Top 100 firme — Comerț cu alte autovehicule după datorii în 2017
412 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,2 mld. RON. Pragul de intrare în top este 764,7 K RON, iar liderul atinge 137,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MHS TRUCK & BUS SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 137,9 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 10,5 mil. RON | |
| 2 | 2.IVECO ROMANIA SRL▲ 1 | Sat Manolache, Comuna Glina, Ilfov | 113,8 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -2 mil. RON | |
| 3 | 3.SCANIA ROMANIA SRL▲ 1 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 111,5 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 4 | 4.TH TRUCKS S.R.L.▼ 2 | Comuna Gilău, Cluj | 101,2 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 287,4 K RON | |
| 5 | 5.VOLVO ROMANIA SRL▲ 2 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 68,9 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 17,7 mil. RON | |
| 6 | 6.AUTOMOTIVE SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 58,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -65,3 K RON | |
| 7 | 7.IVECO TRUCK SERVICES SRL▲ 1 | Sat Manolache, Comuna Glina, Ilfov | 57,6 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 2 mil. RON | |
| 8 | 8.STUDIO PLUS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 57,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -927,6 K RON | |
| 9 | 9.MUNAX SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 51,1 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -339,1 K RON | |
| 10 | 10.GRADINARIU IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49,9 mil. RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 5,9 mil. RON | |
| 11 | 11.CTE TRAILERS SRL▼ 1 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 44,4 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 2 mil. RON | |
| 12 | 12.EUROSPEED SRL▼ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 41,2 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 13 | 13.CONSTRUCTION MACHINERY DELIVERY SRL▼ 1 | Sat Petreşti, Comuna Corbeanca, Ilfov | 38,5 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.SCHWARZMULLER ROMANIA SRL= | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 23,4 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -624,5 K RON | |
| 15 | 15.BMC TRUCK & BUS SA▲ 1 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 22,4 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | -1,3 mil. RON | |
| 16 | 16.ANADOLU AUTOMOBIL ROM SRL▼ 1 | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 16,9 mil. RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 2,8 mil. RON | |
| 17 | 17.ITALTRUCK CENTER SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,3 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -152 K RON | |
| 18 | 18.BRIARI'S IND S.R.L.▲ 9 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 8,7 mil. RON▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 4,4 mil. RON | |
| 19 | 19.LKW PKW OMNIBUS CENTER - BUCURESTI SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,4 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 375,8 K RON | |
| 20 | 20.DUOAUTO SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -15,3 K RON | |
| 21 | 21.MHS IMMO CRAIOVA S.R.L.▲ 1 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 7,3 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -132,2 K RON | |
| 22 | 22.TRUCKS & MORE TRADE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 74,1 K RON | |
| 23 | 23.SCHMITZ CARGOBULL ROMANIA SRLnou | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 6,9 mil. RON— | — | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.MONIS SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 25 | 25.SKY N LOGISTIC SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,2 mil. RON0,0% | 0,0% | -62 RON | |
| 26 | 26.ALL STORY SERVICES SRL▲ 92 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,5 mil. RON▲ 937,4 % | ▲ 937,4 % | 99,3 K RON | |
| 27 | 27.INTER CARGO GRUP SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.CMC TRUCKS & TRAILERS SRL▲ 7 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 4,3 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 56,8 K RON | |
| 29 | 29.BEST OMNIBUS SRL= | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 4,3 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -410,4 K RON | |
| 30 | 30.REDTOR SRL▲ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 4 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 46,4 K RON | |
| 31 | 31.EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -26 K RON | |
| 32 | 32.INGERL AUSTROM SRL▲ 12 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3,6 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | -15,7 K RON | |
| 33 | 33.EUROTRUCKS TRADE STORE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 34 | 34.BRICOMAR S.R.L.▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,3 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | -54,7 K RON | |
| 35 | 35.ALMA GRUP SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -347,6 K RON | |
| 36 | 36.AUTO BRUMMER SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,9 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -128 K RON | |
| 37 | 37.T.A. WALKER VALENTIN IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 108,2 K RON | |
| 38 | 38.MITICA TRANS 2007 SRL▲ 15 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 2,9 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 91,7 K RON | |
| 39 | 39.CONSAL RIVER SRL▲ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,9 mil. RON0,0% | 0,0% | -26,1 K RON | |
| 40 | 40.EUROTRADE TRUCK SRL▲ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,8 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -200,4 K RON | |
| 41 | 41.FILIP FLEET SRL▼ 13 | Municipiul Arad, Arad | 2,7 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 509 K RON | |
| 42 | 42.STOIAN BUSINESS CONSULTING SRL▲ 4 | Sat Pasărea, Comuna Brăneşti, Ilfov | 2,7 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -25,6 K RON | |
| 43 | 43.BCN TRUCKS SRL▲ 29 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 2,6 mil. RON▲ 112,4 % | ▲ 112,4 % | 296,2 K RON | |
| 44 | 44.ANDROMEDA SERV SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 199,1 K RON | |
| 45 | 45.IKAT SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,6 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | -559 K RON | |
| 46 | 46.BEST MOTORS SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,5 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -157,5 K RON | |
| 47 | 47.TRANSLOCROM S.R.L.▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,3 mil. RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 309 K RON | |
| 48 | 48.T - SERVICE BARAGAN SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,2 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 46,5 K RON | |
| 49 | 49.JERILE SRL▲ 3 | Sat Şicula, Comuna Şicula, Arad | 2,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 10 RON | |
| 50 | 50.ACTIVE TRUCKS SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,2 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -58,2 K RON | |
| 51 | 51.ROTARU TRAILERS SRL▲ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2 mil. RON▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 43,9 K RON | |
| 52 | 52.PUR LINE IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.EURO FILMAR SRLnou | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,9 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 963 RON | |
| 54 | 54.IVAN SRL▲ 4 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -162,5 K RON | |
| 55 | 55.BEST CAR SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 59 % | ▲ 59 % | 60,1 K RON | |
| 56 | 56.HS INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 326,7 K RON | |
| 57 | 57.BUS & COACH SERVICES SRL▲ 71 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,6 mil. RON▲ 257,4 % | ▲ 257,4 % | 246 K RON | |
| 58 | 58.COMARES SERV SRL▲ 1 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -321 RON | |
| 59 | 59.ROTARU ŞI FIII SRLnou | Sat Tăbărăşti, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -5,8 K RON | |
| 60 | 60.PERFECT SRL▲ 3 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 1,5 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -1,9 K RON | |
| 61 | 61.ITALTRUCK CENTER SRL BRAŞOV-FILIALA SIBIU= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.ECOLINE SRL▼ 42 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,5 mil. RON▼ 84 % | ▼ 84 % | 1,7 mil. RON | |
| 63 | 63.GETICA TUR SRL▲ 25 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,5 mil. RON▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 24,7 K RON | |
| 64 | 64.ASLAN AUTO GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.MAYA & MATEO COMPANY SRL▲ 77 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 299 % | ▲ 299 % | 59,1 K RON | |
| 66 | 66.SAM FOCUS TRANS SRL▲ 1 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 1,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -23,6 K RON | |
| 67 | 67.TRUCKS SALES SERVICE SRL▼ 3 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 1,5 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -484 RON | |
| 68 | 68.COMEXINPROD SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -11,7 K RON | |
| 69 | 69.C.G.R. BUSINESS PROJECT SRL▲ 40 | Sat Dascălu, Comuna Dascălu, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 135,7 % | ▲ 135,7 % | 79 K RON | |
| 70 | 70.SCHANTL & VOX SERV SRL▼ 14 | Sat Negreni, Comuna Negreni, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 993 RON | |
| 71 | 71.AUTO MEK SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -200 RON | |
| 72 | 72.TRUCK AUTOLUX SRL▼ 4 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 2,6 K RON | |
| 73 | 73.BUS & COACH SOLUTIONS SRL▼ 47 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | -1,1 K RON | |
| 74 | 74.ABC AUTO STAR SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,3 mil. RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 14,8 K RON | |
| 75 | 75.VUG IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,3 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -1,2 mil. RON | |
| 76 | 76.CONSTANTRETRO ALBA S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 596,7 K RON | |
| 77 | 77.MARATON TRAILERS SRL▲ 279 | Sat Mera, Comuna Baciu, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 17.215,3 % | ▲ 17.215,3 % | -261,8 K RON | |
| 78 | 78.AL - TRUCK INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 1,1 mil. RON— | — | — | 454,6 K RON |
| 79 | 79.MGH LUX BUS SRL▲ 56 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 168,5 % | ▲ 168,5 % | 47,5 K RON | |
| 80 | 80.TRAILER PARC SRL▲ 2 | Sat Bobota, Comuna Bobota, Sălaj | 1,1 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 49,7 K RON | |
| 81 | 81.CARMEN INATURA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | -66,1 K RON | |
| 82 | 82.AUTORAV SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -15,1 K RON | |
| 83 | 83.MIZAR MOTORS SRL▲ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | -264,1 K RON | |
| 84 | 84.ENGAS S.R.L.▲ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 103,2 % | ▲ 103,2 % | 84,8 K RON | |
| 85 | 85.OONINCX SRL▼ 7 | Sat Biled, Comuna Biled, Timiş | 1 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 6,1 K RON | |
| 86 | 86.SOLARIS BUS & COACH ROMANIA SRL▲ 137 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 678,5 % | ▲ 678,5 % | -16,3 K RON | |
| 87 | 87.AUTO IN SRL▲ 4 | Municipiul Arad, Arad | 996,4 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 114,6 K RON | |
| 88 | 88.GID TRANS IMPEX SRL▼ 8 | Sat Viile Apei, Oraş Seini, Maramureş | 989,7 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 342,4 K RON | |
| 89 | 89.TECNO MAC S.R.L.▼ 16 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 954,5 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 115,3 K RON | |
| 90 | 90.EDYFLO SRL▲ 24 | Municipiul Săcele, Braşov | 937,2 K RON▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | -105,2 K RON | |
| 91 | 91.DAVID IANIS CAR SRL▼ 8 | Municipiul Aiud, Alba | 910,2 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 124 K RON | |
| 92 | 92.VEICOLI INDUSTRIALI PEZZAIOLI SRL▼ 7 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 895,2 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 3,2 K RON | |
| 93 | 93.DIESEL SERVICE BOSANCI S.R.L.▲ 34 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 883,6 K RON▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 203,2 K RON | |
| 94 | 94.ECOTECH SERVICE SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 863,3 K RON▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | -10,2 K RON | |
| 95 | 95.KRILA BUSINESS SRL▲ 332 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 856,1 K RON— | — | -2,9 K RON | |
| 96 | 96.NOVELIS PLAST S.R.L.▲ 84 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 841,8 K RON▲ 275,7 % | ▲ 275,7 % | 774,9 K RON | |
| 97 | 97.PETTENON LOGISTIC SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 805,2 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 62,7 K RON | |
| 98 | 98.LILA AGRO SRLnou | Sat Osoi, Comuna Comarna, Iaşi | 780 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -48,7 K RON | |
| 99 | 99.K - 9 PATROL SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 771,4 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 2,1 K RON | |
| 100 | 100.GENCAY SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 764,7 K RON— | — | — | 82,8 K RON |