Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Constanța după creștere YoY în 2013
206 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 28,2 %, iar liderul atinge 2.999,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEO PET IULI SRLnou | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanţa | 2.999,6 % | 26 K RON | |
| 2 | 2.ŞERFORDEY SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2.205,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.AGROSER COMEXIM SRL▲ 212 | Sat Horia, Comuna Horia, Constanţa | 1.037,6 % | -781,5 K RON | |
| 4 | 4.ELCOMEX AGROINDUSTRIAL SAnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 565,6 % | 76,8 K RON | |
| 5 | 5.GLOBAL SERV LAND SRL▲ 85 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 330,3 % | 18,4 K RON | |
| 6 | 6.SIGMA INVEST MULTISERVICE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 293,5 % | 825,1 K RON | |
| 7 | 7.LEX SYSTEMS INC SRLnou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 226,4 % | 407,1 K RON | |
| 8 | 8.ALEX-AGRO SRLnou | Sat Comana, Comuna Comana, Constanţa | 198,6 % | 26,9 K RON | |
| 9 | 9.AGRO TOMA 2002 SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 196,4 % | 261,4 K RON | |
| 10 | 10.AGRO-VALPET SRLnou | Sat 23 August, Comuna 23 August, Constanţa | 139,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 11 | 11.BIO FARM CRUCEA SRLnou | Sat Crucea, Comuna Crucea, Constanţa | 136,1 % | -133,3 K RON | |
| 12 | 12.ACVAMAR GRUP SRL▲ 75 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 133,5 % | 271,9 K RON | |
| 13 | 13.AGROSERV TRADING SRL▲ 72 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 132,5 % | 440,9 K RON | |
| 14 | 14.DELFIVIT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 131,9 % | 172 K RON | |
| 15 | 15.OPT-MP SRLnou | Sat Istria, Comuna Istria, Constanţa | 130,7 % | 977,2 K RON | |
| 16 | 16.REVAGRO AGRICULTURA SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 128 % | 21,6 K RON | |
| 17 | 17.TOP VIN MURFATLAR SRL▲ 91 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 127,8 % | 146,4 K RON | |
| 18 | 18.CRAMELE MIHAI VITEAZU SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 127,4 % | 10,4 K RON | |
| 19 | 19.AGRIS P.B. INTERNATIONAL SRLnou | Sat Tariverde, Comuna Cogealac, Constanţa | 127 % | -2,3 mil. RON | |
| 20 | 20.SARDA FISH SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 126,5 % | -65,9 K RON | |
| 21 | 21.BV ART CONSTRUCT SRLnou | Sat Crucea, Comuna Crucea, Constanţa | 123,7 % | 24,9 K RON | |
| 22 | 22.ECOSAMMO TÂRGUŞOR SRL▲ 164 | Sat Târguşor, Comuna Târguşor, Constanţa | 122,5 % | 29,1 K RON | |
| 23 | 23.CRISTIAN AGRO-SERV SRL▲ 153 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 121,9 % | 24,3 K RON | |
| 24 | 24.ALEXANDRU - MADALINA COM SRL▲ 199 | Sat Lipniţa, Comuna Lipniţa, Constanţa | 121,2 % | 718,7 K RON | |
| 25 | 25.ECHO DELTA PROD SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 113,3 % | -12,5 K RON | |
| 26 | 26.AGRO CRIN TRANS SRLnou | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 108,8 % | 100,8 K RON | |
| 27 | 27.IUL-AND GOLD SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 108,5 % | 107,8 K RON | |
| 28 | 28.AGRO CERES SRLnou | Sat Chirnogeni, Comuna Chirnogeni, Constanţa | 102,1 % | 86,9 K RON | |
| 29 | 29.MIDAVA AGRO SRLnou | Sat Mereni, Comuna Mereni, Constanţa | 98 % | -104,3 K RON | |
| 30 | 30.A.C.F. AGRO-CREATIV SRL▼ 28 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 92,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 31 | 31.TERRA LIBERA SRL▲ 8 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 91 % | 495,9 K RON | |
| 32 | 32.FERMA ROM SRLnou | Sat Peştera, Comuna Peştera, Constanţa | 90,4 % | 97,3 K RON | |
| 33 | 33.CERES PRODUCTION GRUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,2 % | 73,5 K RON | |
| 34 | 34.TASE & NICO TRANS SRLnou | Sat Tariverde, Comuna Cogealac, Constanţa | 89,4 % | 106,9 K RON | |
| 35 | 35.GNP AGRITRADE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89,3 % | 523,5 K RON | |
| 36 | 36.GEAGER-PREST SRLnou | Sat Ciobanu, Comuna Ciobanu, Constanţa | 89,1 % | 102,2 K RON | |
| 37 | 37.VITICOM SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 88,4 % | 10,5 K RON | |
| 38 | 38.AGROZOOTEHNICA ALIMAN SRL▲ 37 | Sat Aliman, Comuna Aliman, Constanţa | 82,1 % | 105,8 K RON | |
| 39 | 39.TROPHAEUM TRAIANI TUR SRLnou | Sat Adamclisi, Comuna Adamclisi, Constanţa | 81,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.MORENA SI CATALIN SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 78,9 % | 12,6 K RON | |
| 41 | 41.AGRO HRISTU SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 77,5 % | 567,1 K RON | |
| 42 | 42.ARENDAGRO SRL▲ 22 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 76,3 % | 659,2 K RON | |
| 43 | 43.DUGI PROSPER SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 74 % | 136,6 K RON | |
| 44 | 44.AGROSERV CONCEPT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 72 % | 8,1 K RON | |
| 45 | 45.GELUTRON SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 70,6 % | 207,1 K RON | |
| 46 | 46.AGRICOLA SIN SRLnou | Sat Sinoie, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 70 % | 182,4 K RON | |
| 47 | 47.FLAMINGO POUND SRLnou | Sat Nuntaşi, Comuna Istria, Constanţa | 69,9 % | 778,7 K RON | |
| 48 | 48.REGALSTAR IMPEX SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 69,7 % | 8,8 K RON | |
| 49 | 49.TOP AGRO VIE SRLnou | Sat Satu Nou, Comuna Oltina, Constanţa | 68,8 % | 157,9 K RON | |
| 50 | 50.AGRO ORZA SRLnou | Sat Runcu, Comuna Pantelimon, Constanţa | 66,7 % | 17,2 K RON | |
| 51 | 51.PROD COM CLAS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 66,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 52 | 52.AGROMAR SPEDITION SRL▲ 184 | Sat Amzacea, Comuna Amzacea, Constanţa | 63 % | -5,4 K RON | |
| 53 | 53.EUROLANSSA TRADING SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 62,9 % | 139,1 K RON | |
| 54 | 54.AGRO-FITO-PLANT SRLnou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 62,9 % | 298,9 K RON | |
| 55 | 55.CRYS-CON 2006 SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 62,8 % | 78,4 K RON | |
| 56 | 56.VASY COMPANY '97 SRLnou | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 62,3 % | 4,8 K RON | |
| 57 | 57.LTA MONDIAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 62,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 58 | 58.AGROTEHNICA MERCUR SRLnou | Sat Ghindăreşti, Comuna Ghindăreşti, Constanţa | 60,2 % | 963 K RON | |
| 59 | 59.VELILASUE SRLnou | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Constanţa | 60 % | 26,4 K RON | |
| 60 | 60.MONDO STYLE CLASS SRL▼ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 59,5 % | 508 K RON | |
| 61 | 61.AGROVERA LANURILE SRL▲ 63 | Sat Lanurile, Comuna Bărăganu, Constanţa | 58,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 62 | 62.MIADMAR FISHING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 58,2 % | -61,6 K RON | |
| 63 | 63.AGRO TERRA ACTUAL SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 57,8 % | 181,4 K RON | |
| 64 | 64.GRAIN SISTEM INC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,6 % | 19,8 K RON | |
| 65 | 65.SFIAGRA SRLnou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 55,8 % | 285,7 K RON | |
| 66 | 66.RABOLUS SRL▼ 37 | Comuna Băneasa, Constanţa | 55,4 % | 3 K RON | |
| 67 | 67.AGRO MADALINA SRL▼ 31 | Sat Rasova, Comuna Rasova, Constanţa | 54,5 % | 575,1 K RON | |
| 68 | 68.AVIMAR VETERINARY SRLnou | Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 54,1 % | 13,6 K RON | |
| 69 | 69.AGRO-PESCADAN SRLnou | Sat Băltăgești, Comuna Crucea, Constanţa | 53 % | 160,2 K RON | |
| 70 | 70.DUVIGNEAU EUROPE SRLnou | Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Constanţa | 52,9 % | 183,4 K RON | |
| 71 | 71.LIO AGRO COM SRLnou | Sat Ostrov, Comuna Ostrov, Constanţa | 52,6 % | 298,4 K RON | |
| 72 | 72.MECANO GHIND SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 51,1 % | 102 K RON | |
| 73 | 73.MAX & MAX SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 51 % | 342,8 K RON | |
| 74 | 74.FAUROPING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 49,8 % | 164,9 K RON | |
| 75 | 75.T.A.G. SERVICES N.M. SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 49,6 % | 672,7 K RON | |
| 76 | 76.SILVAGRO PROD SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 49,4 % | 40,6 K RON | |
| 77 | 77.DON EXPERT COMPANY SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,3 % | 202,8 K RON | |
| 78 | 78.AGRO GEDY 2005 SRLnou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 48,3 % | -49,2 K RON | |
| 79 | 79.AGRO CHINGA SRL▼ 11 | Sat Negreşti, Comuna Cobadin, Constanţa | 46,4 % | 191,4 K RON | |
| 80 | 80.EUROMAR 95 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 81 | 81.AGROMONET SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 45 % | 882,4 K RON | |
| 82 | 82.ELIS TRADING SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 43,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 83 | 83.MIMISCOM SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 43,7 % | 32,9 K RON | |
| 84 | 84.AGRO C.H.P. PROD SRLnou | Sat Vadu, Comuna Corbu, Constanţa | 43 % | 266,5 K RON | |
| 85 | 85.RIM SERV MANAGEMENT SRL▲ 162 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 41,8 % | -1,6 K RON | |
| 86 | 86.CASIMCEA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,3 % | 497 RON | |
| 87 | 87.RINOLTSAND SRL▼ 59 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 37,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 88 | 88.SAVISTAR APICOL SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,3 % | 177,4 K RON | |
| 89 | 89.AGRO BRAVA SRL▼ 20 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 36,8 % | 247,8 K RON | |
| 90 | 90.CRAMA HISTRIA S.A.nou | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 36,5 % | 154,4 K RON | |
| 91 | 91.MIXT AGRICOL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36 % | 35,6 K RON | |
| 92 | 92.MIDMAR STAR SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 34,9 % | 57,1 K RON | |
| 93 | 93.IOANA-HORT-TRANS SRL▼ 44 | Sat Ostrov, Comuna Ostrov, Constanţa | 34,1 % | 200,2 K RON | |
| 94 | 94.LA GAREN SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,2 % | 183,1 K RON | |
| 95 | 95.BABY BOSS SRL▼ 92 | Sat Negureni, Comuna Băneasa, Constanţa | 31,8 % | 7,3 K RON | |
| 96 | 96.AMAGENIC SRLnou | Sat Petroşani, Comuna Deleni, Constanţa | 30,3 % | 55 K RON | |
| 97 | 97.HISTRIA COMIMPEX 97 SRL▼ 82 | Sat Istria, Comuna Istria, Constanţa | 30,1 % | 173,1 K RON | |
| 98 | 98.NEL SUPER SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Saligny, Constanţa | 29,7 % | 1,2 K RON | |
| 99 | 99.AGRO-STRAJA SRL▲ 75 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 29,7 % | 30,3 K RON | |
| 100 | 100.VITIS BABADAG S.R.L.▲ 54 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,2 % | 421,6 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Constanța
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
629 firme · 2,7 mld. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
34 firme · 254,2 mil. RON
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
31 firme · 181,4 mil. RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
21 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 56,9 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
62 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 0311
Pescuitul maritim
56 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
6 firme · 10,5 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
34 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
23 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
12 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 903,7 K RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
2 firme · 864,2 K RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
2 firme · 759,9 K RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
8 firme · 668,6 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
8 firme · 624,2 K RON
CAEN 0164
Pregătirea semințelor
1 firme · 493,3 K RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
4 firme · 349 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
1 firme · 9,4 K RON
CAEN 0129
Cultivarea altor plante permanente
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON
CAEN 0123
Cultivarea fructelor citrice
1 firme · 0 RON