Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Alba după datorii în 2022
890 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 156,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 524 K RON, iar liderul atinge 9,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEORGIA CATERING SRL= | Municipiul Aiud, Alba | 9,7 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 175 K RON | |
| 2 | 2.SKI ŞURIANU S.A.▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 7,2 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 75,2 K RON | |
| 3 | 3.INCUBA REPRODUCTION SRL▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 5,3 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 149,2 K RON | |
| 4 | 4.MURESUL GALTIUPROD S.R.L.nou | Sat Galtiu, Comuna Sântimbru, Alba | 5,2 mil. RON— | — | — | 19,9 K RON |
| 5 | 5.INNOVATIVE GROUP S.R.L.▲ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 4,9 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 751,9 K RON | |
| 6 | 6.LA STEJARI SRL▲ 1 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 4,5 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 16,8 K RON | |
| 7 | 7.N & A FOREST PRODUCTION SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -12,5 K RON | |
| 8 | 8.INTER TRANSILVANIA SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 805,5 K RON | |
| 9 | 9.SERENDIPITY BUSINESS SRL▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 802,9 K RON | |
| 10 | 10.HOTEL AXA SRL▼ 5 | Municipiul Sebeş, Alba | 4 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 65,1 K RON | |
| 11 | 11.GEA EVENT SRL▼ 9 | Municipiul Aiud, Alba | 3,7 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | -515,9 K RON | |
| 12 | 12.HOTEL AXA TRAVEL SRL▼ 8 | Sat Cunţa, Comuna Şpring, Alba | 3,2 mil. RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 13 | 13.MAN PRESIDENT SRL▼ 2 | Municipiul Blaj, Alba | 3,1 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 609,5 K RON | |
| 14 | 14.PENSIUNEA CASA BUNĂ S.R.L.▲ 96 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3 mil. RON▲ 570,2 % | ▲ 570,2 % | -535,6 K RON | |
| 15 | 15.GLUECKSPILZ SRL▲ 7 | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 2,8 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 34,7 K RON | |
| 16 | 16.CORINT HOTEL MEDIEVAL SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,7 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | -40,8 K RON | |
| 17 | 17.YIAMAS THASSOS SRL▲ 1 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 2,6 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -61,7 K RON | |
| 18 | 18.PERFETTO TRADING SRL▲ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,3 mil. RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 222,4 K RON | |
| 19 | 19.FERMIC SRL▲ 7 | Municipiul Blaj, Alba | 2,1 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 17 K RON | |
| 20 | 20.MATIAS GROUP SRL▲ 12 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,9 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 613,2 K RON | |
| 21 | 21.SALON DI ANGELLO SRL▲ 8 | Municipiul Blaj, Alba | 1,8 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 43,7 K RON | |
| 22 | 22.GLOW SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,7 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 73,1 K RON | |
| 23 | 23.CERTA CONS SRL▲ 5 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 1,7 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 33,6 K RON | |
| 24 | 24.SPQR FISHING SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,6 mil. RON— | — | -23,5 K RON | |
| 25 | 25.BELLANTO APARTAMENTS SRL▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,6 mil. RON▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 936,1 K RON | |
| 26 | 26.SCUBA ALEX SRL▲ 10 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,5 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | -213,5 K RON | |
| 27 | 27.CONACUL SECUIESC RURAL S.R.L.nou | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 1,5 mil. RON— | — | — | 81,7 K RON |
| 28 | 28.BALEA SRL▼ 5 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 1,5 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 1 mil. RON | |
| 29 | 29.CLUB FACTORY SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,5 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -32,2 K RON | |
| 30 | 30.ALEXOLAR SRL▲ 26 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 1,5 mil. RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 341,2 K RON | |
| 31 | 31.DREAMTRIP SRL▲ 2 | Sat Bubeşti, Comuna Arieşeni, Alba | 1,4 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.ROMSTAR BISTRO SRL▲ 9 | Sat Ohaba, Comuna Ohaba, Alba | 1,4 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -232,5 K RON | |
| 33 | 33.MIQROPARC SRLnou | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 1,4 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | -82,3 K RON | |
| 34 | 34.CASA M SRL▲ 8 | Sat Răhău, Municipiul Sebeş, Alba | 1,4 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | -103,1 K RON | |
| 35 | 35.ŞAPTE CETĂŢI SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 36 | 36.BELLAMY VEST S.A.▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,3 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -86,5 K RON | |
| 37 | 37.HORIA SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,3 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -50 RON | |
| 38 | 38.MARNIC TOTAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Necşeşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 1,2 mil. RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | -208,2 K RON | |
| 39 | 39.TIBERIA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Mirăslău, Comuna Mirăslău, Alba | 1,2 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 64 K RON | |
| 40 | 40.EXIGUL S.R.L.▲ 10 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 1,2 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 282,8 K RON | |
| 41 | 41.MASTER CLUB SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -10 K RON | |
| 42 | 42.PENSIUNEA FLOARE DE COLŢ SRL▼ 17 | Sat Poiana Galdei, Comuna Galda de Jos, Alba | 1,2 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 417,5 K RON | |
| 43 | 43.STEAUA ARIEȘULUI S.R.L.▼ 8 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 1,1 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 436,2 K RON | |
| 44 | 44.MANEA TURISM SERVICE SRL▲ 4 | Sat Şibot, Comuna Şibot, Alba | 1,1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 17 K RON | |
| 45 | 45.COMIMPEX MONTANA SRL▲ 2 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 46 | 46.PENSIUNEA RUSTIK LANCRĂM SRL▼ 1 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 1,1 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.GEORGIA ELEGANT SRL▲ 216 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,1 mil. RON▲ 843,3 % | ▲ 843,3 % | -132,3 K RON | |
| 48 | 48.VAMADI IMPEX SRL▲ 4 | Sat Vama Seacă, Comuna Hopârta, Alba | 1,1 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | -77,5 K RON | |
| 49 | 49.GERADO TURISM S.R.L.▲ 2 | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 1 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -79,8 K RON | |
| 50 | 50.VALGER SRL▼ 20 | Municipiul Blaj, Alba | 1 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 143,5 K RON | |
| 51 | 51.DARI BEST PAL SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 97,4 K RON | |
| 52 | 52.KOCSARD FARMHOUSE S.R.L.▲ 10 | Sat Lunca Mureşului, Comuna Lunca Mureşului, Alba | 1 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | -167,3 K RON | |
| 53 | 53.LA NOI LA MUNTE S.R.L.▲ 487 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 992 K RON▲ 4.822,4 % | ▲ 4.822,4 % | 725,3 K RON | |
| 54 | 54.OVI GYM MOTO SRL▲ 125 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 968,8 K RON▲ 309,7 % | ▲ 309,7 % | 747,6 K RON | |
| 55 | 55.ALLEGRIA RESORT SRL▼ 36 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 968,6 K RON▼ 57 % | ▼ 57 % | 3 mil. RON | |
| 56 | 56.RAISSA NORB SRL▼ 10 | Sat Galda de Jos, Comuna Galda de Jos, Alba | 936,2 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 129 K RON | |
| 57 | 57.PARC SA▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 933,9 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -202,5 K RON | |
| 58 | 58.STEAUA APUSENILOR S.R.L.▲ 20 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 912,9 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 59 | 59.LUTSCH 2000-PLUS SRL▲ 4 | Sat Pianu de Sus, Comuna Pianu, Alba | 912,6 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 56,5 K RON | |
| 60 | 60.CIVIM SRL▼ 6 | Sat Lunca, Comuna Vidra, Alba | 902,4 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -18,6 K RON | |
| 61 | 61.ADA SALT SRL▼ 1 | Municipiul Blaj, Alba | 859,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.BOOHA BAR SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 859,5 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 196,6 K RON | |
| 63 | 63.COLOSEO TRADING SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 857,7 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 2 mil. RON | |
| 64 | 64.SAKI LINE SRL▲ 32 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 822,3 K RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 73,2 K RON | |
| 65 | 65.GOOD FOOD & HOSTING SRL▲ 59 | Municipiul Sebeş, Alba | 817,5 K RON▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 289,5 K RON | |
| 66 | 66.AUTOVAN TRUCKS SRL▼ 8 | Sat Lunca, Comuna Lupşa, Alba | 801,8 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 104,5 K RON | |
| 67 | 67.MAMBA SRL▲ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 795,9 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -143,2 K RON | |
| 68 | 68.POIANA VERDE SRL▲ 37 | Sat Cioneşti, Comuna Albac, Alba | 794,1 K RON▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 296,4 K RON | |
| 69 | 69.MERCUR SRL▼ 54 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 780,1 K RON▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 6,7 mil. RON | |
| 70 | 70.AMIAND HOME SRL▼ 17 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 771,2 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 82,5 K RON | |
| 71 | 71.KASSA LOOK MV SRL▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 731,1 K RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 219 RON | |
| 72 | 72.WISENTERPRISE SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 720 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 525,5 K RON | |
| 73 | 73.CASA MOŢULUI SRL▼ 14 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 707,2 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 156,4 K RON | |
| 74 | 74.BIOREF SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 698,1 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 86,8 K RON | |
| 75 | 75.TRANSILVANIA CAFFE SRL▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 682 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 641,4 K RON | |
| 76 | 76.GALENI SPEDITION S.R.L.▲ 68 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 668,8 K RON▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 77 | 77.LA MAISON DE CAROLINE SRL▲ 109 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 661,5 K RON▲ 192,2 % | ▲ 192,2 % | -125,4 K RON | |
| 78 | 78.AUTOSIN ALEX SRL▲ 24 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 659,9 K RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 113,5 K RON | |
| 79 | 79.COLMIR BUILDING SRL▲ 29 | Oraş Baia de Arieş, Alba | 658,3 K RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | -155,3 K RON | |
| 80 | 80.KONCEPT CUGIR SRL▲ 26 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 654,5 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | -238,6 K RON | |
| 81 | 81.COMPIL MOTUL SRL▲ 70 | Sat Necşeşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 619,2 K RON▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | 304,3 K RON | |
| 82 | 82.ARDEALUL A.P. SRL▼ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 614 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 84,7 K RON | |
| 83 | 83.FIESTA M & F SRL= | Sat Mihalţ, Comuna Mihalţ, Alba | 609,7 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -47,9 K RON | |
| 84 | 84.MASS IOVA PAN S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 608,6 K RON— | — | — | -203,7 K RON |
| 85 | 85.VIAŢA LA ŢARĂ SRL▼ 15 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 596 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 926 K RON | |
| 86 | 86.VIV PANORAMA SRLnou | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 587,6 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 46 K RON | |
| 87 | 87.GIULLIA & DANIELLE SRL▼ 10 | Sat Izbita, Comuna Bucium, Alba | 583,6 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 24,2 K RON | |
| 88 | 88.HOLLY DENT SRL▲ 462 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 581,9 K RON▲ 2.981,9 % | ▲ 2.981,9 % | -60,2 K RON | |
| 89 | 89.TOM GLASS SRL▼ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 580,8 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 26,7 K RON | |
| 90 | 90.NEW AROMACOF SRL▲ 177 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 576,2 K RON▲ 432,4 % | ▲ 432,4 % | 129 K RON | |
| 91 | 91.DGA ROUTE S.R.L.▼ 23 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 576,2 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 287 K RON | |
| 92 | 92.AQUARIUM PLAY SRL▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 569,6 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -825 RON | |
| 93 | 93.RURAL TIME VISION SRL▲ 39 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 561,7 K RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | -19,1 K RON | |
| 94 | 94.EROL RESTAURANTS S.R.L.▲ 157 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 552,9 K RON▲ 345 % | ▲ 345 % | 438,9 K RON | |
| 95 | 95.MIHAIL-ADAM SRL▲ 4 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 551,1 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -38,5 K RON | |
| 96 | 96.ONELIA SRL▼ 29 | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 545,4 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 723,9 K RON | |
| 97 | 97.MARY & GIANI SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 543,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.ENJOY LIFE SRL▲ 16 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 532,8 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 829,5 K RON | |
| 99 | 99.ROA GUESTHOUSE S.R.L.▲ 285 | Municipiul Blaj, Alba | 531,6 K RON▲ 909,3 % | ▲ 909,3 % | 189,7 K RON | |
| 100 | 100.BOEMA LUX SRL▼ 11 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 524 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -173,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Alba
CAEN 5610
Restaurante
200 firme · 152,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 94,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
224 firme · 75,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
46 firme · 64,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
236 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
40 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
55 firme · 24,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
13 firme · 964 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
9 firme · 194,4 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 0 RON