Top 100 firme — Învățământ, Bacău după datorii în 2025
234 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 21,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 55,3 K RON, iar liderul atinge 1,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CĂSUŢA MAGICĂ S.R.L.▲ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 1.092,3 % | ▲ 1.092,3 % | 459,7 K RON | |
| 2 | 2.LIV-COMAL SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 59,4 K RON | |
| 3 | 3.ENGLISH SCHOOL GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 840,9 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | -51,4 K RON | |
| 4 | 4.CENTRUL EDUCAŢIONAL IBSEN S.R.L.▲ 7 | Municipiul Moineşti, Bacău | 639,3 K RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | -147,6 K RON | |
| 5 | 5.FORMAV EXPERT S.R.L.▲ 34 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 617,3 K RON▲ 257,7 % | ▲ 257,7 % | 287,9 K RON | |
| 6 | 6.PROVOIAJ AUTO SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 563,1 K RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 27,6 K RON | |
| 7 | 7.PROCIV FORM SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 550,3 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | -148,1 K RON | |
| 8 | 8.IMBOLD TRANS SRL▼ 3 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 525,9 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -10,6 K RON | |
| 9 | 9.CĂTRE SINE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 518,4 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -18,1 K RON | |
| 10 | 10.FORM CONSULT SRL▲ 14 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 494,3 K RON▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | 105,7 K RON | |
| 11 | 11.EDU CAFE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 489,5 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 8,2 K RON | |
| 12 | 12.EXPERT AKTIV GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Oneşti, Bacău | 480,4 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | -205,7 K RON | |
| 13 | 13.TECRO AUTO ABC S.R.L.▲ 3 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 428,8 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | -70,5 K RON | |
| 14 | 14.ALCHIMIC TRAINING S.R.L.▲ 13 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 384,1 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 2,6 K RON | |
| 15 | 15.INOVEXPERT SRL▲ 89 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 363,5 K RON▲ 893,2 % | ▲ 893,2 % | 88 K RON | |
| 16 | 16.3D XKIDS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 356,7 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | -59,6 K RON | |
| 17 | 17.ROMEXPRES SRL▼ 9 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 356,4 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 12,6 K RON | |
| 18 | 18.DAVNIC IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 355,6 K RON0,0% | 0,0% | -3,2 K RON | |
| 19 | 19.TECRO TRANS S.R.L.▲ 15 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 309,3 K RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | -23,7 K RON | |
| 20 | 20.PRODRIVE SAFE S.R.L.▲ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 287,2 K RON▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 8,6 K RON | |
| 21 | 21.ŞCOALA DE ŞOFERI ZEBRA S.R.L.▲ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 286,5 K RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 112,8 K RON | |
| 22 | 22.HAPPY MOMENTS MEDIA S.R.L.▲ 106 | Municipiul Bacău, Bacău | 278,4 K RON▲ 1.034,1 % | ▲ 1.034,1 % | 3,3 K RON | |
| 23 | 23.TONCU MARINEL 76 S.R.L.▲ 2 | Sat Agăş, Comuna Agăş, Bacău | 263,3 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 6,5 K RON | |
| 24 | 24.TOTAL-MAT CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 260,5 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 29,6 K RON | |
| 25 | 25.THE BRIGHT STARS CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 257,8 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -37,9 K RON | |
| 26 | 26.ZOOM AUTO DRIVE S.R.L.▲ 43 | Municipiul Moineşti, Bacău | 256 K RON▲ 195,6 % | ▲ 195,6 % | -197,6 K RON | |
| 27 | 27.BE SMART BUSINESS S.R.L.▲ 59 | Municipiul Bacău, Bacău | 242,8 K RON▲ 300,9 % | ▲ 300,9 % | 95,9 K RON | |
| 28 | 28.LECTOFORM CONSULTING SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 233,8 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 364 K RON | |
| 29 | 29.LECTOFORM TEHNIC EDUCATION S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 228,7 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -333,9 K RON | |
| 30 | 30.ONEST EDUCATION S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 222,6 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 48,8 K RON | |
| 31 | 31.EXPERT AUTOMOTO BACAU S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 218,2 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -14,1 K RON | |
| 32 | 32.TEOSEB AUTOTRANS SRL▼ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 218 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -37,4 K RON | |
| 33 | 33.LECTOFORM TRAINING S.R.L.▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 217,6 K RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 28,8 K RON | |
| 34 | 34.SMART DRIVING SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 217,2 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -11,4 K RON | |
| 35 | 35.NEW SKILLS S.R.L.▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 191 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -15,3 K RON | |
| 36 | 36.ALCHIMIC THERAPY S.R.L.nou | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 188,6 K RON— | — | -52 K RON | |
| 37 | 37.EXPERTARM CONSULT SRL▲ 90 | Municipiul Bacău, Bacău | 179,3 K RON▲ 628,5 % | ▲ 628,5 % | 69,7 K RON | |
| 38 | 38.DEEA NAILS ACADEMY S.R.L.▲ 71 | Municipiul Oneşti, Bacău | 178,1 K RON▲ 405 % | ▲ 405 % | -114,1 K RON | |
| 39 | 39.MICA PRINŢESĂ S.R.L.▲ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 168,6 K RON▲ 239,5 % | ▲ 239,5 % | 387,2 K RON | |
| 40 | 40.GUVY CONS SRL▼ 7 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 165,1 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 56,9 K RON | |
| 41 | 41.JOIE DE VIVRE DANCE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 154,5 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -2,2 K RON | |
| 42 | 42.MARIMEI 2014 SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 150,5 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -20,9 K RON | |
| 43 | 43.CERT SRL▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 147,8 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 16,4 K RON | |
| 44 | 44.KATY DANCE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 146,9 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | -49,9 K RON | |
| 45 | 45.ALMA WRS S.R.L.▲ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 144,1 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -64 K RON | |
| 46 | 46.BUSINESS GROWTH HUB S.R.L.▲ 70 | Municipiul Bacău, Bacău | 143,5 K RON▲ 341,8 % | ▲ 341,8 % | -140,7 K RON | |
| 47 | 47.ALEXRAL CONSULT SRL▲ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 141,5 K RON▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 319,5 K RON | |
| 48 | 48.DIADRIVE SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 140,1 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | -366,2 K RON | |
| 49 | 49.J&D ACADEMY S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 139,4 K RON— | — | — | -108,4 K RON |
| 50 | 50.ANATA PROIECT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 139,1 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 3,4 K RON | |
| 51 | 51.PROVOIAJ SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 138,9 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 19,2 K RON | |
| 52 | 52.EDUPEDIA ONLINE S.R.L.▼ 12 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 134,8 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 25,4 K RON | |
| 53 | 53.ADC DRIVE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 133,1 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 43,7 K RON | |
| 54 | 54.DDD TEAM-SPORT S.R.L.▲ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 132,3 K RON▲ 258,1 % | ▲ 258,1 % | 25,4 K RON | |
| 55 | 55.ADERENT SRL▲ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | 132 K RON▲ 264,5 % | ▲ 264,5 % | 1,2 K RON | |
| 56 | 56.LIA 1 CL SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 129,6 K RON— | — | 17 K RON | |
| 57 | 57.MEDIA 10 SMART CLUB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 127,2 K RON— | — | — | 299,2 K RON |
| 58 | 58.KARATEKA FACTORY S.R.L.▲ 131 | Municipiul Bacău, Bacău | 126 K RON▲ 2.829,3 % | ▲ 2.829,3 % | 24,8 K RON | |
| 59 | 59.OTOMEGA S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 120,6 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | -7,4 K RON | |
| 60 | 60.OREO GRUP SRL▲ 95 | Municipiul Bacău, Bacău | 111,6 K RON▲ 1.069,3 % | ▲ 1.069,3 % | 87,2 K RON | |
| 61 | 61.EDU ZECE PLUS SRL▲ 18 | Municipiul Oneşti, Bacău | 110,7 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 32,5 K RON | |
| 62 | 62.IMBOLD AUTO SRL▼ 20 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 102,6 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | -410,8 K RON | |
| 63 | 63.CPI BUSINESS ACADEMY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 100,6 K RON▲ 125,4 % | ▲ 125,4 % | 39 K RON | |
| 64 | 64.EXPERTARM PROFESIONAL S.R.L.▼ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 98,3 K RON▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 992 RON | |
| 65 | 65.GOETHE & SCHILLER-DEUTSCHE SCHULE GMBH SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 97,9 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 669 RON | |
| 66 | 66.LECTOFORM AUTONOMOUS SYSTEMS SERVICES S.R.L.nou | Sat Filipeşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 97,8 K RON— | — | — | 274,9 K RON |
| 67 | 67.SMART AUTONIT S.R.L.▼ 10 | Sat Larga, Comuna Dofteana, Bacău | 97,8 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 36 K RON | |
| 68 | 68.CARLA AUTO MOTO PRO S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95 K RON— | — | — | 45,7 K RON |
| 69 | 69.HOLISTIC WORK S.R.L.▲ 116 | Sat Drăguşani, Comuna Parava, Bacău | 92 K RON▲ 1.788,4 % | ▲ 1.788,4 % | 62,2 K RON | |
| 70 | 70.NATIV AND ACTIV S.R.L.▼ 18 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 87,1 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 108,4 K RON | |
| 71 | 71.SILOGISME SRL▲ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 86,1 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 144,7 K RON | |
| 72 | 72.AUTOKITI VGB SRL▲ 29 | Municipiul Oneşti, Bacău | 85,4 K RON▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 863 RON | |
| 73 | 73.EDU SMARTNET S.R.L.▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 84,1 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 2,9 K RON | |
| 74 | 74.ACSIDRIVE SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 82,9 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 33,2 K RON | |
| 75 | 75.IMBOLD ONESTI S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 82,1 K RON— | — | — | 58 K RON |
| 76 | 76.MIRELASOL MUSIC ART S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,9 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 0 RON | |
| 77 | 77.LIFE&PLAY&JOY S.R.L.= | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 81,7 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -7,1 K RON | |
| 78 | 78.AUTO FAB 54 SRL▲ 32 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 80,8 K RON▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 11,7 K RON | |
| 79 | 79.ASPERA CURS SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,3 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 8,1 K RON | |
| 80 | 80.CONSTRUCT CONSULTING SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 78,4 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -200 RON | |
| 81 | 81.ENGLISH GROUP SRL▼ 11 | Municipiul Moineşti, Bacău | 78,2 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 914 RON | |
| 82 | 82.EDUTECA PSIHOCLINIC S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 77,7 K RON— | — | — | -46 K RON |
| 83 | 83.BETTY & TUDOR S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 76,8 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 4,3 K RON | |
| 84 | 84.NATIVE ENGLISH SCHOOL S.R.L.▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 75,9 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 83,9 K RON | |
| 85 | 85.CAMBRIDGE HOUSE S.R.L.▲ 118 | Municipiul Bacău, Bacău | 73,3 K RON▲ 2.400,9 % | ▲ 2.400,9 % | 54,7 K RON | |
| 86 | 86.DRIVER DAY SRL▼ 36 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 72,4 K RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 42,7 K RON | |
| 87 | 87.IMBOLD C.P.P.T.R. SRL▼ 6 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 65,8 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -946 RON | |
| 88 | 88.IMBOLD PROF S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 64,3 K RON— | — | — | 243,2 K RON |
| 89 | 89.MEDIA TAB STUDIO SRL▲ 18 | Sat Orbeni, Comuna Orbeni, Bacău | 64,1 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | -5 K RON | |
| 90 | 90.FIRST BEST CLASS 4U S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 63,2 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 83,5 K RON | |
| 91 | 91.CRIVALOR S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 62,6 K RON— | — | — | 480 RON |
| 92 | 92.ALILAND S.R.L.▲ 2 | Sat Răchitoasa, Comuna Răchitoasa, Bacău | 62,3 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 3,3 K RON | |
| 93 | 93.ENGLISH ADVENTURE SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 61,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.INFOPROB SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 60 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 104,9 K RON | |
| 95 | 95.ELLORA CONSULTING SRL▼ 4 | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 59,1 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 109,8 K RON | |
| 96 | 96.VEGANINFO S.R.L.▲ 75 | Sat Grigoreni, Comuna Scorţeni, Bacău | 56,7 K RON▲ 807,8 % | ▲ 807,8 % | 96,4 K RON | |
| 97 | 97.ENGLISH CENTER BACĂU S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 56,5 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 69,9 K RON | |
| 98 | 98.QMSCERT CERTIFICARE SRL▲ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 56 K RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 495,5 K RON | |
| 99 | 99.EDUCAFE BALTEANU S.R.L.▲ 84 | Municipiul Bacău, Bacău | 55,7 K RON▲ 997,2 % | ▲ 997,2 % | 179,4 K RON | |
| 100 | 100.CITY ROCK S.R.L.▼ 26 | Sat Baraţi, Comuna Mărgineni, Bacău | 55,3 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 5,1 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Bacău
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
137 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
56 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
10 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 631,9 K RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
4 firme · 606,6 K RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 303 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 219,3 K RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 22,1 K RON