Top 100 firme — Învățământ, Bacău după datorii în 2012
108 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 850 RON, iar liderul atinge 1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXPERT AKTIV GROUP SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 1 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 52,5 K RON | |
| 2 | 2.ADERENT SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 755,4 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -58,8 K RON | |
| 3 | 3.INFOPROB SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 593,9 K RON▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 38,3 K RON | |
| 4 | 4.TEXMEN SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 513,8 K RON▲ 178,6 % | ▲ 178,6 % | -59,7 K RON | |
| 5 | 5.LIV-COMAL SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 456,9 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 1,8 K RON | |
| 6 | 6.MARDARE SERV SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 390,3 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -59,9 K RON | |
| 7 | 7.TECRO COMPANY SRL▲ 4 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 387,8 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | -71,8 K RON | |
| 8 | 8.INTERACTIV RO CONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 339,2 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 92,5 K RON | |
| 9 | 9.EVOLUTIV CONSULTANTS NETWORK SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 318,9 K RON▲ 93,4 % | ▲ 93,4 % | 73,4 K RON | |
| 10 | 10.DAVNIC IMPEX SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 307,8 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -50,6 K RON | |
| 11 | 11.ROMEXPRES SRL▲ 1 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 292,1 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | -57,5 K RON | |
| 12 | 12.ALEXRAL CONSULT SRL▲ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 266,1 K RON▲ 579 % | ▲ 579 % | 571,4 K RON | |
| 13 | 13.E-MI TRANS COM SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 244,5 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | -32 K RON | |
| 14 | 14.ART-ED KIDS SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 226 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | -83,8 K RON | |
| 15 | 15.C & C TRAINING & CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 223,9 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | -56,6 K RON | |
| 16 | 16.DIADRIVE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 190,2 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -15,5 K RON | |
| 17 | 17.EDSAN IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 169,3 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -50 RON | |
| 18 | 18.AVRAM PREST SRL▲ 7 | Municipiul Moineşti, Bacău | 166 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -20,6 K RON | |
| 19 | 19.MIRTIS SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 161,7 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -420 RON | |
| 20 | 20.EUDACIA SRL▲ 4 | Sat Tisa-Silvestri, Comuna Odobeşti, Bacău | 150 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 21 | 21.EVICOR SRL▲ 39 | Municipiul Oneşti, Bacău | 147,4 K RON▲ 674,7 % | ▲ 674,7 % | -56,2 K RON | |
| 22 | 22.AUTOKITI VGB SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 140,8 K RON— | — | — | -55,7 K RON |
| 23 | 23.FELALEX SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 132 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 4 K RON | |
| 24 | 24.PROVOIAJ AUTO SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 126,3 K RON▲ 200,8 % | ▲ 200,8 % | 43 RON | |
| 25 | 25.LIVPROD SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 121,6 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 1,3 K RON | |
| 26 | 26.SIMICOST SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 121,6 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -28 K RON | |
| 27 | 27.MAR-TRANS-GRUP SRL▲ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 119,2 K RON▲ 261,5 % | ▲ 261,5 % | -91,6 K RON | |
| 28 | 28.CONECT AUTO SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 105 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 29 | 29.GET SMART SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 103,8 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -7,5 K RON | |
| 30 | 30.AUTOREGAL CATEGORIA B SRL▲ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,4 K RON▲ 791,9 % | ▲ 791,9 % | 17,9 K RON | |
| 31 | 31.ACCELERATORS GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 95,4 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 7,8 K RON | |
| 32 | 32.AUTO CARLA SRL▲ 57 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,7 K RON▲ 4.319,8 % | ▲ 4.319,8 % | -58,8 K RON | |
| 33 | 33.VAM COM SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 89,9 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 4,4 K RON | |
| 34 | 34.SMART DRIVING SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 86,5 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,3 K RON | |
| 35 | 35.ALIMOG PREST SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 79,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.MINITEHNIC SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 69 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -1,9 K RON | |
| 37 | 37.COSNIST SRL▼ 6 | Sat Prohozeşti, Comuna Poduri, Bacău | 65,6 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 429 RON | |
| 38 | 38.COMERUS CONSULT SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 63,6 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 1,7 K RON | |
| 39 | 39.TDC GROUP SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 56,2 K RON▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 75,5 K RON | |
| 40 | 40.AMA & ALB COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 53 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -60,8 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRUCT CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 52,8 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 16,6 K RON | |
| 42 | 42.LIA STAR SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 52,6 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 687 RON | |
| 43 | 43.CROSS STAR SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 50,6 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 2 K RON | |
| 44 | 44.ENGLISH ADVENTURE SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,7 K RON▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 4,5 K RON | |
| 45 | 45.GEMA GENERAL MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 45,7 K RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 73,6 K RON | |
| 46 | 46.LERO EXPERT 2007 SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 47 | 47.MARDARE AUTO-TEST SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 43,1 K RON— | — | — | -3,5 K RON |
| 48 | 48.CORONA-NEGREA & NEGREA SNC▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 41,4 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 26,2 K RON | |
| 49 | 49.LUCAIL AUTO SRL▲ 27 | Municipiul Moineşti, Bacău | 33,1 K RON▲ 408,3 % | ▲ 408,3 % | 2,2 K RON | |
| 50 | 50.AUTOSERA SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 32,9 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 842 RON | |
| 51 | 51.EL-ROXPAN SRL▼ 10 | Municipiul Moineşti, Bacău | 32,1 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 6,7 K RON | |
| 52 | 52.P.A.W.S. EXPRESS SRL▼ 8 | Sat Drăgugeşti, Comuna Helegiu, Bacău | 31,8 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -9,1 K RON | |
| 53 | 53.MULTI-NET SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 29,8 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 907 RON | |
| 54 | 54.UNIVERS AUTOPREST SRL= | Municipiul Moineşti, Bacău | 29,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.EU QUALITY TRAINER SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,9 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 1 K RON | |
| 56 | 56.FITTERMASTER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 23,7 K RON— | — | — | 340 RON |
| 57 | 57.LECTOFORM CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,6 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 109,7 K RON | |
| 58 | 58.QMSCERT CERTIFICARE SRL▲ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 20,2 K RON▲ 249,7 % | ▲ 249,7 % | 16,1 K RON | |
| 59 | 59.MOTO TRANSPORT SERVICE SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 19,4 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 38 RON | |
| 60 | 60.JANRAD SRL▼ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 19,1 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 4,5 K RON | |
| 61 | 61.DCN TRAINING SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 17 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.ZECE PLUS SRL▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 17 K RON▲ 85,5 % | ▲ 85,5 % | 7 K RON | |
| 63 | 63.KLASS DANCE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 16,7 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | -1,5 K RON | |
| 64 | 64.GO-DRIVE-TEST SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 16,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.ENGLISH GROUP SRL= | Municipiul Moineşti, Bacău | 16,3 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -589 RON | |
| 66 | 66.PROCIV FORM SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 16,1 K RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 28,6 K RON | |
| 67 | 67.FORM CONSULT SRL▲ 7 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 14,7 K RON▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 91,5 K RON | |
| 68 | 68.EMY FLUX SRL▲ 7 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 13,7 K RON▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 73 RON | |
| 69 | 69.AUTO DUNAVA SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 13,4 K RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 5,3 K RON | |
| 70 | 70.PILOT EXIM SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 13,1 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -14,6 K RON | |
| 71 | 71.PUBLICFORM TRAINING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 12,6 K RON— | — | — | 130,6 K RON |
| 72 | 72.BEST PRACTICE MANAGEMENT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.BLUE RIBBON GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,4 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -100 RON | |
| 74 | 74.GROUP MIRTIS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,5 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 45 RON | |
| 75 | 75.IMBOLD TRANS SRL▼ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 10,3 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 78,4 K RON | |
| 76 | 76.ACSIDRIVE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 9,3 K RON— | — | — | -6,8 K RON |
| 77 | 77.FLAMINIA PREST SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,1 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 10,5 K RON | |
| 78 | 78.CĂSUŢA VEVERIŢELOR SRL-D▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,8 K RON▲ 160,7 % | ▲ 160,7 % | -1,1 K RON | |
| 79 | 79.ŞCOALA DE ŞOFERI ZEBRA S.R.L.▼ 39 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,9 K RON▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 21,8 K RON | |
| 80 | 80.AUTO DRIVER SCHOOL SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 7,2 K RON— | — | — | -1,4 K RON |
| 81 | 81.DRIVER DAY SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 6,7 K RON— | — | — | -4,7 K RON |
| 82 | 82.IMBOLD AUTO SRL▲ 3 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 6,1 K RON▲ 94,2 % | ▲ 94,2 % | -29,3 K RON | |
| 83 | 83.ASINED IMPEX SRL▼ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.SILOGISME SRL▲ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 4,7 K RON▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 28,2 K RON | |
| 85 | 85.GIULYEM SRL▲ 2 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 3,8 K RON▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 1,9 K RON | |
| 86 | 86.AIDA TREND SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6 K RON— | — | — | -2,8 K RON |
| 87 | 87.ELITENLP SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 2,9 K RON— | — | — | -2,9 K RON |
| 88 | 88.MTA XPERT CONSULTING SRLnou | Sat Scurta, Comuna Orbeni, Bacău | 2,7 K RON— | — | — | 14,4 K RON |
| 89 | 89.EUROSTUDIES CENTER SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 1,2 K RON | |
| 90 | 90.ASPERA CURS SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3 K RON▲ 192,8 % | ▲ 192,8 % | 21,1 K RON | |
| 91 | 91.UNICOP SERV SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.TORPEDO SRL▼ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,9 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -2,8 K RON | |
| 93 | 93.TOTAL ENGLISH SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | 9,7 K RON | |
| 94 | 94.SILVER COMPASS SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,6 K RON— | — | — | 6,1 K RON |
| 95 | 95.ADMIRA RAM TEHNIC SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5 K RON0,0% | 0,0% | -25 RON | |
| 96 | 96.ASAPAL PROFESSIONAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,4 K RON— | — | — | -1,3 K RON |
| 97 | 97.COMPETENT AUTO CURS SRL▼ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,3 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 0 RON | |
| 98 | 98.NEW LIFE THERAPY SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,3 K RON— | — | — | -261 RON |
| 99 | 99.DAVID-OLIA SRL▼ 20 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 927 RON▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | -312 RON | |
| 100 | 100.GRĂDINIŢA CĂSUŢA VERDE SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 850 RON— | — | — | -800 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Bacău
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
137 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
56 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
10 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 631,9 K RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
4 firme · 606,6 K RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 303 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 219,3 K RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 22,1 K RON