Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bacău după datorii în 2015
155 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 272,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 54,2 K RON, iar liderul atinge 106,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BARLINEK ROMÂNIA SA= | Municipiul Oneşti, Bacău | 106,1 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -7,4 mil. RON | |
| 2 | 2.UNILEM SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 42,9 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -573,2 K RON | |
| 3 | 3.RICH FOREST SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 32,3 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 74,1 K RON | |
| 4 | 4.MASTER WOOD SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 17 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -100,2 K RON | |
| 5 | 5.NELIASTAR IMPEX SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 6 | 6.BIA-ROMFOREST SRL▲ 1 | Sat Căiuţi, Comuna Căiuţi, Bacău | 5,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 7 | 7.MOPAL SRL▲ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 5,1 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -221,3 K RON | |
| 8 | 8.GOOD LUCK INDUSTRY CO LTD SRL▼ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 5,1 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 162,1 K RON | |
| 9 | 9.SILVANDOR SRL= | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 4,8 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 10 | 10.MOLDO-ABSOLUT SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 3 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -381,6 K RON | |
| 11 | 11.WOOD PLANET COMPANY SRL▲ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,8 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 863,1 K RON | |
| 12 | 12.LONNE EURO MOB SA▼ 1 | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 2,7 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -191,2 K RON | |
| 13 | 13.TRIFOREST SRL▼ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,5 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 218,1 K RON | |
| 14 | 14.LANET PRODIMPEX SRL▲ 16 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 2,1 mil. RON▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 479,3 K RON | |
| 15 | 15.VICFOREST PROD SRL= | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 2 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 16,5 K RON | |
| 16 | 16.PROD CASTAN SRL= | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 1,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 17 | 17.DINGOTRANS SRL▲ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 1,8 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 9,5 K RON | |
| 18 | 18.ARBORIS SRL▲ 3 | Sat Livezi, Comuna Livezi, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -263,2 K RON | |
| 19 | 19.INTERNATIONAL TIMBER AGENCY SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -580,7 K RON | |
| 20 | 20.SUED FOREST EXIM SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 197,7 K RON | |
| 21 | 21.COFARO SRL▲ 8 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 1,7 mil. RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 632,6 K RON | |
| 22 | 22.FINEDEN SRL▲ 3 | Sat Căiuţi, Comuna Căiuţi, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -126,8 K RON | |
| 23 | 23.L'ESSOR DEVELOPING 2000 SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 5,4 K RON | |
| 24 | 24.DARFOR SA▲ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -99,8 K RON | |
| 25 | 25.P & D FOREST DEVELOPMENT SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 101,9 K RON | |
| 26 | 26.GARBEA V SRL▲ 1 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 866,3 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 547,9 K RON | |
| 27 | 27.TEMCON IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 846,3 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 106,4 K RON | |
| 28 | 28.EXMOLEM SRL▲ 4 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 844 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -23,9 K RON | |
| 29 | 29.ETNA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 777,1 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 14,8 K RON | |
| 30 | 30.TRANSCLOD SRL▲ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 759,9 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 406,2 K RON | |
| 31 | 31.MOLIDUL IMPEX SRL PĂNĂTĂU FILIALA BEREŞTI-TAZLĂU▼ 14 | Sat Bereşti-Tazlău, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 715,8 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.ECOLOGIC ALEXWOOD S.R.L.▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 576,3 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 70,2 K RON | |
| 33 | 33.MARMON PROD SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 523,3 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -102,4 K RON | |
| 34 | 34.EXIM-WOOD-2005 SRL▲ 12 | Sat Lupeşti, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 501,8 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 48,2 K RON | |
| 35 | 35.TIBUSCHI & COMP SRL▲ 4 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 500,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.XX TAB SRL▲ 21 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 452 K RON▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | -124,6 K RON | |
| 37 | 37.DRULIS COMIXT SRL▲ 10 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 391,6 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -23,2 K RON | |
| 38 | 38.GAPAX IMPEX SRL▲ 7 | Sat Valea Seacă, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 380,5 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 5,4 K RON | |
| 39 | 39.IVOEXIM SRL▲ 10 | Sat Răchitoasa, Comuna Răchitoasa, Bacău | 356 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -40,4 K RON | |
| 40 | 40.NEOPROD COM SRL▲ 4 | Sat Odobeşti, Comuna Odobeşti, Bacău | 344,3 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 0 RON | |
| 41 | 41.ACATRINEI TRANS SRL▲ 11 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 341,9 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | -86,9 K RON | |
| 42 | 42.ELAGACOM SRL▲ 9 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 308,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 43 | 43.EVA-FARM SRL▲ 35 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 278,8 K RON▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | 424,3 K RON | |
| 44 | 44.ROBERTO COMPANY SRLnou | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 273 K RON▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 78,1 K RON | |
| 45 | 45.ASAN-COM SRL▼ 4 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 269,7 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 103,4 K RON | |
| 46 | 46.SILVAGEN SRL▲ 7 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 262,7 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -55,8 K RON | |
| 47 | 47.BIA-FOREST SRLnou | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 245,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.IULIROM MARKET SRL▲ 8 | Municipiul Oneşti, Bacău | 245,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.TIROCATIN SRL▲ 10 | Sat Chetriş, Comuna Tamaşi, Bacău | 245,3 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -51,6 K RON | |
| 50 | 50.CARIBIC IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 236 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 110,3 K RON | |
| 51 | 51.TIBANT SRL▲ 32 | Sat Bolovăniş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 231 K RON▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 111,5 K RON | |
| 52 | 52.EDILCAM SRL▲ 12 | Sat Gârlenii de Sus, Comuna Gârleni, Bacău | 226,9 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | -980 RON | |
| 53 | 53.PETROLREL OIL COMPANY SRLnou | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 226,5 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -127,3 K RON | |
| 54 | 54.P & D FOREST COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 225,5 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 21,7 K RON | |
| 55 | 55.D.M. LEMN SRL▼ 5 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 224,9 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 58 K RON | |
| 56 | 56.EMI-ALEX FOREST SRL▲ 2 | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 218,8 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -11 RON | |
| 57 | 57.TUDOSE SRL▼ 21 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 218,5 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 579 K RON | |
| 58 | 58.ROYAL PRODUCT INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 192,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.ALEX-VIO COM 99 SRL▲ 4 | Sat Larga, Comuna Dofteana, Bacău | 186,5 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -13,9 K RON | |
| 60 | 60.ERYC & EDY FOREST SRLnou | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 180,4 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 138,2 K RON | |
| 61 | 61.ORIENT 147 SRL▼ 1 | Sat Bijghir, Comuna Buhoci, Bacău | 179,2 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 49,6 K RON | |
| 62 | 62.TOP-OVIROX COMEXIM SRL▲ 7 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 174,7 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 5,4 K RON | |
| 63 | 63.CIREŞOAIA PROD SRL▲ 12 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 174 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | -10,5 K RON | |
| 64 | 64.DIASAR FOREST COMPANY SRL▲ 24 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 159,1 K RON▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | -59,8 K RON | |
| 65 | 65.RESTAURĂRI STRUCTURI ARHAICE S.R.L.▲ 78 | Municipiul Moineşti, Bacău | 151 K RON▲ 4.253 % | ▲ 4.253 % | 83,5 K RON | |
| 66 | 66.LIC-MAR FOREST SRL▲ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 145,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.TUDCODRANT SRL▲ 23 | Sat Sulţa, Comuna Agăş, Bacău | 145,3 K RON▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | -78,9 K RON | |
| 68 | 68.DUKMAN-TRANS SRL▲ 2 | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 141,6 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -17,5 K RON | |
| 69 | 69.TERRA EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 138 K RON— | — | — | 9,1 K RON |
| 70 | 70.EUROFOREST SRL▲ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 134,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.TILEGNO SRLnou | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 134,1 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -18,2 K RON | |
| 72 | 72.TELCOM FOREST SRL▲ 4 | Sat Vrânceni, Comuna Căiuţi, Bacău | 126,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.PINTILIE PRODCOM SRL▲ 4 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 120,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.BASPROD SRL▼ 9 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 119,5 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 50 K RON | |
| 75 | 75.CONDREA PREST SRL▼ 33 | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 116,9 K RON▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 71,3 K RON | |
| 76 | 76.ROMSTAM COM SRL▲ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 115,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.MB PINE PROFILES SRLnou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 114,6 K RON— | — | — | 16,2 K RON |
| 78 | 78.ALEX & CRINA SRL▲ 1 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 109,1 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -23,3 K RON | |
| 79 | 79.VASALY ROY SRL▼ 12 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 108,2 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 65,3 K RON | |
| 80 | 80.HISPAROM SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 107,3 K RON0,0% | 0,0% | -268 RON | |
| 81 | 81.LEVI FOREST SRL▲ 23 | Sat Bolovăniş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 103,3 K RON▲ 100 % | ▲ 100 % | 22,1 K RON | |
| 82 | 82.ISEVEDE SERVICII SRL-D▲ 11 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 98,7 K RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | -70,5 K RON | |
| 83 | 83.LEOPARD TRANS SRL▲ 6 | Sat Făgetu de Sus, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 93,5 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 43,8 K RON | |
| 84 | 84.BARNA FOREST SRL▲ 12 | Sat Cucuieţi, Comuna Solonţ, Bacău | 92,8 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | -21,5 K RON | |
| 85 | 85.EUROPEAN WOOD FACTORY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 88,4 K RON— | — | — | -59,5 K RON |
| 86 | 86.FABCRINPROD SRL▲ 33 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 83,2 K RON▲ 179 % | ▲ 179 % | -8,4 K RON | |
| 87 | 87.FERABI FOREST SRL▲ 36 | Municipiul Moineşti, Bacău | 80,4 K RON▲ 259,7 % | ▲ 259,7 % | -32,8 K RON | |
| 88 | 88.ASTRIDA PRODCOM SRL▼ 22 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 77,5 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 2,2 K RON | |
| 89 | 89.DORINVEST GROUP SRL▲ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 75,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 90 | 90.ROZEN-COM SRL▲ 1 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 74 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -11,9 K RON | |
| 91 | 91.ARDAL IMPEX SRL▲ 4 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 73,4 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 74,5 K RON | |
| 92 | 92.CRĂCIUN TRANS SRL▲ 8 | Sat Camenca, Comuna Brusturoasa, Bacău | 72,2 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 71,8 K RON | |
| 93 | 93.ŞUBA FOREST SRL▲ 6 | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 69,9 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 12,6 K RON | |
| 94 | 94.OLTPET EXIM SRL▲ 11 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 67,8 K RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 45,4 K RON | |
| 95 | 95.EXL STOCK SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 67,7 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -12,7 K RON | |
| 96 | 96.PAL-COPET SRL▲ 2 | Sat Palanca, Comuna Palanca, Bacău | 65 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.PANCERES IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Moineşti, Bacău | 64,9 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -12,6 K RON | |
| 98 | 98.HAZMIR PRODCOM SRL▲ 9 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 60,8 K RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | -84,8 K RON | |
| 99 | 99.FAGIO COM SRL▼ 2 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 57 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 1,9 K RON | |
| 100 | 100.ZAPO-CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Hăghiac, Comuna Dofteana, Bacău | 54,2 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 0 RON |