Top 100 firme — IT și comunicații, Iași după creștere YoY în 2016
229 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 36,9 %, iar liderul atinge 916,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BYTEX SOFTWARE SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 916,6 % | 677,3 K RON | |
| 2 | 2.EXTENSIVE NETWORK SRLnou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 626,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.DIGITAL SCIENCE & RESEARCH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 586,5 % | 577,3 K RON | |
| 4 | 4.NETWORK DEVELOPMENT & TELECOMMUNICATIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 547,3 % | 13,4 K RON | |
| 5 | 5.GOING EZ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 525,5 % | 83,6 K RON | |
| 6 | 6.LAND OF WEB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 515,2 % | 252,7 K RON | |
| 7 | 7.NEXT START SRL▲ 214 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 330,7 % | 130,2 K RON | |
| 8 | 8.BSS-ONE A RIGHT OF REPLY S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 300,8 % | 51,6 K RON | |
| 9 | 9.ECO ACTIVE SRL▲ 193 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 256 % | 83 K RON | |
| 10 | 10.ALL QUICK IDEAS SRLnou | Sat Coarnele Caprei, Comuna Coarnele Caprei, Iaşi | 225,8 % | 9,1 K RON | |
| 11 | 11.DBI TEAM SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 197,4 % | 289,1 K RON | |
| 12 | 12.NETCOUNTED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 190,9 % | 291,9 K RON | |
| 13 | 13.NUVEI SERVICES ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 185,9 % | 362,2 K RON | |
| 14 | 14.HIT MEDIA INVESTMENTS SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 183,3 % | 17,1 K RON | |
| 15 | 15.EXPO MIXT FULL SERVIS S.R.L.▲ 34 | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 183,1 % | 3,7 mil. RON | |
| 16 | 16.XNP TEHNOLOGY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 174,8 % | 258,3 K RON | |
| 17 | 17.OVERSOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170,9 % | 301,3 K RON | |
| 18 | 18.BYTESIZE SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 168 % | 308,3 K RON | |
| 19 | 19.EUROWEBCAM SRL▼ 18 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 159,8 % | 342,1 K RON | |
| 20 | 20.INTESENTOR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 159,7 % | 85,4 K RON | |
| 21 | 21.NEXUS MEDIA SERVICE SRL▲ 135 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 153,4 % | 243,3 K RON | |
| 22 | 22.STATUS TREIZECI ŞI DOI SRL▲ 64 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 149,1 % | 767,6 K RON | |
| 23 | 23.BOXADOR LABS SRL▲ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 148,1 % | 938,9 K RON | |
| 24 | 24.OFFICIAL BRANDING SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 142,5 % | 560,1 K RON | |
| 25 | 25.LEAD SOFTWARE SRL▲ 87 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 135,6 % | 416,5 K RON | |
| 26 | 26.IMPACT F.M. S.R.L.▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 132,2 % | 212,8 K RON | |
| 27 | 27.TELROM COMMUNICATIONS SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 121,8 % | 34,5 K RON | |
| 28 | 28.EURO TAXI IAŞI SRL▲ 111 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 119,4 % | 211,4 K RON | |
| 29 | 29.LACRA SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 113,7 % | 164,4 K RON | |
| 30 | 30.RAIO PRESS SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 108,7 % | 154 K RON | |
| 31 | 31.PROFESSIONAL IT SRL▲ 134 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 102,8 % | 166,3 K RON | |
| 32 | 32.SOFT GENTECH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,4 % | 184,9 K RON | |
| 33 | 33.IMPACT BUSINESS SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89,4 % | 67,4 K RON | |
| 34 | 34.DBNEW AGILE CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,2 % | 46,6 K RON | |
| 35 | 35.CAPIS SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84,5 % | 2,6 K RON | |
| 36 | 36.DIRECT ACCESS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,5 % | 214,1 K RON | |
| 37 | 37.TEAM ONE PROFESSIONAL SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,5 % | 830 K RON | |
| 38 | 38.EVERHOST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,3 % | 47,9 K RON | |
| 39 | 39.ASEMBLI GLOBAL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,9 % | 87,4 K RON | |
| 40 | 40.JOON SYSTEM S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,4 % | 128,3 K RON | |
| 41 | 41.MAMBU TECH SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,2 % | 109,8 K RON | |
| 42 | 42.ONLINE PRODUCTS SALES S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76 % | 128 K RON | |
| 43 | 43.BASWARE SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.ONLINE CONNECTION SRL▼ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,1 % | 438 K RON | |
| 45 | 45.M-TEL OFFICE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,5 % | 87,5 K RON | |
| 46 | 46.FLYSOFTWARE SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 71,4 % | 343,8 K RON | |
| 47 | 47.QUARTZ-IT S.R.L.▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,3 % | 77,7 K RON | |
| 48 | 48.TOP TELECOM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,9 % | -310,3 K RON | |
| 49 | 49.ABM LIFE MEDIA SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 70,8 % | 98,4 K RON | |
| 50 | 50.SEQVENTIUS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,6 % | 251,8 K RON | |
| 51 | 51.WEDALERT SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 68,5 % | 146,9 K RON | |
| 52 | 52.EDITURA GAMA JUNIOR SRL▲ 155 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,8 % | 192,8 K RON | |
| 53 | 53.DREAM RESIDENCE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,3 % | 165,9 K RON | |
| 54 | 54.NEURO SOFTWARE SRL▼ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,7 % | 650,6 K RON | |
| 55 | 55.ED VASILIANA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64 % | 88,7 K RON | |
| 56 | 56.EDITURA GAMA SRL▲ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63,8 % | 746,5 K RON | |
| 57 | 57.MIOS ROMANIA SRL▼ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,1 % | 129,3 K RON | |
| 58 | 58.TARGET MEDIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,7 % | 111,5 K RON | |
| 59 | 59.TOSS EUROPE SRL▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,8 % | 72,7 K RON | |
| 60 | 60.IOMUNDO SRL▲ 107 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58 % | 46,8 K RON | |
| 61 | 61.VIP WEB IT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,9 % | 203,2 K RON | |
| 62 | 62.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 63 | 63.TELEMAX VOICE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57 % | 10,8 K RON | |
| 64 | 64.HAPPY DISCUS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,8 % | 38,4 K RON | |
| 65 | 65.CORFĂ SOFT CONS SRL▲ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56 % | 242,3 K RON | |
| 66 | 66.ADSERVIO SOCIAL INOVATION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,7 % | 11,9 K RON | |
| 67 | 67.CODELESS ROMANIA S.R.L.▲ 109 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,1 % | 742,9 K RON | |
| 68 | 68.BCODE INTERNATIONAL SRL▲ 86 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,6 % | 21,9 K RON | |
| 69 | 69.FAN STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,2 % | 46,5 K RON | |
| 70 | 70.SIMPLICA RO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,1 % | 57,3 K RON | |
| 71 | 71.TELECALL CENTER SRL▲ 135 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,4 % | 206,4 K RON | |
| 72 | 72.VALI IMPEX COM SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,3 % | -7 K RON | |
| 73 | 73.ABC INTERNET CONECTION SRL▼ 56 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,1 % | 279,9 K RON | |
| 74 | 74.STARTUP FOUNDRIES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,2 % | 124,2 K RON | |
| 75 | 75.GRAFDATA SRL▼ 25 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 49,2 % | 42,7 K RON | |
| 76 | 76.THINSLICES DEVELOPMENT SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,4 % | 845,4 K RON | |
| 77 | 77.MOBILE WEB WISE SRL▲ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,2 % | 100,4 K RON | |
| 78 | 78.CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48 % | 6,4 mil. RON | |
| 79 | 79.SOFTWARE DEVELOPMENT PARTNERSHIP SRL▲ 69 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,8 % | 85,7 K RON | |
| 80 | 80.ADSERVIO CENTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,8 % | 86,7 K RON | |
| 81 | 81.BLU SATELIT SRL▲ 24 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 46,3 % | 203,9 K RON | |
| 82 | 82.CREATEQ ENGINEERING S.R.L.▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46 % | 146,8 K RON | |
| 83 | 83.NESS ROMÂNIA SRL▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,8 % | 10,7 mil. RON | |
| 84 | 84.FALCON TRADING SRL▲ 74 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 85 | 85.PIXEL BONKERS SRLnou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 44 % | 146,2 K RON | |
| 86 | 86.M.G.R. ADVERTISING SRL▲ 93 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 43,2 % | 105,5 K RON | |
| 87 | 87.FIX MEDIA ADVERTISING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,4 % | 32,3 K RON | |
| 88 | 88.SYSTEM-EXPERT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,2 % | 66,5 K RON | |
| 89 | 89.A & S DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,2 % | 31,6 K RON | |
| 90 | 90.AGRINDUS SRL▲ 118 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42 % | 219,7 K RON | |
| 91 | 91.CODEFY SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42 % | 19,2 K RON | |
| 92 | 92.IPIX IBOOKING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,8 % | 250,3 K RON | |
| 93 | 93.IDO NET SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,4 % | 89,4 K RON | |
| 94 | 94.AUTO WAD RD SRL▲ 139 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 40,3 % | 39,8 K RON | |
| 95 | 95.SILICON SERVICE SRL▲ 86 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39 % | 1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.STARTITPRO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,9 % | 119,5 K RON | |
| 97 | 97.PXG VENTURES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,1 % | 160,5 K RON | |
| 98 | 98.SMART LINE DESIGN SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,8 % | 100,7 K RON | |
| 99 | 99.ASCONT SRLnou | Sat Vlădiceni, Comuna Tomeşti, Iaşi | 37,3 % | 129,9 K RON | |
| 100 | 100.NORBERT COMUNICATION-IT SRL▲ 70 | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 36,9 % | 448,4 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Iași
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
733 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
873 firme · 734,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
37 firme · 210,8 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
51 firme · 187 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
45 firme · 180,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
106 firme · 169,6 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
127 firme · 149,9 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
97 firme · 124,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
40 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
22 firme · 52,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
29 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
128 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
61 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
49 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
17 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
26 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
8 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
18 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 3 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
11 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
12 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 682,2 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 657,4 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 536,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 462,3 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
3 firme · 390,6 K RON