Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după datorii în 2009
2.235 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 500 mil. RON. Pragul de intrare în top este 694,7 K RON, iar liderul atinge 123,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVON COSMETICS (ROMANIA) SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 123,3 mil. RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 71,8 mil. RON | |
| 2 | 2.NORDEXIM COFFEE SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,1 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 173,4 K RON | |
| 3 | 3.ZEPTER INTERNATIONAL ROMANIA IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,8 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.FOREVER LIVING PRODUCTS ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,9 mil. RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 5 mil. RON | |
| 5 | 5.BIRDA GROUP INTERNATIONAL SRL▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27,3 mil. RON▲ 1.196,9 % | ▲ 1.196,9 % | 91 K RON | |
| 6 | 6.FAMILY FROST PRODUSE CONGELATE LA DOMICILIU SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,6 mil. RON▲ 232,7 % | ▲ 232,7 % | -6,5 mil. RON | |
| 7 | 7.GENERAL VENDING RO SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,8 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -57,5 K RON | |
| 8 | 8.STATUS IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,1 mil. RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | -655,3 K RON | |
| 9 | 9.HILTI ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,8 mil. RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -980,7 K RON | |
| 10 | 10.COSMETICS ORIFLAME ROMANIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,6 mil. RON▲ 123,1 % | ▲ 123,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 11 | 11.ROMSYM DATA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,5 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 308,5 K RON | |
| 12 | 12.LIFE CARE CORP SRL▼ 5 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 7,9 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 13 | 13.TOY'S MANIA SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,9 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 357,7 K RON | |
| 14 | 14.TEHNOTRADE SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,7 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 35 K RON | |
| 15 | 15.RIVAL CAFFE' SRL▲ 5 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 6,9 mil. RON▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 15,3 K RON | |
| 16 | 16.DREAM TEAM CONCIERGE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,7 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 123,1 K RON | |
| 17 | 17.D.K. VENDING SRL▲ 198 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,4 mil. RON▲ 2.072,9 % | ▲ 2.072,9 % | -547,7 K RON | |
| 18 | 18.FRESH'N TASTY SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,3 mil. RON▲ 382,3 % | ▲ 382,3 % | -859 K RON | |
| 19 | 19.DANIK COMPANY SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,8 mil. RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | -763 K RON | |
| 20 | 20.UNIVERSAL - K ROMANIA SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,6 mil. RON▲ 242,7 % | ▲ 242,7 % | 974,7 K RON | |
| 21 | 21.MOBILE DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 5,3 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 298,6 K RON | |
| 22 | 22.SARTOROM IMPEX SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,9 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 153,7 K RON | |
| 23 | 23.ALTERNATIVA COM SRL▼ 7 | Sat Valea Mare, Comuna Runcu, Gorj | 4,5 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -1,5 K RON | |
| 24 | 24.SMART TOTAL VENDING S.R.L.▼ 11 | Comuna Jilava, Ilfov | 4,4 mil. RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 294,6 K RON | |
| 25 | 25.MARIGAB SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 71,2 K RON | |
| 26 | 26.ATV DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1 mil. RON▲ 1.935,1 % | ▲ 1.935,1 % | 200,6 K RON | |
| 27 | 27.ROMWINE EQUIPMENT SRL▲ 2.230 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 460.653,6 % | ▲ 460.653,6 % | 3,2 K RON | |
| 28 | 28.ROMAIR SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -190,3 K RON | |
| 29 | 29.GOLD VENDING SRLnou | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 3,5 mil. RON— | — | — | -79 RON |
| 30 | 30.ENERGETIX SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | -639,3 K RON | |
| 31 | 31.DABS TRADING COMPANY SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.ABP IMOBILIARE CONSULT S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | -213,1 K RON | |
| 33 | 33.CAFE + CO TIMISOARA SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 mil. RON▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | -1 mil. RON | |
| 34 | 34.CRE SERVICES & PROJECTS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 32,8 K RON | |
| 35 | 35.KOM DOORS TEHNIC SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -135,7 K RON | |
| 36 | 36.SELECTA COMERT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 212,1 K RON | |
| 37 | 37.ELECTRO VOX SRL▼ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,1 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 446,5 K RON | |
| 38 | 38.STANDARD SERVICE 2000 SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -56,7 K RON | |
| 39 | 39.MELANIA ECOSTYLE SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,9 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 12,6 K RON | |
| 40 | 40.MB 3 MODINCOM SRL▲ 359 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 1.177,2 % | ▲ 1.177,2 % | 931,4 K RON | |
| 41 | 41.TOP SPORTS PROFESSIONAL MEDIA SRL▲ 120 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,8 mil. RON▲ 349,2 % | ▲ 349,2 % | 44,1 K RON | |
| 42 | 42.JUST VENDING SRL▲ 47 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7 mil. RON▲ 133,6 % | ▲ 133,6 % | -157,3 K RON | |
| 43 | 43.MADYNEX COM SRL▼ 3 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 1,7 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -55,4 K RON | |
| 44 | 44.NORAND SRL▼ 13 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,6 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 145,5 K RON | |
| 45 | 45.HEAVEN STAR SRL▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,5 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | -9,4 K RON | |
| 46 | 46.DIGITRONIX TECHNOLOGY SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 40,6 K RON | |
| 47 | 47.RULCONSTRUCT IMPEX SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 204,3 K RON | |
| 48 | 48.ALL COSMETICS MARKETING S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 2 mil. RON | |
| 49 | 49.TRANSTIROLYEN SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 42 K RON | |
| 50 | 50.RAUSSE DESIGN SRL▲ 3 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 1,3 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 310,5 K RON | |
| 51 | 51.DINARDOBAR SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -53,9 K RON | |
| 52 | 52."ALISCA VENDING" SRL▼ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3 mil. RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 470,4 K RON | |
| 53 | 53.DARIDA TEL SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 50,8 K RON | |
| 54 | 54.RPN SEMTEST GENETIC INTERNATIONAL SA▲ 17 | Comuna Baloteşti, Ilfov | 1,2 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | -296 K RON | |
| 55 | 55.E MAGIC SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -91,1 K RON | |
| 56 | 56.OCMAVA COM SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,2 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -135,9 K RON | |
| 57 | 57.KONE ASCENSORUL SA▲ 1.036 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 4.040,4 % | ▲ 4.040,4 % | 143,9 K RON | |
| 58 | 58.COMIR GRUP SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 332,9 K RON | |
| 59 | 59.DIACONITA DIC SRL▲ 14 | Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 4,9 K RON | |
| 60 | 60.HIT ROM GMBH PRODCONSTRIMPEX SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 95,1 K RON | |
| 61 | 61.DOGICOM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -36,2 K RON | |
| 62 | 62.METEOR INVEST SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 140,8 % | ▲ 140,8 % | 573 RON | |
| 63 | 63.SPECTRO SERVICE ROMANIA SRL▲ 21 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 306,8 K RON | |
| 64 | 64.MAIA DENTAL SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 1,5 K RON | |
| 65 | 65.CONFIDENT MANAGEMENT S.R.L.▼ 7 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 1,1 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -104,8 K RON | |
| 66 | 66.ROGARD COOM IMPEX SRL▼ 5 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 1 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 1,9 K RON | |
| 67 | 67.PROSEAL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 58,4 K RON | |
| 68 | 68.BIOLOGISTICS SRLnou | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 1 mil. RON— | — | — | 111,4 K RON |
| 69 | 69.DAROMI SRL▲ 162 | Municipiul Craiova, Dolj | 1 mil. RON▲ 271,1 % | ▲ 271,1 % | 25,1 K RON | |
| 70 | 70.EUROVEND CORPORATION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -173,4 K RON | |
| 71 | 71.BRIANZA CAFFE SERVICE SRL▲ 14 | Sat Tureni, Comuna Tureni, Cluj | 1 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | -140,8 K RON | |
| 72 | 72.HYDRA SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 975,3 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -635 K RON | |
| 73 | 73.LOYALTY PLATFORMS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 968,1 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 208,8 K RON | |
| 74 | 74.MINIMED SOLUTIONS SRL▲ 132 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 965 K RON▲ 218,9 % | ▲ 218,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 75 | 75.SHOP 24 AUTOMATIC SRL▲ 134 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 957,7 K RON▲ 220,4 % | ▲ 220,4 % | -244,2 K RON | |
| 76 | 76.OEM TOP LINE ROMANIA SRL▲ 425 | Municipiul Timişoara, Timiş | 950,5 K RON▲ 784,9 % | ▲ 784,9 % | 90,9 K RON | |
| 77 | 77.APEX SERV SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 939,3 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 453 RON | |
| 78 | 78.UNO M EXIM SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 938,2 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 9,7 K RON | |
| 79 | 79.ROMADENI EXIM SRL▼ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 925,3 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | -347 K RON | |
| 80 | 80.MACH 6 DISTRIBUTION SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 902,6 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -194,9 K RON | |
| 81 | 81.HOMMAGE SRL▲ 32 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 899,9 K RON▲ 53 % | ▲ 53 % | -182,2 K RON | |
| 82 | 82.GETFIT SPORT SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 896,1 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | -138,3 K RON | |
| 83 | 83.MARLI COMPRESCON SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 888 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -106,2 K RON | |
| 84 | 84.TEHNO ICE IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 872 K RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 25,7 K RON | |
| 85 | 85.EDIL TERMA SRL▲ 1.224 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 865,7 K RON▲ 4.741,8 % | ▲ 4.741,8 % | 6,8 K RON | |
| 86 | 86.INA CAFE COMPANY SRL▲ 66 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 861,9 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | -266 K RON | |
| 87 | 87.CATALUCIA IMPEX SRL▲ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 861,2 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | -116,4 K RON | |
| 88 | 88.EDIL GAMA SRL▲ 1.214 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 857,3 K RON▲ 4.595,6 % | ▲ 4.595,6 % | 5,7 K RON | |
| 89 | 89.MAURA SERVICE SRL▲ 244 | Municipiul Roman, Neamţ | 845,7 K RON▲ 359,8 % | ▲ 359,8 % | 5,7 K RON | |
| 90 | 90.PROMAN ROMANIA SRL▼ 44 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 829,2 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 6,6 K RON | |
| 91 | 91.ROYAL MEDICAL OPTIC SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 800,8 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | -260,6 K RON | |
| 92 | 92.SUNATOAREA COM SRL▲ 7 | Sat Dumbrăveni, Comuna Crasna, Gorj | 792,5 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 27,6 K RON | |
| 93 | 93.CASA LATINA SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 777,8 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 1,1 K RON | |
| 94 | 94.EURO INTERNATIONAL SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 775,5 K RON▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | -56,5 K RON | |
| 95 | 95.PORALE SRL▼ 17 | Sat Bălăneşti, Comuna Bălăneşti, Gorj | 768,4 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -2,2 K RON | |
| 96 | 96.DREN COMPANY SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 740,6 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 4,7 K RON | |
| 97 | 97.CER ILVA SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 738,8 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -6,5 K RON | |
| 98 | 98.STYLE DOORS SRL▲ 255 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 733,7 K RON▲ 321,4 % | ▲ 321,4 % | 201,3 K RON | |
| 99 | 99.EUROPEAN STANDARD SRL▲ 82 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 700 K RON▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 8,3 K RON | |
| 100 | 100.CLAYMAN MARKETING COMPANY SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 694,7 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -140,6 K RON |