Top 100 firme — IT și comunicații, Prahova după creștere YoY în 2021
208 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 30,3 %, iar liderul atinge 2.208,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENJOY SMART SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 2.208,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 2 | 2.TRUSTCHAIN S.R.L.▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 887,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 3 | 3.QUALCOMM SOLUTION 4U S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 696,1 % | 355 K RON | |
| 4 | 4.SICOTEL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 447,2 % | 383,5 K RON | |
| 5 | 5.OPTIMCODE INTEGRATION SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 445,9 % | 936,4 K RON | |
| 6 | 6.RADLIV SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 396,9 % | 375,6 K RON | |
| 7 | 7.TRACK WEBSERVICE SOFT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 377,7 % | 49,7 K RON | |
| 8 | 8.TEMPUS-RO ART SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 292,4 % | 313,8 K RON | |
| 9 | 9.SAP SOLUTION DESIGN S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 287,9 % | 569,8 K RON | |
| 10 | 10.LOWIS TECH S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 279,1 % | 175,8 K RON | |
| 11 | 11.KIBI SOFTWARE SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 272,1 % | 2 mil. RON | |
| 12 | 12.LENDRISE MARKETPLACE S.R.L.nou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 264,6 % | 636,9 K RON | |
| 13 | 13.DGI MULTIMEDIA DESIGN S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 263,8 % | 231,2 K RON | |
| 14 | 14.NETLINX SYSTEMS SRL▲ 134 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 254,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.MASTERPLAN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 252,3 % | 669,8 K RON | |
| 16 | 16.KLAUS WEB2PRINT SRL▲ 17 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 238,8 % | 278,7 K RON | |
| 17 | 17.AMD SOFTWARE ENGINEERING S.R.L.nou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 230 % | 891,2 K RON | |
| 18 | 18.AUGMENTED SPACE STUDIOS S.R.L.▲ 132 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 189,4 % | 431,7 K RON | |
| 19 | 19.QDEV WEB LABS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 178,8 % | 247,9 K RON | |
| 20 | 20.INTERACTIVELY DIGITAL SOLUTIONS S.R.L.▼ 13 | Municipiul Câmpina, Prahova | 157,2 % | 811,2 K RON | |
| 21 | 21.DATAWORKS RESEARCH S.R.L.▲ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 155,6 % | -2,8 mil. RON | |
| 22 | 22.SPEEDSOFT COMPANY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 152,6 % | 355 K RON | |
| 23 | 23.FAST DATA DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 149 % | 185,3 K RON | |
| 24 | 24.ARHITECT IT BITSAAB SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 142 % | 395 K RON | |
| 25 | 25.EDITURA AGE-ART SRLnou | Loc. Podu Vadului, Oraş Breaza, Prahova | 140,7 % | 99,1 K RON | |
| 26 | 26.VAD IT COMPUTERS SERV SRLnou | Sat Moceşti, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 139,5 % | 83,9 K RON | |
| 27 | 27.SECURIFAI S.R.L.nou | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 136,9 % | -595,4 K RON | |
| 28 | 28.SBK WEB SQUAD S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 127,2 % | 176,8 K RON | |
| 29 | 29.CUSTOM SOFT SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 113,5 % | 210,1 K RON | |
| 30 | 30.SANTHA IQ TECH S.R.L.nou | Sat Cheia, Comuna Măneciu, Prahova | 112,7 % | 156,6 K RON | |
| 31 | 31.DIGITAL INNOVATION BD SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 111,4 % | 257,3 K RON | |
| 32 | 32.ALTERNO STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 109,1 % | 149,1 K RON | |
| 33 | 33.TECHNOLOGY FOR BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 107,8 % | 312,7 K RON | |
| 34 | 34.MITRUPA SERVICE SRLnou | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 105,4 % | 117,5 K RON | |
| 35 | 35.TMT ANALYSIS LIMITED S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 101,9 % | 247,8 K RON | |
| 36 | 36.DENT SOFT CAD S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 101 % | 182,7 K RON | |
| 37 | 37.MENDACIUM CONS SRL▲ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99,9 % | 574,3 K RON | |
| 38 | 38.TRUSTIC DESIGN S.R.L.▼ 28 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 99,7 % | 962,8 K RON | |
| 39 | 39.UP2DATE OUTSOURCING IOS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99,3 % | 256,4 K RON | |
| 40 | 40.SNOOPY INDUSTRIES SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 93,4 % | 399 K RON | |
| 41 | 41.SMILEY PIXEL SOLUTIONS SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 93 % | 160,5 K RON | |
| 42 | 42.BITEXPRESS BIZNET SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88,9 % | 130,6 K RON | |
| 43 | 43.STEFAMO CONSULT SRLnou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 87,5 % | 402,7 K RON | |
| 44 | 44.DBM SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 86,6 % | 277,6 K RON | |
| 45 | 45.STARTED DIGITAL SRLnou | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 85,5 % | 404,5 K RON | |
| 46 | 46.BOLD TEHNOLOGIES SRL▼ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 47 | 47.WHIMS MEDIA SRLnou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 78,8 % | 194,7 K RON | |
| 48 | 48.RAGLI SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 77,9 % | 96,5 K RON | |
| 49 | 49.LANFIX COMPUTERS SRL▲ 58 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 77,5 % | 63,2 K RON | |
| 50 | 50.PLUS INFO MEDIA CAMP SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 76,4 % | 175 K RON | |
| 51 | 51.MOSOFT NET S.R.L.nou | Sat Pietroşani, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 75,9 % | 141 K RON | |
| 52 | 52.TESAGON INTERNATIONAL SRL▲ 35 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 74,3 % | 67,5 K RON | |
| 53 | 53.TEATRUL NOU S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 73,8 % | 227,9 K RON | |
| 54 | 54.SLAD SOFT SRLnou | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 71,6 % | 127,9 K RON | |
| 55 | 55.INFORMATICS SYSTEMS & SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 71,3 % | 366 K RON | |
| 56 | 56.AMNA SERVICES SRLnou | Sat Valea Poienii, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 70,6 % | 92,7 K RON | |
| 57 | 57.SOFTMANAGER S.R.L.▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 70,4 % | 85 K RON | |
| 58 | 58.FILMEXPLORER NETWORK SRLnou | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 70,1 % | 156,8 K RON | |
| 59 | 59.EZZELL PRODUCTIONS SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 70 % | 140,3 K RON | |
| 60 | 60.STARTRECPLAY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 69,8 % | 12,1 K RON | |
| 61 | 61.PROWEBDESIGN SRL▲ 63 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 69,6 % | 192,7 K RON | |
| 62 | 62.PIXEL SHARD LABS SRL▼ 51 | Municipiul Câmpina, Prahova | 68,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.MC VIDEO CHANNEL S.R.L.nou | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 67,8 % | 241 K RON | |
| 64 | 64.EMTRONIC SYSTEM SRLnou | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 64,6 % | 61 K RON | |
| 65 | 65.KEEP IT MOBILE DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 63,5 % | 376,2 K RON | |
| 66 | 66.PERGAM EDIT SRLnou | Sat Puchenii Moşneni, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 63,4 % | 42,3 K RON | |
| 67 | 67.BELLCINI PRO ADVERTISING S.R.L.nou | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 63 % | 164 K RON | |
| 68 | 68.STOICA SMD INFOSOLUTION S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 61,8 % | 172,1 K RON | |
| 69 | 69.PETCOM IT SERVICE MANAGEMENT SRLnou | Sat Valea Popii, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 60,8 % | 136,5 K RON | |
| 70 | 70.SINGULARITY SOLUTIONS SRL▲ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 59,1 % | 120,5 K RON | |
| 71 | 71.BRO BUZZ SOFT SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 58,5 % | 147,9 K RON | |
| 72 | 72.POPESCU & POPESCU SMART CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 53,3 % | 186,4 K RON | |
| 73 | 73.WISE OWL SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 51 % | 117,6 K RON | |
| 74 | 74.BRAINOBLE APPSMART TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 59 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 75 | 75.TERMENE JUST SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46,3 % | 375,5 K RON | |
| 76 | 76.KOGAYON STAR SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 43,6 % | 50,2 K RON | |
| 77 | 77.BLUEWEB DESIGN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 43,6 % | 229,5 K RON | |
| 78 | 78.ONSET ART ATELIER S.R.L.▲ 5 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 43,1 % | 457 K RON | |
| 79 | 79.MY MONTHLY COMMISSION S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41,5 % | 60,3 K RON | |
| 80 | 80.GRUPUL OBSERVATORUL PRAHOVEAN S.R.L.▼ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41 % | 143,6 K RON | |
| 81 | 81.TERON SYSTEMS SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,1 % | 249,1 K RON | |
| 82 | 82.HYPERPANDA S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,7 % | 296,2 K RON | |
| 83 | 83.CASONI MEDIA SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,7 % | 87,3 K RON | |
| 84 | 84.SOFT PROBUGET S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,3 % | 161,3 K RON | |
| 85 | 85.SPEEDNET SMART UNIVERSAL SRLnou | Sat Cătina, Comuna Floreşti, Prahova | 38,2 % | 213,4 K RON | |
| 86 | 86.VXV DATA SHOP S.R.L.▼ 71 | Sat Bertea, Comuna Bertea, Prahova | 37,8 % | 659 K RON | |
| 87 | 87.APPFINO SERVICES SRL▲ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36,9 % | 256,4 K RON | |
| 88 | 88.INCOROM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 36,4 % | 207,7 K RON | |
| 89 | 89.LINSERV SOLUŢII COMPLETE SRLnou | Sat Doftana, Comuna Telega, Prahova | 35,4 % | 164,4 K RON | |
| 90 | 90.DAMYSOS MANAGEMENT & CONSULTING S.R.L.▼ 48 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 35,2 % | 522,2 K RON | |
| 91 | 91.STAREA NAȚIEI SRL▼ 1 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 34,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 92 | 92.EON TECHNOLOGY DESIGN SRL▲ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33,8 % | 454,7 K RON | |
| 93 | 93.TITA & COMPANY SRL▼ 73 | Sat Marginea Pădurii, Comuna Jugureni, Prahova | 33,5 % | -89,3 K RON | |
| 94 | 94.PIASOFT DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33,4 % | 261,8 K RON | |
| 95 | 95.MIDCONS BUSINESS PREST S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32,1 % | 50,2 K RON | |
| 96 | 96.MAREVOLI MEDIA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 32,1 % | 104,8 K RON | |
| 97 | 97.M.T. INFOSYSTEMS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31,7 % | 111,8 K RON | |
| 98 | 98.GESEIDL IT SOLUTIONS S.R.L.▼ 37 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 31,7 % | 179,5 K RON | |
| 99 | 99.BURSI N.B.C SRLnou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 31 % | 86,8 K RON | |
| 100 | 100.FORTTE IT SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 30,3 % | 54,9 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Prahova
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
378 firme · 171,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
9 firme · 115,5 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
159 firme · 104,5 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
105 firme · 68,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
98 firme · 55 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
98 firme · 42,2 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
67 firme · 40,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
58 firme · 37,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
44 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
4 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 14 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
23 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
7 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
19 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
20 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
23 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
13 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
18 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
13 firme · 2 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
14 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
14 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
3 firme · 362 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
4 firme · 203,7 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 33 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 0 RON