Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Constanța după creștere YoY în 2020
102 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,7 %, iar liderul atinge 1.229,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRO EURO STAR SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 1.229,4 % | 23,7 K RON | |
| 2 | 2.SOLARIS.AGRICULTURA SĂVENI SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 853,3 % | 86,6 K RON | |
| 3 | 3.STELAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Pietreni, Comuna Deleni, Constanţa | 501 % | 9,6 K RON | |
| 4 | 4.ALEX-ECO-OVIS SRLnou | Sat Grădina, Comuna Grădina, Constanţa | 372,7 % | -228,4 K RON | |
| 5 | 5.KRYSTAL BALLROOM SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 372,2 % | 178,5 K RON | |
| 6 | 6.MAR ADRIA AGRO S.R.L.nou | Sat Săcele, Comuna Săcele, Constanţa | 303,9 % | 104,7 K RON | |
| 7 | 7.BALCRIS LUANA SRLnou | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 262,4 % | 30,1 K RON | |
| 8 | 8.BONAGRO BUSINESS SRLnou | Sat Siminoc, Oraş Murfatlar, Constanţa | 229,8 % | 21,3 K RON | |
| 9 | 9.SAPO CONPAS SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 218 % | 175,9 K RON | |
| 10 | 10.DELTA SAFIR S.R.L.nou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 204,8 % | 76,8 K RON | |
| 11 | 11.HALMIRIS TRADE SRLnou | Sat Istria, Comuna Istria, Constanţa | 198,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.PALACE ALIMEX SRLnou | Sat Râmnicu de Jos, Comuna Cogealac, Constanţa | 186,3 % | 178,4 K RON | |
| 13 | 13.FERMA AGRO DOBROGEANA 2019 COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 172,6 % | 14,2 K RON | |
| 14 | 14.ALEXANDRU - MADALINA COM SRLnou | Sat Lipniţa, Comuna Lipniţa, Constanţa | 171,9 % | 788,4 K RON | |
| 15 | 15.MAHMUD-IMPEX SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 169,9 % | 5 mil. RON | |
| 16 | 16.AGROFĂGĂRAŞ SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 147,4 % | 128,5 K RON | |
| 17 | 17.TEAM AGRO PELET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 144,5 % | -46,6 K RON | |
| 18 | 18.OVICAST ZOOTEHNIC INC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 137,3 % | 200 K RON | |
| 19 | 19.GREEN WAY FARM SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 135,7 % | 97,7 K RON | |
| 20 | 20.MAST AGRO TRADING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 126,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.ECOROM VIT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 123,6 % | -136,4 K RON | |
| 22 | 22.BIO SANDDORN PLANT SRL▲ 11 | Sat Grădina, Comuna Grădina, Constanţa | 117,6 % | 334,1 K RON | |
| 23 | 23.FERMA 5 SRL▲ 151 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 117,2 % | 576 RON | |
| 24 | 24.AGRO SOLE TRADER SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Oltina, Constanţa | 109,5 % | 195,8 K RON | |
| 25 | 25.EURO AGRO PRESTIGE SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Oltina, Constanţa | 95,7 % | 189,5 K RON | |
| 26 | 26.ALIMENT ELMIRA SRL▲ 165 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.ELIS TRADING SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 92,8 % | 352,4 K RON | |
| 28 | 28.INTERTRANS LOGISTICS SRL▼ 10 | Sat Lanurile, Comuna Bărăganu, Constanţa | 84,4 % | 16,2 K RON | |
| 29 | 29.PINDUL EXIM S.R.L.▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,2 % | 244,3 K RON | |
| 30 | 30.AGRO MIORIȚA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 78 % | 2,2 K RON | |
| 31 | 31.HOLDING NEGURENI SRL▲ 150 | Sat Negureni, Comuna Băneasa, Constanţa | 76,2 % | 397,1 K RON | |
| 32 | 32.GREEN AGRO TRADE S.R.L.nou | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 74,1 % | 365,7 K RON | |
| 33 | 33.DIMITRIS GARDEN S.R.L.▲ 20 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 70,2 % | 191,7 K RON | |
| 34 | 34.DEALUL MERILOR SRLnou | Sat Almalău, Comuna Ostrov, Constanţa | 62,5 % | 214,6 K RON | |
| 35 | 35.MUSSELS DARLUK S.R.L.▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 57,2 % | 106,1 K RON | |
| 36 | 36.ZEN-LIVESTOCK S.R.L.nou | Sat Târguşor, Comuna Târguşor, Constanţa | 56,9 % | 144,4 K RON | |
| 37 | 37.PROVITIS SERV SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 56,6 % | -4,2 mil. RON | |
| 38 | 38.SAVISTAR APICOL SRL▲ 130 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 55,7 % | 46,4 K RON | |
| 39 | 39.SMAG GROUP S.R.L.▲ 104 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 52,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.MARIN AGRO SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 49,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 41 | 41.GURAHANIS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46,6 % | 53,4 K RON | |
| 42 | 42.PCC PROSPER FOREST S.R.L.nou | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 45 % | 276,1 K RON | |
| 43 | 43.REVAGRO AGRICULTURA SRL▲ 52 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 44,1 % | 51,3 K RON | |
| 44 | 44.STELY METAL SRL▲ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,9 % | 3 mil. RON | |
| 45 | 45.ANDREAS TRADING SRLnou | Sat Vadu, Comuna Corbu, Constanţa | 43,6 % | 52 K RON | |
| 46 | 46.AGRONIC PRODUCT SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Cobadin, Constanţa | 40,6 % | -25,4 K RON | |
| 47 | 47.CARCO GRUP AGRITRADE S.R.L.▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 48 | 48.FLORIMAR LOGISTICS SRL▲ 71 | Sat Ostrov, Comuna Ostrov, Constanţa | 35 % | 112,8 K RON | |
| 49 | 49.VIFRANA SAnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.ECO PLANT CĂTINA SRLnou | Sat Siliştea, Comuna Siliştea, Constanţa | 30 % | 204,9 K RON | |
| 51 | 51.AGRO BUSINESS TOURISM SRLnou | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 27,9 % | 193,3 K RON | |
| 52 | 52.SDM ACTIV AGRITRANS SRLnou | Sat Carvăn, Comuna Lipniţa, Constanţa | 27,4 % | -166,4 K RON | |
| 53 | 53.VITICULTORE FRANCO SRLnou | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 26,2 % | 14,1 K RON | |
| 54 | 54.SOFRAG PRODUCTION SRL▲ 69 | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 23,7 % | 612,2 K RON | |
| 55 | 55.AGROTEHNIC COSLUGEA SRL▲ 47 | Sat Coşlugea, Comuna Lipniţa, Constanţa | 22,3 % | 224,1 K RON | |
| 56 | 56.GRAIN SISTEM INC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,7 % | 2 mil. RON | |
| 57 | 57.AGRO BRAVA SRLnou | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 19,9 % | 177,3 K RON | |
| 58 | 58.INTERNATIONAL BUREAU FUMIGATION SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,5 % | 375,4 K RON | |
| 59 | 59.LA-FERM GRUP SRL▲ 69 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 16,9 % | 138,8 K RON | |
| 60 | 60.PIESE AUTO ADIANA SRL▲ 117 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,9 % | 211,2 K RON | |
| 61 | 61.AVICOST ECO SRL▲ 60 | Loc. Remus Opreanu, Municipiul Medgidia, Constanţa | 15 % | 1,1 K RON | |
| 62 | 62.AGRI-LAND FARM TRADING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.MIADMAR FISHING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,2 % | -93,1 K RON | |
| 64 | 64.RASOVA WINE SRL▼ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13 % | 13,6 K RON | |
| 65 | 65.ALVICOLI COMERŢ SRL▲ 39 | Sat Crişan, Comuna Crucea, Constanţa | 12,6 % | 6 mil. RON | |
| 66 | 66.AGRONOM X S.R.L.▲ 99 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,4 % | 197,6 K RON | |
| 67 | 67.ILSER OLTENIA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,2 % | 102,7 K RON | |
| 68 | 68.LORAINESELECT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,2 % | 43,2 K RON | |
| 69 | 69.FLAMINGO POUND SRLnou | Sat Nuntaşi, Comuna Istria, Constanţa | 11,8 % | 1 mil. RON | |
| 70 | 70.FERMA PUIUL DOBROGEAN SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 11,2 % | 391,8 K RON | |
| 71 | 71.DAFION TRANS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7 % | 34,7 K RON | |
| 72 | 72.AGROSERVICE M.C.G. SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7 % | -260,6 K RON | |
| 73 | 73.TUDOR'S GRAINS SRL▼ 66 | Comuna Băneasa, Constanţa | 10,6 % | 34,6 K RON | |
| 74 | 74.AGRO STADEN S.R.L.nou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 10,3 % | 105 K RON | |
| 75 | 75.TOLIL COMPANY SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,9 % | 10,4 mil. RON | |
| 76 | 76.MIDAVA AGRO SRLnou | Sat Mereni, Comuna Mereni, Constanţa | 9,1 % | 296,1 K RON | |
| 77 | 77.API-AURAŞ SRLnou | Sat Vadu, Comuna Corbu, Constanţa | 9,1 % | 123,5 K RON | |
| 78 | 78.VITIS MURFATLAR SRL▲ 88 | Sat Rasova, Comuna Rasova, Constanţa | 9 % | 48,3 K RON | |
| 79 | 79.VITIS BABADAG S.R.L.▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9 % | 515,3 K RON | |
| 80 | 80.DACO CRIS DANY SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 6,4 % | -191,5 K RON | |
| 81 | 81.PLASTI PROD DEVELOPMENT SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1 % | 749,6 K RON | |
| 82 | 82.AVICOLA LUMINA SAnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 5,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 83 | 83.IFA CHEMICAL SERVICES SRL▼ 61 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 % | 930,3 K RON | |
| 84 | 84.AGROSERV TRADING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 85 | 85.RACHETA SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5 % | 429 K RON | |
| 86 | 86.AGROMIC GOLD SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,9 % | 229 K RON | |
| 87 | 87.FUDULEA TRADING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7 % | 885,1 K RON | |
| 88 | 88.AGRO PARK SRLnou | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 4,6 % | 3,1 K RON | |
| 89 | 89.AVICOLA POIANA SRL▲ 64 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 3,9 % | 243 K RON | |
| 90 | 90.TOP VISION SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 3,9 % | 172,6 K RON | |
| 91 | 91.HEDERIX SRL▼ 66 | Sat Ciocârlia, Comuna Ciocârlia, Constanţa | 3,5 % | 1 K RON | |
| 92 | 92.ALEX ACTIV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 % | 184,8 K RON | |
| 93 | 93.FEMI AGRO SUAT SRL▲ 104 | Sat Amzacea, Comuna Amzacea, Constanţa | 2,1 % | -7,1 K RON | |
| 94 | 94.FERMA TAŞU SRLnou | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 1,9 % | 4,3 K RON | |
| 95 | 95.L.A.R. BOB CU BOB SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 % | 236,2 K RON | |
| 96 | 96.FERMA DE PUI GALEŞU SRLnou | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 1,5 % | 812 RON | |
| 97 | 97.MIDMAR STAR SRL▼ 53 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 1,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.SERRA-IVAS SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 % | 31,8 K RON | |
| 99 | 99.MCM AGRICULTURA SRL▲ 63 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7 % | 812,8 K RON | |
| 100 | 100.ADI-MARIUS SRL▲ 89 | Sat Cerchezu, Comuna Cerchezu, Constanţa | 0,7 % | 54,1 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Constanța
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
629 firme · 2,7 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
34 firme · 254,2 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
31 firme · 181,4 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
21 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 56,9 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
62 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
56 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
34 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
23 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
12 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 903,7 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
2 firme · 864,2 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 759,9 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
8 firme · 668,6 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
8 firme · 624,2 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 493,3 K RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
4 firme · 349 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 9,4 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON