Top 100 firme — Activități de editare a altor produse software după datorii în 2023
1.347 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,3 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2 mil. RON, iar liderul atinge 823,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UIPATH SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 823,8 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 31,9 mil. RON | |
| 2 | 2.VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 240,9 mil. RON▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 41,9 mil. RON | |
| 3 | 3.BITDEFENDER SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 207,9 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -122,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ADOBE SYSTEMS ROMANIA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 102,8 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 30,9 mil. RON | |
| 5 | 5.INVENTA PRIME SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 97,4 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -326,7 K RON | |
| 6 | 6.NXP SEMICONDUCTORS ROMANIA SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 76,5 mil. RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 27,7 mil. RON | |
| 7 | 7.SAP ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68,1 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 29,1 mil. RON | |
| 8 | 8.ARNIA SOFTWARE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,1 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 8,3 mil. RON | |
| 9 | 9.SMARTWARE SRL▲ 4 | Sat Săldăbagiu de Munte, Comuna Paleu, Bihor | 31,6 mil. RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 8,4 mil. RON | |
| 10 | 10.SCHWARZ DIGITS ROMANIA SOCIETATE ÎN COMANDITĂ▲ 39 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 27 mil. RON▲ 452,9 % | ▲ 452,9 % | 8,1 mil. RON | |
| 11 | 11.SIMPLE SOFTWARE TECHNOLOGY S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,6 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -3,1 mil. RON | |
| 12 | 12.MOTOROLA SOLUTIONS ROMANIA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,4 mil. RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 13 | 13.APSISWARE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,4 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 278,3 K RON | |
| 14 | 14.FLOWX.AI R&D S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,2 mil. RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | -7,2 mil. RON | |
| 15 | 15.INFINEON TECHNOLOGIES ROMANIA & CO. SCS▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 9,4 mil. RON | |
| 16 | 16.DRCARMEN-TECHNOLOGY S.R.L.▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 17,2 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 53,8 K RON | |
| 17 | 17.SENIOR SOFTWARE AGENCY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15,9 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 10,4 mil. RON | |
| 18 | 18.COSOSYS SRL▲ 63 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,8 mil. RON▲ 473,9 % | ▲ 473,9 % | 49,7 mil. RON | |
| 19 | 19.AGRICOVER COMMODITIES S.R.L.▲ 23 | Oraş Voluntari, Ilfov | 14,7 mil. RON▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | -12,1 mil. RON | |
| 20 | 20.CANARIS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 14,6 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -124,2 K RON | |
| 21 | 21.CEGEDIM RX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,7 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 275,6 K RON | |
| 22 | 22.GARMIN CLUJ SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 23 | 23.INTEGRISOFT SOLUTIONS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,6 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 922,2 K RON | |
| 24 | 24.DRAGON MEDICAL COMPLEX SA▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,2 mil. RON▲ 156 % | ▲ 156 % | -142,3 K RON | |
| 25 | 25.NETOP TECH SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12 mil. RON▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 247,1 K RON | |
| 26 | 26.ROMANIAN SOFT COMPANY SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,3 mil. RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 27 | 27.BOOKVITALS APP S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,5 mil. RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | -180,8 K RON | |
| 28 | 28.AMIQ EDA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,5 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 17,8 mil. RON | |
| 29 | 29.SOFTWARE MIND CF S.R.L.▲ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,2 mil. RON▲ 123,2 % | ▲ 123,2 % | 8,1 mil. RON | |
| 30 | 30.SAGA SOFTWARE SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,1 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 20,9 mil. RON | |
| 31 | 31.REALMEDIA NETWORK SA▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,1 mil. RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 10,5 mil. RON | |
| 32 | 32.EVO FORGE SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,5 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | -1,7 mil. RON | |
| 33 | 33.INDECO SOFT SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,4 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 34 | 34.RO SOFTWARE HOUSE SRL▲ 10 | Municipiul Craiova, Dolj | 8,4 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 35 | 35.TH JUNIOR SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,3 mil. RON▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 7,7 mil. RON | |
| 36 | 36.BOLD TEHNOLOGIES SRL▲ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,6 mil. RON▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 37 | 37.SOFTEH PLUS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 5,8 mil. RON | |
| 38 | 38.ONIX SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -119,2 K RON | |
| 39 | 39.INDACO SYSTEMS SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7 mil. RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 2,7 mil. RON | |
| 40 | 40.RELATIONAL ROMANIA SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,8 mil. RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 203,7 K RON | |
| 41 | 41.GRAB CHRONOS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 225,2 K RON | |
| 42 | 42.YOURSOFT ALTERNATIVE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,9 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -224,2 K RON | |
| 43 | 43.TECHTALENT SOFTWARE S.R.L.▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 44 | 44.TYPINGDNA SRL▼ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 5,2 mil. RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 142,3 K RON | |
| 45 | 45.FIVEPLUS SOLUTIONS SRL▲ 243 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5 mil. RON▲ 2.032,6 % | ▲ 2.032,6 % | 54,6 K RON | |
| 46 | 46.JUMPEYE CREATIVE MEDIA SRL▲ 8 | Sat Săldăbagiu de Munte, Comuna Paleu, Bihor | 4,9 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 295,8 K RON | |
| 47 | 47.WIND SOFT SYSTEMS SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 13 K RON | |
| 48 | 48.GRAITEC ROUMANIE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,7 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 49 | 49.BANQUP NXT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 50 | 50.THAGORA TECHNOLOGY S.R.L.▼ 11 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 4,2 mil. RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 14,5 mil. RON | |
| 51 | 51.AMANO EUROPE NV GENK SUCURSALA BUCURESTI▲ 32 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.QUESTO GLOBAL SRL▲ 54 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 4,1 mil. RON▲ 146,4 % | ▲ 146,4 % | -944,4 K RON | |
| 53 | 53.CRYSTAL SYSTEM SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 8,4 mil. RON | |
| 54 | 54.WIZROM SOFTWARE SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 3,5 mil. RON | |
| 55 | 55.HONEST TECH S.R.L.▲ 12 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 4 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -1 mil. RON | |
| 56 | 56.R.A.I. SOFTWARE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -584,2 K RON | |
| 57 | 57.PRODINF SOFTWARE SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,9 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 5,9 mil. RON | |
| 58 | 58.FASHIONTECH S.A.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,9 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 7,4 K RON | |
| 59 | 59.SERVICE FRIGO TRADE S.R.L.▲ 95 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 3,8 mil. RON▲ 352,5 % | ▲ 352,5 % | 19,5 K RON | |
| 60 | 60.SOFTRUST VISION ANALYTICS S.R.L.▲ 134 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 559,2 % | ▲ 559,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 61 | 61.WISEVOICE AI S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 638,1 K RON | |
| 62 | 62.GOTTON IT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,7 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 551,3 K RON | |
| 63 | 63.ASPENTECH S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 mil. RON— | — | — | 153,4 K RON |
| 64 | 64.ALTFACTOR SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3,5 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 6,7 mil. RON | |
| 65 | 65.DENIRO MEDIA SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,5 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 66 | 66.DATAMEDIA EAST EUROPE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5 mil. RON— | — | -407,1 K RON | |
| 67 | 67.TOKHIT APP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 mil. RON— | — | — | -1,2 mil. RON |
| 68 | 68.CYBERLLENCE INOVATIE SRL▲ 105 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 372,1 % | ▲ 372,1 % | 3 mil. RON | |
| 69 | 69.HALCYON MOBILE SRL▲ 72 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 251,3 % | ▲ 251,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 70 | 70.UNITECH GLOBAL SERVICES S.R.L.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -305 K RON | |
| 71 | 71.SYSTEMATIC DEVELOPMENT CENTER SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 72 | 72.TRANSART SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 4,5 mil. RON | |
| 73 | 73.WILORE NET SRL▲ 404 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 mil. RON▲ 3.665,2 % | ▲ 3.665,2 % | 92,2 K RON | |
| 74 | 74.LINNIFY SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 535,2 K RON | |
| 75 | 75.KIWEE COMUNICATII SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 76 | 76.AFINITI AI TECHNOLOGIES EUROPE S.R.L.▼ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3 mil. RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 261,8 K RON | |
| 77 | 77.NETMATCH SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 78 | 78.BLUE POINT IT SOLUTIONS SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3 mil. RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -305,7 K RON | |
| 79 | 79.NEXTGEN SOFTWARE SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 605 K RON | |
| 80 | 80.I-TOM SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 1 mil. RON | |
| 81 | 81.AUTODESK SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,7 mil. RON— | — | 1,4 mil. RON | |
| 82 | 82.HR SINCRON SRL▼ 46 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,7 mil. RON▼ 58 % | ▼ 58 % | 1 mil. RON | |
| 83 | 83.SOFTECH 95 EXIM SRL▲ 1.003 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 152.173,8 % | ▲ 152.173,8 % | 32,7 K RON | |
| 84 | 84.IT DIGITAL POMELO SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,6 mil. RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | -3 mil. RON | |
| 85 | 85.CYSCALE SYSTEMS S.R.L.▲ 378 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 2.675,6 % | ▲ 2.675,6 % | -4 mil. RON | |
| 86 | 86.123FORMBUILDER S.R.L.▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5 mil. RON▲ 46 % | ▲ 46 % | 6,3 mil. RON | |
| 87 | 87.CAPHYON SRL▼ 60 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,4 mil. RON▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 8,5 mil. RON | |
| 88 | 88.RF METERS S.R.L.▲ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 84,6 K RON | |
| 89 | 89.ENGHOUSE NETWORKS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 463,8 K RON | |
| 90 | 90.NEXT IT PROJECT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,3 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -4 mil. RON | |
| 91 | 91.SYNERGETIX EDUCATIONAL SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | -373,5 K RON | |
| 92 | 92.VECTOR ART SRL▲ 118 | Municipiul Turda, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 388,7 % | ▲ 388,7 % | 673,8 K RON | |
| 93 | 93.EDUCASTREAM SA PARIS SUCURSALA BUCURESTI▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 39,6 K RON | |
| 94 | 94.BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL▲ 4 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 2,3 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 265,5 K RON | |
| 95 | 95.Extend Studio SRL▼ 17 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 2,2 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.CANON PRODUCTION PRINTING ROMANIA S.R.L.▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 6,7 mil. RON | |
| 97 | 97.PLURIVA SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,1 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 98 | 98.TELENAV SOFTWARE SRL▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 2,5 mil. RON | |
| 99 | 99.AXON SOFT SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 2 mil. RON | |
| 100 | 100.LETSDEEL ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2 mil. RON— | — | — | 26,5 K RON |