Top 100 firme — Comerț cu alte autovehicule după lichiditate ridicată în 2025
173 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 46,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LAKIHEGY 2000 SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 46,9×▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -46,7 K RON | |
| 2 | 2.TRUCKSTORE LEASING S.R.L.▲ 9 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 27,7×▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 28,2 K RON | |
| 3 | 3.KARPATHIA REAL ESTATE SRL▲ 4 | Oraş Otopeni, Ilfov | 20,2×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 554,6 K RON | |
| 4 | 4.TERRA COLET S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 17,6×▲ 1.518,4 % | ▲ 1.518,4 % | 222,3 K RON | |
| 5 | 5.BRENT ADIROBI SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,6×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 22,2 K RON | |
| 6 | 6.ANDRIS SRL▲ 4 | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 10,7×▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 26 K RON | |
| 7 | 7.ADORJANI AUTO S.R.L.▲ 44 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 8,4×▲ 172,5 % | ▲ 172,5 % | 33,8 K RON | |
| 8 | 8.MIDAM GOLD TRADING SRL▲ 13 | Oraş Voluntari, Ilfov | 7,8×▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 110 K RON | |
| 9 | 9.T - SERVICE BARAGAN SRL▲ 83 | Municipiul Oradea, Bihor | 7,5×▲ 320,1 % | ▲ 320,1 % | 909,3 K RON | |
| 10 | 10.RED STORE S.R.L.▲ 7 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 7,4×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 110,1 K RON | |
| 11 | 11.DAVI MEMOTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 6,6×▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | -367,7 K RON | |
| 12 | 12.MINERVA CURSA S.R.L.▲ 84 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 6×▲ 244,5 % | ▲ 244,5 % | 84,7 K RON | |
| 13 | 13.JADE FOREST TRANSPORT S.R.L.▼ 12 | Sat Ticoş-Floarea, Comuna Taşca, Neamţ | 5,7×▼ 93 % | ▼ 93 % | 27,1 K RON | |
| 14 | 14.ALESSNUT SERV S.R.L.▲ 44 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 5,6×▲ 93,4 % | ▲ 93,4 % | 65,2 K RON | |
| 15 | 15.GREEN DRIVE BUS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 5,5×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.SIMADARO SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Simnicu de Sus, Dolj | 5,4×▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 34,6 K RON | |
| 17 | 17.ALCOR MOTORS SRL▲ 14 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 4,6×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | -285,1 K RON | |
| 18 | 18.JUSTIN EXPEDITII SRL▲ 4 | Sat Ciceu-Mihăieşti, Comuna Ciceu-Mihăieşti, Bistriţa-Năsăud | 4,6×▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 79,8 K RON | |
| 19 | 19.ECO COMTECH SRL▲ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 484,9 K RON | |
| 20 | 20.GEOBAT TRADING SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 4,3×▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 5,9 K RON | |
| 21 | 21.T.A. WALKER VALENTIN IMPEX SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,3×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -26,3 K RON | |
| 22 | 22.EURO CARS BUSINESS SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,2×▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | -131,8 K RON | |
| 23 | 23.KIEMRO COMEXIM SRL▲ 5 | Sat Cetariu, Comuna Cetariu, Bihor | 4,1×▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -40,6 K RON | |
| 24 | 24.GENERAL ELECTRONIC SERVICE SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8×▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | -34,9 K RON | |
| 25 | 25.VALCOYSA SERVICES GROUP S.R.L.nou | Sat Margina, Comuna Margina, Timiş | 3,6×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 215,6 K RON | |
| 26 | 26.NECO TRUCKS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,4×▲ 260,6 % | ▲ 260,6 % | 193,6 K RON | |
| 27 | 27.BALÁZS TRAILERS S.R.L.▲ 121 | Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 3,4×▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 109,6 K RON | |
| 28 | 28.TRUCKO TRADING S.R.L.▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1×▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 391,4 K RON | |
| 29 | 29.MUGOV UNIVERS SRL▼ 16 | Sat Greceanca, Comuna Breaza, Buzău | 2,9×▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 49,6 K RON | |
| 30 | 30.HASMER BUS S.R.L.▲ 36 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 2,9×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 384,8 K RON | |
| 31 | 31.ACTIVE TRAILER S.R.L.▲ 70 | Municipiul Turda, Cluj | 2,8×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 100,2 K RON | |
| 32 | 32.OTI TRUCKS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7×▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | -67,9 K RON | |
| 33 | 33.LKW PKW OMNIBUS CENTER - BUCURESTI SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,6×▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 343,4 K RON | |
| 34 | 34.CSISZI SRL▲ 30 | Sat Lunga, Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 2,6×▼ 3 % | ▼ 3 % | 7,3 K RON | |
| 35 | 35.M.V.M. DEZMEMBRĂRI UNIVERSAL BISTRA SRL▼ 20 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 2,5×▼ 81,4 % | ▼ 81,4 % | -85,8 K RON | |
| 36 | 36.SIMPLE SRL▲ 81 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 2,4×▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 52,3 K RON | |
| 37 | 37.MEGA OIL EXPEDITION SRL▲ 154 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4×▲ 149,5 % | ▲ 149,5 % | 27,8 K RON | |
| 38 | 38.CONSTANTRETRO ALBA S.R.L.▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,4×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 252,3 K RON | |
| 39 | 39.BOHTELMO SRL▲ 55 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 2,3×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -13,5 K RON | |
| 40 | 40.LKW SPEED TRANS SRL▲ 57 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 2,3×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 27,5 K RON | |
| 41 | 41.INTELLIGENT AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,3×▲ 22 % | ▲ 22 % | 2,8 mil. RON | |
| 42 | 42.MEFIBOSET S.R.L.▲ 66 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2×▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 43 | 43.GO TRUCKS SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2×▼ 71 % | ▼ 71 % | 41,8 K RON | |
| 44 | 44.ONPOINT TRUCKS S.R.L.▲ 55 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 21,3 K RON | |
| 45 | 45.ECO EXPERT SALUB SRL▲ 79 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,2×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.TOPSERVICE SRL▲ 85 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2×▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 125,4 K RON | |
| 47 | 47.GEO TRUCKS & TRAILERS S.R.L.▼ 29 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 2,1×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | -38,7 K RON | |
| 48 | 48.AUTO LEICA S.R.L.nou | Sat Piscu Radului, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 2,1×▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -13,8 K RON | |
| 49 | 49.HS INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9×▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | -345,1 K RON | |
| 50 | 50.GEO PROD COM IMPEX 97 SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 7,2 K RON | |
| 51 | 51.RULOTE & AUTORULOTE SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -79 RON | |
| 52 | 52.FILIP MAGTRANS SPEDITION S.R.L.▼ 14 | Sat Margina, Comuna Margina, Timiş | 1,8×▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | -83,2 K RON | |
| 53 | 53.ANAIS STARX S.R.L.▼ 4 | Sat Scrioaştea, Comuna Scrioaştea, Teleorman | 1,8×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -2,1 K RON | |
| 54 | 54.SIMNICVIC 2006 SRL▲ 57 | Sat Ciorani, Comuna Pufeşti, Vrancea | 1,8×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 175 K RON | |
| 55 | 55.LEDUAN TRUCKS S.R.L.▲ 21 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 1,7×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 18,7 K RON | |
| 56 | 56.DAVID BYS TRANS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7×▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | -141 K RON | |
| 57 | 57.CAR TRAILERS A-Z S.R.L.▲ 135 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,6×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 8,9 K RON | |
| 58 | 58.IRIZAR ROMÂNIA SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 481,3 K RON | |
| 59 | 59.OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.▲ 29 | Sat Leş, Comuna Nojorid, Bihor | 1,6×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 135,3 K RON | |
| 60 | 60.LUC &MAT TRAILER TRANS S.R.L.▲ 124 | Sat Târgşoru Vechi, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 1,5×▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 228,2 K RON | |
| 61 | 61.SEBAL TRAILER S.R.L.▲ 18 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 1,5×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -3,4 K RON | |
| 62 | 62.BILEDIL SERVICES S.R.L.nou | Sat Brăneşti, Oraş Făget, Timiş | 1,5×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 101,6 K RON | |
| 63 | 63.DISARTO S.R.L.▲ 141 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 94,1 K RON | |
| 64 | 64.LUMINA NORDULUI SON S.R.L.▲ 43 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 1,5×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 8,2 K RON | |
| 65 | 65.BOZANKAYA RAYLI SISTEMLER ANONIM ȘIRKETI SUCURSALA BUCUREȘTI▲ 90 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4×▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 66 | 66.ŞAPEMIX SRL▲ 63 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,4×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 336,2 K RON | |
| 67 | 67.ELECTRIC VEHICLES TRADE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 53,7 K RON | |
| 68 | 68.TEARDROP S.R.L.▲ 84 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 1,4×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 173 K RON | |
| 69 | 69.UNIMOG ROMANIA S.R.L.▲ 43 | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 1,4×▼ 6 % | ▼ 6 % | 2,1 mil. RON | |
| 70 | 70.LOYAL HAPPY CARS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4×0,0% | 0,0% | 27,8 K RON | |
| 71 | 71.AGRO FANATIC S.R.L.▲ 45 | Sat Uileacu de Criş, Comuna Tileagd, Bihor | 1,4×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 5,3 K RON | |
| 72 | 72.CAR FINDER ONE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,4×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 706,5 K RON | |
| 73 | 73.NORD GROUP MINICARS SRL▼ 36 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4×▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | 12,5 K RON | |
| 74 | 74.MMA RV SOLUTIONS S.R.L.▲ 32 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -47,3 K RON | |
| 75 | 75.TRUCKS TRAILERS & MACHINERY S.R.L.▲ 113 | Oraş Otopeni, Ilfov | 1,3×▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 91,2 K RON | |
| 76 | 76.STABIL CARS S.R.L.▲ 43 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 89,3 K RON | |
| 77 | 77.BEST MOTORS SRL▼ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3×▼ 56 % | ▼ 56 % | -380,6 K RON | |
| 78 | 78.SICTRAILER S.R.L.▲ 75 | Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, Harghita | 1,3×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 22,8 K RON | |
| 79 | 79.EAST EUROPEAN SUPPLY SOLUTION SRL▲ 54 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,3×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 239,9 K RON | |
| 80 | 80.EVI PREMIUM TRUCKS S.R.L.▼ 39 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,3×▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | -13,7 K RON | |
| 81 | 81.PALAS LUCKY DRACULA SRL▲ 61 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,3×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 253,2 K RON | |
| 82 | 82.MITICA TRANS 2007 SRL▲ 32 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 1,3×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -267,4 K RON | |
| 83 | 83.TIGO AUTORULATE S.R.L.▲ 62 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 1,3×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 232,7 K RON | |
| 84 | 84.ASK CARAVANS S.R.L.▲ 55 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,3×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 45 K RON | |
| 85 | 85.ZIADEH TRADING S.R.L.▲ 59 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 1,2×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 33,4 K RON | |
| 86 | 86.PACIFIC BLUE SRL▼ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 13,8 K RON | |
| 87 | 87.CAMPERISIMO S.R.L.▲ 60 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 307,9 K RON | |
| 88 | 88.DEGAS SRL▲ 85 | Sat Branişte, Comuna Podari, Dolj | 1,2×▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 23,2 K RON | |
| 89 | 89.ALPHA POINT SD GROUP S.R.L.▲ 82 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 77,2 K RON | |
| 90 | 90.RECOMMEND SRL▲ 35 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,2×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 66,6 K RON | |
| 91 | 91.ROYAL CARS & TRAILERS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,2×▼ 17 % | ▼ 17 % | 119,6 K RON | |
| 92 | 92.MAV BUS AUTOMOTIVE SRL▼ 32 | Sat Sânpaul, Comuna Şofronea, Arad | 1,2×▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 930,2 K RON | |
| 93 | 93.EURO FILMAR SRL▲ 58 | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 437,1 K RON | |
| 94 | 94.TRAILER PARC SRL▲ 60 | Sat Bobota, Comuna Bobota, Sălaj | 1,2×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 103,8 K RON | |
| 95 | 95.EUROSPEED SRL▲ 66 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,1×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 16,9 mil. RON | |
| 96 | 96.BANAT UTIL S.R.L.▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 305,3 K RON | |
| 97 | 97.PATRIX AUTOLAND S.R.L.▲ 46 | Sat Roşiori, Comuna Valea Vinului, Satu Mare | 1,1×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -6 K RON | |
| 98 | 98.TRAILER POINT SRL▲ 89 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1×▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 28,7 K RON | |
| 99 | 99.CAMIOANE SECOND HAND IL S.R.L.▲ 66 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 1,1×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 16,7 K RON | |
| 100 | 100.AS INDUSTRIAL SA▲ 36 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1×▼ 12 % | ▼ 12 % | 276 K RON |