Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după creștere YoY în 2013
75 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 193,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IULI CLUB SRLnou | Sat Români, Comuna Români, Neamţ | 193,4 % | 2,1 K RON | |
| 2 | 2.CONCETA SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 101,6 % | -31,6 K RON | |
| 3 | 3.CRIS EXPRES SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 87 % | 27,9 K RON | |
| 4 | 4.EGBIMAR PROD COM SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 86,3 % | 107,2 K RON | |
| 5 | 5.MARCEST COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,3 % | -38,9 K RON | |
| 6 | 6.MONEDY SRLnou | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 76,6 % | 5,3 K RON | |
| 7 | 7.FOOD GRUP SRL▲ 1 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 75,1 % | 254 K RON | |
| 8 | 8.DELFINUL SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 71 % | 79,2 K RON | |
| 9 | 9.LINDOR COM SRL▲ 30 | Municipiul Roman, Neamţ | 69,9 % | -8,2 K RON | |
| 10 | 10.MCT TRANSPORT SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Neamţ | 64,4 % | 3,2 K RON | |
| 11 | 11.SUHAN GROUP SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 64,4 % | 638 RON | |
| 12 | 12.VERIPAN COM SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 64,3 % | -45,2 K RON | |
| 13 | 13.IUSTI & OVI SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 63,4 % | 5,5 K RON | |
| 14 | 14.KING'S PUB SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 58,3 % | 1,8 K RON | |
| 15 | 15.BRAVES SRLnou | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 55 % | 67 K RON | |
| 16 | 16.DUMBRAVA TOUR SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 51,6 % | -203,4 K RON | |
| 17 | 17.LAURA TURISM SRLnou | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 48,3 % | -198,1 K RON | |
| 18 | 18.ARLES SRL▲ 37 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45,7 % | -93,6 K RON | |
| 19 | 19.BORDEIU ALEX ELA SNCnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43,2 % | 9,9 K RON | |
| 20 | 20.TRANSFOR YOU SRLnou | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 39,6 % | 1,3 K RON | |
| 21 | 21.LAGUODERA ANOCATO SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 39,2 % | 92,9 K RON | |
| 22 | 22.NOIR CINQ SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 36,6 % | -247,2 K RON | |
| 23 | 23.TANDAN IMPEX COM SRLnou | Comuna Dulceşti, Neamţ | 35,6 % | -10,9 K RON | |
| 24 | 24.DUMILEX SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 35,3 % | 1,4 K RON | |
| 25 | 25.LAV ELITOM SRL▲ 33 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 32,8 % | -170,9 K RON | |
| 26 | 26.MARYPACK SRL▲ 7 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 30,5 % | -58,7 K RON | |
| 27 | 27.IOVOAEA FRANC SRLnou | Sat Valea Seacă, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 30,4 % | 3,1 K RON | |
| 28 | 28.DONIGAB SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 26,6 % | -87,7 K RON | |
| 29 | 29.DALISA SIM SRLnou | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 25,8 % | -1,1 K RON | |
| 30 | 30.ECOTUR SRLnou | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 25,3 % | -24,9 K RON | |
| 31 | 31.MAGTEC PROD COM SRLnou | Comuna Secuieni, Neamţ | 25,1 % | 4,4 K RON | |
| 32 | 32.LOUNGE ARRENA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,9 % | -42,8 K RON | |
| 33 | 33.GROM ANDREPAV SRLnou | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 23,7 % | 22,1 K RON | |
| 34 | 34.LICIU TANCĂU SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,3 % | 1 K RON | |
| 35 | 35.GIDA COM LA MONIQUE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23 % | 18 K RON | |
| 36 | 36.MISS CEREMONIA IMPEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,3 % | 17,6 K RON | |
| 37 | 37.PODARU COM SRLnou | Sat Ion Creangă, Comuna Ion Creangă, Neamţ | 20,6 % | -56,9 K RON | |
| 38 | 38.MIRELANA SRLnou | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 18,5 % | 22,4 K RON | |
| 39 | 39.SELECT PINTILIE SNC▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17,3 % | 50,3 K RON | |
| 40 | 40.SUPER CENTRAL SRL▼ 29 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 17 % | -49,9 K RON | |
| 41 | 41.STAR EXIM TUR SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 16,9 % | -78,8 K RON | |
| 42 | 42.CHIMINA TOUR SRL▲ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,4 % | 4,1 K RON | |
| 43 | 43.PESCARIA RECHINUL SRLnou | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 16,2 % | -56,6 K RON | |
| 44 | 44.TUROAG S.R.L.▼ 13 | Municipiul Roman, Neamţ | 16,1 % | 16,8 K RON | |
| 45 | 45.PINTO KLUB SRL▼ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,5 % | -44,8 K RON | |
| 46 | 46.PRODSONIC SRLnou | Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 14,5 % | -18,8 K RON | |
| 47 | 47.PRODIGYON SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,5 % | 9,8 K RON | |
| 48 | 48.MARCOLAR COM SRL▲ 19 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 14 % | 535 RON | |
| 49 | 49.DOLIRA SRLnou | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | 13 % | 3,7 K RON | |
| 50 | 50.AVENUS SRLnou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 11,7 % | -53,9 K RON | |
| 51 | 51.IRISH CLUB & LOUNGE SRLnou | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 10,8 % | -9,3 K RON | |
| 52 | 52.OLY & OLIVIAN SRL▼ 49 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 10 % | 6 K RON | |
| 53 | 53.GELOSTOP SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 8,8 % | -20,8 K RON | |
| 54 | 54.LA NENEA NITA SRL▲ 26 | Municipiul Roman, Neamţ | 7,7 % | -6,3 K RON | |
| 55 | 55.RO COM CENTRAL SA▼ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.MAGIRUS COM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,5 % | -214,3 K RON | |
| 57 | 57.MAN GROUP SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,4 % | 10 K RON | |
| 58 | 58.PRO KARILI SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 4,7 % | 1,9 K RON | |
| 59 | 59.CIUCHE MINI MAL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,6 % | -123 K RON | |
| 60 | 60.LAVIX SRL▼ 31 | Sat Izvoru, Comuna Ion Creangă, Neamţ | 3,3 % | -3,5 K RON | |
| 61 | 61.RAMI IMPEX SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,9 % | 96 K RON | |
| 62 | 62.ID BURLEA SRL▼ 8 | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 2,8 % | -7,5 K RON | |
| 63 | 63.AMO SRL▼ 54 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 2,2 % | 163 RON | |
| 64 | 64.TEMPLE FOOD COMPANY SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2 % | -128,2 K RON | |
| 65 | 65.KAIPOS SRL▼ 39 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 1,9 % | 15,3 K RON | |
| 66 | 66.CORONADO TOUR SRLnou | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,8 % | -7,7 K RON | |
| 67 | 67.STAR POP SRL▼ 19 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,4 % | -15,1 K RON | |
| 68 | 68.ANCA ANDREI COM SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,2 % | -42,2 K RON | |
| 69 | 69.NACRITEX SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 % | -39,5 K RON | |
| 70 | 70.RA TAX SRL▼ 24 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,2 % | 2,2 K RON | |
| 71 | 71.KSA SRL▼ 36 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 0,9 % | -9,1 K RON | |
| 72 | 72.EDELVAIS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,9 % | -43 K RON | |
| 73 | 73.SOFRENS EXIM SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,6 % | 66,7 K RON | |
| 74 | 74.CORA DO PRODCOM SRL▼ 64 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,5 % | 806 RON | |
| 75 | 75.PHILO NOVA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,4 % | -157,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON