Top 100 firme — Construcții, Cluj după creștere YoY în 2024
1.562 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 297,4 %, iar liderul atinge 17.508,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INFRAPARTNERS RO S.R.L.nou | Sat Juc-Herghelie, Comuna Jucu, Cluj | 17.508,3 % | 531,7 K RON | |
| 2 | 2.POLUS RESIDENCE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 9.898,5 % | 25,5 mil. RON | |
| 3 | 3.EMANEL SERV SRL▲ 1.447 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2.072,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.TIV BAY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2.003,4 % | 10 mil. RON | |
| 5 | 5.RUBIO NG CONSTRUCT S.R.L.▲ 146 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1.955,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 6 | 6.SPECTRUM HALLS SRL▲ 1.226 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.575,2 % | 100,6 K RON | |
| 7 | 7.HOME GARDEN SRLnou | Sat Jucu de Sus, Comuna Jucu, Cluj | 1.278,6 % | -184,6 K RON | |
| 8 | 8.ELEGANT RESIDENCE S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1.179,6 % | 2 mil. RON | |
| 9 | 9.ARES REALTY AND DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.094,4 % | 682,5 K RON | |
| 10 | 10.NIPO IMOBCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.042,9 % | 877,6 K RON | |
| 11 | 11.PROPER FLOOR S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.007 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.WIZLAND SOLUTIONS S.R.L.▲ 880 | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 987 % | -1 mil. RON | |
| 13 | 13.MARC EDIL THERMO S.R.L.nou | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 944,2 % | 80,3 K RON | |
| 14 | 14.SDC IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 923,3 % | 9 mil. RON | |
| 15 | 15.NAPOCA STEEL PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 919,4 % | 271,3 K RON | |
| 16 | 16.DENISEL SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 862,7 % | 175,3 K RON | |
| 17 | 17.ASC PRO INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 839,4 % | 35,7 K RON | |
| 18 | 18.SIRBAU INVEST S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 828,3 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.COVIDAN IMPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 794,1 % | 4,9 mil. RON | |
| 20 | 20.ARCADA DUPLEX S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 786,1 % | 469,2 K RON | |
| 21 | 21.DPC CECLAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 774,2 % | 1 mil. RON | |
| 22 | 22.STRUCTO-BUR S.R.L.nou | Sat Cămăraşu, Comuna Cămăraşu, Cluj | 765,6 % | 167,7 K RON | |
| 23 | 23.SZABADICS ROMANIA S.R.L.▲ 269 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 764,3 % | 5 mil. RON | |
| 24 | 24.I & I CONDOR SOLUTION SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 721,8 % | 4,7 mil. RON | |
| 25 | 25.HOBAN INVEST S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 652,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.SMART MODERN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Gherla, Cluj | 650,6 % | 93,4 K RON | |
| 27 | 27.SERVOCLIN SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 648,9 % | 15,4 K RON | |
| 28 | 28.FEIN BAU ORG S.R.L.nou | Sat Măguri-Răcătău, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 648,5 % | 191,3 K RON | |
| 29 | 29.DAS CONSTRUCTION & CONSULTING S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 621,7 % | 426,6 K RON | |
| 30 | 30.CPV ELECTRONIC SRL▲ 205 | Municipiul Dej, Cluj | 590,7 % | 537,7 K RON | |
| 31 | 31.PARAGON ELECTROINVEST S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 583,8 % | 285,7 K RON | |
| 32 | 32.ADA TRANSPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 580,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 33 | 33.ADR CONSULTING S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 566,1 % | 53 K RON | |
| 34 | 34.GEROMED DELTA S.A.nou | Municipiul Gherla, Cluj | 560,4 % | 2 mil. RON | |
| 35 | 35.GGG MULTI START CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 556,4 % | 847,3 K RON | |
| 36 | 36.STRU METAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 555,3 % | 758,7 K RON | |
| 37 | 37.ATPV CONSTRUCT EXCAV S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 549,1 % | -84,1 K RON | |
| 38 | 38.TROVATO S.R.L.nou | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 548,4 % | 848,8 K RON | |
| 39 | 39.DEU INSTAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 524,2 % | 311,6 K RON | |
| 40 | 40.MOSANTO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 516,5 % | 38,1 K RON | |
| 41 | 41.ELLTECH SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 512,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.BRICKFAST GENERAL CONTRACTOR S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 511,6 % | 216,7 K RON | |
| 43 | 43.MODERN POWER SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 493,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 44 | 44.SALCONSTRUCT INVEST S.R.L.▲ 97 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 470,9 % | 141,4 K RON | |
| 45 | 45.ERACON S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 465,7 % | 278 K RON | |
| 46 | 46.GDC NICE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 461,2 % | 448 K RON | |
| 47 | 47.SMART BAU AG S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 447,7 % | 167,8 K RON | |
| 48 | 48.UNIVERSUL FERESTRELOR S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 447,6 % | 183 K RON | |
| 49 | 49.IOAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 444,6 % | 263 K RON | |
| 50 | 50.FAMILY HOME CONFORT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 433,5 % | 299,6 K RON | |
| 51 | 51.ALFAAX LINE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 432,1 % | 389 K RON | |
| 52 | 52.DRAGOS & DAVID CONSTRUCT SRLnou | Sat Boteni, Comuna Mociu, Cluj | 431,9 % | 435,1 K RON | |
| 53 | 53.FELDEXPRES SRL▲ 1.236 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 431,1 % | 425,2 K RON | |
| 54 | 54.RC THERMO CONSULT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 430,8 % | 265,8 K RON | |
| 55 | 55.NETWORKS & SMART TECH S.R.L.nou | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 425,8 % | 179,8 K RON | |
| 56 | 56.CIPDAV CONSTRUCT SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 424,6 % | 733,5 K RON | |
| 57 | 57.HXA INEX S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 420,7 % | 819,8 K RON | |
| 58 | 58.SERMAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 420,4 % | 57,6 K RON | |
| 59 | 59.LIMITLESS BUILDINGS S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 412 % | 443 K RON | |
| 60 | 60.MIRPREST CONSTRUCTII DRUMURI S.R.L.▼ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 409,8 % | 284,7 K RON | |
| 61 | 61.USI DE ACCES S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 406,9 % | 11 K RON | |
| 62 | 62.TENANGO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 405,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 63 | 63.STRUCTOWOOD S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 403,3 % | 755,3 K RON | |
| 64 | 64.MEIR INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 402,2 % | 735,3 K RON | |
| 65 | 65.RINAT CONSTRUCȚII UTILAJE SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 399,8 % | 869,4 K RON | |
| 66 | 66.CETELECTRIC-MEN S.R.L.nou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 399,7 % | 435,5 K RON | |
| 67 | 67.PROJECT EXCAV SRLnou | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 398,2 % | 158,8 K RON | |
| 68 | 68.LUCA PREST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 395,6 % | 262,1 K RON | |
| 69 | 69.RINBAU CONSTRUCT INVEST S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 393,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 70 | 70.IMO ART CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 390,6 % | 386,8 K RON | |
| 71 | 71.BBY CONCEPT S.R.L.nou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 385,5 % | 660,1 K RON | |
| 72 | 72.AMBITECH CENTER SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 384,9 % | 84,7 K RON | |
| 73 | 73.ZAZA INFRASTRUCTURE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 380,5 % | -12,7 K RON | |
| 74 | 74.MP SPORT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 373,3 % | -34,1 K RON | |
| 75 | 75.PROSERV INSTAL SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 372,9 % | 4,7 K RON | |
| 76 | 76.WEST CONFORT RESIDENCE S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 371,7 % | 266,1 K RON | |
| 77 | 77.WOHNUNG INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 365,5 % | 12,8 mil. RON | |
| 78 | 78.IANISMAR START S.R.L.nou | Sat Caseiu, Comuna Caseiu, Cluj | 359,4 % | 756,4 K RON | |
| 79 | 79.ERA PROCONSTRUCT INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 349,1 % | 777,2 K RON | |
| 80 | 80.FLAVIU PFD S.R.L.nou | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 346 % | 22 K RON | |
| 81 | 81.HOZA WRS CONSTRUCTION S.R.L.nou | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 345,2 % | 105,7 K RON | |
| 82 | 82.CTC INSTAL TEHNIC SRL▲ 1.431 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 345,2 % | 501 K RON | |
| 83 | 83.TENERGO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 343,1 % | -749,8 K RON | |
| 84 | 84.QUADRIX INTEGRATED S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 340 % | 743 K RON | |
| 85 | 85.QUICK DRILL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 335,3 % | 1 mil. RON | |
| 86 | 86.DANEFREMAI CONSTRUCT INSTAL S.R.L.▲ 981 | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 330,9 % | 408,7 K RON | |
| 87 | 87.FIMBUILD TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 330,9 % | 380,4 K RON | |
| 88 | 88.SERVICES & SUPREME QUALITY S.R.L.▲ 497 | Municipiul Dej, Cluj | 327,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 89 | 89.DAS CONECT LIGHT S.R.L.nou | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 325,3 % | 217,5 K RON | |
| 90 | 90.CONSARTFAN S.R.L.▲ 615 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 323,2 % | 16,8 mil. RON | |
| 91 | 91.DANEL COMPANY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 319,1 % | 938,8 K RON | |
| 92 | 92.AXIAL CONSTRUCT INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 315,8 % | 23 mil. RON | |
| 93 | 93.BC ULTRACOM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 312,9 % | 88,9 K RON | |
| 94 | 94.ESTIMO UNO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 309,3 % | 262 K RON | |
| 95 | 95.BETON CONSTRUCTORUL SRL▼ 52 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 304,1 % | 10,7 mil. RON | |
| 96 | 96.VANGAL ESTATES S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 302,3 % | 134,9 K RON | |
| 97 | 97.BC ELECTRIC SOLAR S.R.L.nou | Sat Frata, Comuna Frata, Cluj | 301,4 % | 419 RON | |
| 98 | 98.GRENA ONE PROPERTIES S.R.L.nou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 301 % | 197 K RON | |
| 99 | 99.LUX IMOBIL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 298 % | 1,9 mil. RON | |
| 100 | 100.HIDROWELD S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 297,4 % | 826,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Cluj
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
154 firme · 3,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
640 firme · 3,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
641 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.879 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
700 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
301 firme · 493,2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
42 firme · 474,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
49 firme · 428,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
404 firme · 317,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
48 firme · 283,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
245 firme · 235,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
260 firme · 192,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
233 firme · 127,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
38 firme · 124,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
31 firme · 96,1 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
204 firme · 73,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
64 firme · 52,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
83 firme · 28 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
62 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
43 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
18 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 1,2 mil. RON