Top 100 firme — Transport și depozitare, Vâlcea după creștere YoY în 2025
448 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 58,1 %, iar liderul atinge 1.132,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADEMAT TRANS S.R.L.▲ 39 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1.132,8 % | 103,2 K RON | |
| 2 | 2.VIDI DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 994,5 % | 137,9 K RON | |
| 3 | 3.MINI-ONE LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 754,8 % | 29,4 K RON | |
| 4 | 4.3D DARDAV LTD S.R.L.nou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 694,1 % | 8,2 K RON | |
| 5 | 5.WOLF LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 558,2 % | 70,2 K RON | |
| 6 | 6.KINDER LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Drăgioiu, Comuna Olanu, Vâlcea | 544 % | 338,3 K RON | |
| 7 | 7.ANODAV TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 477,1 % | 360,5 K RON | |
| 8 | 8.4PAPYS S.R.L.nou | Loc. Olăneşti, Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 463,7 % | 8,5 K RON | |
| 9 | 9.XAX LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Sălătrucel, Comuna Sălătrucel, Vâlcea | 458,3 % | 8,3 K RON | |
| 10 | 10.ADISWET TRANS S.R.L.nou | Sat Veţelu, Comuna Copăceni, Vâlcea | 442 % | -226,1 K RON | |
| 11 | 11.ROM-CONNECT INTERNATIONAL SRLnou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 425,9 % | -71,3 K RON | |
| 12 | 12.O.T.E. LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 410,5 % | 884,9 K RON | |
| 13 | 13.VIB FAN S.R.L.nou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 309,1 % | 36,1 K RON | |
| 14 | 14.ELDI TRANS SPEED S.R.L.nou | Sat Stănculeşti, Comuna Fârtăţeşti, Vâlcea | 306,5 % | 119,7 K RON | |
| 15 | 15.RZB INTERLOGISTIC S.R.L.▲ 49 | Sat Fedeleşoiu, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 273,7 % | 98,9 K RON | |
| 16 | 16.ADA TRANSPORT OLT S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 251,7 % | 764,6 K RON | |
| 17 | 17.ROMSANDI SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 243,7 % | -22,1 K RON | |
| 18 | 18.AMB EXPO-PROD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 232,1 % | 797 RON | |
| 19 | 19.DAV NDN TRANS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 220,8 % | -12 K RON | |
| 20 | 20.AGRIVAL TRANS S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 212,4 % | 41,4 K RON | |
| 21 | 21.A.M.G. SPEED S.R.L.nou | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 202,8 % | 137 K RON | |
| 22 | 22.GDM TRADE TRANS S.R.L.nou | Sat Olteanca, Comuna Glăvile, Vâlcea | 198,3 % | -103,8 K RON | |
| 23 | 23.SPEDITIONRID S.R.L.▲ 82 | Sat Rugetu, Comuna Slătioara, Vâlcea | 194,4 % | 148,4 K RON | |
| 24 | 24.MARIUS ŞI ANA SPEDITION S.R.L.nou | Sat Ceretu, Comuna Dănicei, Vâlcea | 190,7 % | 79,8 K RON | |
| 25 | 25.ERILUC SPEDITION S.R.L.▲ 105 | Sat Bârlogu, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 174,6 % | 138,5 K RON | |
| 26 | 26.CGA TRANS EXPERIENCE S.R.L.▼ 14 | Sat Prundeni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 173 % | 753,1 K RON | |
| 27 | 27.CHIRCU S.R.L.nou | Oraş Berbeşti, Vâlcea | 160,2 % | 149 K RON | |
| 28 | 28.RADMIRI S.R.L.▼ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 154,9 % | 9,7 K RON | |
| 29 | 29.TONI CARGO MAX S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 152,1 % | 83,6 K RON | |
| 30 | 30.FLORDAN TRANS MIHALCEA GRUP S.R.L.▲ 320 | Sat Alunu, Comuna Alunu, Vâlcea | 149,6 % | -100,3 K RON | |
| 31 | 31.TRANS JUPÂNU SRLnou | Oraş Berbeşti, Vâlcea | 147,6 % | 130,6 K RON | |
| 32 | 32.TYRAEL SPEDITION SRL▲ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 127,5 % | 112,1 K RON | |
| 33 | 33.DND EXPRESS LINE S.R.L.nou | Sat Romanii de Sus, Oraş Horezu, Vâlcea | 126,1 % | -9,2 K RON | |
| 34 | 34.EXPRES KLA S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 121,5 % | 8,1 K RON | |
| 35 | 35.CCP TRANSCON S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 121,1 % | 9,9 K RON | |
| 36 | 36.ROYAL GROUP LOYALTY S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 119,6 % | -89,4 K RON | |
| 37 | 37.MARDENY EXPEDIȚII S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 116,5 % | 78 K RON | |
| 38 | 38.RAMELA COM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 115,7 % | -1 mil. RON | |
| 39 | 39.TREASURE CIM TRANS S.R.L.▼ 24 | Sat Stanomiru, Comuna Zătreni, Vâlcea | 113,1 % | 59,5 K RON | |
| 40 | 40.MIREMA FINANCIAL S.R.L.▲ 9 | Sat Vlăduceni, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 111,9 % | 28,1 K RON | |
| 41 | 41.DIAGABADI TRANS S.R.L.nou | Sat Burdăleşti, Comuna Guşoeni, Vâlcea | 109,7 % | 90,1 K RON | |
| 42 | 42.TATITU TRANS SRLnou | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 108,4 % | 149,7 K RON | |
| 43 | 43.RAFLO DEPOZIT S.R.L.nou | Sat Corbii din Vale, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 108,3 % | 2,5 K RON | |
| 44 | 44.MAZAUTO DINAMIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 105,4 % | -12,4 K RON | |
| 45 | 45.EDIL TRANS HOREZU S.R.L.nou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 103,5 % | 22 K RON | |
| 46 | 46.STA SPEED EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 101,2 % | 6,2 K RON | |
| 47 | 47.CATA SPEDITION SRL▼ 44 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 98,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 48 | 48.CELLARA CONSULTING S.R.L.▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 97,9 % | 340,5 K RON | |
| 49 | 49.AYN TOTAL EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 96,4 % | -36,9 K RON | |
| 50 | 50.INSTA STEL SRL▲ 411 | Sat Afânata, Comuna Fârtăţeşti, Vâlcea | 96,2 % | 25 K RON | |
| 51 | 51.ADAM WORK CONSTANTIN S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 95,7 % | 916,5 K RON | |
| 52 | 52.ROBYCAR TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Buneşti, Comuna Buneşti, Vâlcea | 93,3 % | -66,8 K RON | |
| 53 | 53.TOP EXPRESS SRL▲ 353 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 93,2 % | 68,9 K RON | |
| 54 | 54.STROECOM SRL▼ 38 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 92,5 % | 244,6 K RON | |
| 55 | 55.CHIRCU ILIE ŞI GENOVIA S.R.L.nou | Sat Colteşti, Comuna Alunu, Vâlcea | 92 % | -158,2 K RON | |
| 56 | 56.BEBE COSMIN SRL▲ 282 | Sat Stoeneşti, Comuna Berislăveşti, Vâlcea | 87,8 % | 190,5 K RON | |
| 57 | 57.AGY TOTAL BUSINESS SERVICE S.R.L.▼ 15 | Sat Bogdăneşti, Comuna Tomşani, Vâlcea | 86,4 % | 296,6 K RON | |
| 58 | 58.COMES ANDI SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 86,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 59 | 59.PRUNDUREL ROAD CARGO S.R.L.nou | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 85,4 % | 76,1 K RON | |
| 60 | 60.MERVAT SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 84,2 % | 6,4 K RON | |
| 61 | 61.IULI ŞI CĂTĂ LOGISTIK S.R.L.▲ 215 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 83,6 % | 326,2 K RON | |
| 62 | 62.BYTURYX S.R.L.nou | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 83,1 % | 17,5 K RON | |
| 63 | 63.DAFIX CARGO S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 83,1 % | 181,1 K RON | |
| 64 | 64.BYSFLOR TRANS S.R.L.▲ 65 | Loc. Dămţeni, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 82,8 % | 8,2 K RON | |
| 65 | 65.ELLA MIA TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 82,7 % | -106,5 K RON | |
| 66 | 66.DAVGI TRUCK S.R.L.▲ 84 | Sat Nenciuleşti, Comuna Tetoiu, Vâlcea | 81,8 % | 10,9 K RON | |
| 67 | 67.NUTU SRL▲ 101 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 81,8 % | 109,8 K RON | |
| 68 | 68.SME TRANSPORT JUNIOR S.R.L.▼ 60 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 78,7 % | 301,3 K RON | |
| 69 | 69.LARCON TRANS S.R.L.nou | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 78,1 % | -55,7 K RON | |
| 70 | 70.ECODOMES SRLnou | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 77,5 % | 14,3 K RON | |
| 71 | 71.CIV LOGISTIC TRANS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 75,3 % | 38,4 K RON | |
| 72 | 72.BOGRAI TRANS S.R.L.nou | Sat Rădăcineşti, Comuna Berislăveşti, Vâlcea | 74,3 % | -22,7 K RON | |
| 73 | 73.VLADCO TRANS SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,4 % | -49,2 K RON | |
| 74 | 74.TRAELEN DEN S.R.L.▼ 27 | Sat Linia, Comuna Budeşti, Vâlcea | 71,7 % | 25,2 K RON | |
| 75 | 75.BBC TRANZIT LOGISTIC S.R.L.▲ 255 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 71,3 % | 141,4 K RON | |
| 76 | 76.SPEED FLEET S.R.L.▲ 175 | Oraş Bălceşti, Vâlcea | 70,5 % | 594,9 K RON | |
| 77 | 77.ANSAR TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 70,2 % | -1,5 K RON | |
| 78 | 78.ELDELA-TRANS S.R.L.▲ 308 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 70 % | 108,3 K RON | |
| 79 | 79.CRISFLOR SRLnou | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 68,5 % | 14,7 K RON | |
| 80 | 80.RADYUS TEAM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 67,6 % | 79,5 K RON | |
| 81 | 81.MRD CARGO SILVA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 44 | Sat Coasta, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 67 % | 1,4 K RON | |
| 82 | 82.VUVIX TRANSPORTI S.R.L.▲ 92 | Sat Bereşti, Comuna Lăpuşata, Vâlcea | 63,9 % | 18,5 K RON | |
| 83 | 83.TCI GROUP EU S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 63,8 % | 4,4 K RON | |
| 84 | 84.LOVFLOR S.R.L.nou | Sat Pripoare, Comuna Perişani, Vâlcea | 63,2 % | 58,4 K RON | |
| 85 | 85.ROBERT EXPEDIȚII S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,9 % | 66,2 K RON | |
| 86 | 86.TURCU AGROPREST SRLnou | Sat Glăvile, Comuna Glăvile, Vâlcea | 62,6 % | 18,5 K RON | |
| 87 | 87.TRANS EUROALI S.R.L.▲ 278 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 61,9 % | 108,7 K RON | |
| 88 | 88.GTMTRANS S.R.L.▲ 27 | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 61,9 % | 262,7 K RON | |
| 89 | 89.SALES CONSULTING SRL▼ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,6 % | 56,7 K RON | |
| 90 | 90.AMC ENACHE S.R.L.▼ 52 | Sat Păuseşti, Comuna Păuseşti, Vâlcea | 61,1 % | 47,4 K RON | |
| 91 | 91.EUROTRACO TRANSPORT S.R.L.▲ 45 | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 60,8 % | 181,7 K RON | |
| 92 | 92.DMM EXPRESS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Râmeşti, Comuna Şuşani, Vâlcea | 60,8 % | 218,9 K RON | |
| 93 | 93.DERINIA TRANS S.R.L.▼ 10 | Sat Pesceana, Comuna Pesceana, Vâlcea | 60,5 % | 35,5 K RON | |
| 94 | 94.BUM TRANSPORT S.R.L.▼ 65 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 59,7 % | 241,5 K RON | |
| 95 | 95.CARGOMIN S.R.L.▲ 245 | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 59,6 % | 1,4 K RON | |
| 96 | 96.WORLD ANGELO S.R.L.▲ 73 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,8 % | 85,2 K RON | |
| 97 | 97.LOGIPAN XPRESS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,8 % | 22,9 K RON | |
| 98 | 98.DANS BENEFIC S.R.L.▲ 231 | Sat Dângeşti, Comuna Berislăveşti, Vâlcea | 58,4 % | 92,5 K RON | |
| 99 | 99.LIFEI TRANSPORT S.R.L.nou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 58,3 % | 27,3 K RON | |
| 100 | 100.WAP SPEDITION S.R.L.▲ 26 | Sat Gura Văii, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 58,1 % | 381,8 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vâlcea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.107 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
93 firme · 106,7 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 104,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 68,8 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
58 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
10 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
294 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
10 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
94 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
9 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 932,1 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 729,7 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 57 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 1 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 0 RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON