Top 100 firme — Activități profesionale, Sibiu după creștere YoY în 2019
409 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 49,6 %, iar liderul atinge 815,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WINDELCON PARTNERS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 815,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 2 | 2.MAIER MACHINES AND ROBOTICS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 427,1 % | 59,4 K RON | |
| 3 | 3.BOREALIS MEDIA S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 369,3 % | 195,1 K RON | |
| 4 | 4.ACCU QUALITY SERVICES RO S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 348,6 % | -2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.TEDX PRO SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 295,5 % | 432,1 K RON | |
| 6 | 6.PET VET DEPOT S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 259,1 % | 48,3 K RON | |
| 7 | 7.CT & RESEARCH SRL▲ 183 | Sat Cornăţel, Comuna Roşia, Sibiu | 254,7 % | 175,2 K RON | |
| 8 | 8.LAYNER PROD SRL▲ 57 | Sat Buia, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 221,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.A.T.COMMUNICATION SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 219,8 % | 139,5 K RON | |
| 10 | 10.A.PLAN SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 213,4 % | 276,1 K RON | |
| 11 | 11.VIOLET COMMUNICATION & MEDIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 212,9 % | 400,2 K RON | |
| 12 | 12.CAD-CAM SIB S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 208 % | 198 K RON | |
| 13 | 13.A1 DESIGN SRL▲ 73 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 185,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 14 | 14.TESSERACT ARCHITECTURE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 184,9 % | 355,7 K RON | |
| 15 | 15.AAP FACADE ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 176,8 % | 198,3 K RON | |
| 16 | 16.CF SERVCON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 176,6 % | 220,8 K RON | |
| 17 | 17.BIMOVAG SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 174,2 % | 45,4 K RON | |
| 18 | 18.NBLCRAFT SRL▲ 7 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 172,1 % | 618,3 K RON | |
| 19 | 19.AAG SIB CONSULT SRL▲ 138 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 169,3 % | 742,3 K RON | |
| 20 | 20.DEN MARKET CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 169,2 % | 166,8 K RON | |
| 21 | 21.VERSOR SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 163,2 % | 488,7 K RON | |
| 22 | 22.TRANSYLVANIA DIENSTEN SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 147,3 % | 138,3 K RON | |
| 23 | 23.F & M SERVICE SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 141,6 % | 65,2 K RON | |
| 24 | 24.CONMAR - CON SRL▲ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 133,2 % | 514,6 K RON | |
| 25 | 25.VIS CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 121,8 % | 181,5 K RON | |
| 26 | 26.ARHIMUS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,8 % | 352,9 K RON | |
| 27 | 27.A.G.G. PRODUCTION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,4 % | 137,2 K RON | |
| 28 | 28.LS INSPECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 117,4 % | 179 K RON | |
| 29 | 29.MGM FIRE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 116,4 % | 237,5 K RON | |
| 30 | 30.WATERFRONT STUDIO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 113,5 % | 141,7 K RON | |
| 31 | 31.OMNIA PROIECT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 110,7 % | 233,2 K RON | |
| 32 | 32.3D PLAN SRL▲ 67 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 106,1 % | 137,2 K RON | |
| 33 | 33.SEV.INSTAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 102 % | 266,4 K RON | |
| 34 | 34.URBAN VIEW MEDIA SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 102 % | -9,9 K RON | |
| 35 | 35.CERTIFICA MANAGEMENT S.R.L.▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 101,8 % | 232,5 K RON | |
| 36 | 36.CRAIG ENGINEERING S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 101,4 % | 552,1 K RON | |
| 37 | 37.FORMAT PROIECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 100,4 % | 239,9 K RON | |
| 38 | 38.SNOWMAN ARCHITECTS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 100,4 % | 130,4 K RON | |
| 39 | 39.MHS STUDIO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 98,6 % | 13,3 K RON | |
| 40 | 40.CONSULTING I.C.N. SRLnou | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 96,6 % | 95,3 K RON | |
| 41 | 41.RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL▲ 33 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 95,3 % | 5,1 mil. RON | |
| 42 | 42.STUDIO T ARHITECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94,2 % | 334,3 K RON | |
| 43 | 43.HIGHLIGHT AGENCY SRL▲ 171 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 93,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 44 | 44.GLOBUS CONSULTING SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 93,2 % | 136,9 K RON | |
| 45 | 45.INSP SRL▲ 236 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,3 % | 113 K RON | |
| 46 | 46.CARE CONSULT SIBIU SRL▲ 84 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,5 % | 294,2 K RON | |
| 47 | 47.DOADS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,2 % | 291,5 K RON | |
| 48 | 48.INTERCONFORMITY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,9 % | 167,8 K RON | |
| 49 | 49.BERTRANDT ENGINEERING TECHNOLOGIES ROMANIA SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 50 | 50.CONSULTING FIN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,1 % | 425 K RON | |
| 51 | 51.BUNU DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84 % | 15 K RON | |
| 52 | 52.UNIO PLAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,1 % | 30 K RON | |
| 53 | 53.ARCSEL SIB SRL▲ 42 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 81,3 % | 255,8 K RON | |
| 54 | 54.FRABO MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 81,2 % | 401,3 K RON | |
| 55 | 55.GRIP CONVERT SRL▲ 242 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,1 % | 719,7 K RON | |
| 56 | 56.ASTING ROUMANIE SRL▲ 187 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 80,1 % | 9 K RON | |
| 57 | 57.EVENIMENT MEDIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,8 % | 5,7 K RON | |
| 58 | 58.LICORNIA SRL▲ 50 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 77,2 % | 561,2 K RON | |
| 59 | 59.UNIVTEH SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 60 | 60.FAUR CONSULTING & ENGINEERING S.R.L.▲ 264 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,3 % | 117,6 K RON | |
| 61 | 61.OP DESIGN SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,2 % | 349,3 K RON | |
| 62 | 62.ALL HEMP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,2 % | 12,5 K RON | |
| 63 | 63.EXPERT OFFICE SRL▲ 298 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 74,1 % | 248,9 K RON | |
| 64 | 64.QUALITY MACHINES S.R.L.▼ 55 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 73,5 % | 122,3 K RON | |
| 65 | 65.SYNAPTICS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,3 % | 39,8 K RON | |
| 66 | 66.URBAN PULSE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,1 % | 171,9 K RON | |
| 67 | 67.AQUASOFI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 72,3 % | 143,4 K RON | |
| 68 | 68.PROT NET CONSULT SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 72,1 % | 400,8 K RON | |
| 69 | 69.ARCHON BAAS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 72 % | 107,8 K RON | |
| 70 | 70.AVP FIRE SAFETY SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,5 % | 174,1 K RON | |
| 71 | 71.ICD WORLD GROUP SRL▲ 297 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,7 % | 103,1 K RON | |
| 72 | 72.ACC INFRASTRUCTURE SRL▲ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,3 % | 95,2 K RON | |
| 73 | 73.STAR MEDIA EVENTS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68,4 % | 88,6 K RON | |
| 74 | 74.M TRUST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,5 % | 170,5 K RON | |
| 75 | 75.DAEDALUS PROIECT SRL▲ 210 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,2 % | 353,4 K RON | |
| 76 | 76.EXPASCONT OFFICE SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 66,6 % | 68 K RON | |
| 77 | 77.CAMYRE SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 66,6 % | 100,1 K RON | |
| 78 | 78.NET ENGINEERING RO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 65,7 % | 13,9 K RON | |
| 79 | 79.MARIART PROIECT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 64,7 % | 22,8 K RON | |
| 80 | 80.INSPECT AUTO SIB SRL▲ 107 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,6 % | 311 K RON | |
| 81 | 81.MED EXPERT CONTA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,9 % | 8,5 K RON | |
| 82 | 82.RETTER RESOURCES S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 59,9 % | 69,4 K RON | |
| 83 | 83.STADLER INVESTMENT GROUP SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,7 % | -54,4 K RON | |
| 84 | 84.ZEPPELIN STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,3 % | 195,7 K RON | |
| 85 | 85.SURVEY COMPANY MD SRLnou | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 59 % | 68,4 K RON | |
| 86 | 86.YOLOSTRATEGY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 58,4 % | 264,5 K RON | |
| 87 | 87.CLAUDIUS PETERS AUTOMATION SRL▲ 251 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 58,2 % | 78,5 K RON | |
| 88 | 88.A-Z PROFESIONAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 56 % | 18,2 K RON | |
| 89 | 89.PANORAMIA COM SRL▲ 183 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 55,7 % | 55,2 K RON | |
| 90 | 90.OFFICE CONT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,9 % | 83,5 K RON | |
| 91 | 91.PLASTIC PRO SRL▲ 88 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,4 % | 973 K RON | |
| 92 | 92.ESAAB TEHNOPROIECT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,2 % | 47,6 K RON | |
| 93 | 93.TRIDI PATENT DRAWINGS S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 53,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 94 | 94.GRAMINA AUDICONT MED SRL▲ 131 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 52,3 % | 153,9 K RON | |
| 95 | 95.EXPERTIZĂ TEHNICĂ ŞI ENERGETICĂ SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,5 % | 160,5 K RON | |
| 96 | 96.CONSERD PROJECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,9 % | 134,6 K RON | |
| 97 | 97.AV EXPERT SOLUTION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,9 % | 129 K RON | |
| 98 | 98.VIA SIBIU S.R.L.▲ 13 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 49,8 % | 14,5 K RON | |
| 99 | 99.STELA CONT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,8 % | 336,5 K RON | |
| 100 | 100.GLOMA PRO SYSTEMS S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 49,6 % | 106,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sibiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
364 firme · 467,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
236 firme · 143,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
345 firme · 117,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
338 firme · 112,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
55 firme · 103 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
149 firme · 97,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
145 firme · 57,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
76 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
106 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
72 firme · 23 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
89 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
17 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
17 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
35 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 875,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 868,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
3 firme · 529 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 246,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 38,1 K RON