Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bacău după datorii în 2012
169 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 256,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 87,4 K RON, iar liderul atinge 90,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BARLINEK ROMÂNIA SA= | Municipiul Oneşti, Bacău | 90,9 mil. RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 22,9 mil. RON | |
| 2 | 2.UNILEM SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 38,1 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -3,7 mil. RON | |
| 3 | 3.RICH FOREST SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 31,9 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 398,5 K RON | |
| 4 | 4.MASTER WOOD SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 16,4 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -3,3 mil. RON | |
| 5 | 5.NELIASTAR IMPEX SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 6 | 6.MOPAL SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 5,3 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -230,9 K RON | |
| 7 | 7.SILVANDOR SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 5,1 mil. RON— | — | -2,3 K RON | |
| 8 | 8.BIA-ROMFOREST SRL▼ 1 | Sat Căiuţi, Comuna Căiuţi, Bacău | 5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 9 | 9.GOOD LUCK INDUSTRY CO LTD SRL= | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 3,5 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 57,6 K RON | |
| 10 | 10.GAT FOREST SRL= | Sat Agăş, Comuna Agăş, Bacău | 2,7 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -204,2 K RON | |
| 11 | 11.WOOD PLANET COMPANY SRL▲ 8 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,6 mil. RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | -62,8 K RON | |
| 12 | 12.L'ESSOR DEVELOPING 2000 SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,6 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 31,6 K RON | |
| 13 | 13.LONNE EURO MOB SAnou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 2,5 mil. RON— | — | -106 RON | |
| 14 | 14.MOLDO-ABSOLUT SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,2 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -149,8 K RON | |
| 15 | 15.MILEA IMPEX SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,9 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 16 | 16.PROD CASTAN SRL▼ 2 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 1,7 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -8,4 K RON | |
| 17 | 17.VICFOREST PROD SRL▼ 1 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 81,8 K RON | |
| 18 | 18.FIMAX-MOB SRL▼ 1 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,6 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 4,1 K RON | |
| 19 | 19.INTERNATIONAL TIMBER AGENCY SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,5 mil. RON— | — | -215,8 K RON | |
| 20 | 20.EXPLOLEMN SRL▲ 1 | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Bacău | 1,4 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 16,2 K RON | |
| 21 | 21.LANET PRODIMPEX SRL▲ 3 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 151,1 K RON | |
| 22 | 22.MOLIDUL IMPEX SRL PĂNĂTĂU FILIALA BEREŞTI-TAZLĂU▼ 4 | Sat Bereşti-Tazlău, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 468,3 K RON | |
| 23 | 23.R & B SILVA 2010 SRLnou | Sat Hăghiac, Comuna Dofteana, Bacău | 1,2 mil. RON— | — | — | -20 RON |
| 24 | 24.3R DISTRIBUTION SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -97,4 K RON | |
| 25 | 25.TRIFOREST SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 75,9 K RON | |
| 26 | 26.DARFOR SA▼ 1 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -72,8 K RON | |
| 27 | 27.SUED FOREST EXIM SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 1 mil. RON▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 70,7 K RON | |
| 28 | 28.ARBORIS SRLnou | Sat Livezi, Comuna Livezi, Bacău | 950,5 K RON▲ 182,2 % | ▲ 182,2 % | 33,9 K RON | |
| 29 | 29.GARBEA V SRL▼ 6 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 942,1 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 28,6 K RON | |
| 30 | 30.DINGOTRANS SRL▲ 6 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 917,5 K RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 11,2 K RON | |
| 31 | 31.FINEDEN SRL▲ 3 | Sat Căiuţi, Comuna Căiuţi, Bacău | 895,1 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 77,7 K RON | |
| 32 | 32.EXMOLEM SRL▼ 6 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 859,9 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 1,3 K RON | |
| 33 | 33.ELLEUNO SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 843,3 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 16,3 K RON | |
| 34 | 34.COFARO SRL▼ 5 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 834,6 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 12,2 K RON | |
| 35 | 35.DAN 2000 CO. SRLnou | Sat Agăş, Comuna Agăş, Bacău | 822,2 K RON— | — | — | 0 RON |
| 36 | 36.GEMP SRL▼ 9 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 812,7 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -8,5 K RON | |
| 37 | 37.P & D FOREST COMPANY SRL▼ 17 | Municipiul Oneşti, Bacău | 784,2 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 17,7 K RON | |
| 38 | 38.TUDOSE SRL▼ 10 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 707,7 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 166,6 K RON | |
| 39 | 39.TEMCON IMPEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 693,5 K RON▲ 138,6 % | ▲ 138,6 % | 10,7 K RON | |
| 40 | 40.OLTYAN TRANS-FOREST SRL▲ 7 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 659,3 K RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | -87,1 K RON | |
| 41 | 41.EXIM-WOOD-2005 SRL▼ 10 | Sat Lupeşti, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 537,4 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 6,3 K RON | |
| 42 | 42.MARMON PROD SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 522,9 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -43 RON | |
| 43 | 43.TIBUSCHI & COMP SRLnou | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 500,8 K RON— | — | — | 0 RON |
| 44 | 44.TIGER-WOOD SRL▼ 4 | Municipiul Moineşti, Bacău | 456,6 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -72 K RON | |
| 45 | 45.IVOEXIM SRL▲ 5 | Sat Răchitoasa, Comuna Răchitoasa, Bacău | 435,8 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | -24,3 K RON | |
| 46 | 46.DRULIS COMIXT SRL▲ 5 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 410,1 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | -57,5 K RON | |
| 47 | 47.D.M. LEMN SRL▲ 16 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 400,2 K RON▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 12,7 K RON | |
| 48 | 48.ROMLEMN SRL▼ 2 | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | 388,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -1,1 K RON | |
| 49 | 49.DUKMAN-TRANS SRL▲ 11 | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 385,5 K RON▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 7,8 K RON | |
| 50 | 50.FABCRINPROD SRL▲ 39 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 362,9 K RON▲ 197,6 % | ▲ 197,6 % | -151,8 K RON | |
| 51 | 51.GAPAX IMPEX SRL▼ 7 | Sat Valea Seacă, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 362,9 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 17 K RON | |
| 52 | 52.ECOLOGIC ALEXWOOD S.R.L.▼ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 350,7 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 115,9 K RON | |
| 53 | 53.TIROCATIN SRL▼ 11 | Sat Chetriş, Comuna Tamaşi, Bacău | 322,4 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 876 RON | |
| 54 | 54.ELAGACOM SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 308,7 K RON— | — | — | 0 RON |
| 55 | 55.LIBERTAS ECO WOOD SRL▲ 27 | Sat Buruieniş, Comuna Brusturoasa, Bacău | 308,4 K RON▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 1,3 K RON | |
| 56 | 56.DORI-ANDRE COMPANY SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 297,2 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -20,4 K RON | |
| 57 | 57.ASAN-COM SRL▲ 22 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 280,7 K RON▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 7,7 K RON | |
| 58 | 58.IULIROM MARKET SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 245,7 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -28,2 K RON | |
| 59 | 59.OLTPET EXIM SRL▲ 57 | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 238,3 K RON▲ 384,6 % | ▲ 384,6 % | 96,6 K RON | |
| 60 | 60.EMI-ALEX FOREST SRL▼ 2 | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 229,2 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -22,3 K RON | |
| 61 | 61.TOTO INVEST SRL▲ 12 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 222,2 K RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 1,5 K RON | |
| 62 | 62.ROZEN-COM SRL▼ 5 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 219,3 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 10,5 K RON | |
| 63 | 63.DAMACRIST FOREST SRL▼ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 217,4 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 29,6 K RON | |
| 64 | 64.EVA-FARM SRLnou | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 214,4 K RON▲ 658 % | ▲ 658 % | 289,6 K RON | |
| 65 | 65.ASTRIDA PRODCOM SRL▼ 22 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 211,4 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 318 RON | |
| 66 | 66.BALAJ IMPEX SRL▲ 8 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 205,6 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | -24,4 K RON | |
| 67 | 67.ORIENT 147 SRL▼ 12 | Sat Bijghir, Comuna Buhoci, Bacău | 205 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 1,2 K RON | |
| 68 | 68.B.M.C. PREST SRL▼ 12 | Sat Straja, Comuna Asău, Bacău | 194,9 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -59,8 K RON | |
| 69 | 69.CARIBIC IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 190,5 K RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 34,5 K RON | |
| 70 | 70.MOBY GLASS SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 190,4 K RON0,0% | 0,0% | -5,8 K RON | |
| 71 | 71.TOP-OVIROX COMEXIM SRL▼ 10 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 183,7 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 2 K RON | |
| 72 | 72.CONDREA PREST SRL▲ 13 | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 175,1 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | -13 K RON | |
| 73 | 73.ALEX-VIO COM 99 SRL▼ 2 | Sat Larga, Comuna Dofteana, Bacău | 174,8 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -24,4 K RON | |
| 74 | 74.VIRGIU 2005 SRL▼ 7 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 173 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 823 RON | |
| 75 | 75.MARVALCOM SRL▼ 5 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 162,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.ACATRINEI TRANS SRL▼ 11 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 158,8 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -10,8 K RON | |
| 77 | 77.ROYAL PRODUCT INTERNATIONAL SRL▲ 33 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 154,4 K RON▲ 142 % | ▲ 142 % | -103,4 K RON | |
| 78 | 78.ALEX & CRINA SRL▲ 18 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 147,2 K RON▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 11,6 K RON | |
| 79 | 79.LIC-MAR FOREST SRL▼ 10 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 145,6 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 0 RON | |
| 80 | 80.THOMAS IND GROUP SRL▼ 12 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 142,4 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -17,1 K RON | |
| 81 | 81.MITROINVEST COM SRL▼ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 139,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.EDILCAM SRL▲ 5 | Sat Gârlenii de Sus, Comuna Gârleni, Bacău | 138,3 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 829 RON | |
| 83 | 83.EUROFOREST SRL▼ 34 | Municipiul Moineşti, Bacău | 137,3 K RON▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | -4,1 K RON | |
| 84 | 84.CHERAG SRL▼ 1 | Sat Beleghet, Comuna Agăş, Bacău | 133,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.CLASSIC MOB SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 127,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.ADEX G.A. SRL▲ 11 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 127,3 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 25,9 K RON | |
| 87 | 87.TELCOM FOREST SRL▼ 6 | Sat Vrânceni, Comuna Căiuţi, Bacău | 126,4 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -82,6 K RON | |
| 88 | 88.TRANSDOR IMPEX SRL▲ 29 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 124,6 K RON▲ 156,9 % | ▲ 156,9 % | 2,7 K RON | |
| 89 | 89.ROMANA FOREST SRL▼ 1 | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 121,9 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -13,7 K RON | |
| 90 | 90.PINTILIE PRODCOM SRL= | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 120,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.HISPAROM SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 118,8 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 37,8 K RON | |
| 92 | 92.TRANSCLOD SRL▼ 26 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 117,3 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 45,5 K RON | |
| 93 | 93.TIBANT SRL▼ 17 | Sat Bolovăniş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 112,5 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 48,6 K RON | |
| 94 | 94.LENPROD SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 99,1 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -10,9 K RON | |
| 95 | 95.CIREŞOAIA PROD SRL▲ 8 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 98,1 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 8,5 K RON | |
| 96 | 96.AKTIF ORMAN SRLnou | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 97,1 K RON— | — | — | 294 RON |
| 97 | 97.SILVAGEN SRL▼ 52 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 94,3 K RON▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | 50,9 K RON | |
| 98 | 98.HAZMIR PRODCOM SRL▲ 34 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 93,3 K RON▲ 263,9 % | ▲ 263,9 % | 25,2 K RON | |
| 99 | 99.BASPROD SRL▼ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 92,1 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 24 K RON | |
| 100 | 100.AMALIA FOREST SRL▲ 5 | Sat Popoiu, Comuna Palanca, Bacău | 87,4 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -14,3 K RON |