187,5 % | ▲ 187,5 % | 187 RON | |
| 80 | 80.TRAIANUS SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 244,5 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -31,7 K RON | |
| 81 | 81.TONY-ANCA SRL▲ 9 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 244,5 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -53,5 K RON | |
| 82 | 82.DANSING CLUB SRL▼ 7 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 231,1 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 951 RON | |
| 83 | 83.CROSS MEEDITERANEAN SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 226,3 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 5,5 K RON | |
| 84 | 84.ONIPREST INTERNATIONAL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 223,1 K RON— | — | — | 58,1 K RON |
| 85 | 85.I-LOGIC TECH SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 221,3 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -7,4 K RON | |
| 86 | 86.TURTICA MAGICA SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 220,2 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 535 RON | |
| 87 | 87.PAULINA PAG SRL▼ 6 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 219,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.ROM-PRO-WEST SRL▼ 5 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 219,5 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -21,1 K RON | |
| 89 | 89.MARY&LAVINIA DIESEL SRL▼ 12 | Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 217 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 0 RON | |
| 90 | 90.COBUT BISTRA SRL▼ 5 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 216,4 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -7,7 K RON | |
| 91 | 91.LIANA SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 215,3 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -54,5 K RON | |
| 92 | 92.MACROPREST SRL▲ 35 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 213,7 K RON▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 522 RON | |
| 93 | 93.GRAFYTY SRL▼ 5 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 206,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.HOUSE ECOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 205,3 K RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | -24,1 K RON | |
| 95 | 95.RODAMI GASTRO SRL-Dnou | Sat Dorolea, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 205 K RON— | — | — | -12,1 K RON |
| 96 | 96.ORIZONT-SIMIONCA SNC▼ 5 | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 202,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.SLAVICRIS SRL▲ 1 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 202,2 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -3,6 K RON | |
| 98 | 98.HUMMELL IMPEX SRL▼ 19 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 200,3 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 2,9 K RON | |
| 99 | 99.VISINUL SRL▲ 61 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 194,6 K RON▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | -51,1 K RON | |
| 100 | 100.ARRIVAL SRL▲ 10 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 193,5 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | -16,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bistrița-Năsăud
CAEN 5610
Restaurante
176 firme · 172,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
85 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 56 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
105 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
151 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
22 firme · 18,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 17 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 10 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 111,7 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 92,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
12 firme · 83,3 K RON