Top 100 firme — Activități de editare a altor produse software după datorii în 2018
1.172 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 563,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 989,7 K RON, iar liderul atinge 89,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 89,2 mil. RON▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 8,2 mil. RON | |
| 2 | 2.SAP ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,5 mil. RON▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 188,7 mil. RON | |
| 3 | 3.NXP SEMICONDUCTORS ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 27,9 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 10,5 mil. RON | |
| 4 | 4.ADOBE SYSTEMS ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 27,2 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 12,6 mil. RON | |
| 5 | 5.CEGEDIM RX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,1 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -2 mil. RON | |
| 6 | 6.GEMINI CAD SYSTEMS S.A.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,6 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 10,1 mil. RON | |
| 7 | 7.SIGMA OVERSEAS SOLUTIONS SOS SRL▲ 194 | Municipiul Caracal, Olt | 13,3 mil. RON▲ 4.037 % | ▲ 4.037 % | 63,3 K RON | |
| 8 | 8.INFINEON TECHNOLOGIES ROMANIA & CO. SCS▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,7 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 7,1 mil. RON | |
| 9 | 9.SCHWARZ DIGITS ROMANIA SOCIETATE ÎN COMANDITĂnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,7 mil. RON— | — | — | -1,4 mil. RON |
| 10 | 10.P.B.C. BUSINESS CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,1 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 11 | 11.GENIUS IT SOLUTIONS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11 mil. RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.CAPHYON SRL▲ 13 | Municipiul Craiova, Dolj | 10,9 mil. RON▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 13,3 mil. RON | |
| 13 | 13.ARNIA SOFTWARE SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,6 mil. RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 14 | 14.SMARTWARE SRL▲ 20 | Sat Săldăbagiu de Munte, Comuna Paleu, Bihor | 10,6 mil. RON▲ 208,4 % | ▲ 208,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.APSISWARE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,3 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 934,4 K RON | |
| 16 | 16.SYSTEMATIC DEVELOPMENT CENTER SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,9 mil. RON▲ 149,6 % | ▲ 149,6 % | 454,1 K RON | |
| 17 | 17.AMIQ EDA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,8 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 7 mil. RON | |
| 18 | 18.RELATIONAL ROMANIA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,3 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 97,4 K RON | |
| 19 | 19.BANQUP NXT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,9 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 20 | 20.ROMANIAN SOFT COMPANY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,9 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 49,9 K RON | |
| 21 | 21.PROJECT ADVERTISING SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -318,2 K RON | |
| 22 | 22.ONIX SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,7 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -716,3 K RON | |
| 23 | 23.REALMEDIA NETWORK SA▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,7 mil. RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 24 | 24.GARMIN CLUJ SRL▲ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,6 mil. RON▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 25 | 25.CRYSTAL SYSTEM SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,2 mil. RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 26 | 26.XOOMWORKS DEVELOPMENT RO SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 202,9 % | ▲ 202,9 % | 126,9 K RON | |
| 27 | 27.RESEARCH INTERNATIONAL SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,3 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -1,8 mil. RON | |
| 28 | 28.NENOS GROUP SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 5 mil. RON— | — | -4,8 mil. RON | |
| 29 | 29.SAGA SOFTWARE SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 245,4 % | ▲ 245,4 % | 10,8 mil. RON | |
| 30 | 30.PROCENSIT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,7 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.WISE IMMO WEBSOLUTIONS HOLDING SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | -505,8 K RON | |
| 32 | 32.FOKKER ENGINEERING ROMANIA S.R.L.▲ 41 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 219,7 % | ▲ 219,7 % | 949,3 K RON | |
| 33 | 33.SENIOR SOFTWARE AGENCY SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 34 | 34.TECH MAHINDRA LIMITED. INDIA SUCURSALA BUCURESTI▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | -287,5 K RON | |
| 35 | 35.DRAGON MEDICAL COMPLEX SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -103,3 K RON | |
| 36 | 36.YOURSOFT ALTERNATIVE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,8 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.MOTOROLA SOLUTIONS ROMANIA SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 158 K RON | |
| 38 | 38.WIZROM SOFTWARE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 39 | 39.BLUE POINT IT SOLUTIONS SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 122,4 K RON | |
| 40 | 40.WIZMO WEBSOLUTIONS ROMANIA SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | -901 K RON | |
| 41 | 41.INDECO SOFT SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 42 | 42.TELENAV SOFTWARE SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 43 | 43.GRAITEC ROUMANIE SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,8 mil. RON▲ 195,6 % | ▲ 195,6 % | 444,3 K RON | |
| 44 | 44.INTEGRISOFT SOLUTIONS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 3 mil. RON | |
| 45 | 45.GIDA ELECTRA SRL▼ 2 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,7 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -8,7 K RON | |
| 46 | 46.XISOFT SERVICII SRL▲ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 44,3 K RON | |
| 47 | 47.NEXTUP MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,7 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 59,4 K RON | |
| 48 | 48.HR TOOL SRL▲ 1.007 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 241.133,7 % | ▲ 241.133,7 % | -1,5 K RON | |
| 49 | 49.BULLGUARD SOFTWARE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 449,5 K RON | |
| 50 | 50.SOFTEH PLUS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.DATAMEDIA EAST EUROPE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 640,4 K RON | |
| 52 | 52.SYNETO SRL▼ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 912,6 K RON | |
| 53 | 53.GSR GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 213,2 K RON | |
| 54 | 54.ANUTTARA SOFTWARE SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.TRANSART SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 650,6 K RON | |
| 56 | 56.DELTAROM SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 74,9 K RON | |
| 57 | 57.ALTFACTOR SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 470,4 K RON | |
| 58 | 58.DRCARMEN-TECHNOLOGY S.R.L.▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,9 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 65,4 K RON | |
| 59 | 59.PLURIVA SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 602,2 K RON | |
| 60 | 60.TNT COMPUTERS SRL▲ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 414,4 K RON | |
| 61 | 61.GREEN COMPUTERS SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 12,4 K RON | |
| 62 | 62.GOTTON IT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 213,8 K RON | |
| 63 | 63.LUMINOS LABS SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9 mil. RON▲ 99,7 % | ▲ 99,7 % | 374,5 K RON | |
| 64 | 64.R.A.I. SOFTWARE SRL▼ 47 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 65 | 65.DENIRO MEDIA SRL▲ 200 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 773,8 % | ▲ 773,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 66 | 66.TH JUNIOR SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 67 | 67.INDACO SYSTEMS SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,7 mil. RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 68 | 68.ENGHOUSE NETWORKS SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -21,6 K RON | |
| 69 | 69.INTERSOFT START SOLUTIONS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 70 | 70.RO SOFTWARE HOUSE SRL▼ 20 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,6 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 83,9 K RON | |
| 71 | 71.SAGA NEXT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 207,1 K RON | |
| 72 | 72.AXON SOFT SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 146,6 K RON | |
| 73 | 73.MAISSA INVESTITOR S.R.L.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | -315,8 K RON | |
| 74 | 74.ALLSOFT4ALL DEVELOPMENT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -63,8 K RON | |
| 75 | 75.HR SINCRON SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 381,1 K RON | |
| 76 | 76.BRINGME INT SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | -241,2 K RON | |
| 77 | 77.SYNCRO SOFT SRL▼ 67 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,3 mil. RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | 19,2 mil. RON | |
| 78 | 78.IT DIGITAL POMELO SRL▲ 82 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | -1,2 mil. RON | |
| 79 | 79.INFO PLUS SRL▲ 15 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,3 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 473,7 K RON | |
| 80 | 80.CLUB SOFTWARE SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 156,4 K RON | |
| 81 | 81.SOFTRUST COMPUTERS SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -2,9 K RON | |
| 82 | 82.ART GAMES SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | -322,6 K RON | |
| 83 | 83.123FORMBUILDER S.R.L.▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 865,4 K RON | |
| 84 | 84.EVO FORGE SRL▲ 97 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 200 % | ▲ 200 % | -175,6 K RON | |
| 85 | 85.WIND TECHNOLOGIES SRL▼ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 58 % | ▼ 58 % | 189,3 K RON | |
| 86 | 86.INNERES AUGE COMPANY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -2,1 K RON | |
| 87 | 87.M.F.M. PROINVEST GRUP SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -719 RON | |
| 88 | 88.CORPORATER PERFORMANCE MANAGEMENT SOFTWARE SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 170,7 K RON | |
| 89 | 89.COREBUILD SRL▲ 136 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 293,9 % | ▲ 293,9 % | 319,8 K RON | |
| 90 | 90.GREENSOFT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 46,8 K RON | |
| 91 | 91.ANZI SOFT SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 246,2 K RON | |
| 92 | 92.SPECTRUM SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 93 | 93.INVENTA PRIME SRL▲ 125 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 263,4 % | ▲ 263,4 % | -43,7 K RON | |
| 94 | 94.CANON PRODUCTION PRINTING ROMANIA S.R.L.▼ 22 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 95 | 95.LEMUR LABS SRL▼ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 96 | 96.PRODINF SOFTWARE SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 92,6 K RON | |
| 97 | 97.LOGICNET SOLUTION SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 53,8 K RON | |
| 98 | 98.EVERCODER SOFTWARE SRL▲ 74 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 99 | 99.AUTODESK SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 100 | 100.KNOPAD SOFTWARE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 989,7 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 58,5 K RON |