Top 100 firme — Activități de tratament și înfrumusețare după datorii în 2014
6.050 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 194,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1 mil. RON, iar liderul atinge 25,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAX STIL SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,5 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA IGIENA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 3 | 3.AVAGON CONSULTING S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -222,7 K RON | |
| 4 | 4.VALAHUL SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 4,1 mil. RON▲ 326,6 % | ▲ 326,6 % | -70,5 K RON | |
| 5 | 5.AIMAN.S CO SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 316,9 K RON | |
| 6 | 6.SANMAX SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,6 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.TONI STILE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -426,6 K RON | |
| 8 | 8.ART CLASS SALON SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -478,6 K RON | |
| 9 | 9.NORTH BEAUTY CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON— | — | -1,7 mil. RON | |
| 10 | 10.INFO-TOTAL CLASS SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 20,7 K RON | |
| 11 | 11.MAIOKO SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 474 K RON | |
| 12 | 12.INGO TRADE INTERNATIONAL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,7 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 25,9 K RON | |
| 13 | 13.RELAX N' SHOP SRL▲ 5.046 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 62.507,3 % | ▲ 62.507,3 % | -164,6 K RON | |
| 14 | 14.GREEN CARE COSMETICS S.R.L.= | Oraş Voluntari, Ilfov | 2,5 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -32,7 K RON | |
| 15 | 15.MAGIC YOUNG SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -856,4 K RON | |
| 16 | 16.HAIR FRANCE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 58,1 K RON | |
| 17 | 17.HAIR EXPERT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 472,4 K RON | |
| 18 | 18.PICASSO STYLE SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -118,8 K RON | |
| 19 | 19.ARMEDI SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -108,6 K RON | |
| 20 | 20.WHY NOT SALON DRUMUL TABEREI SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 50,9 K RON | |
| 21 | 21.ALLURE BEAUTY SALON SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -368,9 K RON | |
| 22 | 22.STUDIO SKY SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -82,4 K RON | |
| 23 | 23.ART HAIR SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -181,3 K RON | |
| 24 | 24.OKY DOKY VIP S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -183 K RON | |
| 25 | 25.VIVA STIL SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -126,4 K RON | |
| 26 | 26.NATURAL ESTETIQUE SRL▲ 1.033 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 953,5 % | ▲ 953,5 % | -21,5 K RON | |
| 27 | 27.FLOAREA DE COLT SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 465,3 K RON | |
| 28 | 28.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ SPORUL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 320,5 K RON | |
| 29 | 29.STAGIO HAIRSTYLE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | -278,2 K RON | |
| 30 | 30.PETROV TRADING EXPRES SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,9 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -6,7 K RON | |
| 31 | 31.I & J INTERNATIONAL SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -278,6 K RON | |
| 32 | 32.VISAGE STUDIO SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | -1 mil. RON | |
| 33 | 33.SAROCO COM CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | -61,5 K RON | |
| 34 | 34.DSD INTERNATIONAL CONCEPT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 4,2 K RON | |
| 35 | 35.ANASTASIA BEAUTY IMAGE SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | -338,4 K RON | |
| 36 | 36.EDUARDINA SRL▲ 250 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 213,8 % | ▲ 213,8 % | 5,3 K RON | |
| 37 | 37.LUCIA BEAUTY SALON SRL= | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 1,7 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -114,2 K RON | |
| 38 | 38.GMS CLEANING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 39 | 39.KELEBEK BEAUTY STYLE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -116,8 K RON | |
| 40 | 40.JOVSCHI STUDIO SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -289,3 K RON | |
| 41 | 41.TALNES IMPEX SRL▲ 30 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 34 RON | |
| 42 | 42.WHY NOT SALON SRL▼ 9 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,6 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 0 RON | |
| 43 | 43.VOGUE CENTER SRL▼ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,6 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -17,3 K RON | |
| 44 | 44.ZOOM ACS SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | -352,2 K RON | |
| 45 | 45.MAGNUM PLATINIUM SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | -237,7 K RON | |
| 46 | 46.DIVA STUDIO SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -150,7 K RON | |
| 47 | 47.BELLA SALON COMPANY SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | -333 K RON | |
| 48 | 48.GUL MAKE- UP SRL▼ 3 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 1,5 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -21,1 K RON | |
| 49 | 49.EGOIST SALON SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 3,4 K RON | |
| 50 | 50.ANDRECRIS SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 51 | 51.LONDON EYE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -162,3 K RON | |
| 52 | 52.VISAGE BEAUTY EQUIPMENT S.R.L.▼ 9 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 1,4 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 155,3 K RON | |
| 53 | 53.ROMCARE S.R.L.▲ 6 | Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -218,8 K RON | |
| 54 | 54.GIYO CASE SRL▲ 290 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 198,3 % | ▲ 198,3 % | 9 K RON | |
| 55 | 55.ART LINEA CREATIV SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -437 K RON | |
| 56 | 56.OANA HAIR STYLE S.R.L.▲ 57 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | -438,2 K RON | |
| 57 | 57.DIKOS SERV INTERNATIONAL SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | -191,5 K RON | |
| 58 | 58.ANTEO GRUP SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON0,0% | 0,0% | -298,6 K RON | |
| 59 | 59.MEREU TINAR SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -37,3 K RON | |
| 60 | 60.EVOLUTION HAIRSTYLE SRL▼ 42 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 10,2 K RON | |
| 61 | 61.LOREDANY SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | -387,2 K RON | |
| 62 | 62.BEAUTY-CULT SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -48,1 K RON | |
| 63 | 63.CARMEN'S STYLE SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -111,5 K RON | |
| 64 | 64.SENSE BEAUTY SALON&SPA SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -15,9 K RON | |
| 65 | 65.NOVA STYLE 2000 SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -105,4 K RON | |
| 66 | 66.ABBATE SERVCOMEXIM SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 107,6 K RON | |
| 67 | 67.R&C PROFESIONAL EXIM SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | -162,7 K RON | |
| 68 | 68.LAUR & RAUL SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -75,4 K RON | |
| 69 | 69.ELLISSE CLINIQUE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,2 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -168,6 K RON | |
| 70 | 70.FISTICHIU STUDIO SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -17,7 K RON | |
| 71 | 71.PORTOROM COSMETICS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.IMAGE EXPERT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 8,6 K RON | |
| 73 | 73.HELEN STUDIO SALON SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | -113,3 K RON | |
| 74 | 74.CATLEIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 6,7 K RON | |
| 75 | 75.NAPARIS COM SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -111,4 K RON | |
| 76 | 76.SUNSHINE SKY SRL▲ 1 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -2,2 K RON | |
| 77 | 77.GV HAIR INTERNATIONAL SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 115 K RON | |
| 78 | 78.REVOLUTION STYLE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 67,6 K RON | |
| 79 | 79.TIFFANY & COLE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -82,5 K RON | |
| 80 | 80.SANDRA BEAUTY SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -112,1 K RON | |
| 81 | 81.STEDA COSMETICS SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -118,9 K RON | |
| 82 | 82.OLLY BEAUTY SALON SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | -167,5 K RON | |
| 83 | 83.NI-CO BEAUTY SRL▲ 4 | Sat Siliştea Snagovului, Comuna Gruiu, Ilfov | 1,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -2 K RON | |
| 84 | 84.COVI-ELM SRL▲ 28 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 25,9 K RON | |
| 85 | 85.VEMAG IMPEX COM SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -79,7 K RON | |
| 86 | 86.HELANTAN SRL▼ 11 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,1 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -272,3 K RON | |
| 87 | 87.DESSE' STYLE STUDIO SRL▲ 57 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -284,2 K RON | |
| 88 | 88.BEAUTY STORE SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 14 K RON | |
| 89 | 89.KASERY SERV SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -81,4 K RON | |
| 90 | 90.FENDISSIMA SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -94,8 K RON | |
| 91 | 91.MIA BEAUTY STYLE SALON SRL▲ 64 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 36 % | ▲ 36 % | -360,7 K RON | |
| 92 | 92.CEREALS - FRUITS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -118,5 K RON | |
| 93 | 93.ESTHETIQUE BEAUTY CENTER SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 11,8 K RON | |
| 94 | 94.ODISEEA COMEXIM SRL▲ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -155,1 K RON | |
| 95 | 95.JASMINE INVEST SRL▲ 236 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | -72,7 K RON | |
| 96 | 96.SEI BELLA SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 2,6 K RON | |
| 97 | 97.NEW IMAGE PREST SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -27,1 K RON | |
| 98 | 98.BEAUTIFUL ESTETIC SRL▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 1,5 K RON | |
| 99 | 99.A & D SERV SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -63,4 K RON | |
| 100 | 100.AXA CLUB '98 SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -30,5 K RON |