Top 100 firme — Activități profesionale, Sibiu după creștere YoY în 2017
326 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 48,4 %, iar liderul atinge 1.228,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROINSCON SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1.228,6 % | 913,5 K RON | |
| 2 | 2.ACVATEAM SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1.001,2 % | 253,9 K RON | |
| 3 | 3.HIGHLIGHT AGENCY SRL▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 897,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.TLE ING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 892,9 % | -528,3 K RON | |
| 5 | 5.TRIFORELI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 666,1 % | 194,5 K RON | |
| 6 | 6.EUROFLUID PROIECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 360,8 % | 362,3 K RON | |
| 7 | 7.MECANOTECH ENGINEERING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 357,6 % | 187 K RON | |
| 8 | 8.THE STUDIO PRODUCTII FOTOGRAFICE S.R.L.▲ 242 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 299,9 % | 149,2 K RON | |
| 9 | 9.ZIBANIT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 285,6 % | 332,9 K RON | |
| 10 | 10.KHAR S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 283,2 % | 0 RON | |
| 11 | 11.BERTRANDT ENGINEERING TECHNOLOGIES ROMANIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 267,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 12 | 12.FINANCIAR AUDIT SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 232,7 % | 5,7 K RON | |
| 13 | 13.CASA SIBIANĂ PROIECT&CONS SRL▲ 92 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 226,2 % | 527 K RON | |
| 14 | 14.FORMEL D ROMÂNIA SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 208,2 % | 972,1 K RON | |
| 15 | 15.GG TEHNIC PROIECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 201,9 % | 440,2 K RON | |
| 16 | 16.PHILPAT MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 192,1 % | 439,6 K RON | |
| 17 | 17.CARACTER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 182,7 % | 168,2 K RON | |
| 18 | 18.DENAMI GRUP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 181 % | 115,9 K RON | |
| 19 | 19.TERRA INVEST MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 179,6 % | 112 K RON | |
| 20 | 20.HERMANNSTADT GROUP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 171,2 % | 171,7 K RON | |
| 21 | 21.ECOANALITIC SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 170,5 % | 123,9 K RON | |
| 22 | 22.STUDIO A SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 161,4 % | 22,8 K RON | |
| 23 | 23.SKY VET SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 158,4 % | 52,9 K RON | |
| 24 | 24.UP-TOWN SRL▲ 101 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 156,5 % | 485,5 K RON | |
| 25 | 25.ASSIST VET SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 153,5 % | 162,7 K RON | |
| 26 | 26.RCOR.RO SRLnou | Sat Sebeşu de Sus, Comuna Racoviţa, Sibiu | 151,2 % | 486,5 K RON | |
| 27 | 27.STUDIO C SRL▲ 54 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 148,3 % | 4 K RON | |
| 28 | 28.CENZDO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 145,9 % | 261,5 K RON | |
| 29 | 29.ENERGOTOTAL SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 143,3 % | -21,5 K RON | |
| 30 | 30.ASPIRE DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 142,9 % | 881,7 K RON | |
| 31 | 31.A.T.COMMUNICATION SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 141,7 % | 443,8 K RON | |
| 32 | 32.EFOAME SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 135,7 % | 57 K RON | |
| 33 | 33.CAN WEB AGENCY SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 134,7 % | 161,3 K RON | |
| 34 | 34.TTT PROIECT STUDIO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 132,2 % | 189,3 K RON | |
| 35 | 35.MOHLMANN SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 131,9 % | 340,5 K RON | |
| 36 | 36.CERTIFICA MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 130,8 % | 174,4 K RON | |
| 37 | 37.RETTER PROJECTMANAGEMENT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 128,5 % | 852,9 K RON | |
| 38 | 38.ARHEOSIB CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 124,7 % | 220 K RON | |
| 39 | 39.EXPERT TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 118,9 % | 438,5 K RON | |
| 40 | 40.STYLE HDOM DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 114,6 % | -50,7 K RON | |
| 41 | 41.ADVISER SRL▲ 183 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 113,2 % | 223,2 K RON | |
| 42 | 42.CONMAR - CON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 107,6 % | 23,8 K RON | |
| 43 | 43.NEW-METRIC SRL▼ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 102,2 % | 6,8 mil. RON | |
| 44 | 44.CONTEXORO ABY S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 101,9 % | 98,7 K RON | |
| 45 | 45.AXIST SRL▼ 24 | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | 92,8 % | 619,5 K RON | |
| 46 | 46.ROM CONSULT LTD SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 89,4 % | 985,3 K RON | |
| 47 | 47.LEX ON HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,9 % | 206,2 K RON | |
| 48 | 48.WELL GAZ SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 82,8 % | 113,3 K RON | |
| 49 | 49.GUARDAMED SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 82,4 % | 31,4 K RON | |
| 50 | 50.CARE CONSULT SIBIU SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,4 % | 120,9 K RON | |
| 51 | 51.CAD-CAM SIB S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 79,8 % | 197,7 K RON | |
| 52 | 52.FEMME DESIGN SRL▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,6 % | 145,9 K RON | |
| 53 | 53.VETCON SRL▲ 70 | Sat Cornăţel, Comuna Roşia, Sibiu | 76,9 % | 287,4 K RON | |
| 54 | 54.WERNER SEEGER QUALITATSMANAGEMENT-ROMANIA SRL▲ 38 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 75,5 % | 577,8 K RON | |
| 55 | 55.GIGA BUILDING SRL▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,2 % | 19,3 K RON | |
| 56 | 56.AHAVA GLOBAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 72,1 % | 121,3 K RON | |
| 57 | 57.CLAUDIUS PETERS ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,8 % | 870 K RON | |
| 58 | 58.AA+CONSULTING SRL▼ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,2 % | 269,6 K RON | |
| 59 | 59.EMVA PRESS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,1 % | 102,7 K RON | |
| 60 | 60.ARHICUZIC S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,1 % | 90,3 K RON | |
| 61 | 61.GRANIT NEGRU SRL▼ 7 | Sat Târnava, Comuna Târnava, Sibiu | 70,9 % | 353,3 K RON | |
| 62 | 62.LICINIU FONDCONSULT SRL▼ 32 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 69,5 % | 1,4 K RON | |
| 63 | 63.ADEEGA DIMO SRL▼ 61 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 69,2 % | 112,9 K RON | |
| 64 | 64.TESSERACT ARCHITECTURE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,3 % | 273,2 K RON | |
| 65 | 65.CONSULTING FIN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,1 % | 155,5 K RON | |
| 66 | 66.RMC-ROTH MEDIA & COMMUNICATION SRLnou | Sat Nocrich, Comuna Nocrich, Sibiu | 65,6 % | 62,6 K RON | |
| 67 | 67.IMAGE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,8 % | 160,8 K RON | |
| 68 | 68.EURO ING SRL▲ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,5 % | 58,9 K RON | |
| 69 | 69.BAU BERATUNG & HANDEL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,1 % | 90,7 K RON | |
| 70 | 70.AUGUSTA CONSULT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64 % | 171,8 K RON | |
| 71 | 71.MAR PREST LAND SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 63,2 % | 154,8 K RON | |
| 72 | 72.LIMITED EDITION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,7 % | 95 K RON | |
| 73 | 73.EXPERT ENERGY SRL▲ 119 | Sat Vecerd, Comuna Bîrghiş, Sibiu | 59,8 % | 250,3 K RON | |
| 74 | 74.GRIPADS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,5 % | 64,8 K RON | |
| 75 | 75.AUTOPROIECT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 56,9 % | 45,6 K RON | |
| 76 | 76.FSM CONSULT SRLnou | Sat Târnava, Comuna Târnava, Sibiu | 56,7 % | 80,9 K RON | |
| 77 | 77.STUDIO SIB S.R.L.▼ 46 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 56,4 % | 121,6 K RON | |
| 78 | 78.TEHNICA DE AUTOMATIZARE - SIBIU SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 79 | 79.ANDRA CONT SRL▲ 122 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,3 % | 185 K RON | |
| 80 | 80.VIASOFT SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,6 % | 32,7 K RON | |
| 81 | 81.LSD LOGIC SRL▲ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,5 % | 161,4 K RON | |
| 82 | 82.UAP PROGRESS CONCEPT SRL▲ 31 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 54,4 % | 193,3 K RON | |
| 83 | 83.F.B. CONSTRUCT SRL▲ 110 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,1 % | 128,4 K RON | |
| 84 | 84.SFM - SMART FACTORY MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54 % | 11,5 K RON | |
| 85 | 85.MEDIA PREP SRLnou | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 53,8 % | 122,1 K RON | |
| 86 | 86.NET ENGINEERING RO SRL▼ 71 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53,7 % | 127 K RON | |
| 87 | 87.A.M.I. CONT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53,5 % | 124,7 K RON | |
| 88 | 88.PROT NET CONSULT SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 52,3 % | 163,6 K RON | |
| 89 | 89.MARA EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,1 % | 176,2 K RON | |
| 90 | 90.MAS ACCOUNT CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,8 % | 115,4 K RON | |
| 91 | 91.MONDO SPA CONSULTING SRLnou | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 51,6 % | -23,8 K RON | |
| 92 | 92.S.M. ART PROIECT SRL▼ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,3 % | 3,3 mil. RON | |
| 93 | 93.A.G.G. PRODUCTION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,1 % | 71,7 K RON | |
| 94 | 94.AAG SIB CONSULT SRL▼ 53 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,4 % | 111,6 K RON | |
| 95 | 95.EXPRO CONTA SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 50 % | 109,8 K RON | |
| 96 | 96.DAEDALUS PROIECT SRL▼ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,6 % | 270,8 K RON | |
| 97 | 97.TSS ARCH SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48,8 % | 7,7 K RON | |
| 98 | 98.PROF CONSTRUCT FORTE SRL▼ 81 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48,6 % | -72,3 K RON | |
| 99 | 99.TEMPERSO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48,4 % | 37,5 K RON | |
| 100 | 100.TOTAL VET MANDEAL S.R.L.nou | Sat Porumbacu de Jos, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 48,4 % | 33,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sibiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
364 firme · 467,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
236 firme · 143,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
345 firme · 117,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
338 firme · 112,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
55 firme · 103 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
149 firme · 97,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
145 firme · 57,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
76 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
106 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
72 firme · 23 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
89 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
17 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
17 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
35 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 875,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 868,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
3 firme · 529 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 246,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 38,1 K RON