Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după datorii în 2016
2.716 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 496,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,1 mil. RON, iar liderul atinge 78,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVON COSMETICS (ROMANIA) SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,1 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 61,7 mil. RON | |
| 2 | 2.NORDEXIM COFFEE SERVICES SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 57,5 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 3 | 3.COSMETICS ORIFLAME ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 27,6 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 10,3 mil. RON | |
| 4 | 4.MARICATER SHOPPING SRL▲ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 16,5 mil. RON▲ 327 % | ▲ 327 % | 97,3 K RON | |
| 5 | 5.ZEPTER INTERNATIONAL ROMANIA IMPORT EXPORT SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,9 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 518,4 K RON | |
| 6 | 6.HELL ADVERTISING CORPORATE SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,4 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 817,1 K RON | |
| 7 | 7.KONE ASCENSORUL SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,4 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.TELEMARKETING SRL▲ 227 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 2.500 % | ▲ 2.500 % | -75,7 K RON | |
| 9 | 9.VENDING ZONE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,5 mil. RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.EUR COMTUR SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,4 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 11 | 11.FOREVER LIVING PRODUCTS ROMANIA SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,1 mil. RON▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 27,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ROMSYM DATA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 39,7 K RON | |
| 13 | 13.ROYAL STANDARD TRADE SRL▲ 178 | Municipiul Oradea, Bihor | 7,1 mil. RON▲ 1.364,7 % | ▲ 1.364,7 % | 217,7 K RON | |
| 14 | 14.B CAFE RETAIL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,1 mil. RON— | — | — | 338 K RON |
| 15 | 15.HIGHER PRODUCTS CORPORATION S.R.L.▲ 13 | Sat Miheleu, Comuna Lăzăreni, Bihor | 6,5 mil. RON▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | -1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.KIKI & IRI 2011 SRL▲ 7 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 6,4 mil. RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 1 mil. RON | |
| 17 | 17.GENERAL VENDING RO SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,2 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.LIFE CARE CORP SRL▼ 3 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 6 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.EXPERT CONNECTION SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.HILTI ROMANIA S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,3 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 1,8 mil. RON | |
| 21 | 21.INDPRODCOM SRL▼ 3 | Sat Sântandrei, Oraş Simeria, Hunedoara | 5,3 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 4,9 mil. RON | |
| 22 | 22.SOLO CAFFE AUTOMATE S.R.L.▼ 5 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 5,1 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 23 | 23.POSTFARM SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,9 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -28,6 K RON | |
| 24 | 24.DOCTOR VENDING SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,9 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 22,6 K RON | |
| 25 | 25.ROMAIR SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 110,6 K RON | |
| 26 | 26.DMD COFFEE & VENDING S.R.L.▲ 6 | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 4,5 mil. RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 27 | 27.TEHNO ICE IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,1 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 65,6 K RON | |
| 28 | 28.RIVAL CAFFE' SRL▼ 2 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 4,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -613 RON | |
| 29 | 29.ECUATOR COFFEE SERVICES S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 4 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 30 | 30.SCANIC SRL▲ 1.356 | Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman | 3,9 mil. RON▲ 17.539,3 % | ▲ 17.539,3 % | 30,3 K RON | |
| 31 | 31.ANK COFFEE SERVICE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,8 mil. RON— | — | -107 K RON | |
| 32 | 32.SARTOROM IMPEX SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,6 mil. RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 828,6 K RON | |
| 33 | 33.SPECTRO SERVICE ROMANIA SRL▲ 198 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3,5 mil. RON▲ 743,8 % | ▲ 743,8 % | 399,7 K RON | |
| 34 | 34.RPN SEMTEST GENETIC INTERNATIONAL SA▼ 1 | Comuna Baloteşti, Ilfov | 3,4 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -198,8 K RON | |
| 35 | 35.TEHNOTRADE SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,3 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.ESCAPADE FASHION SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,3 mil. RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | -178,6 K RON | |
| 37 | 37.SMART TOTAL VENDING S.R.L.▼ 18 | Comuna Jilava, Ilfov | 3,2 mil. RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 702,5 K RON | |
| 38 | 38.DAVISOF BUSINESS SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 160,2 K RON | |
| 39 | 39.ROMWINE EQUIPMENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 22 K RON | |
| 40 | 40.CARIF SA L'UNION SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -395,2 K RON | |
| 41 | 41.PROMAN ROMANIA SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 624,9 K RON | |
| 42 | 42.STATUS IDC S.R.L.▲ 101 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,8 mil. RON▲ 337,9 % | ▲ 337,9 % | 98 K RON | |
| 43 | 43.TALLY CAFFE SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 403,9 K RON | |
| 44 | 44.DIGITRONIX TECHNOLOGY SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 39,5 K RON | |
| 45 | 45.SOLAR TECHNOLOGY FUTURE SRL▲ 1.698 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 28.780 % | ▲ 28.780 % | -169,9 K RON | |
| 46 | 46.TODDY GROUP SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,6 mil. RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.REVO DESIGN SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,5 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 20 K RON | |
| 48 | 48.DIACONITA DIC SRL▼ 9 | Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 2,5 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.ROGARD COOM IMPEX SRL▼ 33 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 2,4 mil. RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 14 K RON | |
| 50 | 50.INTERNATIONAL M SERENDIPITY SRL▲ 19 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,4 mil. RON▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 20,2 K RON | |
| 51 | 51.ABP IMOBILIARE CONSULT S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,4 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -112,9 K RON | |
| 52 | 52.BUSINESS DIVISION GROUP SRL▲ 34 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 723 K RON | |
| 53 | 53.DOVA CAPITAL SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 521,2 K RON | |
| 54 | 54.RELAX MAGNETIC SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 5 K RON | |
| 55 | 55.MANOPOLY CONSULTING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -836,9 K RON | |
| 56 | 56.GLOBAL ENGINEERING SYSTEMS SRL▲ 106 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 2,1 mil. RON▲ 271,2 % | ▲ 271,2 % | 11,1 K RON | |
| 57 | 57.H10 SPORT LOUNGE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -239,7 K RON | |
| 58 | 58.IT ECOSERV SRL▲ 108 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▲ 259 % | ▲ 259 % | 718,8 K RON | |
| 59 | 59.WIZ MOBILE SRL▲ 57 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 2 mil. RON▲ 144,2 % | ▲ 144,2 % | -198,1 K RON | |
| 60 | 60.HYDRA SRL▲ 195 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 409,1 % | ▲ 409,1 % | -238,2 K RON | |
| 61 | 61.MELANIA ECOSTYLE SRL▼ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,9 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -267,9 K RON | |
| 62 | 62.KDOU IMPEX SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.RIBOX INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 1,7 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -371,4 K RON | |
| 64 | 64.MADYNEX COM SRL▼ 4 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 1,7 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -5,8 K RON | |
| 65 | 65.MELIZA SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 111,3 K RON | |
| 66 | 66.NOVO BIOMEDICS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -6,3 K RON | |
| 67 | 67.CAFETO VENDING SOLUTIONS SRL▲ 43 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 1,6 mil. RON▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 969,9 K RON | |
| 68 | 68.LASER SPINE CLINIC SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 95 K RON | |
| 69 | 69.ART-RO SRL▲ 14 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 240,5 K RON | |
| 70 | 70.RADUMAR COMPANY SRL▲ 35 | Sat Grumăzeşti, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 1,6 mil. RON▲ 83 % | ▲ 83 % | -65,3 K RON | |
| 71 | 71.SILPETER COFFEE SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 254,5 % | ▲ 254,5 % | 218,3 K RON | |
| 72 | 72.INCENTIVE DISTRIBUTIONS SRL▼ 11 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,5 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 267,5 K RON | |
| 73 | 73.DARARA IMPEX SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 116,1 K RON | |
| 74 | 74.C&C OFFICE DISTRIBUTION SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 60,7 K RON | |
| 75 | 75.JESA SPORT AGENCY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -33,6 K RON | |
| 76 | 76.G.P.S. UNIVERSAL SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 69,9 K RON | |
| 77 | 77.HEFE ARTIZAN SRL▲ 50 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,4 mil. RON▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 51,9 K RON | |
| 78 | 78.TRESTIAN TRANS SRL▲ 7 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 1,4 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 13,9 K RON | |
| 79 | 79.DIVEMA S.R.L.▲ 29 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 106,4 K RON | |
| 80 | 80.VENDING MASTER SRL▲ 13 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -6,5 K RON | |
| 81 | 81.EXPRESOARE CAFEA SRL▲ 8 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 128 K RON | |
| 82 | 82.HDVISION XPERIENCE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -1 mil. RON | |
| 83 | 83.SHIMONOV REUVEN TRADING SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.DREN COMPANY SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 62,6 K RON | |
| 85 | 85.NUMERIS COM SRL▼ 35 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 1,3 mil. RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 64,7 K RON | |
| 86 | 86.PUNTO VENDING SRL▼ 19 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 1,3 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 54,4 K RON | |
| 87 | 87.FABERKRON SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 306,6 K RON | |
| 88 | 88.IT-MB SERVICE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 151,7 K RON | |
| 89 | 89.MARIGAB SRL▼ 46 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 221,6 K RON | |
| 90 | 90.PARTYBOX RO SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 156,4 K RON | |
| 91 | 91.BIOSTEC CLINILAB SRL▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 702 K RON | |
| 92 | 92.ITAL VENDING SRL▼ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 118,4 K RON | |
| 93 | 93.FACILITY DISTRIB SRL▲ 116 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 168 % | ▲ 168 % | 189,2 K RON | |
| 94 | 94.SNACK BOX SRL▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,2 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 47,1 K RON | |
| 95 | 95.ELECTRO VOX SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,2 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -83,4 K RON | |
| 96 | 96.CONFIDENT MANAGEMENT S.R.L.▼ 12 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 1,2 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 14,8 K RON | |
| 97 | 97.EASY COFFEE SRL▼ 19 | Loc. Vârteju, Oraş Măgurele, Ilfov | 1,2 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -738,9 K RON | |
| 98 | 98.DANELYS PREST SRL▼ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 25,5 K RON | |
| 99 | 99.VENDOMAT GRUP SRL▼ 17 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 1,2 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 139,8 K RON | |
| 100 | 100.DE CAFE GRUP SRL▼ 1 | Sat Ticvaniu Mic, Comuna Ticvaniu Mare, Caraş-Severin | 1,1 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 6,8 K RON |