Top 100 firme — Construcții, Galați după creștere YoY în 2009
115 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,9 %, iar liderul atinge 1.025,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUCONSA BM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1.025,7 % | 24,8 K RON | |
| 2 | 2.PETRO COSM SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 958,5 % | 4,4 K RON | |
| 3 | 3.EDIL HIDROCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 417,8 % | 33,2 K RON | |
| 4 | 4.PAS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 406,4 % | 6,8 K RON | |
| 5 | 5.FB CONSTRUCŢII SRLnou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 372,3 % | 131,7 K RON | |
| 6 | 6.S.I.R.E.G. SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 339,8 % | 5,3 K RON | |
| 7 | 7.ROMDOR DESIGN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 306,8 % | 12,4 K RON | |
| 8 | 8.BILOM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 256,8 % | 551,4 K RON | |
| 9 | 9.LAVORY SERV IMPEX SRLnou | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 251,2 % | 12,7 K RON | |
| 10 | 10.SERVLAND SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 230,3 % | 36 K RON | |
| 11 | 11.PRAMTUDAN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 210,9 % | 207,9 K RON | |
| 12 | 12.PROSTAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 202,2 % | 40,1 K RON | |
| 13 | 13.MD CONSTRUCTEDIL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 180,8 % | 48,9 K RON | |
| 14 | 14.MASIV PARTENER GRUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 179,1 % | 186 RON | |
| 15 | 15.BM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 159,4 % | 85,9 K RON | |
| 16 | 16.ITFIROM SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 157,3 % | 27,5 K RON | |
| 17 | 17.TEHNOPAV EDIL SRLnou | Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 147,9 % | 165,6 K RON | |
| 18 | 18.LIVERSTAR COMPANY SRLnou | Sat Buceşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 146,6 % | 41,2 K RON | |
| 19 | 19.BELLEXPERT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 138,6 % | -93,4 K RON | |
| 20 | 20.NELLO SYSTEM SRLnou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 138,3 % | 282,6 K RON | |
| 21 | 21.RBX TUDAN ELECTRIC SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 129,5 % | 20,9 K RON | |
| 22 | 22.STOIAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 128,8 % | -65,1 K RON | |
| 23 | 23.TERAELECTRIC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 122,7 % | 53,6 K RON | |
| 24 | 24.CRS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 115 % | 12,9 K RON | |
| 25 | 25.PM CONSTRUCT 2007 SRLnou | Sat Fârţăneşti, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 109,7 % | 193,8 K RON | |
| 26 | 26.BUILDING-STYLE COMP SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 103,8 % | -1,9 mil. RON | |
| 27 | 27.MANOLO CT SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 96,9 % | 25 K RON | |
| 28 | 28.IZOTERM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,4 % | 131,7 K RON | |
| 29 | 29.DR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 87,8 % | 164,1 K RON | |
| 30 | 30.ANDALIVA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 87,7 % | 2,4 K RON | |
| 31 | 31.VILA MAG CONSTRUCT SRLnou | Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 87,1 % | 16,4 K RON | |
| 32 | 32.ABISINIA TRADING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 84,9 % | -152,6 K RON | |
| 33 | 33.TOTOPAV SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 84 % | 146,4 K RON | |
| 34 | 34.MERIDIAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 83,1 % | 42,5 K RON | |
| 35 | 35.RUSTIROM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 81,9 % | 12,1 K RON | |
| 36 | 36.HELMERS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 79,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 37 | 37.SIMETEX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 76,8 % | 22,8 K RON | |
| 38 | 38.EURO T.D.C. SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 74,7 % | 166,2 K RON | |
| 39 | 39.MOCHETA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 73,5 % | 97,9 K RON | |
| 40 | 40.LUCSTAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,5 % | 88,1 K RON | |
| 41 | 41.VERTICAL CONSTRUCT SERV SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 68,2 % | 97,3 K RON | |
| 42 | 42.AREAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,4 % | 375,2 K RON | |
| 43 | 43.NAR PAV SRLnou | Sat Blânzi, Comuna Corod, Galaţi | 67,3 % | 116,8 K RON | |
| 44 | 44.T.A.G.C.M. DUNĂREA SOCIETATE PE ACŢIUNInou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,2 % | 609,4 K RON | |
| 45 | 45.MANO.ML CONSTRUCT DESIGN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,4 % | -77,7 K RON | |
| 46 | 46.BETOANE COMPUSE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,5 % | -186,5 K RON | |
| 47 | 47.FLOREAL TRADING SRLnou | Sat Movileni, Comuna Şendreni, Galaţi | 59,4 % | 13,3 K RON | |
| 48 | 48.ARCADA COMPANY SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 54 % | 55,4 mil. RON | |
| 49 | 49.INTERMEDIA CONSTRUCT SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 47,3 % | 47,1 K RON | |
| 50 | 50.BIF TRADE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,9 % | -35,8 K RON | |
| 51 | 51.EURO CONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,9 % | 424,6 K RON | |
| 52 | 52.ACCES PLUS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,4 % | 17 K RON | |
| 53 | 53.VIVA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 44,7 % | 795,4 K RON | |
| 54 | 54.MOTMOND CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,9 % | -9,4 K RON | |
| 55 | 55.DIOTECH SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 42,4 % | 22,2 K RON | |
| 56 | 56.VEGA 93 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,4 % | 28,9 mil. RON | |
| 57 | 57.DE HAAN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,1 % | -26,4 K RON | |
| 58 | 58.COREFERO SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,7 % | 256,7 K RON | |
| 59 | 59.SCAVI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,5 % | 423,9 K RON | |
| 60 | 60.SAMCO SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 33,1 % | 160 K RON | |
| 61 | 61.FULLSYS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,4 % | 15,4 K RON | |
| 62 | 62.DUNA COLOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,3 % | 113,1 K RON | |
| 63 | 63.NAVMARO MONTAJ SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,2 % | 85 K RON | |
| 64 | 64.BREEDING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,1 % | 17,6 K RON | |
| 65 | 65.VILCEANA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,3 % | 708,3 K RON | |
| 66 | 66.STILOTERM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,3 % | 50 K RON | |
| 67 | 67.CONTRACTOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,9 % | -130 K RON | |
| 68 | 68.TERMOFLOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,8 % | 129,4 K RON | |
| 69 | 69.ROMSIT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,7 % | 844,7 K RON | |
| 70 | 70.AGIOS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,3 % | -565 K RON | |
| 71 | 71.FIDALUS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,8 % | 43,7 K RON | |
| 72 | 72.GEOMAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,7 % | 106,7 K RON | |
| 73 | 73.ELMONT SERVICE SRLnou | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Galaţi | 21,3 % | -15,4 K RON | |
| 74 | 74.TRIOMET CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,2 % | 38,4 K RON | |
| 75 | 75.PRESROM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,5 % | -46,8 K RON | |
| 76 | 76.DRUMURI SI PODURI SAnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,2 % | 37,4 K RON | |
| 77 | 77.LCAN COM TULCEA FILIALA GALAŢI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,9 % | 6,9 K RON | |
| 78 | 78.ALPIN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,8 % | 6,8 K RON | |
| 79 | 79.ROMPRINT 99 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,3 % | 156,2 K RON | |
| 80 | 80.ANDROSTAL SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17 % | 59,4 K RON | |
| 81 | 81.CRISTERM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,6 % | -33,1 K RON | |
| 82 | 82.TOVSERE SRLnou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 15,5 % | 56,9 K RON | |
| 83 | 83.EDIL CIM SRLnou | Sat Umbrăreşti, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 14,3 % | -21,7 K RON | |
| 84 | 84.POVASCOM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,1 % | 12 K RON | |
| 85 | 85.ANCIPAD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13 % | -13,2 K RON | |
| 86 | 86.ROSPAD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,9 % | 2,1 K RON | |
| 87 | 87.DRAMON 99 SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 12,8 % | 8,6 K RON | |
| 88 | 88.TEHNOCLIMA GRUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,1 % | 174,8 K RON | |
| 89 | 89.EEKELS ROMANIA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,7 % | 3,5 mil. RON | |
| 90 | 90.ELECTRA SYSTEMS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,6 % | 6,6 K RON | |
| 91 | 91.ELPROEX NBC SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 11,4 % | 34,1 K RON | |
| 92 | 92.ROMLOTUS INSTALATII SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,9 % | 136,1 K RON | |
| 93 | 93.GLOBO SHIPPING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,8 % | 155,3 K RON | |
| 94 | 94.TERMOLAND SERVICE SRLnou | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 10,8 % | 46,8 K RON | |
| 95 | 95.DEDAL BAHAMAT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,6 % | 112,8 K RON | |
| 96 | 96.CRICONS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,8 % | 111,2 K RON | |
| 97 | 97.TERRA MAR S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,4 % | 28,1 K RON | |
| 98 | 98.LIVANDOR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8 % | 10,8 K RON | |
| 99 | 99.TAGAMA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,3 % | -3,4 K RON | |
| 100 | 100.ARHIMONDIA DESIGN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,9 % | 7,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Galați
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
40 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
679 firme · 863,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
221 firme · 802,7 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
184 firme · 401,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
185 firme · 277,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
113 firme · 277,1 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 186,8 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
70 firme · 108,8 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
26 firme · 108,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 85,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
131 firme · 77,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
50 firme · 21 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
48 firme · 17,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
38 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
4 firme · 11 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
17 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
8 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
20 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
16 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 653,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 374,3 K RON