Top 100 firme — IT și comunicații, Iași după creștere YoY în 2009
91 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,9 %, iar liderul atinge 405,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BRAINSHORE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 405,3 % | 35,7 K RON | |
| 2 | 2.GX NETWORKS LIMITED UXBRIDGE-SUCURSALA IAŞInou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 317,2 % | 660,3 K RON | |
| 3 | 3.SILICON SERVICE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 272,8 % | 17,7 K RON | |
| 4 | 4.IAŞI SECURITY SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 197,8 % | 86,4 K RON | |
| 5 | 5.ITECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 166,8 % | 83,4 K RON | |
| 6 | 6.ONLINE CONNECTION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 154,2 % | 140,1 K RON | |
| 7 | 7.PUBRIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 152,4 % | -20,9 K RON | |
| 8 | 8.EXPERT NETWORK SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 152 % | 144,9 K RON | |
| 9 | 9.EURISTICA PRESS SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 150,6 % | 116,8 K RON | |
| 10 | 10.RO SCIENTIFIC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 147,5 % | 205,2 K RON | |
| 11 | 11.B & P TECHNICS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 130,5 % | 139,9 K RON | |
| 12 | 12.SABS NETWORK SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 122,6 % | 322,3 K RON | |
| 13 | 13.EAST VISION SYSTEMS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 118,6 % | 12 K RON | |
| 14 | 14.ADDENDA SOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 109,2 % | 280 K RON | |
| 15 | 15.HD NETWORKING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 105,2 % | -52,3 K RON | |
| 16 | 16.SPACE RO SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 96,4 % | 34,4 K RON | |
| 17 | 17.SCHUBERT MUSIC PUBLISHING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,1 % | 278,8 K RON | |
| 18 | 18.TV STUDIO LOCAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,5 % | 2,5 K RON | |
| 19 | 19.GEMINI CAD SYSTEMS S.A.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,6 % | 15,7 K RON | |
| 20 | 20.SCC SERVICES ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,2 % | 436,5 K RON | |
| 21 | 21.EXPERT NETWORK S.A.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,9 % | 23,2 K RON | |
| 22 | 22.INSPIRE DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,5 % | 57,2 K RON | |
| 23 | 23.SUN SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,4 % | 114,6 K RON | |
| 24 | 24.E-BIZ SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,3 % | 177 K RON | |
| 25 | 25.MOBILITY GAMES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,6 % | 51,2 K RON | |
| 26 | 26.CAMLINE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,3 % | 261,1 K RON | |
| 27 | 27.AILED SISTEM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62 % | 175 K RON | |
| 28 | 28.CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,4 % | 332,8 K RON | |
| 29 | 29.AGILENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,8 % | 44,4 K RON | |
| 30 | 30.DAFODIL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,1 % | 53,5 K RON | |
| 31 | 31.E-CO.RO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,2 % | 11,6 K RON | |
| 32 | 32.FADEX-FASHION DESIGN EXPERT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,7 % | 116,2 K RON | |
| 33 | 33.FRAGAR TRADING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,2 % | 6,6 K RON | |
| 34 | 34.5 POINT SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,9 % | 19,9 K RON | |
| 35 | 35.CONDIA CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,7 % | 6,6 K RON | |
| 36 | 36.NEURO SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,3 % | 239,4 K RON | |
| 37 | 37.IT ANYWARE ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43 % | 9,4 K RON | |
| 38 | 38.MAUVE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,9 % | 88 K RON | |
| 39 | 39.ROMSOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 41,1 % | 353,6 K RON | |
| 40 | 40.TECHROM-IT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,7 % | 49,8 K RON | |
| 41 | 41.CALCROM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 40,4 % | 185,5 K RON | |
| 42 | 42.SWITCH ON SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,4 % | 39,1 K RON | |
| 43 | 43.EMA SERV SRLnou | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 38,2 % | 356,3 K RON | |
| 44 | 44.XWIKI SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,3 % | -75,9 K RON | |
| 45 | 45.DUO SERV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,2 % | -5 K RON | |
| 46 | 46.AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35 % | 332,8 K RON | |
| 47 | 47.BASWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34 % | -3,1 K RON | |
| 48 | 48.QUARTZ-IT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,8 % | 7,4 K RON | |
| 49 | 49.ECOMEDIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,7 % | -80,9 K RON | |
| 50 | 50.TRIAS MICROELECTRONICS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,2 % | 29 K RON | |
| 51 | 51.NEXUS MEDIA SERVICE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30 % | 177,3 K RON | |
| 52 | 52.NEURO SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,6 % | 15,6 K RON | |
| 53 | 53.NATIONAL INSTRUMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,7 % | 7 K RON | |
| 54 | 54.NEXUS UNITED S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,6 % | 57,5 K RON | |
| 55 | 55.XOFIN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,4 % | 68,4 K RON | |
| 56 | 56.ROMEDCHIM INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,9 % | 15,7 K RON | |
| 57 | 57.SMART2TECH DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,7 % | 501,1 K RON | |
| 58 | 58.VEZUVIAN SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 21,2 % | 20,2 K RON | |
| 59 | 59.TV SAT SRLnou | Sat Moţca, Comuna Moţca, Iaşi | 20,1 % | 36,1 K RON | |
| 60 | 60.ROTON SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 61 | 61.SPEEDNETWORK SRLnou | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 16,7 % | -33,6 K RON | |
| 62 | 62.INTESENTOR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,7 % | 44,9 K RON | |
| 63 | 63.DENKSOFT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,7 % | 91,6 K RON | |
| 64 | 64.DIGITAL SOFT SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 15,6 % | 166,4 K RON | |
| 65 | 65.ARHIPELAGO NETWORK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,4 % | 47,2 K RON | |
| 66 | 66.INNOVATIVE IT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,6 % | 89,6 K RON | |
| 67 | 67.IDEANCE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,4 % | 45,9 K RON | |
| 68 | 68.SYSTEM SAT SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 13,3 % | 95,3 K RON | |
| 69 | 69.FILCO GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,5 % | 393,5 K RON | |
| 70 | 70.DSTC SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,3 % | 40 K RON | |
| 71 | 71.SISOFT DESIGN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,1 % | 10,5 K RON | |
| 72 | 72.BEENEAR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,8 % | 385,8 K RON | |
| 73 | 73.ACTIV TV SRLnou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 10,8 % | 8,6 K RON | |
| 74 | 74.LIDER PLUS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,6 % | -43,9 K RON | |
| 75 | 75.TISSUEGNOSTICS ROMANIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,3 % | 42 K RON | |
| 76 | 76.BLANARU V. SERV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,8 % | 102,5 K RON | |
| 77 | 77.DIGITAL DISTRIBUTION NETWORK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,2 % | 415,2 K RON | |
| 78 | 78.SÂRGHIE & VAN DER LINDEN LIMITED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,1 % | -17,2 K RON | |
| 79 | 79.PROFIDATA DEVELOPMENT ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,9 % | -170,3 K RON | |
| 80 | 80.GENEVA ROSS FUND SERVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6 % | 24,4 K RON | |
| 81 | 81.ZIPP SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 82 | 82.BENTLEY SYSTEMS ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,8 % | 86,1 K RON | |
| 83 | 83.TEHNOPRES MEDIA GRUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,7 % | 527 RON | |
| 84 | 84.MEDIA PLUS GROUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,4 % | -247,5 K RON | |
| 85 | 85.NORBERT COMUNICATION-IT SRLnou | Sat Hălăuceşti, Comuna Hălăuceşti, Iaşi | 6 % | -189,6 K RON | |
| 86 | 86.EMBARCADERO TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,5 % | 689,1 K RON | |
| 87 | 87.TRAVEL TECH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,4 % | 839,4 K RON | |
| 88 | 88.REGIOPIXEL SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 4,1 % | 74 K RON | |
| 89 | 89.MAD HORSE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 % | 21,7 K RON | |
| 90 | 90.LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 % | -116,2 K RON | |
| 91 | 91.MIND SOFTWARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 % | 526,5 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Iași
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
733 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
873 firme · 734,5 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
37 firme · 210,8 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
51 firme · 187 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
45 firme · 180,7 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
106 firme · 169,6 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
127 firme · 149,9 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
97 firme · 124,6 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
40 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
22 firme · 52,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
29 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
128 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
61 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
49 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
17 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
26 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
8 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
18 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 3 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
11 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
12 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
8 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 682,2 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 657,4 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
2 firme · 536,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 462,3 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
3 firme · 390,6 K RON