Top 100 firme — Fabricarea altor echipamente electrice după datorii în 2015
169 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,3 mld. RON. Pragul de intrare în top este 108,9 K RON, iar liderul atinge 444 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 444 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 11,1 mil. RON | |
| 2 | 2.ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 172,8 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 39,1 mil. RON | |
| 3 | 3.DUCATI ENERGIA ROMANIA SA▲ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 112,2 mil. RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 276,4 K RON | |
| 4 | 4.ISOVOLTA S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 85,6 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -5 mil. RON | |
| 5 | 5.HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRL= | Municipiul Lugoj, Timiş | 85,2 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 3 mil. RON | |
| 6 | 6.WEIDMÜLLER INTERFACE ROMANIA SRL= | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 76 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 595,9 K RON | |
| 7 | 7.HITACHI RAIL STS S.P.A. GENOVA - SUCURSALA BUCURESTI= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 59,4 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -29 K RON | |
| 8 | 8.COOPER INDUSTRIES ROMANIA SRL= | Municipiul Arad, Arad | 49,8 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 9,7 mil. RON | |
| 9 | 9.SILIKEN MANUFACTURING RMN SRL= | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 19,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -50,3 K RON | |
| 10 | 10.ELECTROCERAMICA SA= | Municipiul Turda, Cluj | 19,1 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 170 K RON | |
| 11 | 11.PSICONTROL SRL▲ 3 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 15,3 mil. RON▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 9,7 mil. RON | |
| 12 | 12.ELECTRO ALFA CM SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,5 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 13 | 13.BEESPEED AUTOMATIZARI SRL▼ 1 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 10,6 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.ELECTRO TOTAL SA▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10 mil. RON0,0% | 0,0% | -105 RON | |
| 15 | 15.ENERGOM SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,6 mil. RON▲ 420 % | ▲ 420 % | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.CPE EAST EUROPE SRL▲ 1 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 8,8 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -357,7 K RON | |
| 17 | 17.ROB-SYSTEMS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.CABLEX RBM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,7 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 31,2 K RON | |
| 19 | 19.MIR SOLAR TECHNOLOGIES SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -983,3 K RON | |
| 20 | 20.AQUIS SYSTEMS S.R.L.▲ 2 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 6,6 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 312,5 K RON | |
| 21 | 21.THERMAL TECHNOLOGY SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 5,6 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 352,1 K RON | |
| 22 | 22.ROMAGNETICS SRL▼ 7 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 5,4 mil. RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 8,1 K RON | |
| 23 | 23.DELTA ROM TECHNOLOGIES S.A.▲ 7 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 5 mil. RON▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | -681,3 K RON | |
| 24 | 24.RIELLO UPS ROMANIA SRL▲ 5 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 4,8 mil. RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 835,2 K RON | |
| 25 | 25.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▲ 13 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 4,8 mil. RON▲ 136,2 % | ▲ 136,2 % | 220,7 K RON | |
| 26 | 26.TRAMCAT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,3 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -289,9 K RON | |
| 27 | 27.SITI BALKANIA SRL▲ 17 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 3,8 mil. RON▲ 191,8 % | ▲ 191,8 % | 458,7 K RON | |
| 28 | 28.BENATAV ROM SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3,6 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 24,8 K RON | |
| 29 | 29.PROJEKT ELECTRIK SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,5 mil. RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 6,1 K RON | |
| 30 | 30.MECATRONICS SA▲ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,4 mil. RON▲ 181,2 % | ▲ 181,2 % | -144,1 K RON | |
| 31 | 31.SLIDE S.R.L.▼ 7 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 3,2 mil. RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 19,6 K RON | |
| 32 | 32.CORES SRL▼ 5 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 3,2 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 157,1 K RON | |
| 33 | 33.MAIRA MONTAJ SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 44,5 K RON | |
| 34 | 34.ACCESOR SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 731,8 K RON | |
| 35 | 35.LIMOSS INEU SRLnou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 2,7 mil. RON— | — | — | -4,8 K RON |
| 36 | 36.METROPOLITAN SERVICES SRL▼ 2 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 2,6 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.SIRE SRL▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 2,3 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 765,6 K RON | |
| 38 | 38.ELETTROROM SRL▼ 2 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 2,1 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 525 K RON | |
| 39 | 39.VIMAR ROMANIA SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | -9,1 mil. RON | |
| 40 | 40.ITALTRONIC SRL▲ 8 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 1,9 mil. RON▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 252,4 K RON | |
| 41 | 41.NAJLEPSI ELECTRIC SRL▲ 28 | Municipiul Arad, Arad | 1,8 mil. RON▲ 320,2 % | ▲ 320,2 % | 312,3 K RON | |
| 42 | 42.NEONEX GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 343,3 K RON | |
| 43 | 43.TECHNOBIT AUTOMATIZARI SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 859,9 K RON | |
| 44 | 44.ELCAS PRODIMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 45 | 45.FINACCO CONSULTING SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -323,5 K RON | |
| 46 | 46.ELETTROROM AUTOMOTIVE SYSTEMS SRL▼ 13 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 1,3 mil. RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 47 | 47.ROFEP S.A.nou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 1,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -362,2 K RON | |
| 48 | 48.NANOPRO START MC SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.INDA SRL▼ 14 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,2 mil. RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 413,6 K RON | |
| 50 | 50.PANOSOL POWER SRL▲ 2 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 424,8 K RON | |
| 51 | 51.VIPEX PROD SRL▲ 3 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,1 mil. RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | -17,1 K RON | |
| 52 | 52.CORES ELECTRONIC SRL▼ 5 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 997,6 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 68,8 K RON | |
| 53 | 53.4 K SERVICES SRL▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 984,5 K RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 696,8 K RON | |
| 54 | 54.SCHUNK CARBON TECHNOLOGY SRL▲ 8 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 975,9 K RON▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 736,1 K RON | |
| 55 | 55.SKYENERGY S.R.L.▲ 30 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 946,9 K RON▲ 329,8 % | ▲ 329,8 % | -52,4 K RON | |
| 56 | 56.TETRONIC SRL▼ 10 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 923,6 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 2 mil. RON | |
| 57 | 57.ERDA PLUS SRL▲ 36 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 868,2 K RON▲ 358,7 % | ▲ 358,7 % | 379,1 K RON | |
| 58 | 58.ELKA SRL▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 792,6 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 19,9 K RON | |
| 59 | 59.BNC CABLURI SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 752,8 K RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 192,1 K RON | |
| 60 | 60.A.H.T. ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES INDUSTRIAL GROUP SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 716,5 K RON— | — | — | -58,1 K RON |
| 61 | 61.THERMIK TRANSYLVANIA SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 686,2 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 265,5 K RON | |
| 62 | 62.E.E.TIM ECHIPAMENTE DE AUTOMATIZARE SA▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 660,4 K RON▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 218,9 K RON | |
| 63 | 63.AUTOMATIZĂRI MONTAJ INSTALAŢII ŞI SERVICII SA▼ 5 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 649,7 K RON0,0% | 0,0% | -13,1 K RON | |
| 64 | 64.CALLIGARO SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 612,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.SPIACT GALATI S.A.▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 608,5 K RON▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 120,9 K RON | |
| 66 | 66.GEWISS ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 554,2 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 95,4 K RON | |
| 67 | 67.CARBON FIBER HEATING SRLnou | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 542,4 K RON▲ 3.236,9 % | ▲ 3.236,9 % | 35,5 K RON | |
| 68 | 68.ELECTRIC CVR SRL▼ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 462,4 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -1,3 K RON | |
| 69 | 69.TIMURAL GROUP SRLnou | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 455,6 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 503 RON | |
| 70 | 70.DIGITLINE AUTOMATIZARI SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 454,9 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 72,3 K RON | |
| 71 | 71.MARELECTRIC PRODUCŢIE SRL▲ 83 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 452,2 K RON▲ 14.044,2 % | ▲ 14.044,2 % | 132,5 K RON | |
| 72 | 72.EUTECAST SRL= | Municipiul Arad, Arad | 446,4 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 9,4 K RON | |
| 73 | 73.HOLLROM PRO IMPEX SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 423,6 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -8 K RON | |
| 74 | 74.ECO POWER DEVICE SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 414,6 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -16 K RON | |
| 75 | 75.INDUSTRIAL ASSISTANCE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 410,9 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -7,6 K RON | |
| 76 | 76.LAUREAT INVEST SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 373,8 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 103,9 K RON | |
| 77 | 77.ELECTRIC AVENUE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 347,8 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 36,2 K RON | |
| 78 | 78.AEOLUS ENERGY INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 345,4 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 12 K RON | |
| 79 | 79.STIGO PROD SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 335,9 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -17,1 K RON | |
| 80 | 80.NUOVA ELETTRONICA SRL▼ 16 | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 304,6 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 8,1 K RON | |
| 81 | 81.VECTOR RESEARCH SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 302,4 K RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | -59,4 K RON | |
| 82 | 82.ABSOLUT SECURITY SYSTEMS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 284,4 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | -27,4 K RON | |
| 83 | 83.SUMIDA FLEXIBLE CONNECTIONS ROMANIA SRL▲ 1 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 274 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 208,2 K RON | |
| 84 | 84.MDM ELECTRONIC SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 240,7 K RON▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 290 K RON | |
| 85 | 85.ELIND SRL▲ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 239,1 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 94 K RON | |
| 86 | 86.AVEX ELECTRIC SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 215,7 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 58,5 K RON | |
| 87 | 87.ELHIDO SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 215,4 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -11,4 K RON | |
| 88 | 88.KLF KABLLEX SRL▲ 7 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 211,2 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 69,3 K RON | |
| 89 | 89.ARHITRAVA SERVICES SRL▲ 3 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 201,1 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -41,1 K RON | |
| 90 | 90.SIMELCAB 2012 SRL▲ 7 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 177,9 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 110 K RON | |
| 91 | 91.FLORIMAR CABLAJE SRL▲ 9 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 174,6 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | -32,9 K RON | |
| 92 | 92.GNG AUTOMATIC SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 165 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | -8,7 K RON | |
| 93 | 93.BIPOL-ELECTRIC HARGHITA SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 154,4 K RON— | — | — | 12,4 K RON |
| 94 | 94.L&F MEDIA SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 154,1 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 23,9 K RON | |
| 95 | 95.ARTIROM PRO SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 144,3 K RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 80,3 K RON | |
| 96 | 96.REI DATA SRL▲ 72 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130,6 K RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.HOME CONTROL SYSTEMS SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 122,9 K RON▲ 152 % | ▲ 152 % | -73,9 K RON | |
| 98 | 98.SCHULTZ ELEKTROTECHNIK SRL▲ 7 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 116,2 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 209,2 K RON | |
| 99 | 99.PERIMOT PREST SRL▲ 5 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 111,6 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 38,5 K RON | |
| 100 | 100.ROMELECTRO PROD SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 108,9 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -5,4 K RON |