Top 100 firme — Transport și depozitare, Vâlcea după creștere YoY în 2020
311 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 44,7 %, iar liderul atinge 574,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UBB TURISTIK S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 574,9 % | 834,2 K RON | |
| 2 | 2.BYA LKW EXPRES S.R.L.nou | Sat Bărbuceni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 505,3 % | 118,5 K RON | |
| 3 | 3.SARAOLU TRANSPORTES SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 468,6 % | 131,3 K RON | |
| 4 | 4.DMG TRANSDEL S.R.L.nou | Sat Olteanca, Comuna Glăvile, Vâlcea | 465,6 % | 248,2 K RON | |
| 5 | 5.VAL VERITRANS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 427 % | 67,2 K RON | |
| 6 | 6.FRIGOMYK TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Zăvideni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 357,9 % | 16,4 K RON | |
| 7 | 7.CEREALE ERDOR S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 349,6 % | -6,7 K RON | |
| 8 | 8.SERAMIDAS SRLnou | Sat Creţeni, Comuna Creţeni, Vâlcea | 344,8 % | 149,2 K RON | |
| 9 | 9.BOBY INTERLOGISTICS S.R.L.nou | Sat Fedeleşoiu, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 340,8 % | 8,1 K RON | |
| 10 | 10.GLOBAL ROUTIER TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Fedeleşoiu, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 324,1 % | 29 K RON | |
| 11 | 11.BOGNEA TRANS SRL▲ 224 | Sat Prodăneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 318,2 % | 290 K RON | |
| 12 | 12.PITALIMIHA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 228,2 % | 65,4 K RON | |
| 13 | 13.BADVLAD VISION S.R.L.nou | Sat Izvoru Rece, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 196,4 % | 261,3 K RON | |
| 14 | 14.WOW MMA LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 183,9 % | 63,3 K RON | |
| 15 | 15.NAUTILUS COM SRLnou | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 175,9 % | 195,9 K RON | |
| 16 | 16.GEMINI ALCA GROUP S.R.L.nou | Sat Drăgioiu, Comuna Olanu, Vâlcea | 172,8 % | -16,4 K RON | |
| 17 | 17.KRML DELIVERY SRL▲ 232 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 168,8 % | 72,8 K RON | |
| 18 | 18.ADMOVE EXPRES S.R.L.nou | Sat Budurăşti, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 167,9 % | 27,8 K RON | |
| 19 | 19.DEACONESCU OVIDIU TRANSPORT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Bălteni, Comuna Copăceni, Vâlcea | 154,8 % | 76,3 K RON | |
| 20 | 20.PUY EXPEDITION CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Bodeşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 152,3 % | 173 K RON | |
| 21 | 21.DENIS ALEXANDRU TRANS SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 143 % | 64,9 K RON | |
| 22 | 22.4 PAWS TRANSPORT S.R.L.-D.▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 141,8 % | 106,3 K RON | |
| 23 | 23.DAVID ANDREI TRANS&LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 141,6 % | 9,4 K RON | |
| 24 | 24.ŞTEFAN DANIEL LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 137,1 % | 91,7 K RON | |
| 25 | 25.MAXTUR CARGO S.R.L.nou | Sat Dobruşa, Comuna Ştefăneşti, Vâlcea | 132,9 % | 10,2 K RON | |
| 26 | 26.EUROTRACO TRANSPORT S.R.L.▼ 7 | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 130,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 27 | 27.SANMAR TRANS SRL▲ 239 | Sat Coşani, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 126,9 % | 26,1 K RON | |
| 28 | 28.CARS EXPRES LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Popeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 125,4 % | 85,6 K RON | |
| 29 | 29.CGA TRANS EXPERIENCE S.R.L.nou | Sat Prundeni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 120,4 % | 173,7 K RON | |
| 30 | 30.IORDAN-TRANS SRL▲ 110 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 119,8 % | 102,9 K RON | |
| 31 | 31.TRĂNECI SPEDITION S.R.L.nou | Sat Glodu, Comuna Dănicei, Vâlcea | 114,5 % | 75,5 K RON | |
| 32 | 32.MGL TRANSPED S.R.L.nou | Sat Sălătrucel, Comuna Sălătrucel, Vâlcea | 113,8 % | 252 K RON | |
| 33 | 33.BOG&ROX COURIER S.R.L.▲ 43 | Sat Dobriceni, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 110,2 % | 397,6 K RON | |
| 34 | 34.S.K.M. LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 107,2 % | 77,1 K RON | |
| 35 | 35.TIRPLUS S.R.L.▲ 34 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 106,6 % | 269,6 K RON | |
| 36 | 36.ERIEMM TRANS S.R.L.nou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 105,3 % | 125,7 K RON | |
| 37 | 37.DAPPER SPEDITION S.R.L.nou | Sat Fedeleşoiu, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 103,4 % | 109,4 K RON | |
| 38 | 38.PREMIAT DISTRIBUTIE SRLnou | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 101,4 % | 2,9 K RON | |
| 39 | 39.RMS LOGISTIC S.R.L.▲ 36 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 97,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 40 | 40.GIARIS TRANS SRLnou | Sat Valea Râului, Comuna Galicea, Vâlcea | 97,7 % | 607 K RON | |
| 41 | 41.MARATRANS SRL▼ 35 | Sat Văratici, Comuna Costeşti, Vâlcea | 97,3 % | 429,7 K RON | |
| 42 | 42.CRIANT TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Obârşia, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 96,6 % | 69,5 K RON | |
| 43 | 43.MUFTAR SRLnou | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 93,6 % | 135,9 K RON | |
| 44 | 44.ONIMAR CUB S.R.L.nou | Sat Prodăneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 92,4 % | -65,5 K RON | |
| 45 | 45.AVRĂMICĂ TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Pârâienii de Sus, Comuna Livezi, Vâlcea | 91,8 % | 201,7 K RON | |
| 46 | 46.RAUL CEREAL S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 90,8 % | 6,4 K RON | |
| 47 | 47.GENERAL TRUST VALCEA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 87 % | 835,9 K RON | |
| 48 | 48.TRANS STEFANO TEAM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 86,6 % | 157,9 K RON | |
| 49 | 49.MARDAV CAT S.R.L.nou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 83,6 % | 75,4 K RON | |
| 50 | 50.ANTO MĂDĂ TRANS S.R.L.nou | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 81,9 % | 48,7 K RON | |
| 51 | 51.GYNDA EXPRES S.R.L.▼ 28 | Sat Silea, Comuna Orleşti, Vâlcea | 79,7 % | 371,7 K RON | |
| 52 | 52.ALSOMAR URGENT SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,8 % | 572,7 K RON | |
| 53 | 53.EQUINOX TRUCK S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 76,3 % | 97,3 K RON | |
| 54 | 54.TRANSBOGDAN S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 73,4 % | 208,9 K RON | |
| 55 | 55.ALEXANDER TRANSFAST S.R.L.▼ 11 | Sat Perişani, Comuna Perişani, Vâlcea | 73,3 % | 575,2 K RON | |
| 56 | 56.NRG RECOVERY S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 70,1 % | 485,8 K RON | |
| 57 | 57.CENUŞOIU TRANS S.R.L.nou | Sat Mateeşti, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 68,6 % | 48,2 K RON | |
| 58 | 58.DARPOVIL EXPEDITION S.R.L.▲ 167 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 68,3 % | 346,2 K RON | |
| 59 | 59.GEARAM SPEED S.R.L.▲ 38 | Sat Bercioiu, Comuna Budeşti, Vâlcea | 67,6 % | 14,4 K RON | |
| 60 | 60.GRIBIZ TRANS S.R.L.▲ 61 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 66,9 % | 31,7 K RON | |
| 61 | 61.SILVIA SRL▲ 48 | Sat Ţepeşti, Comuna Tetoiu, Vâlcea | 65,6 % | 470,6 K RON | |
| 62 | 62.DAD TOP EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 64,8 % | -54,2 K RON | |
| 63 | 63.DONȚU ERIK SPEDITION S.R.L.nou | Loc. Târgu Gânguleşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 64,5 % | 42,2 K RON | |
| 64 | 64.ANTOCAR TRANS SRLnou | Sat Mogoşeşti, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 63,5 % | 17,3 K RON | |
| 65 | 65.ROBERT SPEED S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,7 % | 68,8 K RON | |
| 66 | 66.EDERTUF S.R.L.nou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 61,2 % | 19,7 K RON | |
| 67 | 67.AIDE MARF SRL▲ 106 | Sat Bercioiu, Comuna Budeşti, Vâlcea | 61,1 % | 46,1 K RON | |
| 68 | 68.COPART TRANS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 59,3 % | 121 K RON | |
| 69 | 69.FOODIE ORDER S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 58,3 % | 2,4 K RON | |
| 70 | 70.TORREVIEJA TRANS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 56,8 % | -107 K RON | |
| 71 | 71.PATRICK DRIVE EXPRESS S.R.L.-D.▲ 196 | Sat Ruda, Comuna Budeşti, Vâlcea | 56,7 % | 81,5 K RON | |
| 72 | 72.SC COMUTSOV TRANS S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 56,5 % | 6,4 K RON | |
| 73 | 73.K.T.A. LOGISTIC S.R.L.▲ 235 | Sat Mreneşti, Comuna Creţeni, Vâlcea | 56,4 % | 340 K RON | |
| 74 | 74.NAIRAM TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,8 % | 33 K RON | |
| 75 | 75.MARALIN CARGO S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,7 % | 78,4 K RON | |
| 76 | 76.MAB FREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 55,1 % | 24,7 K RON | |
| 77 | 77.ROMSMART PROJECT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 54,2 % | 163,8 K RON | |
| 78 | 78.DREAM TAXI SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 54 % | 70 K RON | |
| 79 | 79.POWER TRANS LOGISTIC S.R.L.▼ 57 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52,5 % | 105 K RON | |
| 80 | 80.CAMIRAL TRANSPORT S.R.L.▲ 15 | Sat Fârtăţeşti, Comuna Fârtăţeşti, Vâlcea | 52,3 % | 358,1 K RON | |
| 81 | 81.TRANS EUROALI S.R.L.nou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 51,8 % | 49,7 K RON | |
| 82 | 82.CONLEX TRANS S.R.L.▼ 64 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 51,8 % | 123,9 K RON | |
| 83 | 83.SEBFOX SPEDITION S.R.L.nou | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 51,8 % | -26,6 K RON | |
| 84 | 84.ANDREPAN TRANSPORT S.R.L.nou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 51,3 % | 80,5 K RON | |
| 85 | 85.FAIN SRLnou | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 51,3 % | 345 K RON | |
| 86 | 86.RC-TRANS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 233 | Sat Glodu, Comuna Dănicei, Vâlcea | 50,4 % | 83,3 K RON | |
| 87 | 87.CARGOMIN S.R.L.▲ 48 | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 50,3 % | 108,9 K RON | |
| 88 | 88.CAROMAR EXPRES S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 49,9 % | 11,1 K RON | |
| 89 | 89.DUMEX TRANS SRLnou | Sat Căzăneşti, Comuna Ghioroiu, Vâlcea | 49,8 % | 15,3 K RON | |
| 90 | 90.TATIACOB S.R.L.▼ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 48,8 % | 195,1 K RON | |
| 91 | 91.PRACTIC SPEDITION S.R.L.▼ 87 | Loc. Jiblea Nouă, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 48,4 % | 82,7 K RON | |
| 92 | 92.DALPROD EXPEDITION S.R.L.▼ 90 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 47,9 % | 245,6 K RON | |
| 93 | 93.REPEDE COURIER SRL▼ 38 | Sat Lunca, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 47,6 % | 267,8 K RON | |
| 94 | 94.ELENA & OXANA TRANS S.R.L.▲ 97 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 47,5 % | 73,2 K RON | |
| 95 | 95.HARMIL TRANS SRL▲ 263 | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 46,1 % | 171,2 K RON | |
| 96 | 96.OVICTORY SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 45,9 % | 86,5 K RON | |
| 97 | 97.DANIEL SPEED CONCEPT S.R.L.nou | Sat Bistriţa, Comuna Costeşti, Vâlcea | 45,6 % | 71,7 K RON | |
| 98 | 98.CELMAR TRANS S.R.L.nou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 45,1 % | 42,6 K RON | |
| 99 | 99.WMD SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 45,1 % | 58,1 K RON | |
| 100 | 100.BUBU LOGYS 2011 SRL▲ 263 | Sat Giuleşti, Comuna Fârtăţeşti, Vâlcea | 44,7 % | 49,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vâlcea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.107 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
93 firme · 106,7 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 104,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 68,8 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
58 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
10 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
294 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
10 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
94 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
9 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 932,1 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 729,7 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 57 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 1 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 0 RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON