Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Alba după datorii în 2024
891 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 233,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 584,7 K RON, iar liderul atinge 24,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CETATE ALBA S.R.L.▲ 22 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 24,8 mil. RON▲ 1.158,2 % | ▲ 1.158,2 % | 692,7 K RON | |
| 2 | 2.SKI ŞURIANU S.A.= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 20,8 mil. RON▲ 137,9 % | ▲ 137,9 % | 296,4 K RON | |
| 3 | 3.HOTEL AXA TRAVEL SRL▲ 13 | Sat Cunţa, Comuna Şpring, Alba | 18,3 mil. RON▲ 604,2 % | ▲ 604,2 % | 756,9 K RON | |
| 4 | 4.GEORGIA CATERING SRL▼ 3 | Municipiul Aiud, Alba | 11,3 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 90 K RON | |
| 5 | 5.PENSIUNEA CASA BUNĂ S.R.L.= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7,7 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | -1,5 mil. RON | |
| 6 | 6.GLUECKSPILZ SRL▲ 1 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 7,2 mil. RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 41 K RON | |
| 7 | 7.CONACUL SECUIESC RURAL S.R.L.▲ 7 | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 6,9 mil. RON▲ 161,9 % | ▲ 161,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.MURESUL GALTIUPROD S.R.L.▼ 2 | Sat Galtiu, Comuna Sântimbru, Alba | 6,9 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 7,7 K RON | |
| 9 | 9.INCUBA REPRODUCTION SRL▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 6,6 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 53,4 K RON | |
| 10 | 10.CERTA CONS SRL▼ 7 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 6,6 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.SERENDIPITY BUSINESS SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,3 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 392,7 K RON | |
| 12 | 12.GALENI SPEDITION S.R.L.▲ 62 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,9 mil. RON▲ 555,3 % | ▲ 555,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.SALINAE SRLnou | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 3,9 mil. RON▲ 267,5 % | ▲ 267,5 % | -682,9 K RON | |
| 14 | 14.MAN PRESIDENT SRL▼ 3 | Municipiul Blaj, Alba | 3,1 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 432,2 K RON | |
| 15 | 15.YIAMAS THASSOS SRL= | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 2,8 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 64,4 K RON | |
| 16 | 16.BIOREF SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,7 mil. RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 44,8 K RON | |
| 17 | 17.AGROIND CONCEPT SRLnou | Sat Găbud, Comuna Noşlac, Alba | 2,6 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -30,6 K RON | |
| 18 | 18.INTER TRANSILVANIA SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,6 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 51,6 K RON | |
| 19 | 19.TITANIC LOGISTICS SRL▼ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 2,5 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 18,2 K RON | |
| 20 | 20.SALON DI ANGELLO SRL▼ 1 | Municipiul Blaj, Alba | 2,5 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 5,2 K RON | |
| 21 | 21.CORINT HOTEL MEDIEVAL SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,4 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | -612,9 K RON | |
| 22 | 22.GEA EVENT SRL▼ 10 | Municipiul Aiud, Alba | 2,2 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 577,8 K RON | |
| 23 | 23.BADEA GHEORGHE AGRO SRL▲ 122 | Municipiul Sebeş, Alba | 2,2 mil. RON▲ 466 % | ▲ 466 % | 456,2 K RON | |
| 24 | 24.EUROPAN TRAIAN & DELIA SRL▲ 23 | Municipiul Sebeş, Alba | 2 mil. RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 25 | 25.GLOW SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2 mil. RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | -298,6 K RON | |
| 26 | 26.MATIAS GROUP SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 6,6 K RON | |
| 27 | 27.DENY LOOK SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 4,2 K RON | |
| 28 | 28.SCUBA ALEX SRL= | Municipiul Sebeş, Alba | 1,8 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -241,9 K RON | |
| 29 | 29.APULUM HOUSE S.R.L.▲ 340 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,8 mil. RON▲ 1.910,3 % | ▲ 1.910,3 % | 170,6 K RON | |
| 30 | 30.MIQROPARC SRL▲ 15 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 1,6 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 426 K RON | |
| 31 | 31.BELLANTO APARTAMENTS SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,6 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 33,1 K RON | |
| 32 | 32.CASA M SRL▼ 2 | Sat Răhău, Municipiul Sebeş, Alba | 1,4 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -5,5 K RON | |
| 33 | 33.SPQR FISHING SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -62,7 K RON | |
| 34 | 34.CLUB FACTORY SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,4 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 14,3 K RON | |
| 35 | 35.PERFETTO TRADING SRL▼ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,4 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 101,8 K RON | |
| 36 | 36.FERMIC SRL▲ 1 | Municipiul Blaj, Alba | 1,3 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 7,2 K RON | |
| 37 | 37.COLOSEO TRADING SRL▲ 122 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,3 mil. RON▲ 280 % | ▲ 280 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.ARTEMIS EVENTS TRANSILVANIA S.R.L.▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 443,8 K RON | |
| 39 | 39.EXIGUL S.R.L.▼ 5 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 1,3 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 26 K RON | |
| 40 | 40.TIBERIA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Mirăslău, Comuna Mirăslău, Alba | 1,3 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -75,1 K RON | |
| 41 | 41.VALGER SRL▼ 3 | Municipiul Blaj, Alba | 1,3 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 443,2 K RON | |
| 42 | 42.GOOD FOOD & HOSTING SRL▲ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,3 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 44,4 K RON | |
| 43 | 43.HOLLYWOOD CAFFE S.R.L.nou | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2 mil. RON— | — | — | -333,8 K RON |
| 44 | 44.TRANSILVANIA CAFFE SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -157,8 K RON | |
| 45 | 45.GERADO TURISM S.R.L.▼ 2 | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 1,1 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -29,3 K RON | |
| 46 | 46.LA VIZITIU ALBA S.R.L.▲ 39 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,1 mil. RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 107,3 K RON | |
| 47 | 47.KOCSARD FARMHOUSE S.R.L.▲ 4 | Sat Lunca Mureşului, Comuna Lunca Mureşului, Alba | 1,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -105,6 K RON | |
| 48 | 48.NARCIS CONT SRL▲ 60 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,1 mil. RON▲ 127,2 % | ▲ 127,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 49 | 49.BALEA SRL▼ 29 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 1,1 mil. RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 209,1 K RON | |
| 50 | 50.VAMADI IMPEX SRL▼ 4 | Sat Vama Seacă, Comuna Hopârta, Alba | 1,1 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 47,8 K RON | |
| 51 | 51.RAMS BISTRO SRL▲ 21 | Municipiul Aiud, Alba | 1,1 mil. RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | -216,2 K RON | |
| 52 | 52.MANEA TURISM SERVICE SRL▼ 2 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 1,1 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -51,1 K RON | |
| 53 | 53.LUKFOOD TEAM S.R.L.▲ 80 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,1 mil. RON▲ 151,5 % | ▲ 151,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 54 | 54.PARC SA= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -269,7 K RON | |
| 55 | 55.WISENTERPRISE SRL▼ 29 | Municipiul Blaj, Alba | 982,1 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 329,1 K RON | |
| 56 | 56.MARTINI BEST TOUR SRL▲ 23 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 974,2 K RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | -293,2 K RON | |
| 57 | 57.GEORGIA ELEGANT SRL▼ 5 | Municipiul Sebeş, Alba | 943,2 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 13,9 K RON | |
| 58 | 58.ELIXO S.R.L.▲ 32 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 909,9 K RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | -709,3 K RON | |
| 59 | 59.LA STEJARI SRL▼ 50 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 899,6 K RON▼ 80 % | ▼ 80 % | -304,4 K RON | |
| 60 | 60.CIVIM SRL▼ 3 | Sat Lunca, Comuna Vidra, Alba | 887,4 K RON0,0% | 0,0% | -18,2 K RON | |
| 61 | 61.STEAUA ARIEȘULUI S.R.L.▼ 6 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 874,5 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 630,3 K RON | |
| 62 | 62.ADA SALT SRL▼ 2 | Municipiul Blaj, Alba | 859,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.DIATRIAL SRL▲ 121 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 855,4 K RON▲ 204,6 % | ▲ 204,6 % | -996 RON | |
| 64 | 64.CASA MOŢULUI SRL▲ 56 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 845,6 K RON▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 219,2 K RON | |
| 65 | 65.SATEX SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 833,8 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 98,1 K RON | |
| 66 | 66.VALAHIA ECO SUD SRL▲ 10 | Sat Cut, Comuna Cut, Alba | 826,8 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 141,1 K RON | |
| 67 | 67.BELLAMY VEST S.A.▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 821,3 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -588,2 K RON | |
| 68 | 68.ENJOY LIFE SRL▼ 5 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 808,4 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 321,7 K RON | |
| 69 | 69.BAVARIA EVENTS S.R.L.▲ 20 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 802,2 K RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 334,5 K RON | |
| 70 | 70.CRISTYN MONTANA SRLnou | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 781,6 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | -93,1 K RON | |
| 71 | 71.PERLA MARTINIEI NSD SRL▲ 156 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 771 K RON▲ 277,6 % | ▲ 277,6 % | 314 K RON | |
| 72 | 72.AUTOVAN TRUCKS SRL▼ 1 | Sat Lunca, Comuna Lupşa, Alba | 761,4 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 101,5 K RON | |
| 73 | 73.LUTSCH 2000-PLUS SRL▼ 5 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 757,6 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -71,7 K RON | |
| 74 | 74.COLMIR BUILDING SRL▲ 1 | Oraş Baia de Arieş, Alba | 752,4 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -67,5 K RON | |
| 75 | 75.PENSIUNEA FLOARE DE COLŢ SRL▼ 9 | Sat Poiana Galdei, Comuna Galda de Jos, Alba | 751,1 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 17,9 K RON | |
| 76 | 76.SAKI LINE SRL▼ 9 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 740,4 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 3,5 K RON | |
| 77 | 77.LA MAISON DE CAROLINE SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 738,5 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 100,8 K RON | |
| 78 | 78.EROL RESTAURANTS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 729,7 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 251,1 K RON | |
| 79 | 79.MARIOLO TEAM S.R.L.▲ 34 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 717,5 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | -20,2 K RON | |
| 80 | 80.FIESTA M & F SRL▲ 1 | Sat Mihalţ, Comuna Mihalţ, Alba | 716,3 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -67,4 K RON | |
| 81 | 81.STAR NORD IMPEX SRL▲ 80 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 701,8 K RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 2,9 K RON | |
| 82 | 82.BODROGENI CĂSUŢE SRL▲ 141 | Sat Poiana Aiudului, Comuna Livezile, Alba | 681,1 K RON▲ 216 % | ▲ 216 % | 74,5 K RON | |
| 83 | 83.EAGLE-RAY SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 680,2 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -130,2 K RON | |
| 84 | 84.CENTRUM GARDEN PARK S.R.L.= | Municipiul Blaj, Alba | 677,2 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -434 RON | |
| 85 | 85.NEW AROMACOF SRL▼ 27 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 671,4 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | -141,1 K RON | |
| 86 | 86.MANFLO TURISM S.R.L.▲ 42 | Sat Cicău, Comuna Mirăslău, Alba | 664,9 K RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | -9,8 K RON | |
| 87 | 87.BISTRO PUB BEER 77 S.R.L.▲ 42 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 663,9 K RON▲ 53 % | ▲ 53 % | -207,6 K RON | |
| 88 | 88.RAISSA NORB SRL▼ 24 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 658 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 78,5 K RON | |
| 89 | 89.RESTAURANT VICTORIA S.R.L.▲ 93 | Municipiul Aiud, Alba | 630,5 K RON▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | -176 K RON | |
| 90 | 90.AUTOSIN ALEX SRL▲ 128 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 628 K RON▲ 184,8 % | ▲ 184,8 % | 30,9 K RON | |
| 91 | 91.BOEMA LUX SRL▼ 5 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 621,2 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 3,7 K RON | |
| 92 | 92.LA NOI LA MUNTE S.R.L.▼ 10 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 616,4 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 430,4 K RON | |
| 93 | 93.DRAGOȘ ANDRA ALPIN SRL▲ 29 | Sat Cioneşti, Comuna Albac, Alba | 599,2 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | -59,4 K RON | |
| 94 | 94.TOM GLASS SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 596 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -1,5 K RON | |
| 95 | 95.GIULLIA & DANIELLE SRL▼ 12 | Sat Izbita, Comuna Bucium, Alba | 591,1 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 13,5 K RON | |
| 96 | 96.MERCUR SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 590,4 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 97 | 97.HASH BROTHERS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 589,7 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 5,5 K RON | |
| 98 | 98.ENTERGLOBE CATERING S.R.L.▲ 85 | Sat Draşov, Comuna Şpring, Alba | 587,2 K RON▲ 108,4 % | ▲ 108,4 % | 772,3 K RON | |
| 99 | 99.MIHAIL-ADAM SRL▼ 3 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 585,1 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -6,2 K RON | |
| 100 | 100.VIV PANORAMA SRL▼ 8 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 584,7 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -13,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Alba
CAEN 5610
Restaurante
200 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 94,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
224 firme · 75,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
46 firme · 64,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
236 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
40 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
55 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
13 firme · 964 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
9 firme · 194,4 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 0 RON