Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Mureș după creștere YoY în 2013
153 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,2 %, iar liderul atinge 285,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOFT MED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 285,2 % | 21 K RON | |
| 2 | 2.BUSINESS CONCEPT SRLnou | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 211,3 % | -19,2 K RON | |
| 3 | 3.MAN GROUP SIMIGERIE SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 172,1 % | -666,3 K RON | |
| 4 | 4.MIKI FOOD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 151,8 % | -17,5 K RON | |
| 5 | 5.ZSUZSA SI FLORIN SRLnou | Sat Filitelnic, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 141,3 % | 11,8 K RON | |
| 6 | 6.DAVIMIR SRL▲ 56 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 124,8 % | 14,4 K RON | |
| 7 | 7.SONCOM SRL▲ 45 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 119,1 % | -57,5 K RON | |
| 8 | 8.A&C ROT SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 109,7 % | 56,4 K RON | |
| 9 | 9.PANY & SOFIA SRLnou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 94,9 % | -5,8 K RON | |
| 10 | 10.GIA SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 94 % | 282 RON | |
| 11 | 11.EXCALIBUR SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 89,2 % | 29,5 K RON | |
| 12 | 12.NIRA PRODREG SRL▲ 38 | Municipiul Reghin, Mureş | 87,3 % | 29 K RON | |
| 13 | 13.WEY TRADE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,5 % | -62,2 K RON | |
| 14 | 14.XENIA INFO SRL▲ 43 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 84,3 % | 772,8 K RON | |
| 15 | 15.ARNIZA SRL▲ 134 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 75 % | -79,1 K RON | |
| 16 | 16.ZANZA SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,4 % | -236,1 K RON | |
| 17 | 17.LUK SEB SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 67,5 % | -30,3 K RON | |
| 18 | 18.LORIZOLT COM SRL▲ 16 | Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 67,3 % | -16,9 K RON | |
| 19 | 19.SABLIV SRLnou | Loc. Sărmaşu, Oraş Sărmaşu, Mureş | 66,4 % | 3,8 K RON | |
| 20 | 20.HOTEL SZEIFERT SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 61,2 % | -181,9 K RON | |
| 21 | 21.IMPULS COM SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 58,9 % | 2,2 K RON | |
| 22 | 22.PRO MARKETING TOTAL MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 56,2 % | 7,5 K RON | |
| 23 | 23.SANDA AGROTURISM SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 54,6 % | 126 K RON | |
| 24 | 24.DAS SRL▲ 71 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50 % | -93,3 K RON | |
| 25 | 25.TACRISPROD COM SRLnou | Sat Jabeniţa, Comuna Solovăstru, Mureş | 48,4 % | -17,7 K RON | |
| 26 | 26.NICOL BURG SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 44,7 % | 4,7 K RON | |
| 27 | 27.MISTER & MISSES S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 43,5 % | 7,6 K RON | |
| 28 | 28.TUDORALEX SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 40,3 % | 17,1 K RON | |
| 29 | 29.DUMITRITA SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 38,5 % | 8,6 K RON | |
| 30 | 30.S OLIVER SRL▲ 50 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 36,5 % | 27,3 K RON | |
| 31 | 31.PRIVO IN SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.BAILE SARATE SRL▲ 113 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 33,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 33 | 33.C & PI COMPROD SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Saschiz, Mureş | 33,1 % | 137,9 K RON | |
| 34 | 34.QUINTUS SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 32,2 % | 83,4 K RON | |
| 35 | 35.PENSIHUBALADRI SRLnou | Sat Voivodeni, Comuna Voivodeni, Mureş | 32,1 % | -31,4 K RON | |
| 36 | 36.TRANSALDEA PAUL SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 32 % | -109,9 K RON | |
| 37 | 37.SALMO IMPEX SRL▲ 37 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 30,9 % | 79,6 K RON | |
| 38 | 38.ABIB SRL▼ 28 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 29 % | 116,4 K RON | |
| 39 | 39.UNITED SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 28,6 % | 10,3 K RON | |
| 40 | 40.MOLEV SRL▲ 11 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 28,5 % | -7,4 K RON | |
| 41 | 41.INTER ETNICA SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 28 % | 18 K RON | |
| 42 | 42.OPRIMUR SRL▲ 18 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 26,4 % | 11,3 K RON | |
| 43 | 43.NIMREN SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 25,7 % | 3,8 K RON | |
| 44 | 44.SANMARI DISTRIBUTION SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 25,6 % | -3,1 K RON | |
| 45 | 45.CAFE CRINUL RESTAURANT SRL▲ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 25,4 % | -51,2 K RON | |
| 46 | 46.VAD CATERING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,3 % | -97,4 K RON | |
| 47 | 47.MMM PREST SERV TOTAL SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,2 % | -2,7 K RON | |
| 48 | 48.ASPIM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,2 % | 2,7 K RON | |
| 49 | 49.SIFONARIE SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 24,9 % | 24,6 K RON | |
| 50 | 50.IANCU TRANS SRL▲ 106 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,1 % | 49,4 K RON | |
| 51 | 51.CODRES SRL▲ 96 | Comuna Răstoliţa, Mureş | 23,8 % | -25,4 K RON | |
| 52 | 52.SABICOM SRL▲ 56 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 23,5 % | 1,9 K RON | |
| 53 | 53.ONIRO COMSERV SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 23,1 % | 27 K RON | |
| 54 | 54.COM MIXT NEAGU SRLnou | Sat Suplac, Comuna Suplac, Mureş | 22,5 % | -5,6 K RON | |
| 55 | 55.GEO TRANS SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 22,2 % | 55,9 K RON | |
| 56 | 56.TOKIMPEX SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 22,1 % | 20,6 K RON | |
| 57 | 57.GIANI PROSERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22 % | -54,2 K RON | |
| 58 | 58.NICHE GOLD SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,7 % | -608,6 K RON | |
| 59 | 59.MADOL IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,4 % | -9,4 K RON | |
| 60 | 60.ARTA PRODCOMDET SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 21,3 % | 3,5 K RON | |
| 61 | 61.BOTIARCOM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,4 % | -39 K RON | |
| 62 | 62.GREEK COMIMPEX SRL▲ 68 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 20,4 % | 2,1 K RON | |
| 63 | 63.BLACK LORD SA▲ 71 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,3 % | 85,6 K RON | |
| 64 | 64.LA MITICA CATERING SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 19,2 % | -70,2 K RON | |
| 65 | 65.PILVAX SRLnou | Comuna Suseni, Mureş | 18,5 % | 37,3 K RON | |
| 66 | 66.EMC MURCOM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,3 % | 10,4 K RON | |
| 67 | 67.AREAS IMPEX SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 17,5 % | 18,9 K RON | |
| 68 | 68.DIAMANT MURES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,3 % | -48,3 K RON | |
| 69 | 69.SEISIM SERV SRL▲ 6 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 16,4 % | -95,9 K RON | |
| 70 | 70.DISCOVERY SRL▲ 18 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 16,1 % | 6,6 K RON | |
| 71 | 71.COMPANIA DE TURISM HOLLIDAY SOVATA SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 15,3 % | 40,3 K RON | |
| 72 | 72.BRISTOL BUS CAFE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15 % | 2,6 K RON | |
| 73 | 73.PRO TRADITIO SRLnou | Sat Sânvăsii, Comuna Găleşti, Mureş | 15 % | 25,7 K RON | |
| 74 | 74.PETCRIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,9 % | -39,7 K RON | |
| 75 | 75.DIONYSOS APEXIM SRLnou | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 14 % | 17,9 K RON | |
| 76 | 76.SABINA SRLnou | Sat Bereni, Comuna Bereni, Mureş | 13,5 % | -23,4 K RON | |
| 77 | 77.SPERANTA NEMI SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 13,2 % | 8 K RON | |
| 78 | 78.INTEGRO SERV SRL= | Sat Sălard, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 12,8 % | 11,8 K RON | |
| 79 | 79.DAW COM SRL▲ 46 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,7 % | 1,5 K RON | |
| 80 | 80.HORIGIANI SRL▼ 42 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 12,5 % | -78,4 K RON | |
| 81 | 81.KRAFT SERVICE SYSTEM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,4 % | 5,2 K RON | |
| 82 | 82.MAGLASANU COM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 12,4 % | 1,2 K RON | |
| 83 | 83.JORE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,4 % | -379,3 K RON | |
| 84 | 84.MARIUS COM IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,3 % | 1,6 K RON | |
| 85 | 85.NS PROIECT MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,2 % | 9,7 K RON | |
| 86 | 86.VICTORAS SEB SRLnou | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 11,9 % | -18,7 K RON | |
| 87 | 87.ADRIAN COZMA PRODCOM SRL▼ 38 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,8 % | -33,6 K RON | |
| 88 | 88.MIBOR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,8 % | -26,8 K RON | |
| 89 | 89.PESCARUL COM SRLnou | Sat Zau de Cîmpie, Comuna Zau de Cîmpie, Mureş | 11,5 % | 504 RON | |
| 90 | 90.SIG TOURISM SRL▼ 9 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 11,3 % | 1,1 K RON | |
| 91 | 91.VICTORIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,2 % | -167,4 K RON | |
| 92 | 92.HOLI-MAR COM SRL▲ 59 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,6 % | 60,8 K RON | |
| 93 | 93.ANAMAT SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,2 % | -99 K RON | |
| 94 | 94.COSVAL SRL▲ 66 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10 % | -848,8 K RON | |
| 95 | 95.H&A MARANA SRLnou | Sat Sânger, Comuna Sânger, Mureş | 9,9 % | 9,6 K RON | |
| 96 | 96.MULTICOM IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,9 % | -42,3 K RON | |
| 97 | 97.TETHYS IMPEX SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 9,7 % | -26,2 K RON | |
| 98 | 98.CRISMAR PREST SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 9,7 % | -9,6 K RON | |
| 99 | 99.AKRONEA COM SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 9,4 % | 16,6 K RON | |
| 100 | 100.RED STONE SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 9,2 % | 5,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Mureș
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
91 firme · 325,7 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
309 firme · 275,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
145 firme · 222,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
396 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 45,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
76 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
32 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
29 firme · 4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 1,3 mil. RON